Messi spreekt: "Ik houd van Barça, maar Bartomeu is een ramp"

door
Messi spreekt:

De kogel lijkt door de kerk. Lionel Messi speelde de voorbije weken een welles-nietesspelletje met FC Barcelona en vooral La Liga, waarin de wereldster ondanks zijn status schijnbaar aan het kortste eind trok. Zo dadelijk komt hij dan ook met een finaal statement over zijn nabije toekomst.


Diverse betrouwbare bronnen waaronder ESPN melden immers dat de Argentijnse aanvaller, die tot hiertoe de lippen stijf op elkaar hield, elk moment de stilte kan doorbreken. In een officiële verklaring zou Messi dan aankondigen nog minstens één seizoen op post te blijven in Camp Nou. Nochtans wou hij door een clausule deze zomer al vertrekken, maar uiteindelijk legt de zesvoudige Gouden Bal zich naar verluidt dus toch neer bij een verlengd verblijf.

Niet dat de storm rond zijn persoon op die manier gaat liggen, want in de komende maanden zal ongetwijfeld nog duchtig gespeculeerd worden over de 33-jarige goalgetter zijn plannen voor volgendde zomer. Dan loopt Messi zijn huidig contract bij Barcelona per slot van rekening zonder enig misverstand af. Afwachten of voorzitter Josep Mario Bartomeu en coach Ronald Koeman hem tegen dan kunnen overtuigen om niet naar Manchester City (of elders) te trekken.

UPDATE 18u05
Intussen heeft Messi tijdens een exclusief interview met Goal.com de magische woorden ook zelf uitgesproken: het clubicoon blijft minstens nog een jaar bij Barcelona. Wel gaf hij toe wel degelijk de club te willen verlaten. "Toen ik die wens uitte tegenover mijn vrouw en kinderen, was het een drama. De hele familie begon te wenen en mijn kinderen wilden niet weg uit Barcelona. Maar ik keek verder en wou competitief zijn op het hoogste niveau, met een kans om de Champions League te winnen. De voorbije teleurstellingen in Rome, Liverpool en Lissabon deden mij overwegen om te vertrekken."

"Ik was zeker dat ik vrij was om te gaan, want de voorzitter zei altijd dat ik aan het einde van het seizoen kon beslissen of ik al dan niet wou blijven. Nu klampen ze zich vast aan die datum van 10 juni, terwijl we op dat moment nog in volle coronatijden streden om de titel in La Liga. Daardoor moeten clubs 700 miljoen neertellen, een onmogelijk bedrag, en dus blijf ik bij de club. Ik had naar de rechtbank kunnen stappen, maar daarvoor heb ik teveel te danken aan Barça. Het is de club van mijn leven, dus dat zou ik hen nooit aandoen. Ik houd van Barcelona en zal mij nooit ergens beter voelen dan hier."

"Toch heb ik het recht om een beslissing te maken. Ik keek uit naar nieuwe doelen en uitdagingen, maar morgen kan ik zonder problemen terugkeren. Dat neemt niet weg dat er niks verkeerd is met mijn wens om te vertrekken. Ik had het nodig, net zoals de club. Het was het beste scenario voor iedereen", aldus Messi, die duidelijk laat verstaan dat de plooien met Bartomeu nog lang niet zijn platgestreken. De preses kreeg dan ook nog een flinke sneer uit de pan. "Hij hield zich niet aan zijn woord, en het beleid van de club onder zijn bestuur is een ramp", klinkt het in een niet mis te verstane uithaal.

LEES OOK: 'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Juiste keuze?

Meest recent

‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

10
10
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

11
11
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

5
5
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

25
25
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

18
18
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

107
107
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

87
87
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

185
185
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

72
72
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

106
106
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

56
56
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

182
182
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

196
196
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

139
139
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

190
190
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

219
219
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

270
270
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

126
126
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

117
117
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

73
73
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

359
359
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

257
257
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

299
299
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

467
467
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

174
174

Meer sportnieuws