Anderlecht kiest voor andere aanpak met fans

306
Anderlecht kiest voor andere aanpak met fans

Nog eventjes geduld, en dan mogen de Belgische voetballiefhebbers terug naar het stadion van hun favoriete ploeg. Zo ook in Anderlecht, dat haar plannen klaar heeft om de supporters opnieuw te ontvangen in het Lotto Park.

Na overleg met gemeente, politiediensten, virologen en politieke instanties hebben de Brusselaars volgens Het Laatste Nieuws de knoop definitief doorgehakt. Zo zouden vanaf de volgende thuismatch, op 13 september tegen Cercle Brugge, zoals eerder reeds aangekondigd weer iets meer dan 5.000 toeschouwers mogen plaatsnemen op de tribunes. Op die manier kan elk van de ongeveer 15.000 abonnees in theorie dus één match op drie live bijwonen, zij het wel op een veilige manier die strookt met de veiligheidsmaatregelen.

UPDATE 19u10

Inmiddels heeft de club zelf ook gecommuniceerd over de terugkeer van supporters in het Lotto Park. De eerstvolgende drie wedstrijden gaat RSCA het op bovenstaande manier proberen. Daarna volgt een overlegmoment om de capaciteit mogelijk te vergroten. De bedoeling is om alle abonnees één van de drie volgende wedstrijden te laten bijwonen. Men moet zich daar op voorhand wel voor registreren.

De plaatsen zullen worden toegekend en zijn dus niet afhankelijk van je abonnement. "Om een veilige afstand te behouden is het aantal plaatsen beperkt. Dat betekent dat je niet op je vaste plaats zal zitten. Per abonnement kan je één plaats naar keuze reserveren. Wie met vrienden of familie komt, spreekt best goed af en boekt gelijktijdig", klinkt het op de clubwebstek.

UPDATE 04/09
De fans van Anderlecht zijn binnenkort dus weer welkom in het Lotto Park, maar daarbij valt wel op dat Paars-Wit kiest voor een andere aanpak dan vele andere clubs. Daar waar bijvoorbeeld Club Brugge en KV Mechelen kiezen voor bubbels van maximum vijf personen - waarbij fans aangemoedigd worden om in grotere bubbels te komen omdat op die manier meer mensen binnen kunnen -, plaatsen ze bij Anderlecht elke supporter individueel.

"Nu hebben we gekozen voor een bubbeltje van één persoon. Dat betekent dat er nergens in het stadion twee mensen naast elkaar zullen zitten en dat de afstandsregel overal gerespecteerd wordt", legt CEO Karel Van Eetvelt uit aan Radio 1. "Op deze manier komen we aan iets minder dan 1/3e van onze normale stadioncapaciteit."

LEES OOK: Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Welke aanpak vind je beter?

Meest recent

Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

6
6
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

15
15
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

83
83
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

8
8
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

46
46
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

21
21
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

194
194
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

78
78
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

39
39
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

25
25
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

18
18
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

66
66
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

156
156
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

45
45
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

36
36
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

115
115
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

62
62
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

103
103
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

56
56
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

50
50
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

19
19
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

134
134
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

111
111
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

217
217

Meer sportnieuws