Dank aan Badji: 'nieuwe Wesley' levert Club nu al miljoenen op

1033 stemmen
Dank aan Badji: 'nieuwe Wesley' levert Club nu al miljoenen op

Het geheime recept voor een Brugse overwinning? Een verre verplaatsing, zo lijkt het wel. Na de zege in Eupen leverde ook het bezoek aan Genk immers drie dankbare punten op voor Club, dat in Jan Breydel dan weer reeds de duimen legde tegen Charleroi en Beerschot. Al blijkt naast die lange busrit ook een vleugje magie van revelatie Youssouph Badji wonderen te doen voor de troepen van Philippe Clement.


De tiener kopte in de Luminus Arena namelijk kort voor tijd de winnende treffer tegen de touwen, nadat hij eerder in de Oostkantons de ban al eens wist te breken. Meer dan de wederopstanding van Hans Vanaken of de onvoorspelbaarheid van Emmanuel Dennis, is Badji dan ook de constante factor doorheen de eerste Blauw-Zwarte succesjes van het prille seizoen. Mede door zijn gestalte, stijl en kwaliteiten, met een zeldzame combinatie van kracht, snelheid en lengte gekoppeld aan de nodige technische bagage, is de vergelijking met Wesley Moraes daarom al niet veraf. Dromen van een nieuwe recordverkoop lijkt desalniettemin te vroeg. Toch brengt de Senegalees wie weet zelfs nog meer op.

DE WEG VAN WESLEY
Al zal hij dan wel nog flink zijn best mogen doen, want Wesley vertrok vorige zomer voor maar liefst 25 miljoen richting Aston Villa. Het gerenommeerde Transfermarkt.com schatte de marktwaarde van de Braziliaanse beer toen op 20 miljoen, waar Badji het tegenwoordig nog steeds maar met 1,5 miljoen moet stellen. Nog heel wat werk voor de boeg dus, wat niet wegneemt dat de 18-jarige spits zo wel reeds voorligt op het schema van zijn illustere voorganger. Pas na anderhalf seizoen rijpen in Brugge, én op twee jaar oudere leeftijd, wist Wesley zich tenslotte in diezelfde categorie te nestelen. Daarna schoot zijn ster wel als een komeet omhoog, met nog eens twee jaar later zijn recordtransfer naar de Premier League tot gevolg. Een weg die, zonder op de zaken vooruit te lopen, ook Badji kan afleggen.



Na amper een halfjaar in Brugge staat hij, ondanks een hinderlijke blessure, dus alleszins verder in zijn ontwikkeling dan Wesley op dat moment. Mét als extra troef dat het nieuwe goudhaantje een koelere killer voor doel lijkt te zijn, waar bij Wesley het eigen rendement zelfs op het einde soms nog te wensen overliet. Vooral zijn betere schot en kopspel springen in het oog, net zoals zijn werklust, maturiteit en op het eerste zicht kalmer temperament. Al valt natuurlijk nog af te wachten hoe de jonkie reageert eens verdedigers hem beginnen te zoeken. Hoewel er weinig geweten is over de som die Club op tafel legde om hem rechtstreeks in Senegal op te pikken, ziet het er hoe dan ook nu al naar uit dat Vincent Mannaert weer een koopje deed. Net zoals toen hij Wesley voor één miljoen wegplukte bij AS Trencin.

MARGE VOOR MANNAERT
Afwachten of de algemeen manager ook hier zijn investering op termijn in veelvoud terugbetaald ziet, maar de eerste signalen zijn alvast hoopgevend. Per slot van rekening lijkt ook Clement vol te geloven in Badji, die al vier keer op rij aan de aftrap stond en driemaal zelfs de 90 minuten rond maakte. Net zoals Wesley destijds de concurrentie won van dure vogels als Jelle Vossen en Leandro Pereira, moeten ook David Okereke en Michael Krmencik zo het onderspit delven diep in de punt. Al stelde het duo van bijna 15 miljoen eigenlijk vorig seizoen reeds enigszins teleur, waardoor een paar weken geleden nog luid de roep om vers bloed voorin weerklonk. Mannaert leek daaraan eventjes ook gehoor te geven en onderzocht naar verluidt enkele prijzige pistes zoals Jhon Cordoba, Christian Benteke en Adolfo Gaich.



Hier en daar wordt Blauw-Zwart nog altijd gelinkt aan een spits, maar voorlopig krijgt het bestuur dus gelijk om de centen op zak te houden. Club mikt de laatste tijd immers hoog – misschien zelfs té hoog, gelet op de stilte aan inkomende zijde – in de speurtocht naar versterking, waardoor die verse kracht met de vermelde targets indachtig al snel vijf tot zelfs 10 miljoen zou kosten. Om nog maar te zwijgen van hun looneisen. Dankzij de prestaties van Badji, kan de landskampioen het zich echter permitteren om een afwachtende houding aan te nemen, en is de nood aan een goalgetter om het gewicht van de aanval te dragen plots een pak minder groot. Mogelijk wordt in het tweede luik van de mercato wel nog toegeslagen, maar met dank aan Badji kan Club net zo goed besparen in het post-coronatijdperk.

