Carrasco doet Hazard (even) vergeten: 'Beste van België'

door
Carrasco doet Hazard (even) vergeten: 'Beste van België'

Veel soeps was het allemaal niet, zaterdagavond in Denemarken. Maar ook zonder tal van sterkhouders wisten de Rode Duivels alsnog te winnen van hun Deense collega's, waarbij vooral één landgenoot een grote indruk maakte. Yannick Carrasco liet zijn visitekaartje achter bij bondscoach Roberto Martinez, en bewees zo een valabel alternatief te zijn voor Eden Hazard.


DEENS VELDOVERWICHT  

Het was al sinds 19 november 2019 geleden dat de Rode Duivels eindelijk nog eens een officiële wedstrijd konden afwerken. De Belgische nationale ploeg het destijds op tegen Cyprus in het kader van de EK-kwalificatie en toen wonnen de mannen van Roberto Martinez met overtuigende 6-1 cijfers. Zaterdag wachtten de Rode Duivels een tegenstander van een gans ander kaliber én in een verschillende omkadering. In de zo verguisde Nations League traden de Rode Duivels namelijk aan tegen hun collega's uit Denemarken, en die bewezen hun bijnaam van 'Danish Dynamite' alvast niet gestolen te hebben. 



Sterker nog, de troepen van Kasper Hjulmand haalden in Parken, het thuisstadion van FC Kopenhagen én de Deense nationale ploeg, zelfs het grootste aandeel balbezit. Het verschil in het balbezit was wel eerder gering met 50,7% voor de thuisploeg tegenover 49,3% voor onze Duivels. Het is wel opvallend dat België in 2019 nog meer twee keer minder balbezit genereerde dan zijn tegenstanders. Dat was namelijk het geval tegen Schotland en Rusland, wat overigens ook twee wedstrijden op vreemde bodem waren … Op verplaatsing houden onze Duivel blijkbaar niet zo van het balbezit, maar zowel tegen Schotland, Rusland als Denemarken werd er wel moeiteloos gewonnen.

OFFENSIEVE DRAAISCHIJF 

De volwassen Belgen legden in Parken weliswaar geen attractief voetbal op de mat, maar onze landgenoten haalden wél een prima resultaat en kwamen nooit in de problemen tegen Denemarken. Door de afwezigheid van Eden Hazard en Kevin De Bruyne in de basiself moest België op zoek naar andere aanvallende oplossingen, en die kwamen veelal via Yannick Carrasco, die zaterdag zowat de beste aanvallende speler was van de Rode Duivels. Samen met Timothy Castagne en Romelu Lukaku ging er vanuit Carrasco namelijk het meeste dreiging uit, al kon de huurling van Atlético Madrid niet tot scoren komen.

Maar Carrasco bleek razend efficiënt te zijn in zijn aanvallende acties tegen Denemarken. Maar liefst 60% van zijn individuele offensieve acties waren succesvol, en daarbij steekt Carrasco ploegmaats Lukaku (36%) en Tielemans (43%) de loef af. In de algemene duels bracht de flankspeler zelfs 65% tot een goed eind: zaterdag kon geen enkele Duivel dat gemiddelde overtreffen. Het moge duidelijk zijn, deze Carrasco heeft altijd zijn plaats in de startende elf van bondscoach Roberto Martinez. 



Daarnaast toonde Carrasco zich ook steeds meer de kwalitatieve speler van voorheen, vooraleer hij een lucratieve transfer maakte richting China. Zijn offensieve acties waren snedig, en daaraan kon Carrasco ook vaak een prima dribbel aan koppelen. De 26-jarige poogde tegen Denemarken namelijk vijf dribbels, waarvan er vier geslaagd bleken. Met die 80% dribbel-efficiëntie overstijgt hij zijn seizoensgemiddelde bij Atlético, dat 48% bedraagt. In het kalenderjaar 2019 kon Carrasco bij de Rode Duivels ook maar 40% van zijn dribbels doen slagen. Op de linkerflank heeft Martinez dus een serieuze optie extra bij afwezigheid van Eden Hazard. 

LEES OOK: Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Is Carrasco een valabel alternatief voor Eden Hazard?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

50
50
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

16
16
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

117
117
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

194
194
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

565
565
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

108
108
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

340
340
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

91
91
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

548
548
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

529
529
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

407
407
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

55
55
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1042
1042
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

297
297
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

446
446
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1218
1218
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

226
226
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

359
359
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

484
484
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

371
371
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws