Messi spreekt: "Ik houd van Barça, maar Bartomeu is een ramp"

749
Messi spreekt:

De kogel lijkt door de kerk. Lionel Messi speelde de voorbije weken een welles-nietesspelletje met FC Barcelona en vooral La Liga, waarin de wereldster ondanks zijn status schijnbaar aan het kortste eind trok. Zo dadelijk komt hij dan ook met een finaal statement over zijn nabije toekomst.


Diverse betrouwbare bronnen waaronder ESPN melden immers dat de Argentijnse aanvaller, die tot hiertoe de lippen stijf op elkaar hield, elk moment de stilte kan doorbreken. In een officiële verklaring zou Messi dan aankondigen nog minstens één seizoen op post te blijven in Camp Nou. Nochtans wou hij door een clausule deze zomer al vertrekken, maar uiteindelijk legt de zesvoudige Gouden Bal zich naar verluidt dus toch neer bij een verlengd verblijf.

Niet dat de storm rond zijn persoon op die manier gaat liggen, want in de komende maanden zal ongetwijfeld nog duchtig gespeculeerd worden over de 33-jarige goalgetter zijn plannen voor volgendde zomer. Dan loopt Messi zijn huidig contract bij Barcelona per slot van rekening zonder enig misverstand af. Afwachten of voorzitter Josep Mario Bartomeu en coach Ronald Koeman hem tegen dan kunnen overtuigen om niet naar Manchester City (of elders) te trekken.

UPDATE 18u05
Intussen heeft Messi tijdens een exclusief interview met Goal.com de magische woorden ook zelf uitgesproken: het clubicoon blijft minstens nog een jaar bij Barcelona. Wel gaf hij toe wel degelijk de club te willen verlaten. "Toen ik die wens uitte tegenover mijn vrouw en kinderen, was het een drama. De hele familie begon te wenen en mijn kinderen wilden niet weg uit Barcelona. Maar ik keek verder en wou competitief zijn op het hoogste niveau, met een kans om de Champions League te winnen. De voorbije teleurstellingen in Rome, Liverpool en Lissabon deden mij overwegen om te vertrekken."

"Ik was zeker dat ik vrij was om te gaan, want de voorzitter zei altijd dat ik aan het einde van het seizoen kon beslissen of ik al dan niet wou blijven. Nu klampen ze zich vast aan die datum van 10 juni, terwijl we op dat moment nog in volle coronatijden streden om de titel in La Liga. Daardoor moeten clubs 700 miljoen neertellen, een onmogelijk bedrag, en dus blijf ik bij de club. Ik had naar de rechtbank kunnen stappen, maar daarvoor heb ik teveel te danken aan Barça. Het is de club van mijn leven, dus dat zou ik hen nooit aandoen. Ik houd van Barcelona en zal mij nooit ergens beter voelen dan hier."

"Toch heb ik het recht om een beslissing te maken. Ik keek uit naar nieuwe doelen en uitdagingen, maar morgen kan ik zonder problemen terugkeren. Dat neemt niet weg dat er niks verkeerd is met mijn wens om te vertrekken. Ik had het nodig, net zoals de club. Het was het beste scenario voor iedereen", aldus Messi, die duidelijk laat verstaan dat de plooien met Bartomeu nog lang niet zijn platgestreken. De preses kreeg dan ook nog een flinke sneer uit de pan. "Hij hield zich niet aan zijn woord, en het beleid van de club onder zijn bestuur is een ramp", klinkt het in een niet mis te verstane uithaal.

LEES OOK: 'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

🚀

Juiste keuze?

Meest recent

Adedeji-Sternberg tóch naar Club? Leko spreekt heldere taal

KRC Genk gaat zondagavond op bezoek bij Club Brugge. Voor Noah Adedeji-Sternberg wordt dat sowieso ...

16
16
Keuze Van Bommel onder vuur: "Hij móést in selectie zitten"

Aanstaande maandag blazen de Rode Duivels voor het eerst sinds het WK verzamelen. Vrijdag maakte ...

32
32
Boskamp stomverbaasd door Anderlecht: "Begrijp er niets van"

RSC Anderlecht speelde woensdag tegen Olympique Lyon (1-2-nederlaag) weer een uiterst wisselvallige ...

95
95
‘Leko breekt zijn woord: Vanaken vliegt eruit’

Hans Vanaken beleefde zondag een opvallende avond bij Club Brugge. De aanvoerder bleef tegen Antwerp ...

498
498
Eerst selectie Van Bommel: dit zijn de grootste verliezers

De eerste selectie van Mark van Bommel als bondscoach van België is een feit. Het werd een al ...

133
133
Meer kwaliteit? Opvallende vaststelling bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft meer kwaliteit in de kern dan vorig jaar. Dat ziet iedereen, alleen moet de ...

154
154
De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

44
44
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

63
63
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

144
144
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

80
80
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

151
151
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

150
150
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

201
201
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

111
111
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

106
106
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

175
175
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

370
370
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

409
409
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

47
47
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

44
44
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

62
62
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

173
173
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

370
370
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

62
62
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

448
448

Meer sportnieuws