'De Koster blijft nacht in de cel, De Bruyne aan de basis?'

door
'De Koster blijft nacht in de cel, De Bruyne aan de basis?'

Het was donderdag een opvallend nieuwsbericht: het parket was binnengevallen bij Patrick De Koster, de makelaar van onder meer Kevin De Bruyne. Het gerecht verrichte huiszoekingen op de kantoren van zijn makelaarsbureau J&S International Football Management in Brussel, Knokke en Senegal. De Koster werd ook meegenomen voor ondervraging.


Het Laatste Nieuws weet dat de makelaar uiteindelijk ook de nacht in de cel moest doorbrengen in afwachting van zijn voorleiding voor de onderzoeksrechter. Dat moet vrijdag gebeuren. De onderzoeksrechter van dienst is Michel Claise, een bekende naam in de strijd tegen financiële misdrijven die eerder ook al onderzoeken voerde naar Bruno Venanzi, Pini Zahavi en Christophe Henrotay. Mogelijk volgen de komende dagen ook nog meer huiszoekingen.

Over de precieze feiten waarvoor De Koster onderzocht wordt, is echter nog geen duidelijkheid. De enige zekerheid is dat het onderzoek geen verband houdt met Operatie Propere Handen. HLN vernam van de advocaten van De Koster dat het onderzoek draait rond feiten uit 2013 en 2014, maar Het Nieuwsblad komt met een ander verhaal. Zij stellen dat het onderzoek opgestart werd na een klacht van niemand minder dan Herwig De Bruyne.

De vader van Kevin De Bruyne zou klacht ingediend hebben omwille van een financieel dispuut rond een commissie die De Koster opgestreken zou hebben bij de transfer van De Bruyne naar Manchester City, in de zomer van 2015. Het wordt afwachten dus wat het parket De Koster precies ten laste zal leggen, maar dat zal de komende dagen mogelijk duidelijk worden. En als het verhaal van HNB klopt, valt het ook af te wachten wat de gevolgen zullen zijn voor de relatie tussen De Bruyne en zijn makelaar.

Denk je dat De Bruyne en De Koster met elkaar zullen breken?

Meest recent

Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

18
18
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

68
68
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

140
140
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

105
105
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

250
250
'Anderlecht duizelt: krankzinnige transfersom De Cat'

"Buitenaards". "Grootste talent op de Belgische velden". "Vijf sterren-prestatie". De superlatieven ...

564
564
'Bom barst bij Barça: Flick volledig door het lint'

FC Barcelona slikte donderdagavond een optater van formaat. In de heenmatch van de halve finales in ...

62
62
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

683
683
Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

159
159
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

420
420
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

560
560
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

67
67
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

145
145
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

156
156
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

62
62
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

155
155
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

86
86
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

174
174
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

79
79
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

144
144
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

38
38
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

177
177
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

622
622
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

207
207
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

674
674

Meer sportnieuws