Tienkoppig Eupen houdt zwak STVV in bedwang

92
Tienkoppig Eupen houdt zwak STVV in bedwang

Na een potige wedstrijd, met een pak kaarten hebben STVV en een tienkoppig Eupen de punten gedeeld. De thuisploeg leek lange tijd op weg naar de zege tegen een zwak bezoekend elftal maar de Kanaries pakten dankzij een strafschop alsnog een puntje.

Eupen begon met serieus wat ambitie aan het nieuwe seizoen. De Panda's leken fel versterkt uit de zomermercato te komen en mikten op een plek bij de eerste acht. Bij de thuisploeg zaten Vazquez en Adriano op de bank, coach Benat deed het met dezelfde elf spelers als vorig weekend. STVV begon met een vier op negen, met Lucas en Buatu kwamen er twee nieuwe namen in het elftal.
Eupen opent prima maar Heris bezorgt zijn ploeg kopzorgen
De thuisploeg begon het beste aan de partij en Musona dreigde na een paar minuten een eerste keer, Steppe bracht eenvoudig redding. Na goed tien minuten spelen was het wel raak: N'Dri met de voorzet en Ngoy mocht helemaal vrijstaand de 1-0 tegen de touwen jagen. Eupen had alles in handen tot Heris halfweg de eerste helft domweg natrapte naar Colombatto. De VAR greep in en de thuisspeler mocht gaan douchen. De Kanaries hadden nadien doorlopend het balbezit maar konden dit voorlopig niet omzetten in kansen. Halfweg had Eupen een kleine voorsprong te pakken, het moest wel nog een helft overleven met tien man.

Ngoy opent al snel de score, na de rode kaart voor Heris wacht nog een moeilijke tweede helft.
Strafschop helpt STVV aan een punt
STVV moest na de rust uit een ander vaatje tappen en opende alvast met meer 'dadendrang'. Lucas schoot een eerste keer op doel, De Wolf moest niet in actie komen. Even later moest de thuisdoelman wel twee maal attent zijn op pogingen van Mmaee en Colidio. Aan de overzijde ontsnapte STVV dan weer toen de doorgebroken Ngoy nog net voldoende gehinderd werd. De wedstrijd viel nadien weer volledig stil en het duurde tot een kwartier voor het einde alvorens de ploeg van Muscat nog eens dreigde: Suzuki kopte aan de tweede paal ruim over. De Kanaries kwam op dik vijf minuten van het einde dan toch aan de gelijkmaker: Poulain haakte Suzuki in de zestien meter en de spits schoot zelf de 1-1 binnen. In de blessuretijd vergat Buatu om de bezoekers op een diefje nog de overwinning te bezorgen, zijn kopbal ging over.
Scoreverloop:
1-0 (13') Ngoy, 1-1 (85') Suzuki (p)
Bijzonderheid:
Heris (Eupen) pakt de rode kaart (85')


LEES OOK: "Lieg niet"-Van Crombrugge haalt vlijmscherp uit na agressie

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

523
523
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

50
50
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

76
76
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

177
177
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

74
74
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

141
141
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

32
32
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

93
93
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

521
521
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

153
153
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

170
170
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

35
35
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

296
296
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

575
575
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

457
457
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

500
500
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

156
156
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

90
90
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

401
401
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

120
120
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

404
404
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

288
288
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

100
100
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

286
286

Meer sportnieuws