Messi spreekt: "Ik houd van Barça, maar Bartomeu is een ramp"

door
Messi spreekt:

De kogel lijkt door de kerk. Lionel Messi speelde de voorbije weken een welles-nietesspelletje met FC Barcelona en vooral La Liga, waarin de wereldster ondanks zijn status schijnbaar aan het kortste eind trok. Zo dadelijk komt hij dan ook met een finaal statement over zijn nabije toekomst.


Diverse betrouwbare bronnen waaronder ESPN melden immers dat de Argentijnse aanvaller, die tot hiertoe de lippen stijf op elkaar hield, elk moment de stilte kan doorbreken. In een officiële verklaring zou Messi dan aankondigen nog minstens één seizoen op post te blijven in Camp Nou. Nochtans wou hij door een clausule deze zomer al vertrekken, maar uiteindelijk legt de zesvoudige Gouden Bal zich naar verluidt dus toch neer bij een verlengd verblijf.

Niet dat de storm rond zijn persoon op die manier gaat liggen, want in de komende maanden zal ongetwijfeld nog duchtig gespeculeerd worden over de 33-jarige goalgetter zijn plannen voor volgendde zomer. Dan loopt Messi zijn huidig contract bij Barcelona per slot van rekening zonder enig misverstand af. Afwachten of voorzitter Josep Mario Bartomeu en coach Ronald Koeman hem tegen dan kunnen overtuigen om niet naar Manchester City (of elders) te trekken.

UPDATE 18u05
Intussen heeft Messi tijdens een exclusief interview met Goal.com de magische woorden ook zelf uitgesproken: het clubicoon blijft minstens nog een jaar bij Barcelona. Wel gaf hij toe wel degelijk de club te willen verlaten. "Toen ik die wens uitte tegenover mijn vrouw en kinderen, was het een drama. De hele familie begon te wenen en mijn kinderen wilden niet weg uit Barcelona. Maar ik keek verder en wou competitief zijn op het hoogste niveau, met een kans om de Champions League te winnen. De voorbije teleurstellingen in Rome, Liverpool en Lissabon deden mij overwegen om te vertrekken."

"Ik was zeker dat ik vrij was om te gaan, want de voorzitter zei altijd dat ik aan het einde van het seizoen kon beslissen of ik al dan niet wou blijven. Nu klampen ze zich vast aan die datum van 10 juni, terwijl we op dat moment nog in volle coronatijden streden om de titel in La Liga. Daardoor moeten clubs 700 miljoen neertellen, een onmogelijk bedrag, en dus blijf ik bij de club. Ik had naar de rechtbank kunnen stappen, maar daarvoor heb ik teveel te danken aan Barça. Het is de club van mijn leven, dus dat zou ik hen nooit aandoen. Ik houd van Barcelona en zal mij nooit ergens beter voelen dan hier."

"Toch heb ik het recht om een beslissing te maken. Ik keek uit naar nieuwe doelen en uitdagingen, maar morgen kan ik zonder problemen terugkeren. Dat neemt niet weg dat er niks verkeerd is met mijn wens om te vertrekken. Ik had het nodig, net zoals de club. Het was het beste scenario voor iedereen", aldus Messi, die duidelijk laat verstaan dat de plooien met Bartomeu nog lang niet zijn platgestreken. De preses kreeg dan ook nog een flinke sneer uit de pan. "Hij hield zich niet aan zijn woord, en het beleid van de club onder zijn bestuur is een ramp", klinkt het in een niet mis te verstane uithaal.

LEES OOK: Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

Juiste keuze?

Meest recent

Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

86
86
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

15
15
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

17
17
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

166
166
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

105
105
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

92
92
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

303
303
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

446
446
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

35
35
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

291
291
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

108
108
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1092
1092
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

43
43
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

104
104
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

180
180
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

35
35
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

194
194
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

135
135
KRC Genk krijgt stevige waarschuwing over nieuwe aanwinst

Bij KRC Genk beleefden ze uiteindelijk een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky en ...

259
259
'Club en Anderlecht grepen naast komst Guiagon'

Charleroi is bezig aan een zeer straffe reeks. Het is in de competitie opgeklommen naar de zesde ...

204
204
PSV-fan Van Gerwen breekt: Nieuw privédrama schokt

Michael van Gerwen staat bekend als een man die zelden mist. Op het dartbord is hij meedogenloos, ...

80
80
Go Ahead Eagles brengt verrassend Belgisch transfernieuws

Go Ahead Eagles was de voorbije jaren één van de revelaties in Nederland. Het wist ...

32
32
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

302
302
Oosting komt met enorme dompers voor Antwerp

Royal Antwerp FC haalde Rein Van Helden weg bij STVV, maar daar bleef het bij. Nochtans kon de ploeg ...

377
377
'Rodriguez (ex-Real) op zucht van zeer knappe transfer'

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

32
32

Meer sportnieuws