Tienkoppig Eupen houdt zwak STVV in bedwang

door
Tienkoppig Eupen houdt zwak STVV in bedwang

Na een potige wedstrijd, met een pak kaarten hebben STVV en een tienkoppig Eupen de punten gedeeld. De thuisploeg leek lange tijd op weg naar de zege tegen een zwak bezoekend elftal maar de Kanaries pakten dankzij een strafschop alsnog een puntje.

Eupen begon met serieus wat ambitie aan het nieuwe seizoen. De Panda's leken fel versterkt uit de zomermercato te komen en mikten op een plek bij de eerste acht. Bij de thuisploeg zaten Vazquez en Adriano op de bank, coach Benat deed het met dezelfde elf spelers als vorig weekend. STVV begon met een vier op negen, met Lucas en Buatu kwamen er twee nieuwe namen in het elftal.
Eupen opent prima maar Heris bezorgt zijn ploeg kopzorgen
De thuisploeg begon het beste aan de partij en Musona dreigde na een paar minuten een eerste keer, Steppe bracht eenvoudig redding. Na goed tien minuten spelen was het wel raak: N'Dri met de voorzet en Ngoy mocht helemaal vrijstaand de 1-0 tegen de touwen jagen. Eupen had alles in handen tot Heris halfweg de eerste helft domweg natrapte naar Colombatto. De VAR greep in en de thuisspeler mocht gaan douchen. De Kanaries hadden nadien doorlopend het balbezit maar konden dit voorlopig niet omzetten in kansen. Halfweg had Eupen een kleine voorsprong te pakken, het moest wel nog een helft overleven met tien man.

Ngoy opent al snel de score, na de rode kaart voor Heris wacht nog een moeilijke tweede helft.
Strafschop helpt STVV aan een punt
STVV moest na de rust uit een ander vaatje tappen en opende alvast met meer 'dadendrang'. Lucas schoot een eerste keer op doel, De Wolf moest niet in actie komen. Even later moest de thuisdoelman wel twee maal attent zijn op pogingen van Mmaee en Colidio. Aan de overzijde ontsnapte STVV dan weer toen de doorgebroken Ngoy nog net voldoende gehinderd werd. De wedstrijd viel nadien weer volledig stil en het duurde tot een kwartier voor het einde alvorens de ploeg van Muscat nog eens dreigde: Suzuki kopte aan de tweede paal ruim over. De Kanaries kwam op dik vijf minuten van het einde dan toch aan de gelijkmaker: Poulain haakte Suzuki in de zestien meter en de spits schoot zelf de 1-1 binnen. In de blessuretijd vergat Buatu om de bezoekers op een diefje nog de overwinning te bezorgen, zijn kopbal ging over.
Scoreverloop:
1-0 (13') Ngoy, 1-1 (85') Suzuki (p)
Bijzonderheid:
Heris (Eupen) pakt de rode kaart (85')


LEES OOK: 'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Wie verdiende de zege?

Meest recent

'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

76
76
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

27
27
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

131
131
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

120
120
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

66
66
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

330
330
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

88
88
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

134
134
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

131
131
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

66
66
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

74
74
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

203
203
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

185
185
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

315
315
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

448
448
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

385
385
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

56
56
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

187
187
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

172
172
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

210
210
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

177
177

Meer sportnieuws