Heimwee naar Hein: Bölöni kan Gentse bobo's snel blij maken

door
Heimwee naar Hein: Bölöni kan Gentse bobo's snel blij maken

Nul op negen en eenzaam laatste. Dat is het harde en vooral onverwachte verdict voor AA Gent na drie speeldagen. De zelfverklaarde titelpretendent moet dan ook dringend uit een ander vaatje tappen, te beginnen komende zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. Het moment voor kersvers coach Laszlo Bölöni om zijn hand te doen gelden?


In zijn vuurdoop tegen ex-ploeg Antwerp liet de Roemeen reeds enkele voorzichtige ingrepen noteren, maar om werkelijk te gaan sleutelen aan zijn elftal achtte hij het na het ontslag van Jess Thorup – dat voorlopig niet het verhoopte shockeffect opleverde – nog te vroeg dag. Met een extra trainingsweek achter de boeg, verwachten we tegen Malinwa echter toch al wat meer de stempel van Bölöni te zien. Mogelijk gaat dat ook gepaard met een systeemwissel, want na het vertrek van Jonathan David lijkt de gekende ruit op het middenveld van zijn voorganger te hebben afgedaan. De bekende 4-4-2 zien we in de Ghelamco Arena wellicht dus niet snel meer terug.

HINT NAAR 4-3-3
Zelf verkiest Bölöni doorgaans een 4-3-3, met een dubbele bezetting op de flanken, twee controleurs in de as en één diepe spits. Een formatie die op basis van de doordeweekse oefenmatch tegen Willem II vermoedelijk ook in Gent snel haar intrede maakt. Een veredeld B-team van de Buffalo's bleef daarin wel steken op een 1-1 gelijkspel, al was het resultaat uiteraard van ondergeschikt belang. Interessanter om te onthouden zijn de opstekers waar Bölöni getuige van was, zoals de terugkeer van recordaankoop Nurio Fortuna, de fraaie treffer van Giorgi Chakvetadze en de volwassen prestatie van enkele jonkies.



Een van hen is Dylan Mbayo, die rechts voorin een potentiële sleutelfiguur vormt voor de omschakeling naar een 4-3-3. Door de afstemming op de tactiek van Thorup zit AA Gent tenslotte niet dik in wingers, waardoor er verder al gekeken moet worden naar aanvallers als Anderson Niangbo – dinsdag op links te vinden – of Roman Yaremchuk om de rol in te vullen. In principe kan ook Chakvetadze op de vleugel aan de slag, maar hij verkiest liever de concurrentie met Roman Bezus aan te gaan voor de positie van enige spelmaker. Een plekje waar echter ook aanvoerder Vadis Odjidja na zijn herstel naar zal dingen.

STABILITEIT & CREATIVITEIT
Voor de twee plaatsen in zijn rug lijkt het immers vooral te gaan tussen Sven Kums, Elisha Owusu en Niklas Dorsch, die zelf aangaf zich beter in zijn sas te voelen als defensieve pion. Als de flanken dan ver genoeg terugzakken om steun te verlenen, kunnen de Gentenaren zo in één klap zowel meer stabiliteit áls creativiteit inpassen. Dat gaat dan misschien wel ietwat ten koste van de bezetting voor doel, waar nog slechts ruimte is voor één diepe spits. Dinsdag was dat Giorgi Kvilitaia, zondag maakt Bölöni allicht de afweging tussen Laurent Depoitre en Tim Kleindienst – zeker indien Yaremchuk naar links verhuist.



Hoewel de vicekampioen tot dusver bleef steken op amper twee goals in drie duels, is dat momenteel evenwel niet de grootste zorg. Problematischer is andermaal de verdediging, die reeds vijf keer geklopt werd. Mogelijk neemt Dino Arslanagic, die tegen Willem II gekoppeld werd aan enige linkspoot Bruno Godeau, tegen KV Mechelen de stek van Igor Plastun in. Michael Ngadeu geniet iets meer krediet, al zou een extra linksvoetig alternatief toch welkom zijn. Op de backs kan Alessio Castro-Montes dankzij de comeback van Nurio tot slot opnieuw rechts achterin plaatsnemen, ten koste van Jordan Botaka.

MOSTERD VAN LEKO
Op zich klinkt het allemaal niet verkeerd, maar misschien zien wij wel graten in een ander plan. Bölöni zou namelijk kunnen verrassen door de mosterd bij zijn opvolger in Antwerpen Ivan Leko te halen en te kiezen voor een 3-5-2. Met het oog op de defensieve focus kunnen Nurio en Castro-Montes dan de flanken afdweilen, terwijl Botaka wie weet in Clinton Mata-stijl excelleert als meest rechtse pion in een verdediging met drie. Aan de overkant geldt hetzelfde voor Milad Mohammadi, die zo in de voetsporen kan treden van Nana Asare. Centraal lijkt Ngadeu de meest logische optie, boven Plastun en Arslanagic.



