De atoombom van Messi: klaar om Europa te veroveren

1403
De atoombom van Messi: klaar om Europa te veroveren

De geruchtenmolen draaide al een tijdje rond Lionel Messi, maar sinds dinsdagavond lijkt een effectief vertrek van FC Barcelona's superster uit Spanje opeens een wel erg realistische optie. Een handvol clubs uit Europa staan alvast in de rij voor La Pugla, en het wordt dan ook spannend afwachten welke wending deze bom in de voetbalwereld zal nemen.


DE SLEUTELMOMENTEN VAN DE AFFAIRE-MESSI 

Dinsdagavond stond de internationale voetbalwereld op z'n kop. Volgens het Argentijnse medium TyC Sports meldde Lionel Messi per fax aan FC Barcelona dat hij deze zomer wil vertrekken uit Camp Nou. Mister Barça, na meer dan 634 doelpunten in 731 officiële wedstrijden volgens transfermarkt.de. Na tien Spaanse landstitels en vier eindzeges in de Champions League op zijn Catalaanse palmares maar aldus lonkt het einde van een legendarisch tijdperk. De voorbije weken en maanden klonk het alsmaar luider dat Messi zich niet meer opperbest voelde bij FC Barcelona. De frequentie informatielekken naar de pers, de legendarische 2-8 nederlaag tegen Bayern München, zijn vertroebelde relatie met huidige preses Josep Maria Bartomeu, … De redenen zijn legio waarom Leo het beu was bij zijn o zo geliefde Barça.



Oorspronkelijk leek Ronald Koeman, de pas aangestelde coach van FC Barcelona, daar echter verandering in te brengen. Na een conclaaf tussen Messi en de Nederlandse trainer werden de plannen voor het komende seizoen besproken, en was de uitkomst van het gesprek eerder positief, alhoewel het onderlinge onderhoud niet in opperbeste sfeer verliep getuige de vele bekommernissen bij Messi en de Catalaanse topclub. Maar na het gesprek tussen Koeman en Messi lekte er dan toch gevoelige informatie uit richting de pers, met daarbij de stelling dat de Argentijn zich niet meer kiplekker voelde op Camp Nou. Messi was echter niet furieus omdat deze kennisgeving alweer eens de Spaanse en internationale media haalde, comme habitude, maar wél over het eerste medium die deze informatie verspreidde.



Volgens de Spaanse krant Marca zou het radiostation RAC1 als eerste medium de discussiepunten verspreid hebben van het overleg tussen Koeman en Messi, waarbij nadrukkelijk vermeld werd dat De Vlo zich op dat moment meer buiten dan binnen de club zou voelen. Tussen de lijnen gelezen kon er afgeleid worden dat Messi in dubio was over een spraakmakend vertrek uit Catalonië. Maar dat net RAC1 als eerste deze informatie doorsijpelde naar de buitenwereld was misschien wel hét sleutelmoment in de toen al vertroebelde relatie tussen Messi en FC Barcelona. Het betreffende radiostation is namelijk een openlijke aanhanger van Josep Maria Bartomeu, de huidige Barça-preses waar Messi geen al te beste relatie mee heeft. Volgens Marca was Messi ervan overtuigd dat dit een poging was het huid huidige clubbestuur om hem buiten te werken en hem af te schilderen als de bad guy. Ook het feit dat coach Koeman middels een koud telefoontje Luis Suarez, ploegmaat en boezemvriend van Messi, liet weten dat hij mag vertrekken, droeg ongetwijfeld bij tot de huidige massahysterie. 

EEN TE VROEG VERTREK 

De fax van Lionel Messi zorgde uiteraard voor een grote opschudding in Camp Nou, maar Barça wil hun sterspeler niet laten gaan zonder slag of stoot. De beleidsbepalers wapenen zich momenteel voor een heuse juridische slag, die een eenzijdig vertrek van de Argentijn moeten belemmeren. Messi beschikt in zijn contract namelijk over een opstapclausule die hij na elk seizoen kan activeren, en het is net die contractuele bepaling die voor een hevige discussie zorgt. Messi wil namelijk gebruik maken van deze clausule, terwijl Barcelona zich sterk maakt dat de termijn hiervoor reeds gepasseerd is. Indien Barça gelijk haalt, dan kan Messi enkel vertrekken wanneer een club komt aankloppen met 700 miljoen euro, wat de vastgestelde gelimiteerde transfersom is zijn huidig contract.



In het recente verleden doken er al weleens geruchten op dat Lionel Messi nadacht over een volgende stap in zijn carrière, maar die gedachtegangen waren voornamelijk gericht op het laatste stadium van zijn actieve carrière. Inter Miami CF, waar David Beckham de eigenaar is, en Newell's Old Boys, de club uit zijn geboortestad Rosario, waren de grootste kandidaten om de laatste werkgever te worden van Messi. Op 33-jarige leeftijd heeft La Pugla wel nog enkele succesvolle seizoenen voor zich, getuige zijn nog steeds sterke prestaties in de voorbije jaargang, waardoor zowel Inter Miami als Newell's Old Boys voorlopig nog niet aan de orde zijn. 

