De atoombom van Messi: klaar om Europa te veroveren

1403 stemmen
De atoombom van Messi: klaar om Europa te veroveren

De geruchtenmolen draaide al een tijdje rond Lionel Messi, maar sinds dinsdagavond lijkt een effectief vertrek van FC Barcelona's superster uit Spanje opeens een wel erg realistische optie. Een handvol clubs uit Europa staan alvast in de rij voor La Pugla, en het wordt dan ook spannend afwachten welke wending deze bom in de voetbalwereld zal nemen.


DE SLEUTELMOMENTEN VAN DE AFFAIRE-MESSI 

Dinsdagavond stond de internationale voetbalwereld op z'n kop. Volgens het Argentijnse medium TyC Sports meldde Lionel Messi per fax aan FC Barcelona dat hij deze zomer wil vertrekken uit Camp Nou. Mister Barça, na meer dan 634 doelpunten in 731 officiële wedstrijden volgens transfermarkt.de. Na tien Spaanse landstitels en vier eindzeges in de Champions League op zijn Catalaanse palmares maar aldus lonkt het einde van een legendarisch tijdperk. De voorbije weken en maanden klonk het alsmaar luider dat Messi zich niet meer opperbest voelde bij FC Barcelona. De frequentie informatielekken naar de pers, de legendarische 2-8 nederlaag tegen Bayern München, zijn vertroebelde relatie met huidige preses Josep Maria Bartomeu, … De redenen zijn legio waarom Leo het beu was bij zijn o zo geliefde Barça.



Oorspronkelijk leek Ronald Koeman, de pas aangestelde coach van FC Barcelona, daar echter verandering in te brengen. Na een conclaaf tussen Messi en de Nederlandse trainer werden de plannen voor het komende seizoen besproken, en was de uitkomst van het gesprek eerder positief, alhoewel het onderlinge onderhoud niet in opperbeste sfeer verliep getuige de vele bekommernissen bij Messi en de Catalaanse topclub. Maar na het gesprek tussen Koeman en Messi lekte er dan toch gevoelige informatie uit richting de pers, met daarbij de stelling dat de Argentijn zich niet meer kiplekker voelde op Camp Nou. Messi was echter niet furieus omdat deze kennisgeving alweer eens de Spaanse en internationale media haalde, comme habitude, maar wél over het eerste medium die deze informatie verspreidde.



Volgens de Spaanse krant Marca zou het radiostation RAC1 als eerste medium de discussiepunten verspreid hebben van het overleg tussen Koeman en Messi, waarbij nadrukkelijk vermeld werd dat De Vlo zich op dat moment meer buiten dan binnen de club zou voelen. Tussen de lijnen gelezen kon er afgeleid worden dat Messi in dubio was over een spraakmakend vertrek uit Catalonië. Maar dat net RAC1 als eerste deze informatie doorsijpelde naar de buitenwereld was misschien wel hét sleutelmoment in de toen al vertroebelde relatie tussen Messi en FC Barcelona. Het betreffende radiostation is namelijk een openlijke aanhanger van Josep Maria Bartomeu, de huidige Barça-preses waar Messi geen al te beste relatie mee heeft. Volgens Marca was Messi ervan overtuigd dat dit een poging was het huid huidige clubbestuur om hem buiten te werken en hem af te schilderen als de bad guy. Ook het feit dat coach Koeman middels een koud telefoontje Luis Suarez, ploegmaat en boezemvriend van Messi, liet weten dat hij mag vertrekken, droeg ongetwijfeld bij tot de huidige massahysterie. 

EEN TE VROEG VERTREK 

De fax van Lionel Messi zorgde uiteraard voor een grote opschudding in Camp Nou, maar Barça wil hun sterspeler niet laten gaan zonder slag of stoot. De beleidsbepalers wapenen zich momenteel voor een heuse juridische slag, die een eenzijdig vertrek van de Argentijn moeten belemmeren. Messi beschikt in zijn contract namelijk over een opstapclausule die hij na elk seizoen kan activeren, en het is net die contractuele bepaling die voor een hevige discussie zorgt. Messi wil namelijk gebruik maken van deze clausule, terwijl Barcelona zich sterk maakt dat de termijn hiervoor reeds gepasseerd is. Indien Barça gelijk haalt, dan kan Messi enkel vertrekken wanneer een club komt aankloppen met 700 miljoen euro, wat de vastgestelde gelimiteerde transfersom is zijn huidig contract.



In het recente verleden doken er al weleens geruchten op dat Lionel Messi nadacht over een volgende stap in zijn carrière, maar die gedachtegangen waren voornamelijk gericht op het laatste stadium van zijn actieve carrière. Inter Miami CF, waar David Beckham de eigenaar is, en Newell's Old Boys, de club uit zijn geboortestad Rosario, waren de grootste kandidaten om de laatste werkgever te worden van Messi. Op 33-jarige leeftijd heeft La Pugla wel nog enkele succesvolle seizoenen voor zich, getuige zijn nog steeds sterke prestaties in de voorbije jaargang, waardoor zowel Inter Miami als Newell's Old Boys voorlopig nog niet aan de orde zijn. 

MONEY, MONEY, MONEY 

Wie Messi wil, die zal moeten dokken. In de voorbije weken werden vooral Internazionale en Manchester City opgevoerd in de pers als de grote protagonisten om het Messiaans pleit te winnen. Beide clubs hebben financiële middelen te over, maar er moet ook rekening gehouden worden met de strenge Financial Fair Play reglementering, waardoor een transfersom van 700 miljoen euro wel erg moeilijk haalbaar wordt voor geïnteresseerde clubs. City en Inter hebben de voorbije weken alvast het nodige rekenwerk verricht en daarbij moet men ook zijn hallucinant salaris indachtig zijn.



 In 2018 werd zijn jaarlijks loon openbaar gemaakt via hackers van Football Leaks, en dat zou zo'n 60 miljoen euro bedragen, zonder een tekenpremies en loyaliteitsbonussen – die overigens in dezelfde grootorde liggen van zijn jaarsalaris. Naast Manchester City en Internazionale zouden ook Paris Saint-Germain en Manchester United zijn gemeld hebben aan het transferfront, in zoektocht naar de felbegeerde handtekening van 's werelds beste voetballer. Daarna zal het kransje met geïnteresseerde clubs echter gesloten worden, gezien de enorme grootorde van Messi's financiële en sportieve eisen.

TOP IN SERIE A EN PREMIER LEAGUE 

Ook al telt Messi reeds 33 lentes, en stond het systeem van FC Barcelona volledig op hem ingesteld, zijn prestaties in de voorbije jaargang van LaLiga verraden nog steeds zijn ongeëvenaarde klasse en talent. Dat de Argentijnse superster moeiteloos zou kunnen meedraaien in de Frans Ligue 1 bij Paris Saint-Germain zou dan ook niet meer dan logisch zijn. Of hij ook de beste speler zou zijn in de fysieke Premier League of de tactische Italiaanse Serie A, dat is dan weer voer voor discussie gezien de specifieke verschillen met de Spaanse competitie. 



Indien Messi zijn niveau aanhoudt van de voorbije jaargang in LaLiga, dan zou hij toch een absolute topper zijn in zowel de Premier League als de Serie A. De Argentijn speelde vorig seizoen even vaak als centrale aanvaller als rechterflank aanvaller, en hij kon in in elke competitiewedstrijd gemiddeld bijna tien geslaagde offensieve acties voorleggen, met dat aantal zou hij de primus zijn in het Calcio en twee op één na beste aanvaller in de Premier League, na Adama Traoré van Wolverhampton. Deze algemene factor geeft een duidelijke indicatie aan van de offensieve impact van spelers op hun desbetreffende competitie, waardoor Messi – als hij zijn niveau aanhoudt – in Engeland en in Italië nog steeds een heerser zou zijn.



Met 0,53 assist per wedstrijd is Messi de beste aanvaller op zijn positie in LaLiga, en met dat hoge gemiddelde zou hij die ook zijn in de Premier League. In het Calcio steekt Alexis Sanchez (Internazionale) hem dan weer de loef af met een iets hogere frequentie bij de geleverde assists. Ook met 0,73 doelpunten per wedstrijd is Messi de regelmatigste doelpuntenmaker onder zijn positionele collega's in LaLiga. In Engeland overtreft enkel landgenoot Sergio Aguero (Manchester City) die cijfers, maar in Italië zijn er nog vier spelers die nog vaker scoorden dan Messi. 

WELK SHIRT VOLGEND SEIZOEN? 

Ook in andere parameters zoals passing, rushes met de bal aan de voet, en dreiging voor doel zou Messi hoog scoren in de rankings van de Premier League en de Serie A, en op basis van deze cijfers zou La Pugla in beide competities een vooraanstaande rol kunnen spelen. Dit uiteraard nog zonder de specifieke sterktes en zwaktes van de Premier League en de Serie A in achting te nemen, want die zullen enkel merkbaar worden eens Messi de overstap waagt naar één van beide competities. Maar op sportief vlak lijkt De Vlo alvast klaar te zijn voor een vertrek naar een andere competitie, en dan wordt het reikhalzend uitkijken in welk shirt we Messi volgend seizoen zien spelen. Maar dat zal dus wellicht niet meer zijn in het legendarische blaugrana van FC Barcelona. Dat zal even wennen worden.

LEES OOK: ‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

🚀

Welke club moet Messi kiezen?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

47
47
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

45
45
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

304
304
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

133
133
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

291
291
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

302
302
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

137
137
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

607
607
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

191
191
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

530
530
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

147
147
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

743
743
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

248
248
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

825
825
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

531
531
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

205
205
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

385
385
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1333
1333
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

492
492
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

337
337
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

499
499
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

414
414
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

287
287
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

227
227
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

489
489

Meer sportnieuws