De verloren parel van RSCA: 'Recordtransfer lonkt'

1954 stemmen
De verloren parel van RSCA: 'Recordtransfer lonkt'

In het voorbije decennium werd er bij RSC Anderlecht bitter weinig aandacht geschonken aan de eigen jeugdwerking. Aan ontbolstering van rastalenten zoals Youri Tielemans en Vincent Kompany was er bitter weinig werk nodig, maar andere youngsters moesten wel meer geschaafd worden. Zoals Mike Trésor Ndayshimye bijvoorbeeld, die Anderlecht in 2018 verliet wegens een totaal gebrek aan sportieve perspectieven. 

SPOORLOZE TRESOR  

Op 28 maart 2018 nam Marc Coucke officieel de scepter over van Roger Vanden Stock als nieuwe eigenaar en voorzitter van RSC Anderlecht. De kersverse preses wilde een nieuwe weg inslaan met Sporting en “In Youth We Trust” werd de nieuwe leuze van club. Al een dikke maand later – op 5 mei 2018 – voegde Coucke effectief de daad bij het woord. In een groots opgezette persconferentie lichtte hij vol trots zijn eerste meesterzet toe op het vlak van de jeugdwerking, die vanaf dan dé absolute prioriteit wordt voor de club.



Anderlecht wil de uitstroom van haar meest talentvolle talenten naar grotere en kapitaalkrachtige buitenlandse clubs een halt toeroepen, en wil dat bewerkstelligen door deze high potentials een concreet ontwikkelingsplan voor te leggen met het oog op een definitieve doorbraak in het eerste elftal. Op 5 mei 2018 maakte Sporting bekend dat elf jeugdinternationals een contract tekenden bij de club. Jérémy Doku, Yari Verschaeren, Antoine Colassin, Anouar Ait El Hadj, Killian Sardella, Mathis Suray, Lucas Lissens, Halim Timassi, Loic Masscho, Chris Kalulika en Zacarias Antonio behoorden tot de gelukkigen. Van Mike Trésor Ndayshimye, nochtans ook een veelbelovend talent, was er echter geen spoor te bekennen.

DEKSELSE EMILIO 

Ndayishimiye had ook graag deel uitgemaakt van de elf jeugdspelers die hun eerste officiële contract mochten tekenen bij Anderlecht. Bij de Paars-Witte U21 stond hij nochtans te boek als één van de grootste talenten, en reeg hij drie jaar lang goede prestaties aan elkaar. Ook in de Youth League trok hij de aandacht met zijn groot talent, met name in de match tegen Bayern München gooide hij grote ogen. Toch vond toenmalig beloftentrainer Emilio Ferrera het niet opportuun om Ndayishimiye in 2018 al over te hevelen naar de eerste ploeg van Anderlecht, terwijl de negentienjarige zich absoluut wou meten met de grote jongens, ook al was het maar op training. Jean Kindermans, hoofd jeugdopleiding bij Anderlecht, zag het allemaal met lege ogen aan. 



Door het gebrek aan sportieve perspectieven wilde Ndayishimiye vervolgens zijn verbintenis bij Anderlecht niet verlengen, waardoor hij op transfervrije basis de club kon verlaten. Dat klonk als muziek in de oren van Bayern München, die zijn glansprestatie in de Youth League allerminst vergeten was. Ook Liverpool en Juventus toonden belangstelling, en Ndayishimiye bezocht ook AS Monaco. Maar bij deze Europese topclubs zou hij eerst deel uitmaken van de beloften, terwijl Ndayishimiye hongerig was om zich te tonen op het hoogste niveau. Bij NEC Nijmegen, de club die overigens vaak oog heeft voor onontgonnen talent, kon Ndayishimiye wél meteen aansluiten bij de A-kern. De keuze was snel gemaakt.

SPOTPRIJS

Ook al bevond NEC zich in 2018-2019 in de Nederlandse Keuken Kampioen Divisie, Ndayishimiye was opgelucht om zijn talenten eindelijk te kunnen meten op het professionele niveau. In het Goffertstadion liet de dribbelaar regelmatig mooie zaken zien, maar de promotie naar de Eredivisie zat er in in dat seizoen niet in voor de club uit Nijmegen. Toch kon Ndayishimiye één seizoen later wél zijn debuut maken in de Eredivisie, want op de laatste dag van de zomermercato in 2019 nam Willem II de aanvallende middenvelder op huurbasis over. De Tilburgers namen ook een aankoopoptie op van een half miljoen euro: oorspronkelijk leek dat een flinke som, maar al snel zou dat bedrag bestempeld worden als een spotprijs.



