Carrasco doet Hazard (even) vergeten: 'Beste van België'

598
Carrasco doet Hazard (even) vergeten: 'Beste van België'

Veel soeps was het allemaal niet, zaterdagavond in Denemarken. Maar ook zonder tal van sterkhouders wisten de Rode Duivels alsnog te winnen van hun Deense collega's, waarbij vooral één landgenoot een grote indruk maakte. Yannick Carrasco liet zijn visitekaartje achter bij bondscoach Roberto Martinez, en bewees zo een valabel alternatief te zijn voor Eden Hazard.


DEENS VELDOVERWICHT  

Het was al sinds 19 november 2019 geleden dat de Rode Duivels eindelijk nog eens een officiële wedstrijd konden afwerken. De Belgische nationale ploeg het destijds op tegen Cyprus in het kader van de EK-kwalificatie en toen wonnen de mannen van Roberto Martinez met overtuigende 6-1 cijfers. Zaterdag wachtten de Rode Duivels een tegenstander van een gans ander kaliber én in een verschillende omkadering. In de zo verguisde Nations League traden de Rode Duivels namelijk aan tegen hun collega's uit Denemarken, en die bewezen hun bijnaam van 'Danish Dynamite' alvast niet gestolen te hebben. 



Sterker nog, de troepen van Kasper Hjulmand haalden in Parken, het thuisstadion van FC Kopenhagen én de Deense nationale ploeg, zelfs het grootste aandeel balbezit. Het verschil in het balbezit was wel eerder gering met 50,7% voor de thuisploeg tegenover 49,3% voor onze Duivels. Het is wel opvallend dat België in 2019 nog meer twee keer minder balbezit genereerde dan zijn tegenstanders. Dat was namelijk het geval tegen Schotland en Rusland, wat overigens ook twee wedstrijden op vreemde bodem waren … Op verplaatsing houden onze Duivel blijkbaar niet zo van het balbezit, maar zowel tegen Schotland, Rusland als Denemarken werd er wel moeiteloos gewonnen.

OFFENSIEVE DRAAISCHIJF 

De volwassen Belgen legden in Parken weliswaar geen attractief voetbal op de mat, maar onze landgenoten haalden wél een prima resultaat en kwamen nooit in de problemen tegen Denemarken. Door de afwezigheid van Eden Hazard en Kevin De Bruyne in de basiself moest België op zoek naar andere aanvallende oplossingen, en die kwamen veelal via Yannick Carrasco, die zaterdag zowat de beste aanvallende speler was van de Rode Duivels. Samen met Timothy Castagne en Romelu Lukaku ging er vanuit Carrasco namelijk het meeste dreiging uit, al kon de huurling van Atlético Madrid niet tot scoren komen.

Maar Carrasco bleek razend efficiënt te zijn in zijn aanvallende acties tegen Denemarken. Maar liefst 60% van zijn individuele offensieve acties waren succesvol, en daarbij steekt Carrasco ploegmaats Lukaku (36%) en Tielemans (43%) de loef af. In de algemene duels bracht de flankspeler zelfs 65% tot een goed eind: zaterdag kon geen enkele Duivel dat gemiddelde overtreffen. Het moge duidelijk zijn, deze Carrasco heeft altijd zijn plaats in de startende elf van bondscoach Roberto Martinez. 



Daarnaast toonde Carrasco zich ook steeds meer de kwalitatieve speler van voorheen, vooraleer hij een lucratieve transfer maakte richting China. Zijn offensieve acties waren snedig, en daaraan kon Carrasco ook vaak een prima dribbel aan koppelen. De 26-jarige poogde tegen Denemarken namelijk vijf dribbels, waarvan er vier geslaagd bleken. Met die 80% dribbel-efficiëntie overstijgt hij zijn seizoensgemiddelde bij Atlético, dat 48% bedraagt. In het kalenderjaar 2019 kon Carrasco bij de Rode Duivels ook maar 40% van zijn dribbels doen slagen. Op de linkerflank heeft Martinez dus een serieuze optie extra bij afwezigheid van Eden Hazard. 

LEES OOK: Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Is Carrasco een valabel alternatief voor Eden Hazard?

Meest recent

'Plottwist bij AA Gent: Dean blijft alsnog op post'

Met de kwalificatie voor de Conference League en een vlekkeloze negen op negen mag AA Gent ...

32
32
'Extreme make-over RSCA: race tegen de klok voor Sibierski'

Ondanks het tot dusver geslaagde parcours in Europa, heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart ...

