KVO start gerechtelijke procedure op tegen Devroe en zijn managementbedrijf

237
KVO start gerechtelijke procedure op tegen Devroe en zijn managementbedrijf

Het Belgische voetbal krijgt er weer een soap bij. Nadat Patrick De Koster werd opgepakt wegens een klacht via Kevin De Bruyne komt nu ook Luc Devroe in opspraak. KV Oostende daagt hem voor de rechtbank.

"De notoire makelaarsagentschappen J&S International, geleid door Patrick De Koster en Luc Devroe en Starfactory Football Management, geleid door Didier Frenay, dienden een claim in tegen KV Oostende NV voor een totaalbedrag van meer dan 2,3 miljoen euro in verband met transfers uit het verleden, waaronder de overgang van Landry Dimata naar Wolfsburg. De claims zijn gebaseerd op basis van contracten ondertekend door Luc Devroe in 2016 en 2017. Luc Devroe ondertekende die contracten in naam van KVO, zonder enig medeweten van de Raad van Bestuur. Deze contracten bevatten buitensporige commissies op transfers tot maar liefst 32% van de totale transfersommen", laat KVO weten.

"We hebben ook vernomen dat de transfer van Landry Dimata momenteel wordt onderzocht door de autoriteiten en dat de heer De Koster intussen ook wordt beschuldigd van fraude en witwassen en hiervoor ook onder arrest staat. Gezien de excessieve commissiestructuren, de verdachte contracten die door Luc Devroe werden ondertekend zonder toestemming van de toenmalige Raad van Bestuur en het strafrechtelijk onderzoek dat er op dit moment loopt naar de activiteiten van Starfactory Football Management en J&S International dat ook leidde tot de arrestatie van Patrick De Koster, besliste het nieuwe KVO-management om het internationale advocatenkantoor DLA Piper onder de arm te nemen om deze zaak te onderzoeken én om elke nog uit te voeren betaling voorlopig te bevriezen", luidt het verder

"Op 10 augustus bracht KVO zowel Starfactory Football Management als J&S International op de hoogte van deze beslissing. In plaats van samen met KV Oostende naar een oplossing te zoeken, beslisten beide makelaarskantoren om onmiddellijk een gerechtelijke procedure op te starten tegen KV Oostende. Op basis van onterechte claims worden de activa van KVO op dit moment bevroren voor het bedrag van 4,6 miljoen euro, wat het dubbele is van de onterechte schadeclaim van 2,3 miljoen euro. Deze zaak komt een eerste keer voor op dinsdag 1 september. KVO klaagt dan dit onrechtmatig gedrag aan en vraagt om de bankrekening van de club te deblokkeren. Dankzij de steun van zijn investeerders beslist KVO om aan de externe druk te weerstaan en zet het zijn onderzoek via DLA Piper verder. KVO besliste hierop om op zijn beurt een gerechtelijke procedure op te starten tegen Luc Devroe en zijn managementbedrijf en zal volledig meewerken aan het lopende gerechtelijk onderzoek. KVO en zijn investeerders zullen dit gevecht juridisch blijven voeren om zo de toekomst van de club en haar supporters veilig te blijven stellen."

LEES OOK: Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

Straf?

Meest recent

'Management overtuigd: Anderlecht maakt U-bocht op mercato'

RSC Anderlecht heeft nog werk in het slot van de zomerse transferperiode. Vooral aan uitgaande zijde ...

59
59
Clement met grond gelijk gemaakt: "Onmiddellijk ontslaan!"

Philippe Clement is niet goed aan het seizoen in de Championship begonnen met Norwich City. De ...

142
142
Club pakt serieus uit: publiekslieveling terug voor derby

Club Brugge wil zondagavond de leidersplaats in de Jupiler Pro League heroveren. Daarvoor moet het ...

177
177
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute jackpot Club, opdoffer Tielemans'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

188
188
Lichtpuntje KRC Genk staat op ondanks zware dobber

KRC Genk stond 1-4 voor op de Bosuil, maar Royal Antwerp FC vocht terug en maakte nog 4-4. De ...