OPTIES MET OKEREKE
Bovenop zijn eventuele transfersom in de toekomst, kan de revelatie ook nu dus al indirect helpen om miljoenen in het laatje te brengen – of ze op z'n minst daar te houden. Al dreigt dat dan wel gepaard te gaan met een stevig verlies op zijn concurrenten. Toch is dat niet noodzakelijk het geval, want tegen Genk liet Okereke zien dat hij ook op de flank nog prima van pas kan komen. De recordaankoop moest uiteraard nog wennen aan zijn nieuwe rol, liet af en toe Joakim Maehle aan zijn aandacht ontsnappen en zat in het slot op zijn tandvlees, maar liet al bij al een degelijke indruk na. Hoewel de Nigeriaan op die positie allicht niet meteen voor het verhoopte rendement zal zorgen, betekent een basisplaats voor Badji dus niet per definitie dat hij dan op kant wordt geschoven. Of toch niet in de figuurlijke betekenis.



Op die manier kan Okereke trouwens enigszins zijn landgenoot Dennis vervangen eens die zijn vertrek beet heeft, waarmee Club wederom de kosten van een volwaardige opvolger zou uitsparen. Indien de positiewissel dan ook nog eens een succes blijkt twee vliegen in één klap dus, al is zelfs in dat scenario een extra scheutje creativiteit op de flank toch geen overbodige luxe. Net zoals diep in de spits, koopt Mannaert met de opmars van Badji alleszins iets meer tijd om op zoek te gaan naar alternatieven voor de afgesprongen transfer van Bright Osayi-Samuel en het ingewikkelde dossier rond Junior Edmilson. Zijn evolutie zorgt er tenslotte voor dat Okereke zonder problemen kan worden weggetrokken uit het centrum om te depanneren aan de zijlijn. En daar wie weet eveneens nog een ontdekking kan vormen.

KANS VOOR KRMENCIK
De hamvraag is natuurlijk of Okereke ooit nog zijn prijskaartje van acht miljoen rechtvaardigt, maar zo blijft de optie tenminste open. Hetzelfde geldt voor Krmencik, die al helemaal afgeschreven lijkt en op het eerste zicht een plek zakt in de pikorde. Hoewel de Tsjech in Genk opnieuw 90 minuten op de bank bleef, is hij door de verwijzing van Okereke richting flank wel nog steeds de eerste doublure voor Badji. Niet wat Club voor ogen had toen het in januari zes miljoen voor hem neertelde, al is er nu dus wel wat minder haast om Krmencik net zoals Kaveh Rezaei snel op te geven en een nieuwe titularis aan te trekken. Ondanks de geruchten, krijgt hij in plaats daarvan wellicht meer tijd om in de schaduw alsnog zijn draai te vinden en zich klaar te stomen voor wanneer Badji eens een onvermijdelijke terugval kent.



Minder druk op zijn schouders om dadelijk te presteren dus, wat het schuchtere speerpunt mogelijk ten goede komt. Al moet hij van zodra zijn moment gekomen is, of in de tussentijd met invalbeurten zoals tegen Beerschot, dan wel eindelijk zijn kans grijpen. Zijn fiks kostplaatje zal Krmencik allicht nooit waard blijken, maar vanop het achterplan kan het breekijzer zo wel alsnog van nut zijn – of misschien zelfs genoeg laten zien om meer te recupereren dan wat een spoedige exit vandaag zou opbrengen. Nog maar eens een manier waarop de stormachtige ontwikkeling van Badji nu al niet alleen tussen de lijnen, maar ook in de boekhouding een positief effect met zich meebrengt. Op voorwaarde uiteraard dat hij in de komende weken, voor het sluiten van de mercato op 5 oktober, al het goeds bevestigt.

LEES OOK: Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Wie maakte op u het meeste indruk tijdens zijn eerste matchen voor Club?

Meest recent

Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

15
15
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

18
18
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

207
207
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

321
321
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

52
52
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

179
179
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1006
1006
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

98
98
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

193
193
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

554
554
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

913
913
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

94
94
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

686
686
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

496
496
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

121
121
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

462
462
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

374
374
'Transfers spelen Club Brugge parten: drie dossiers op tafel'

Club Brugge kende een zwakke voorbereiding voor de Supercup tegen Union SG. Blauw-Zwart incasseerde ...

787
787
Euvrard onthult: Standard gaat nog uitpakken op mercato

Standard Luik wil komend seizoen weer hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. De Rouches zijn al ...

255
255
Courtois spreekt duidelijke taal over Mark van Bommel

Mark van Bommel is de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van Rudi ...

1137
1137
Vitor Bruno duwt plan door bij Anderlecht: harde werkwijze

Vitor Bruno moet RSC Anderlecht weer naar de top van het Belgische voetbal zien te stuwen. De ...

478
478
Weer Europese topclub voor verguisde Lukaku?

Romelu Lukaku zit in een moeilijke situatie. De aanvaller speelde vorig seizoen amper tot niets bij ...

202
202
Leko kampt met kopzorgen na zomerstage Club Brugge

Club Brugge heeft de zomerstage in Frankrijk afgewerkt met een nederlaag tegen Stade Rennes. Het ...

655
655
'Standard en KV Mechelen strijden om.... Messi'

Speelt Messi volgend seizoen op de Belgische velden? Het zou zomaar kunnen. We horen jullie al ...

279
279
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"

In een voetbalcarrière hangt het vaak af van details. Soms vindt een toptransfer verrassend ...

142
142

Meer sportnieuws