Tienkoppig Eupen houdt zwak STVV in bedwang

92 stemmen
Tienkoppig Eupen houdt zwak STVV in bedwang

Na een potige wedstrijd, met een pak kaarten hebben STVV en een tienkoppig Eupen de punten gedeeld. De thuisploeg leek lange tijd op weg naar de zege tegen een zwak bezoekend elftal maar de Kanaries pakten dankzij een strafschop alsnog een puntje.

Eupen begon met serieus wat ambitie aan het nieuwe seizoen. De Panda's leken fel versterkt uit de zomermercato te komen en mikten op een plek bij de eerste acht. Bij de thuisploeg zaten Vazquez en Adriano op de bank, coach Benat deed het met dezelfde elf spelers als vorig weekend. STVV begon met een vier op negen, met Lucas en Buatu kwamen er twee nieuwe namen in het elftal.
Eupen opent prima maar Heris bezorgt zijn ploeg kopzorgen
De thuisploeg begon het beste aan de partij en Musona dreigde na een paar minuten een eerste keer, Steppe bracht eenvoudig redding. Na goed tien minuten spelen was het wel raak: N'Dri met de voorzet en Ngoy mocht helemaal vrijstaand de 1-0 tegen de touwen jagen. Eupen had alles in handen tot Heris halfweg de eerste helft domweg natrapte naar Colombatto. De VAR greep in en de thuisspeler mocht gaan douchen. De Kanaries hadden nadien doorlopend het balbezit maar konden dit voorlopig niet omzetten in kansen. Halfweg had Eupen een kleine voorsprong te pakken, het moest wel nog een helft overleven met tien man.

Ngoy opent al snel de score, na de rode kaart voor Heris wacht nog een moeilijke tweede helft.
Strafschop helpt STVV aan een punt
STVV moest na de rust uit een ander vaatje tappen en opende alvast met meer 'dadendrang'. Lucas schoot een eerste keer op doel, De Wolf moest niet in actie komen. Even later moest de thuisdoelman wel twee maal attent zijn op pogingen van Mmaee en Colidio. Aan de overzijde ontsnapte STVV dan weer toen de doorgebroken Ngoy nog net voldoende gehinderd werd. De wedstrijd viel nadien weer volledig stil en het duurde tot een kwartier voor het einde alvorens de ploeg van Muscat nog eens dreigde: Suzuki kopte aan de tweede paal ruim over. De Kanaries kwam op dik vijf minuten van het einde dan toch aan de gelijkmaker: Poulain haakte Suzuki in de zestien meter en de spits schoot zelf de 1-1 binnen. In de blessuretijd vergat Buatu om de bezoekers op een diefje nog de overwinning te bezorgen, zijn kopbal ging over.
Scoreverloop:
1-0 (13') Ngoy, 1-1 (85') Suzuki (p)
Bijzonderheid:
Heris (Eupen) pakt de rode kaart (85')


LEES OOK: STVV ontvangt jackpot na absolute knaltransfer

Wie verdiende de zege?

Meest recent

Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

23
23
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

71
71
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

44
44
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

279
279
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

136
136
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

296
296
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

130
130
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

578
578
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

394
394
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

218
218
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

319
319
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

20
20
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

424
424
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

85
85
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

228
228
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

447
447
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

135
135
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

608
608
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

376
376
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

259
259
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

411
411
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

675
675
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

136
136
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

470
470
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

178
178

Meer sportnieuws