Messi spreekt: "Ik houd van Barça, maar Bartomeu is een ramp"

749 stemmen
Messi spreekt:

De kogel lijkt door de kerk. Lionel Messi speelde de voorbije weken een welles-nietesspelletje met FC Barcelona en vooral La Liga, waarin de wereldster ondanks zijn status schijnbaar aan het kortste eind trok. Zo dadelijk komt hij dan ook met een finaal statement over zijn nabije toekomst.


Diverse betrouwbare bronnen waaronder ESPN melden immers dat de Argentijnse aanvaller, die tot hiertoe de lippen stijf op elkaar hield, elk moment de stilte kan doorbreken. In een officiële verklaring zou Messi dan aankondigen nog minstens één seizoen op post te blijven in Camp Nou. Nochtans wou hij door een clausule deze zomer al vertrekken, maar uiteindelijk legt de zesvoudige Gouden Bal zich naar verluidt dus toch neer bij een verlengd verblijf.

Niet dat de storm rond zijn persoon op die manier gaat liggen, want in de komende maanden zal ongetwijfeld nog duchtig gespeculeerd worden over de 33-jarige goalgetter zijn plannen voor volgendde zomer. Dan loopt Messi zijn huidig contract bij Barcelona per slot van rekening zonder enig misverstand af. Afwachten of voorzitter Josep Mario Bartomeu en coach Ronald Koeman hem tegen dan kunnen overtuigen om niet naar Manchester City (of elders) te trekken.

UPDATE 18u05
Intussen heeft Messi tijdens een exclusief interview met Goal.com de magische woorden ook zelf uitgesproken: het clubicoon blijft minstens nog een jaar bij Barcelona. Wel gaf hij toe wel degelijk de club te willen verlaten. "Toen ik die wens uitte tegenover mijn vrouw en kinderen, was het een drama. De hele familie begon te wenen en mijn kinderen wilden niet weg uit Barcelona. Maar ik keek verder en wou competitief zijn op het hoogste niveau, met een kans om de Champions League te winnen. De voorbije teleurstellingen in Rome, Liverpool en Lissabon deden mij overwegen om te vertrekken."

"Ik was zeker dat ik vrij was om te gaan, want de voorzitter zei altijd dat ik aan het einde van het seizoen kon beslissen of ik al dan niet wou blijven. Nu klampen ze zich vast aan die datum van 10 juni, terwijl we op dat moment nog in volle coronatijden streden om de titel in La Liga. Daardoor moeten clubs 700 miljoen neertellen, een onmogelijk bedrag, en dus blijf ik bij de club. Ik had naar de rechtbank kunnen stappen, maar daarvoor heb ik teveel te danken aan Barça. Het is de club van mijn leven, dus dat zou ik hen nooit aandoen. Ik houd van Barcelona en zal mij nooit ergens beter voelen dan hier."

"Toch heb ik het recht om een beslissing te maken. Ik keek uit naar nieuwe doelen en uitdagingen, maar morgen kan ik zonder problemen terugkeren. Dat neemt niet weg dat er niks verkeerd is met mijn wens om te vertrekken. Ik had het nodig, net zoals de club. Het was het beste scenario voor iedereen", aldus Messi, die duidelijk laat verstaan dat de plooien met Bartomeu nog lang niet zijn platgestreken. De preses kreeg dan ook nog een flinke sneer uit de pan. "Hij hield zich niet aan zijn woord, en het beleid van de club onder zijn bestuur is een ramp", klinkt het in een niet mis te verstane uithaal.

LEES OOK: 'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Juiste keuze?

Meest recent

De Bruyne heeft er genoeg van: grote beslissing nadert

Kevin De Bruyne vertrok naar Napoli voor een nieuw groot hoofdstuk in zijn carrière, maar het ...

48
48
De Mil kan teleurstelling niet verbergen: "Heel jammer"

AA Gent en KRC Genk spelen zondag een finale voor een Europese ticket. Het moet hun matige Belgische ...

34
34
Hayen toont tanden: “Wij gaan ons niet verstoppen”

KRC Genk moet zijn seizoen proberen te redden tegen AA Gent. Een zege zou hen alsnog een Europees ...

26
26
'FC Barcelona doet bod, Atlético reageert met.... Yamal'

Het is FC Barcelona menens om komend seizoen versterking te halen. Anthony Gordon komt wellicht over ...

63
63
Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

128
128
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

81
81
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

210
210
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

419
419
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

507
507
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

253
253
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

240
240
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

352
352
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

44
44
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

132
132
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

65
65
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

127
127
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

323
323
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

278
278
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

62
62
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

242
242
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

204
204
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1360
1360
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

125
125
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

254
254
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

214
214

Meer sportnieuws