287
287
'De Condé op dreef: Genk op zucht van opvolger El Ouahdi'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, dat op het punt staat om stevig te cashen op Lucca Brughmans. ...

116
116
Verheyen in shock: brutale 'diefstal' treft analist hard

Gert Verheyen trok er voor Zondag matchdag samen met Carl Dircksens op uit langs de Belgische ...

137
137
Club Brugge aanvaardt schorsing Forbs, AA Gent in beroep

In een nochtans vrij faire Slag om Vlaanderen werden zondag toch twee rode kaarten uitgedeeld. Erik ...

459
459
'Anderlecht all-in: ex-Rode Duivel en Noorse sensatie'

Ondanks de vele investeringen tot dusver blijkt het huiswerk van RSC Anderlecht niet afgerond. Om de ...

615
615
Ruben Van Gucht ziet unieke kans genadeloos in rook opgaan

Ruben Van Gucht leek eerder al bijna naast een opvallend avontuur te grijpen. Zijn deelname aan een ...

20
20
‘Mandela Keita staat alsnog voor ferme stap hogerop’

Mandela Keita maakte in het verleden furore bij Royal Antwerp FC, maar nu is de middenvelder een ...

167
167
KBVB voert veranderingen door na ontslagronde

De Koninklijke Belgische Voetbalbond heeft na het WK achter de schermen orde op zaken gesteld. ...

71
71
N’Diaye weg: Anderlecht wil bekende naam als vervanger

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Uitgaand werd de deal van Moussa N’Diaye ...

391
391
‘Anderlecht zweet: Bertaccini-dossier botst op muur’

Het is nog zweten geblazen voor Anderlecht tijdens de laatste dagen van de zomerse transferperiode. ...

310
310
Westerlo gaat hard: nog knappe dubbelslag binnen

Westerlo is nog niet klaar op de zomermercato, dat laat Het Laatste Nieuws weten. De Kemphanen zijn ...

50
50
Antwerp verkoopt op de valreep wéér smaakmaker

Royal Antwerp FC moet elke transferperiode spelers verkopen om het hoofd boven water te houden. Dat ...

294
294
‘Standard rondt twee transfers af: oude bekende keert terug’

De zomermercato zit er nog niet op voor Marc Wilmots. De sportieve baas van Standard is tijdens deze ...

383
383
‘Dubbeldeal KRC Genk: details Lucca Brughmans onthuld’

Het is nog druk in de kantoren van KRC Genk op het slot van de zomermercato. De Limburgers staan op ...

430
430
‘KV Kortrijk dicht bij Anderlecht-product: sterkhouder weg’

Er staat nog heel wat te bewegen bij KV Kortrijk tijdens de slotdagen van de zomermercato. De Kerels ...

232
232
STVV pakt plots uit met toptalent uit Premier League

Sint-Truiden VV is wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar pakte onder Frederic De Meyer ...

75
75
KRC Genk shopt in JPL: leider komt defensie versterken

KRC Genk heeft vlak na de uitgaande transfer van Zakaria El Ouahdi naar HSV ook meteen een inkomende ...

198
198
‘Straffe wending Malick Fofana: verrassing wint strijd’

De strijd om Malick Fofana deze zomer was volledig losgebarsten. De buitenspeler maakte afgelopen ...

154
154
TRANSFERUURTJE: ‘Deadlinestress Club Brugge, record Anderlecht’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

424
424
KRC Genk vangt miljoenen: El Ouahdi legt HSV-keuze uit

Zakaria El Ouahdi werd de afgelopen zomermercato’s telkens in verband gebracht met een ...

138
138
KV Kortrijk grijpt in en pakt uit met jeugdinternational

KV Kortrijk heeft op het slot van de zomermercato nog uitgepakt. Op de officiële kanalen werd ...

49
49
‘Exit KV Mechelen: grote geld kaapt toptalent weg’

KV Mechelen ziet op het slot van de zomermercato nog een toptalent vertrekken. Malinwa hoopt dit ...

267
267
‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Lucas Stassin kende een topseizoen bij Saint-Etienne, maar dit seizoen lijkt de aanvaller genoegen ...

109
109
Europees rampscenario Union: burgemeester verbiedt match

Union SG mag Europees niet in het Joseph Mariën-stadion aantreden. De afgelopen seizoenen ging ...

510
510

Meer sportnieuws