'Nieuwe klap voor Barça, onenigheid over clausule Messi'

695
'Nieuwe klap voor Barça, onenigheid over clausule Messi'

FC Barcelona mag volgens La Liga de gelimiteerde transfersom van 700 miljoen euro aanhouden in de kwestie rond Lionel Messi. De speler mag dus niet gratis vertrekken zoals het kamp van de Argentijn had gehoopt. Het lijkt nagenoeg zeker dat dit uitloopt op een juridische procedure.

Messi claimt transfervrij te zijn en besloot zich zondag daarom niet te melden voor de coronatest. Maar de clausule die hem transfervrij kon laten vertrekken is dus niet meer geldig. Tegelijkertijd kreeg Barcelona van La Liga te horen dat de contractueel bepaalde afkoopsom dus wel rechtsgeldig is. SPORT schrijft dat de kans nu groot is dat het kamp-Messi aanklopt bij de FIFA en/of het TAS.

De 33-jarige aanvaller heeft een clausule in zijn contract staan waardoor hij transfervrij kon vertrekken. Messi liet de datum oorspronkelijk passeren, maar claimt dat de periode hiervoor is opgeschoven doordat het seizoen pas later eindigde. Barcelona weerspreekt dit echter met klem. En dus lijkt de zaak helemaal te escaleren.

UPDATE 22u45
Hoewel Barça dus steun krijgt van La Liga, bestaat de kans toch dat de Catalanen alsnog geen been hebben om op te staan in de kwestie rond de gelimiteerde transfersom van Messi. Volgens L'Equipe is de clausule van 700 miljoen euro immers dan toch niet geldig. De Franse sportkrant vernam immers dat de clausule zou vervallen indien de speler zijn contract eenzijdig zou verbreken op het einde van het seizoen 2019/20. Dat zou zelfs zo vermeld staan in het contract.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Denk je dat Barça zich op de clausule zal kunnen beroepen?

Meest recent

Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

2
2
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

6
6
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

41
41
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

16
16
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

31
31
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

24
24
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

128
128
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

33
33
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

178
178
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

107
107
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

65
65
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

195
195
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

177
177
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

245
245
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

138
138
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

222
222
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

237
237
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

296
296
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

246
246
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

327
327
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

495
495
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

228
228
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

212
212

Meer sportnieuws