'De Koster blijft nacht in de cel, De Bruyne aan de basis?'

606 stemmen
'De Koster blijft nacht in de cel, De Bruyne aan de basis?'

Het was donderdag een opvallend nieuwsbericht: het parket was binnengevallen bij Patrick De Koster, de makelaar van onder meer Kevin De Bruyne. Het gerecht verrichte huiszoekingen op de kantoren van zijn makelaarsbureau J&S International Football Management in Brussel, Knokke en Senegal. De Koster werd ook meegenomen voor ondervraging.


Het Laatste Nieuws weet dat de makelaar uiteindelijk ook de nacht in de cel moest doorbrengen in afwachting van zijn voorleiding voor de onderzoeksrechter. Dat moet vrijdag gebeuren. De onderzoeksrechter van dienst is Michel Claise, een bekende naam in de strijd tegen financiële misdrijven die eerder ook al onderzoeken voerde naar Bruno Venanzi, Pini Zahavi en Christophe Henrotay. Mogelijk volgen de komende dagen ook nog meer huiszoekingen.

Over de precieze feiten waarvoor De Koster onderzocht wordt, is echter nog geen duidelijkheid. De enige zekerheid is dat het onderzoek geen verband houdt met Operatie Propere Handen. HLN vernam van de advocaten van De Koster dat het onderzoek draait rond feiten uit 2013 en 2014, maar Het Nieuwsblad komt met een ander verhaal. Zij stellen dat het onderzoek opgestart werd na een klacht van niemand minder dan Herwig De Bruyne.

De vader van Kevin De Bruyne zou klacht ingediend hebben omwille van een financieel dispuut rond een commissie die De Koster opgestreken zou hebben bij de transfer van De Bruyne naar Manchester City, in de zomer van 2015. Het wordt afwachten dus wat het parket De Koster precies ten laste zal leggen, maar dat zal de komende dagen mogelijk duidelijk worden. En als het verhaal van HNB klopt, valt het ook af te wachten wat de gevolgen zullen zijn voor de relatie tussen De Bruyne en zijn makelaar.

LEES OOK: Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Denk je dat De Bruyne en De Koster met elkaar zullen breken?

Meest recent

Opvallend ontslag bij AA Gent: fans in alle staten

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

6
6
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

15
15
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

19
19
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

71
71
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

48
48
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

30
30
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

215
215
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

153
153
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

171
171
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

340
340
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

91
91
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

202
202
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

73
73
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

380
380
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

180
180
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

166
166
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

73
73
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

277
277
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

294
294
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

98
98
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

346
346
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

1046
1046
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

517
517
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

430
430
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

631
631

Meer sportnieuws