Ndayishimiye had onder de vleugels van Adrie Koster, de ex-coach van Club Brugge, weinig tijd nodig om zich op te werpen als een absolute aanwinst voor Willem II – en bij uitbreiding de Eredivisie. Samen met Pol Llonch en Sebastien Holmén was Ndayishimiye één van de grote smaakmakers in het Koning Willem II Stadion. Door het goede werk van de controlerende middenvelders Llonch en Driess Saddiki kon Ndayishimiye als nummer tien vaak profiteren om het verschil te kunnen maken op het offensieve compartiment. 

IN GOOD COMPANY 

Vorig seizoen gold Ndayishimiye als één van de beste spelers op zijn positie, en dat is alvast een serieuze adelbrief als je weet dat er op die positie enorm veel telent te vinden is in de Eredivisie. Hakim Ziyech (Ajax), Steven Bergwijn (PSV Eindhoven), Simon Gustafson (FC Utrecht) en Mohamed Ihattaren (PSV Eindhoven) zijn namen die tot de verbeelding spreken van menig voetbalfan én van talrijke Europese clubs. Zo kwam Norwich City in de winter van 2020 alvast aankloppen bij Willem II, maar de snuggere Ndayishimiye besefte dat het nog te vroeg was om de volgende stap te zetten. 



Elke carrièrezet van  Ndayishimiye, vaak 'Treezy' genoemd in Nederland, is weloverwogen en daar heeft zijn vader, een ex-international van Burundi, veel mee te maken. “Om later met de groten mee te kunnen, leek het me beter bij NEC in het eerste te spelen dan in neen tweede elftal bij een topclub”, lichtte Ndayishimiye zijn toekomstplan toe aan De Telegraaf. “Dat is bij NEC en Willem II goed uitgepakt. Komend seizoen, in mijn tweede Eredivisie-jaar, wil ik me bevestigen.” Toch lijkt het sterk dat Ndayishimiye nog erg lang te bewonderen zal zijn in het shirt van de Tricolores. In zijn eerste seizoen in de Eredivisie prijkt  Ndayishimiye alvast hoog in de lijstjes van dreigende passing en dribbels, bovendien scoort en assisteert de nummer tien op geregelde basis.

DE GROOTSTE PAREL VAN WILLEM II 

Als de grootste parel in het voorbije seizoen van Willem II, wordt Ndayishimiye omschreven bij onze Noorderburen. De Tilburgers lichtten bijgevolg dan ook de aankoopoptie van 500 duizend euro in het huurcontract van Ndayishimiye, en wrijven zich stilaan in de handen bij het denken aan een toekomstige doorverkoop. Bij Anderlecht zullen ze zich alvast eens serieus achter de oren gekrabd hebben, want Ndayishimiye bezit momenteel een marktwaarde van 3,6 miljoen euro maar zal wellicht een veelvoud daarvan opbrengen.

In augustus anno 2020 wilden Standard en AA Gent hem namelijk aantrekken, maar voor beide Belgische topclubs viel Ndayishimiye te duur uit. Standard legde naar verluidt een bod van 2,5 miljoen op tafel waarna AA Gent het Luikse voorstel minstens wilde verdubbelen. Willem II mikt echter op minimum zeven miljoen euro, waarmee het haar clubrecord wil verbreken, dat sinds 2008 op de naam staat van Mounir El Hamdaoui (destijds naar AZ Alkmaar). 



Volgens de laatste berichten staat  Ndayishimiye ook op de shortlist bij meer kapitaalkrachtige clubs zoals CSKA Moskou en Atalanta Bergamo. Maar of het moment voor een nieuwe stap is aangebroken, dat zal Ndayishimiye zélf wel beslissen. De enige zekerheid is dat Anderlecht een kroonjuweel van de jeugdopleiding al te gemakkelijk liet vertrekken, iets waar men zeker en vast spijt van hebben op Neerpede ...

LEES OOK: Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Beging Anderlecht een flater met Ndayishimiye?

Meest recent

Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

3
3
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

47
47
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

142
142
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

76
76
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

35
35
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

80
80
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

254
254
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

220
220
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

36
36
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

46
46
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

173
173
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

156
156
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1075
1075
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

103
103
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

171
171
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

177
177
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

363
363
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

186
186
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

143
143
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

248
248
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

427
427
'Mokerslag Liverpool: sterkhouder gratis de deur uit'

Voor Liverpool werd het een teleurstellend seizoen. De verwachtingen waren op Anfield torenhoog na ...

98
98
'Tedesco heeft fraaie nieuwe uitdaging beet'

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels was geen succes, maar desondanks blijft Domenico ...

117
117

Meer sportnieuws