Messi spreekt: "Ik houd van Barça, maar Bartomeu is een ramp"

749
Messi spreekt:

De kogel lijkt door de kerk. Lionel Messi speelde de voorbije weken een welles-nietesspelletje met FC Barcelona en vooral La Liga, waarin de wereldster ondanks zijn status schijnbaar aan het kortste eind trok. Zo dadelijk komt hij dan ook met een finaal statement over zijn nabije toekomst.


Diverse betrouwbare bronnen waaronder ESPN melden immers dat de Argentijnse aanvaller, die tot hiertoe de lippen stijf op elkaar hield, elk moment de stilte kan doorbreken. In een officiële verklaring zou Messi dan aankondigen nog minstens één seizoen op post te blijven in Camp Nou. Nochtans wou hij door een clausule deze zomer al vertrekken, maar uiteindelijk legt de zesvoudige Gouden Bal zich naar verluidt dus toch neer bij een verlengd verblijf.

Niet dat de storm rond zijn persoon op die manier gaat liggen, want in de komende maanden zal ongetwijfeld nog duchtig gespeculeerd worden over de 33-jarige goalgetter zijn plannen voor volgendde zomer. Dan loopt Messi zijn huidig contract bij Barcelona per slot van rekening zonder enig misverstand af. Afwachten of voorzitter Josep Mario Bartomeu en coach Ronald Koeman hem tegen dan kunnen overtuigen om niet naar Manchester City (of elders) te trekken.

UPDATE 18u05
Intussen heeft Messi tijdens een exclusief interview met Goal.com de magische woorden ook zelf uitgesproken: het clubicoon blijft minstens nog een jaar bij Barcelona. Wel gaf hij toe wel degelijk de club te willen verlaten. "Toen ik die wens uitte tegenover mijn vrouw en kinderen, was het een drama. De hele familie begon te wenen en mijn kinderen wilden niet weg uit Barcelona. Maar ik keek verder en wou competitief zijn op het hoogste niveau, met een kans om de Champions League te winnen. De voorbije teleurstellingen in Rome, Liverpool en Lissabon deden mij overwegen om te vertrekken."

"Ik was zeker dat ik vrij was om te gaan, want de voorzitter zei altijd dat ik aan het einde van het seizoen kon beslissen of ik al dan niet wou blijven. Nu klampen ze zich vast aan die datum van 10 juni, terwijl we op dat moment nog in volle coronatijden streden om de titel in La Liga. Daardoor moeten clubs 700 miljoen neertellen, een onmogelijk bedrag, en dus blijf ik bij de club. Ik had naar de rechtbank kunnen stappen, maar daarvoor heb ik teveel te danken aan Barça. Het is de club van mijn leven, dus dat zou ik hen nooit aandoen. Ik houd van Barcelona en zal mij nooit ergens beter voelen dan hier."

"Toch heb ik het recht om een beslissing te maken. Ik keek uit naar nieuwe doelen en uitdagingen, maar morgen kan ik zonder problemen terugkeren. Dat neemt niet weg dat er niks verkeerd is met mijn wens om te vertrekken. Ik had het nodig, net zoals de club. Het was het beste scenario voor iedereen", aldus Messi, die duidelijk laat verstaan dat de plooien met Bartomeu nog lang niet zijn platgestreken. De preses kreeg dan ook nog een flinke sneer uit de pan. "Hij hield zich niet aan zijn woord, en het beleid van de club onder zijn bestuur is een ramp", klinkt het in een niet mis te verstane uithaal.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Juiste keuze?

Meest recent

'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

2
2
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

4
4
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

9
9
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

39
39
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

20
20
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

26
26
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

7
7
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

42
42
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

90
90
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

85
85
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

164
164
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

15
15
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

175
175
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

399
399
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

341
341
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

325
325
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

47
47
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

332
332
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

90
90
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

41
41
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

166
166
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

143
143
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

88
88
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

60
60
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

65
65

Meer sportnieuws