MONEY, MONEY, MONEY 

Wie Messi wil, die zal moeten dokken. In de voorbije weken werden vooral Internazionale en Manchester City opgevoerd in de pers als de grote protagonisten om het Messiaans pleit te winnen. Beide clubs hebben financiële middelen te over, maar er moet ook rekening gehouden worden met de strenge Financial Fair Play reglementering, waardoor een transfersom van 700 miljoen euro wel erg moeilijk haalbaar wordt voor geïnteresseerde clubs. City en Inter hebben de voorbije weken alvast het nodige rekenwerk verricht en daarbij moet men ook zijn hallucinant salaris indachtig zijn.



 In 2018 werd zijn jaarlijks loon openbaar gemaakt via hackers van Football Leaks, en dat zou zo'n 60 miljoen euro bedragen, zonder een tekenpremies en loyaliteitsbonussen – die overigens in dezelfde grootorde liggen van zijn jaarsalaris. Naast Manchester City en Internazionale zouden ook Paris Saint-Germain en Manchester United zijn gemeld hebben aan het transferfront, in zoektocht naar de felbegeerde handtekening van 's werelds beste voetballer. Daarna zal het kransje met geïnteresseerde clubs echter gesloten worden, gezien de enorme grootorde van Messi's financiële en sportieve eisen.

TOP IN SERIE A EN PREMIER LEAGUE 

Ook al telt Messi reeds 33 lentes, en stond het systeem van FC Barcelona volledig op hem ingesteld, zijn prestaties in de voorbije jaargang van LaLiga verraden nog steeds zijn ongeëvenaarde klasse en talent. Dat de Argentijnse superster moeiteloos zou kunnen meedraaien in de Frans Ligue 1 bij Paris Saint-Germain zou dan ook niet meer dan logisch zijn. Of hij ook de beste speler zou zijn in de fysieke Premier League of de tactische Italiaanse Serie A, dat is dan weer voer voor discussie gezien de specifieke verschillen met de Spaanse competitie. 



Indien Messi zijn niveau aanhoudt van de voorbije jaargang in LaLiga, dan zou hij toch een absolute topper zijn in zowel de Premier League als de Serie A. De Argentijn speelde vorig seizoen even vaak als centrale aanvaller als rechterflank aanvaller, en hij kon in in elke competitiewedstrijd gemiddeld bijna tien geslaagde offensieve acties voorleggen, met dat aantal zou hij de primus zijn in het Calcio en twee op één na beste aanvaller in de Premier League, na Adama Traoré van Wolverhampton. Deze algemene factor geeft een duidelijke indicatie aan van de offensieve impact van spelers op hun desbetreffende competitie, waardoor Messi – als hij zijn niveau aanhoudt – in Engeland en in Italië nog steeds een heerser zou zijn.



Met 0,53 assist per wedstrijd is Messi de beste aanvaller op zijn positie in LaLiga, en met dat hoge gemiddelde zou hij die ook zijn in de Premier League. In het Calcio steekt Alexis Sanchez (Internazionale) hem dan weer de loef af met een iets hogere frequentie bij de geleverde assists. Ook met 0,73 doelpunten per wedstrijd is Messi de regelmatigste doelpuntenmaker onder zijn positionele collega's in LaLiga. In Engeland overtreft enkel landgenoot Sergio Aguero (Manchester City) die cijfers, maar in Italië zijn er nog vier spelers die nog vaker scoorden dan Messi. 

WELK SHIRT VOLGEND SEIZOEN? 

Ook in andere parameters zoals passing, rushes met de bal aan de voet, en dreiging voor doel zou Messi hoog scoren in de rankings van de Premier League en de Serie A, en op basis van deze cijfers zou La Pugla in beide competities een vooraanstaande rol kunnen spelen. Dit uiteraard nog zonder de specifieke sterktes en zwaktes van de Premier League en de Serie A in achting te nemen, want die zullen enkel merkbaar worden eens Messi de overstap waagt naar één van beide competities. Maar op sportief vlak lijkt De Vlo alvast klaar te zijn voor een vertrek naar een andere competitie, en dan wordt het reikhalzend uitkijken in welk shirt we Messi volgend seizoen zien spelen. Maar dat zal dus wellicht niet meer zijn in het legendarische blaugrana van FC Barcelona. Dat zal even wennen worden.

LEES OOK: Einde van een tijdperk: Lionel Messi stopt als international

Welke club moet Messi kiezen?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

64
64
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

164
164
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

526
526
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

37
37
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

153
153
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

522
522
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

93
93
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

470
470
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

329
329
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

756
756
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

373
373
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

770
770
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

859
859
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

180
180
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

75
75
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

415
415
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

197
197
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

465
465
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

514
514
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

801
801
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

220
220
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

91
91
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

553
553
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

597
597
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

330
330

Meer sportnieuws