97
97
Mo Messoudi maakt Beerschot-spelers af na zeperd

Beerschot is dit seizoen de grote favoriet in de Challenger Pro League, maar vroeg in het seizoen ...

107
107
Stijn Stijnen compleet door het lint: zware straf?

Stijn Stijnen pakte vorig seizoen al een recordaantal kaarten voor een coach en dit seizoen lijkt ...

209
209
Croky Cup davert: club Vannieuwkerke met enorme verrassing

De Croky Cup schakelt een versnelling hoger. We zijn ondertussen aan speeldag vijf toe en vanaf de ...

150
150
KRC Genk briest na ongeziene comeback Antwerp

KRC Genk gaf een 1-4 voorsprong tegen Royal Antwerp FC weg. De Limburgers leken op weg naar een ...

320
320
De Bruyne zorgt voor grote rel in Italië: “Ergste dingen ooit”

Kevin De Bruyne is terug. De middenvelder viel bij Napoli in en was meteen belangrijk tegen Genoa. ...

207
207
Nieuwe smaakmaker Standard: Vurige Stede in vuur en vlam

Standard had in principe altijd met een zes op zes aan het seizoen moeten beginnen. Tegen Cercle ...

166
166
Grote zorgen voor Coucke: ondernemer opnieuw slachtoffer

Marc Coucke heeft al vaker voor hete vuren gestaan, maar de voorbije dagen lijken de zorgen opnieuw ...

146
146
'Totale wending Ordoñez: monstersom voor Club Brugge'

Door zijn blessure leek een toptransfer van Joel Ordoñez tijdens de huidige mercato van de ...

446
446
Anderlecht weer terug? Pfaff waagt zich aan voorspelling

Jean-Marie Pfaff is een van de beste doelmannen die België ooit heeft gehad. Hij sprak met De ...

349
349
'Leko dreigt kampioenenmaker te dumpen: Club Brugge beeft'

Club Brugge staat plots voor een opvallend luxeprobleem. Ivan Leko krijgt er met Jan Virgili een ...

602
602
Compper kijkt zijn ogen uit: "Dat is echt straf"

Antwerp en Genk hebben zaterdagavond voor hét spektakelstuk van het weekend gezorgd. Ze ...

469
469
Onverwachte held bezorgt Mourinho winnende rentree bij Real

Het vernieuwde Real Madrid is zijn seizoen in LaLiga begonnen met een overwinning, zij het pas op de ...

247
247
Domper Bisiwu: grote debuut om pijnlijke reden uitgesteld

Dit weekend is ook in Spanje het nieuwe seizoen op gang getrapt. Dat gebeurt ook met de nodige ...

300
300
De Bruyne matchwinnaar bij Napoli, Fofana ook beslissend

Heel wat grote buitenlandse competities worden dit weekend afgetrapt en daarbij eisen enkele Rode ...

94
94
Sensatie op Bosuil: Antwerp haalt 1-4 nog op tegen Genk

Op de derde speeldag is Antwerp zijn maximum kwijtgespeeld, al zal het daar wellicht niet al te veel ...

401
401
Kompany opent seizoen met prijs en pakt Supercup

Het seizoen is goed begonnen voor Vincent Kompany en Bayern München. De eerste officiële ...

168
168
Lierse veegt de nul weg met knappe comeback tegen Patro

Lierse begon zijn seizoen vorige week nog teleurstellend met een pandoering in Virton, maar heeft ...

153
153
'Marseille komt aankloppen voor smaakmaker Standard'

Standard wist vrijdagavond in de tweede helft nog La Louvière van zich af te schudden en ...

294
294
Charleroi verbaast: Ousou duidt grote verschil aan

Na drie speeldagen is er al zeker één ploeg die nog met het maximum van de punten zal ...

32
32
Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

111
111

Meer sportnieuws