Tienkoppig Eupen houdt zwak STVV in bedwang

92
Tienkoppig Eupen houdt zwak STVV in bedwang

Na een potige wedstrijd, met een pak kaarten hebben STVV en een tienkoppig Eupen de punten gedeeld. De thuisploeg leek lange tijd op weg naar de zege tegen een zwak bezoekend elftal maar de Kanaries pakten dankzij een strafschop alsnog een puntje.

Eupen begon met serieus wat ambitie aan het nieuwe seizoen. De Panda's leken fel versterkt uit de zomermercato te komen en mikten op een plek bij de eerste acht. Bij de thuisploeg zaten Vazquez en Adriano op de bank, coach Benat deed het met dezelfde elf spelers als vorig weekend. STVV begon met een vier op negen, met Lucas en Buatu kwamen er twee nieuwe namen in het elftal.
Eupen opent prima maar Heris bezorgt zijn ploeg kopzorgen
De thuisploeg begon het beste aan de partij en Musona dreigde na een paar minuten een eerste keer, Steppe bracht eenvoudig redding. Na goed tien minuten spelen was het wel raak: N'Dri met de voorzet en Ngoy mocht helemaal vrijstaand de 1-0 tegen de touwen jagen. Eupen had alles in handen tot Heris halfweg de eerste helft domweg natrapte naar Colombatto. De VAR greep in en de thuisspeler mocht gaan douchen. De Kanaries hadden nadien doorlopend het balbezit maar konden dit voorlopig niet omzetten in kansen. Halfweg had Eupen een kleine voorsprong te pakken, het moest wel nog een helft overleven met tien man.

Ngoy opent al snel de score, na de rode kaart voor Heris wacht nog een moeilijke tweede helft.
Strafschop helpt STVV aan een punt
STVV moest na de rust uit een ander vaatje tappen en opende alvast met meer 'dadendrang'. Lucas schoot een eerste keer op doel, De Wolf moest niet in actie komen. Even later moest de thuisdoelman wel twee maal attent zijn op pogingen van Mmaee en Colidio. Aan de overzijde ontsnapte STVV dan weer toen de doorgebroken Ngoy nog net voldoende gehinderd werd. De wedstrijd viel nadien weer volledig stil en het duurde tot een kwartier voor het einde alvorens de ploeg van Muscat nog eens dreigde: Suzuki kopte aan de tweede paal ruim over. De Kanaries kwam op dik vijf minuten van het einde dan toch aan de gelijkmaker: Poulain haakte Suzuki in de zestien meter en de spits schoot zelf de 1-1 binnen. In de blessuretijd vergat Buatu om de bezoekers op een diefje nog de overwinning te bezorgen, zijn kopbal ging over.
Scoreverloop:
1-0 (13') Ngoy, 1-1 (85') Suzuki (p)
Bijzonderheid:
Heris (Eupen) pakt de rode kaart (85')


LEES OOK: STVV maakt zich klaar voor historische avond

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Haaland en Maresca doorbreken stilte na Man City-bom

Manchester City is schuldig bevonden aan meer dan honderd aanklachten voor het verbreken van de ...

11
11
Grote rel door afscheidsmatch Messi: “Een donkere vlek”

Lionel Messi kreeg bij Argentinië nog een afscheidsmatch. De sterspeler liet na het WK weten te ...

14
14
KAA Gent bindt jeugdinternational: volgende stap

KAA Gent geeft veel aandacht aan de jeugdopleiding en de Buffalo’s zetten die lijn verder. Op ...

25
25
Infantino zorgt voor verbijstering: opvallend FIFA-verdict

Na het WK kwam FIFA-baas Gianni Infantino zwaar onder vuur te liggen. De Zwitser wilde de rechten ...

56
56
Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zit er sinds ...

38
38
Van Bommel getipt: Bundesliga-Belg aast op comeback

Mark van Bommel kan al bij al tevreden terugblikken op zijn eerste vier wedstrijden als bondscoach ...

69
69
Alderweireld emotioneel: “Dat is iets wat ik nog kan verbeteren"

Toby Alderweireld heeft tijdens zijn voetbalcarrière meer meegemaakt dan veel mensen ooit ...

15
15
'Mbappé zorgt voor aardbeving: Real vreest het ergste'

Real Madrid trekt zich zaterdag weer op gang met een topper tegen Villarreal. Daarin heeft de ...

125
125
Vertonghen voor verrassende carrièreswitch: “Die afspraak hebben we”

In de zomer van 2025 zette Jan Vertonghen een punt achter een indrukwekkende spelerscarrière. ...

143
143
'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

37
37
Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Komende zomer zal het tien jaar geleden zijn dat Anderlecht nog eens een prijs veroverde. Dat ...

158
158
Lommel moet nog hele poos zonder prijsschutter verder

De Jupiler Pro League komt weer op gang na een pauze van drie weken. In de openingsmatch van de ...

29
29
Mannaert met straffe onthulling: “Zij vroegen mij naar Garcia”

Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de ...

108
108
Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Zaterdag rolt de bal weer in La Louvière, dinsdag wacht Inter alweer in San Siro. Na ...

306
306
'Alarm gaat af: Duivels verliezen volgende toptalent'

De Rode Duivels namen tijdens de voorbije interlands een degelijke start onder nieuwe bondscoach ...

278
278
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

De extra lange interlandbreak zit erop en dat betekent dat vanaf dit weekend de focus weer kan op ...

161
161
Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Geen Belgische club waar er in de zomer zoveel veranderd is als bij Westerlo. De Kemphanen lieten ...

69
69
Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

233
233
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

696
696
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

190
190
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

219
219
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

136
136
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

148
148
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

363
363
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

99
99

Meer sportnieuws