Tienkoppig Eupen houdt zwak STVV in bedwang

door
Tienkoppig Eupen houdt zwak STVV in bedwang

Na een potige wedstrijd, met een pak kaarten hebben STVV en een tienkoppig Eupen de punten gedeeld. De thuisploeg leek lange tijd op weg naar de zege tegen een zwak bezoekend elftal maar de Kanaries pakten dankzij een strafschop alsnog een puntje.

Eupen begon met serieus wat ambitie aan het nieuwe seizoen. De Panda's leken fel versterkt uit de zomermercato te komen en mikten op een plek bij de eerste acht. Bij de thuisploeg zaten Vazquez en Adriano op de bank, coach Benat deed het met dezelfde elf spelers als vorig weekend. STVV begon met een vier op negen, met Lucas en Buatu kwamen er twee nieuwe namen in het elftal.
Eupen opent prima maar Heris bezorgt zijn ploeg kopzorgen
De thuisploeg begon het beste aan de partij en Musona dreigde na een paar minuten een eerste keer, Steppe bracht eenvoudig redding. Na goed tien minuten spelen was het wel raak: N'Dri met de voorzet en Ngoy mocht helemaal vrijstaand de 1-0 tegen de touwen jagen. Eupen had alles in handen tot Heris halfweg de eerste helft domweg natrapte naar Colombatto. De VAR greep in en de thuisspeler mocht gaan douchen. De Kanaries hadden nadien doorlopend het balbezit maar konden dit voorlopig niet omzetten in kansen. Halfweg had Eupen een kleine voorsprong te pakken, het moest wel nog een helft overleven met tien man.

Ngoy opent al snel de score, na de rode kaart voor Heris wacht nog een moeilijke tweede helft.
Strafschop helpt STVV aan een punt
STVV moest na de rust uit een ander vaatje tappen en opende alvast met meer 'dadendrang'. Lucas schoot een eerste keer op doel, De Wolf moest niet in actie komen. Even later moest de thuisdoelman wel twee maal attent zijn op pogingen van Mmaee en Colidio. Aan de overzijde ontsnapte STVV dan weer toen de doorgebroken Ngoy nog net voldoende gehinderd werd. De wedstrijd viel nadien weer volledig stil en het duurde tot een kwartier voor het einde alvorens de ploeg van Muscat nog eens dreigde: Suzuki kopte aan de tweede paal ruim over. De Kanaries kwam op dik vijf minuten van het einde dan toch aan de gelijkmaker: Poulain haakte Suzuki in de zestien meter en de spits schoot zelf de 1-1 binnen. In de blessuretijd vergat Buatu om de bezoekers op een diefje nog de overwinning te bezorgen, zijn kopbal ging over.
Scoreverloop:
1-0 (13') Ngoy, 1-1 (85') Suzuki (p)
Bijzonderheid:
Heris (Eupen) pakt de rode kaart (85')


LEES OOK: Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

24
24
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

28
28
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

18
18
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

18
18
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

104
104
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

33
33
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

105
105
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

166
166
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

322
322
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

109
109
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

164
164
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

116
116
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

569
569
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

567
567
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

44
44
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

376
376
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

176
176
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

211
211
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

238
238
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

470
470
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

607
607
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

140
140
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

130
130
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

70
70
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

77
77

Meer sportnieuws