Dank aan Badji: 'nieuwe Wesley' levert Club nu al miljoenen op

door
Dank aan Badji: 'nieuwe Wesley' levert Club nu al miljoenen op

Het geheime recept voor een Brugse overwinning? Een verre verplaatsing, zo lijkt het wel. Na de zege in Eupen leverde ook het bezoek aan Genk immers drie dankbare punten op voor Club, dat in Jan Breydel dan weer reeds de duimen legde tegen Charleroi en Beerschot. Al blijkt naast die lange busrit ook een vleugje magie van revelatie Youssouph Badji wonderen te doen voor de troepen van Philippe Clement.


De tiener kopte in de Luminus Arena namelijk kort voor tijd de winnende treffer tegen de touwen, nadat hij eerder in de Oostkantons de ban al eens wist te breken. Meer dan de wederopstanding van Hans Vanaken of de onvoorspelbaarheid van Emmanuel Dennis, is Badji dan ook de constante factor doorheen de eerste Blauw-Zwarte succesjes van het prille seizoen. Mede door zijn gestalte, stijl en kwaliteiten, met een zeldzame combinatie van kracht, snelheid en lengte gekoppeld aan de nodige technische bagage, is de vergelijking met Wesley Moraes daarom al niet veraf. Dromen van een nieuwe recordverkoop lijkt desalniettemin te vroeg. Toch brengt de Senegalees wie weet zelfs nog meer op.

DE WEG VAN WESLEY
Al zal hij dan wel nog flink zijn best mogen doen, want Wesley vertrok vorige zomer voor maar liefst 25 miljoen richting Aston Villa. Het gerenommeerde Transfermarkt.com schatte de marktwaarde van de Braziliaanse beer toen op 20 miljoen, waar Badji het tegenwoordig nog steeds maar met 1,5 miljoen moet stellen. Nog heel wat werk voor de boeg dus, wat niet wegneemt dat de 18-jarige spits zo wel reeds voorligt op het schema van zijn illustere voorganger. Pas na anderhalf seizoen rijpen in Brugge, én op twee jaar oudere leeftijd, wist Wesley zich tenslotte in diezelfde categorie te nestelen. Daarna schoot zijn ster wel als een komeet omhoog, met nog eens twee jaar later zijn recordtransfer naar de Premier League tot gevolg. Een weg die, zonder op de zaken vooruit te lopen, ook Badji kan afleggen.



Na amper een halfjaar in Brugge staat hij, ondanks een hinderlijke blessure, dus alleszins verder in zijn ontwikkeling dan Wesley op dat moment. Mét als extra troef dat het nieuwe goudhaantje een koelere killer voor doel lijkt te zijn, waar bij Wesley het eigen rendement zelfs op het einde soms nog te wensen overliet. Vooral zijn betere schot en kopspel springen in het oog, net zoals zijn werklust, maturiteit en op het eerste zicht kalmer temperament. Al valt natuurlijk nog af te wachten hoe de jonkie reageert eens verdedigers hem beginnen te zoeken. Hoewel er weinig geweten is over de som die Club op tafel legde om hem rechtstreeks in Senegal op te pikken, ziet het er hoe dan ook nu al naar uit dat Vincent Mannaert weer een koopje deed. Net zoals toen hij Wesley voor één miljoen wegplukte bij AS Trencin.

MARGE VOOR MANNAERT
Afwachten of de algemeen manager ook hier zijn investering op termijn in veelvoud terugbetaald ziet, maar de eerste signalen zijn alvast hoopgevend. Per slot van rekening lijkt ook Clement vol te geloven in Badji, die al vier keer op rij aan de aftrap stond en driemaal zelfs de 90 minuten rond maakte. Net zoals Wesley destijds de concurrentie won van dure vogels als Jelle Vossen en Leandro Pereira, moeten ook David Okereke en Michael Krmencik zo het onderspit delven diep in de punt. Al stelde het duo van bijna 15 miljoen eigenlijk vorig seizoen reeds enigszins teleur, waardoor een paar weken geleden nog luid de roep om vers bloed voorin weerklonk. Mannaert leek daaraan eventjes ook gehoor te geven en onderzocht naar verluidt enkele prijzige pistes zoals Jhon Cordoba, Christian Benteke en Adolfo Gaich.



Hier en daar wordt Blauw-Zwart nog altijd gelinkt aan een spits, maar voorlopig krijgt het bestuur dus gelijk om de centen op zak te houden. Club mikt de laatste tijd immers hoog – misschien zelfs té hoog, gelet op de stilte aan inkomende zijde – in de speurtocht naar versterking, waardoor die verse kracht met de vermelde targets indachtig al snel vijf tot zelfs 10 miljoen zou kosten. Om nog maar te zwijgen van hun looneisen. Dankzij de prestaties van Badji, kan de landskampioen het zich echter permitteren om een afwachtende houding aan te nemen, en is de nood aan een goalgetter om het gewicht van de aanval te dragen plots een pak minder groot. Mogelijk wordt in het tweede luik van de mercato wel nog toegeslagen, maar met dank aan Badji kan Club net zo goed besparen in het post-coronatijdperk.

OPTIES MET OKEREKE
Bovenop zijn eventuele transfersom in de toekomst, kan de revelatie ook nu dus al indirect helpen om miljoenen in het laatje te brengen – of ze op z'n minst daar te houden. Al dreigt dat dan wel gepaard te gaan met een stevig verlies op zijn concurrenten. Toch is dat niet noodzakelijk het geval, want tegen Genk liet Okereke zien dat hij ook op de flank nog prima van pas kan komen. De recordaankoop moest uiteraard nog wennen aan zijn nieuwe rol, liet af en toe Joakim Maehle aan zijn aandacht ontsnappen en zat in het slot op zijn tandvlees, maar liet al bij al een degelijke indruk na. Hoewel de Nigeriaan op die positie allicht niet meteen voor het verhoopte rendement zal zorgen, betekent een basisplaats voor Badji dus niet per definitie dat hij dan op kant wordt geschoven. Of toch niet in de figuurlijke betekenis.



Op die manier kan Okereke trouwens enigszins zijn landgenoot Dennis vervangen eens die zijn vertrek beet heeft, waarmee Club wederom de kosten van een volwaardige opvolger zou uitsparen. Indien de positiewissel dan ook nog eens een succes blijkt twee vliegen in één klap dus, al is zelfs in dat scenario een extra scheutje creativiteit op de flank toch geen overbodige luxe. Net zoals diep in de spits, koopt Mannaert met de opmars van Badji alleszins iets meer tijd om op zoek te gaan naar alternatieven voor de afgesprongen transfer van Bright Osayi-Samuel en het ingewikkelde dossier rond Junior Edmilson. Zijn evolutie zorgt er tenslotte voor dat Okereke zonder problemen kan worden weggetrokken uit het centrum om te depanneren aan de zijlijn. En daar wie weet eveneens nog een ontdekking kan vormen.

KANS VOOR KRMENCIK
De hamvraag is natuurlijk of Okereke ooit nog zijn prijskaartje van acht miljoen rechtvaardigt, maar zo blijft de optie tenminste open. Hetzelfde geldt voor Krmencik, die al helemaal afgeschreven lijkt en op het eerste zicht een plek zakt in de pikorde. Hoewel de Tsjech in Genk opnieuw 90 minuten op de bank bleef, is hij door de verwijzing van Okereke richting flank wel nog steeds de eerste doublure voor Badji. Niet wat Club voor ogen had toen het in januari zes miljoen voor hem neertelde, al is er nu dus wel wat minder haast om Krmencik net zoals Kaveh Rezaei snel op te geven en een nieuwe titularis aan te trekken. Ondanks de geruchten, krijgt hij in plaats daarvan wellicht meer tijd om in de schaduw alsnog zijn draai te vinden en zich klaar te stomen voor wanneer Badji eens een onvermijdelijke terugval kent.



Minder druk op zijn schouders om dadelijk te presteren dus, wat het schuchtere speerpunt mogelijk ten goede komt. Al moet hij van zodra zijn moment gekomen is, of in de tussentijd met invalbeurten zoals tegen Beerschot, dan wel eindelijk zijn kans grijpen. Zijn fiks kostplaatje zal Krmencik allicht nooit waard blijken, maar vanop het achterplan kan het breekijzer zo wel alsnog van nut zijn – of misschien zelfs genoeg laten zien om meer te recupereren dan wat een spoedige exit vandaag zou opbrengen. Nog maar eens een manier waarop de stormachtige ontwikkeling van Badji nu al niet alleen tussen de lijnen, maar ook in de boekhouding een positief effect met zich meebrengt. Op voorwaarde uiteraard dat hij in de komende weken, voor het sluiten van de mercato op 5 oktober, al het goeds bevestigt.

LEES OOK: Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Wie maakte op u het meeste indruk tijdens zijn eerste matchen voor Club?

Meest recent

Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

27
27
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

78
78
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

57
57
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

238
238
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

32
32
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

41
41
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

47
47
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

209
209
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

208
208
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

34
34
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

162
162
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

125
125
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

363
363
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

46
46
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

222
222
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1112
1112
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

409
409
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

150
150
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

141
141
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

611
611
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

396
396
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

37
37
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

545
545
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

133
133
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

98
98

Meer sportnieuws