TRANSFERUURTJE: 'Jackpot voor Club, Koeman haalt opvolger Messi'

door
TRANSFERUURTJE: 'Jackpot voor Club, Koeman haalt opvolger Messi'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE. 

JUPILER PRO LEAGUE

Tot op heden maakt Emmanuel Dennis nog steeds deel uit van Club Brugge, maar de buitenlandse belangstelling neemt steeds meer toe. Zo wordt Atalanta Bergamo een serieuze kandidaat om de Nigeriaan over te nemen: het Italiaanse medium FootBola meent dat Atalanta 25 miljoen euro veil heeft voor Dennis. Daarnaast zou de club uit Bergamo ook nog een doorverkoopsom van 5 à 10 procent willen opnemen om Club Brugge helemaal over de streep te trekken. 



Technisch directeur Dimitri de Condé maakte er geen geheim van: KRC Genk speurt de tranfermarkt nog af naar een creatieve middenvelder. Volgens Tuttomercatoweb zouden de Limburgers interesse getoond hebben in Arkadiusz Reca van het Italiaanse Atalanta. Ondanks de Belgische belangstelling - en ook die van Fiorentina - zal de Pool uiteindeljk wellicht in Bergamo blijven.

BUITENLAND 

Lionel Messi en Luis Suarez lijken volgend seizoen geen deel meer te zullen uitmaken van FC Barcelona. Volgens de Spaanse krant Marca zou Ronald Koeman alvast zijn pijlen richten op landgenoot Memphis Depay (Olympique Lyon) als een mogelijke vervanger voor Messi of Suarez. Koeman en Depay onderhouden een goede relatie van hun samenwerking bij Oranje, wat volgens Marca een doorslaggevende factor zou kunnen zijn. Ook Sadio Mané (Liverpool) zou een optie zijn voor FC Barcelona. Koeman werkte bij Southampton namelijk ook nog samen met hem.



Voorlopig is het nog gissen waar Lionel Messi volgend seizoen zal spelen. Indien het verhaal bij FC Barcelona straks stopt, wat er meer en meer begint op te lijken omdat Messi niet opdaagde voor de PRC-tests, dan zouden enkele grootmachten La Pugla alvast willen aantrekken waaronder ook de Italiaanse topclubs Internazionale en Juventus. Volgens Tuttomercatoweb zou Messi alvast een transfer naar Juventus prefereren boven een deal met Internazionale. Messi's maatje Luis Suarez zou dan alweer naar Atlético Madrid kunnen trekken, weet AS.



Juventus maakte de transfer bekend van Weston McKennie (Schalke 04). De ploeg van coach Andrea Pirlo betaalde 4,5 miljoen euro om de 22-jarige Amerikaan eerst voor één seizoen te huren. Daarna kan de Oude Dame hem definitief aankopen voor 18,5 miljoen euro.

Donny van de Beek (Ajax) was een opvallende afwezige in het oefenduel tegen Herta BSC. Ajax-coach Erik ten Hag bevestigde dat de middenvelder afwezig was omwille van een nakende transfer. Vooral Manchester United en FC Barcelona worden genoemd als de grootste kandidaat-overnemers. 



Dennis Praet wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een rentree naar de Serie A. Volgens Tuttosport zou Torino namelijk een officieel bod hebben neergelegd bij Leicester City, de huidige werkgever van de Rode Duivel. Leicester zou openstaan voor een deal waarin Praet naar Torino trekt, en Nicolas Nkoulou de omgekeerde beweging maakt.



LEES OOK: Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Zal Dennis straks Club Brugge nog verlaten?

Meest recent

Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

24
24
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

23
23
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

130
130
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

17
17
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

64
64
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

106
106
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

115
115
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

57
57
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

59
59
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

98
98
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

124
124
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

306
306
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

52
52
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

334
334
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1083
1083
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

73
73
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

163
163
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

237
237
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

669
669
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

696
696
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

426
426
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

584
584
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

180
180
Rampscenario in Anderlecht: Hasi met handen in het haar

De pijnlijke uitschuiver in Westerlo bleek voorlopig slechts een accident de parcours voor RSC ...

586
586

Meer sportnieuws