Carrasco doet Hazard (even) vergeten: 'Beste van België'

598 stemmen
Carrasco doet Hazard (even) vergeten: 'Beste van België'

Veel soeps was het allemaal niet, zaterdagavond in Denemarken. Maar ook zonder tal van sterkhouders wisten de Rode Duivels alsnog te winnen van hun Deense collega's, waarbij vooral één landgenoot een grote indruk maakte. Yannick Carrasco liet zijn visitekaartje achter bij bondscoach Roberto Martinez, en bewees zo een valabel alternatief te zijn voor Eden Hazard.


DEENS VELDOVERWICHT  

Het was al sinds 19 november 2019 geleden dat de Rode Duivels eindelijk nog eens een officiële wedstrijd konden afwerken. De Belgische nationale ploeg het destijds op tegen Cyprus in het kader van de EK-kwalificatie en toen wonnen de mannen van Roberto Martinez met overtuigende 6-1 cijfers. Zaterdag wachtten de Rode Duivels een tegenstander van een gans ander kaliber én in een verschillende omkadering. In de zo verguisde Nations League traden de Rode Duivels namelijk aan tegen hun collega's uit Denemarken, en die bewezen hun bijnaam van 'Danish Dynamite' alvast niet gestolen te hebben. 



Sterker nog, de troepen van Kasper Hjulmand haalden in Parken, het thuisstadion van FC Kopenhagen én de Deense nationale ploeg, zelfs het grootste aandeel balbezit. Het verschil in het balbezit was wel eerder gering met 50,7% voor de thuisploeg tegenover 49,3% voor onze Duivels. Het is wel opvallend dat België in 2019 nog meer twee keer minder balbezit genereerde dan zijn tegenstanders. Dat was namelijk het geval tegen Schotland en Rusland, wat overigens ook twee wedstrijden op vreemde bodem waren … Op verplaatsing houden onze Duivel blijkbaar niet zo van het balbezit, maar zowel tegen Schotland, Rusland als Denemarken werd er wel moeiteloos gewonnen.

OFFENSIEVE DRAAISCHIJF 

De volwassen Belgen legden in Parken weliswaar geen attractief voetbal op de mat, maar onze landgenoten haalden wél een prima resultaat en kwamen nooit in de problemen tegen Denemarken. Door de afwezigheid van Eden Hazard en Kevin De Bruyne in de basiself moest België op zoek naar andere aanvallende oplossingen, en die kwamen veelal via Yannick Carrasco, die zaterdag zowat de beste aanvallende speler was van de Rode Duivels. Samen met Timothy Castagne en Romelu Lukaku ging er vanuit Carrasco namelijk het meeste dreiging uit, al kon de huurling van Atlético Madrid niet tot scoren komen.

Maar Carrasco bleek razend efficiënt te zijn in zijn aanvallende acties tegen Denemarken. Maar liefst 60% van zijn individuele offensieve acties waren succesvol, en daarbij steekt Carrasco ploegmaats Lukaku (36%) en Tielemans (43%) de loef af. In de algemene duels bracht de flankspeler zelfs 65% tot een goed eind: zaterdag kon geen enkele Duivel dat gemiddelde overtreffen. Het moge duidelijk zijn, deze Carrasco heeft altijd zijn plaats in de startende elf van bondscoach Roberto Martinez. 



Daarnaast toonde Carrasco zich ook steeds meer de kwalitatieve speler van voorheen, vooraleer hij een lucratieve transfer maakte richting China. Zijn offensieve acties waren snedig, en daaraan kon Carrasco ook vaak een prima dribbel aan koppelen. De 26-jarige poogde tegen Denemarken namelijk vijf dribbels, waarvan er vier geslaagd bleken. Met die 80% dribbel-efficiëntie overstijgt hij zijn seizoensgemiddelde bij Atlético, dat 48% bedraagt. In het kalenderjaar 2019 kon Carrasco bij de Rode Duivels ook maar 40% van zijn dribbels doen slagen. Op de linkerflank heeft Martinez dus een serieuze optie extra bij afwezigheid van Eden Hazard. 

LEES OOK: Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

Is Carrasco een valabel alternatief voor Eden Hazard?

Meest recent

'Rigaux wil stunten met Belgische toptransfer'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

9
9
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

15
15
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

52
52
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

214
214
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

81
81
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

60
60
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

245
245
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

164
164
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

62
62
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

475
475
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

185
185
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

146
146
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

434
434
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

210
210
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

298
298
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

421
421
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

759
759
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

316
316
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3698
3698
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

72
72
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

93
93
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

153
153
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

64
64
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

224
224
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

78
78

Meer sportnieuws