Anderlecht kiest voor andere aanpak met fans

door
Anderlecht kiest voor andere aanpak met fans

Nog eventjes geduld, en dan mogen de Belgische voetballiefhebbers terug naar het stadion van hun favoriete ploeg. Zo ook in Anderlecht, dat haar plannen klaar heeft om de supporters opnieuw te ontvangen in het Lotto Park.

Na overleg met gemeente, politiediensten, virologen en politieke instanties hebben de Brusselaars volgens Het Laatste Nieuws de knoop definitief doorgehakt. Zo zouden vanaf de volgende thuismatch, op 13 september tegen Cercle Brugge, zoals eerder reeds aangekondigd weer iets meer dan 5.000 toeschouwers mogen plaatsnemen op de tribunes. Op die manier kan elk van de ongeveer 15.000 abonnees in theorie dus één match op drie live bijwonen, zij het wel op een veilige manier die strookt met de veiligheidsmaatregelen.

UPDATE 19u10

Inmiddels heeft de club zelf ook gecommuniceerd over de terugkeer van supporters in het Lotto Park. De eerstvolgende drie wedstrijden gaat RSCA het op bovenstaande manier proberen. Daarna volgt een overlegmoment om de capaciteit mogelijk te vergroten. De bedoeling is om alle abonnees één van de drie volgende wedstrijden te laten bijwonen. Men moet zich daar op voorhand wel voor registreren.

De plaatsen zullen worden toegekend en zijn dus niet afhankelijk van je abonnement. "Om een veilige afstand te behouden is het aantal plaatsen beperkt. Dat betekent dat je niet op je vaste plaats zal zitten. Per abonnement kan je één plaats naar keuze reserveren. Wie met vrienden of familie komt, spreekt best goed af en boekt gelijktijdig", klinkt het op de clubwebstek.

UPDATE 04/09
De fans van Anderlecht zijn binnenkort dus weer welkom in het Lotto Park, maar daarbij valt wel op dat Paars-Wit kiest voor een andere aanpak dan vele andere clubs. Daar waar bijvoorbeeld Club Brugge en KV Mechelen kiezen voor bubbels van maximum vijf personen - waarbij fans aangemoedigd worden om in grotere bubbels te komen omdat op die manier meer mensen binnen kunnen -, plaatsen ze bij Anderlecht elke supporter individueel.

"Nu hebben we gekozen voor een bubbeltje van één persoon. Dat betekent dat er nergens in het stadion twee mensen naast elkaar zullen zitten en dat de afstandsregel overal gerespecteerd wordt", legt CEO Karel Van Eetvelt uit aan Radio 1. "Op deze manier komen we aan iets minder dan 1/3e van onze normale stadioncapaciteit."

LEES OOK: Marc Coucke’s post over Tomorrowland blijft nazinderen

🔥 Populair bij onze lezers

‘Real Madrid flipt compleet: 150 miljoen euro op tafel’
‘Real Madrid flipt compleet: 150 miljoen euro op tafel’

Welke aanpak vind je beter?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

165
165
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

91
91
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

261
261
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

287
287
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

719
719
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

128
128
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

519
519
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

61
61
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

275
275
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1729
1729
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

234
234
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

523
523
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1197
1197
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

782
782
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

296
296
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1193
1193
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

451
451
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

462
462
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

525
525
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

131
131
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

166
166
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws