KVO start gerechtelijke procedure op tegen Devroe en zijn managementbedrijf

door
KVO start gerechtelijke procedure op tegen Devroe en zijn managementbedrijf

Het Belgische voetbal krijgt er weer een soap bij. Nadat Patrick De Koster werd opgepakt wegens een klacht via Kevin De Bruyne komt nu ook Luc Devroe in opspraak. KV Oostende daagt hem voor de rechtbank.

"De notoire makelaarsagentschappen J&S International, geleid door Patrick De Koster en Luc Devroe en Starfactory Football Management, geleid door Didier Frenay, dienden een claim in tegen KV Oostende NV voor een totaalbedrag van meer dan 2,3 miljoen euro in verband met transfers uit het verleden, waaronder de overgang van Landry Dimata naar Wolfsburg. De claims zijn gebaseerd op basis van contracten ondertekend door Luc Devroe in 2016 en 2017. Luc Devroe ondertekende die contracten in naam van KVO, zonder enig medeweten van de Raad van Bestuur. Deze contracten bevatten buitensporige commissies op transfers tot maar liefst 32% van de totale transfersommen", laat KVO weten.

"We hebben ook vernomen dat de transfer van Landry Dimata momenteel wordt onderzocht door de autoriteiten en dat de heer De Koster intussen ook wordt beschuldigd van fraude en witwassen en hiervoor ook onder arrest staat. Gezien de excessieve commissiestructuren, de verdachte contracten die door Luc Devroe werden ondertekend zonder toestemming van de toenmalige Raad van Bestuur en het strafrechtelijk onderzoek dat er op dit moment loopt naar de activiteiten van Starfactory Football Management en J&S International dat ook leidde tot de arrestatie van Patrick De Koster, besliste het nieuwe KVO-management om het internationale advocatenkantoor DLA Piper onder de arm te nemen om deze zaak te onderzoeken én om elke nog uit te voeren betaling voorlopig te bevriezen", luidt het verder

"Op 10 augustus bracht KVO zowel Starfactory Football Management als J&S International op de hoogte van deze beslissing. In plaats van samen met KV Oostende naar een oplossing te zoeken, beslisten beide makelaarskantoren om onmiddellijk een gerechtelijke procedure op te starten tegen KV Oostende. Op basis van onterechte claims worden de activa van KVO op dit moment bevroren voor het bedrag van 4,6 miljoen euro, wat het dubbele is van de onterechte schadeclaim van 2,3 miljoen euro. Deze zaak komt een eerste keer voor op dinsdag 1 september. KVO klaagt dan dit onrechtmatig gedrag aan en vraagt om de bankrekening van de club te deblokkeren. Dankzij de steun van zijn investeerders beslist KVO om aan de externe druk te weerstaan en zet het zijn onderzoek via DLA Piper verder. KVO besliste hierop om op zijn beurt een gerechtelijke procedure op te starten tegen Luc Devroe en zijn managementbedrijf en zal volledig meewerken aan het lopende gerechtelijk onderzoek. KVO en zijn investeerders zullen dit gevecht juridisch blijven voeren om zo de toekomst van de club en haar supporters veilig te blijven stellen."

Straf?

Meest recent

'Union SG verrast: bankzitter op weg naar Bundesliga'

Union SG hoopt dit weekend een zeer goede zaak te doen in de titelstrijd, maar achter de schermen ...

1
1
WK-ganger én grotere marktwaarde voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen groot succes. Paars-Wit heeft volgende zomer weer heel ...

20
20
Robben looft Kompany en ziet één grote kwaliteit

Vincent Kompany is op weg om een van de meest iconische trainers uit de geschiedenis van Bayern ...

26
26
Van Holsbeeck geeft De Cat gouden tip voor transfer

Zal Nathan De Cat RSC Anderlecht in de zomer al verlaten? Die kans is zeker aanwezig. Herman Van ...

75
75
Van Gucht in liefdesdrama: Charlotte gaat vol in de aanval

Is er een pittige liefdesstrijd op gang gekomen in het leven van Ruben Van Gucht? De VRT-presentator ...

43
43
TRANSFERUURTJE: Nieuwe TD voor RSCA, Real kiest nieuwe coach

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

101
101
Verhaeghe strooit met lof voor twee Club Brugge-pionnen

Club Brugge neemt het maandag in een historische finale op tegen Real Madrid. Club NXT won in de ...

172
172
Raman verbaast met opvallende woorden voor Anderlecht

Benito Raman heeft een verleden bij onder meer KAA Gent en RSC Anderlecht. Die laatstgenoemde is ...

98
98
Hubert slaat keihard terug op kritiek Union SG

Union SG neemt het in het Dudenpark op tegen Club Brugge. Een regelrechte titeltopper tussen nummer ...

63
63
Hayen slaat op tafel: keeperskwestie weer op komst?

KRC Genk speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven en de Limburgers zagen ...

169
169
Coosemans roept straffe taal na nieuw contract Anderlecht

RSC Anderlecht kwam gisteren met heuglijk nieuws. Paars-Wit heeft het contract van doelman en ...

143
143
Club Brugge slaat slag: “Belgische én buitenlandse talenten”

Club Brugge heeft geschiedenis geschreven in de Youth League. De jonkies van Club NXT dartelde door ...

274
274
Westerlo pakt door: samenwerking met Premier League-club

Het gonst al een tijdje van de geruchten omtrent de toekomst van KVC Westerlo. Onze redactie weet ...

75
75
Vrancken geeft duiding over pittig transfergerucht

Er duiken steeds meer geruchten op over de toekomst van Wouter Vrancken. Dat is de logica zelve bij ...

93
93
Taraval haalt vergeten transfer terug: "Interessante speler'

Bij RSC Anderlecht hebben ze een heel onevenwichtige spelerskern. Dat zorgt er ook voor dat ...

289
289
'Club gaat voor jackpot: transferwending rond Tzolis'

Club Brugge zal komende zomer cashen op verschillende van zijn sterkhouders. Na zijn puike ...

236
236
Historisch! De waanzinnige stats achter superseizoen Beveren

Het doek is gevallen over de reguliere competitie in de Challenger Pro League. Tijdens de ...

146
146
‘Anderlecht pakt uit: Nederland siddert voor toptransfer’

Anderlecht bekijkt opnieuw een profiel dat in Nederland stevig opvalt. Paars-wit ziet in die ...

234
234
Leko moet schuiven: grote verrijzenis bij Club Brugge?

Club Brugge staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste wedstrijden van het ...

361
361
'Real grijpt drastisch in: sensationele naam topt trainerslijst'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, dreigt Real Madrid af te stevenen op een ...

202
202
Eindelijk doorbraak: 'Anderlecht heeft zijn nieuwe TD beet'

RSC Anderlecht strijdt momenteel volop voor een top 4-notering in de Champions' Play-Offs en is ...

520
520
Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

44
44
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

88
88
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

91
91
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

245
245

Meer sportnieuws