Op het middenveld zou Kums dan weer de kans krijgen om zijn hoogdagen onder Hein Vanhaezebrouck te herbeleven, toen Gent in die opstelling de titel pakte en schitterde in de Champions League – twee doelstellingen die ook nu de ambitie vormen. Naast hem moet Owusu of Dorsch dan de rol van Renato Neto op zich nemen, waarbij die laatste tevens een rijtje hoger als aanjager kan fungeren. Een opdracht die destijds tot het takenpakket van Brecht Dejaegere behoorde, eveneens van de partij tegen Willem II en ongetwijfeld gebeten op een nieuwe kans. Al dreigt dan wel een gebrek aan offensieve vuurkracht.

RECEPT VAN HVH
Vanhaezebrouck opteerde daarom geregeld ook voor Danijel Milicevic, die uit hetzelfde hout geslepen is als Bezus. In afwachting van Odjidja, op papier toch de aangewezen man voor de job, lijkt hij dan ook de beste optie. Nadien kan de Oekraïner eventueel een linie opschuiven, net zoals Milicevic vaak deed. In steun van de diepe spits, mogelijk opnieuw Depoitre, zouden wij dan echter eerder kiezen voor een type als Chakvetadze, Niangbo of zelfs Yaremchuk om Benito Raman-gewijs in de ruimtes te duiken. Hoewel die eerste onze voorkeur wegdraagt, is er zo wie weet dus zelfs alsnog plek voor twee spitsen.



Waar een keuze voor zijn eigen formule AA Gent min of meer zou dwingen op de transfermarkt af te speuren naar nieuwe flankaanvallers, zijn de ingrediënten voor het recept van Vanhaezebrouck reeds nagenoeg allemaal aanwezig. Bölöni kan zo zijn bazen alvast meteen plezieren, want eerder gaven Ivan De Witte en Michel Louwagie al het signaal niet van plan te zijn om nog geld uit te geven. Het maximale uit de huidige kern puren is de boodschap, liever vandaag dan morgen. Met de ultieme deadline binnen drie weken, wanneer de Buffalo’s aan hun kwalificatiecampagne voor het kampioenenbal beginnen.

PUNTEN PAKKEN
In de tussentijd moet er dus eerst gewonnen van KV Mechelen, waarna de Gentenaren wel een relatief eenvoudig programma voorgeschoteld krijgen. Eupen en Moeskroen uit, gevolgd door promovendi OH Leuven en Beerschot thuis en een bezoek aan Cercle Brugge. Ondanks de nederlagen tegen soortgelijke bescheiden tegenstanders als STVV en KV Kortrijk – en de verrassende start van Beerschot – stuk voor stuk haalbare kaarten, wat maakt dat de concurrentie snel kan worden bijgebeend. Tenminste indien Gent in die vijf wedstrijden, net zoals komend weekend tegen Malinwa, weinig laat liggen en bovenal punten pakt. In welke formatie dat dan gebeurt, zal heel de Ghelamco Arena worst wezen. Al denkt Bölöni er misschien toch maar best nog eens goed over na.

Wat is volgens u het beste systeem voor AA Gent?

Meest recent

KRC Genk vloekt: Chelsea hakt knoop door over Penders

KRC Genk verkocht Mike Penders voor 20 miljoen euro aan Chelsea, maar afgelopen seizoen stond de ...

31
31
KBVB wéér in vieze papieren, te hoge premies onthuld

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampt al een tijdje met financiële problemen. Het Laatste ...

39
39
Fraude aan de kust: ex-KV Oostende-baas plots in de cel

Er komt opmerkelijk nieuws vanuit Spanje overgewaaid. Voormalige KV Oostende-baas Paul Conway (55) ...

109
109
Kevin De Bruyne deelt intiem moment met vrouw

Kevin De Bruyne mag komend seizoen zijn talenten etaleren in de Serie A. Na een lang sprookje bij ...

53
53
Rednic fileert Standard: "Daar liep het mis"

Standard verraste met de terugkeer van Mircea Rednic. De ervaren Roemeense trainer moet de club weer ...

104
104
'Charleroi strikt ex-Genkie én speler in één klap'

Sporting Charleroi verloor met Daan Heymans en Adam Zorgnane twee spelers aan topclubs. KRC Genk en ...

59
59
'Schalke & Pisa kloppen aan in JPL: wie laat toptalent gaan?'

OH Leuven en AA Gent waren al actief op de transfermarkt, maar ze zijn allerminst klaar met hun ...

83
83
Ruben Van Gucht gooit alle remmen los: dit wordt wild

Ruben Van Gucht is zonder twijfel een man van vele werelden. De veelzijdige presentator wordt door ...

33
33
Wilmots sneert naar media: “Jullie weten niet alles”

Standard stelde Mircea Rednic officieel voor. Uiteraard was hij net als bij Royal Antwerp FC met ...

157
157
'Anderlecht verrast en rondt komst van verdediger af'

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Brusselaars gaan nog een nieuwe ...

242
242
Nieuwe start? Wesley Sonck gaat helemaal 'fout'

De voetballer Wesley Sonck bekoorde vooral met (veel) doelpunten, de analist in hem doet dat met een ...

117
117
'Jackpot voor STVV: topclub meldt zich op Stayen'

STVV verkoopt al heel wat jaren bijzonder goed. De Kanaries zullen ook deze zomer de kassa nog gaan ...

141
141
'Anderlecht schrikt zich rot: toptransfer stelt straffe eis'

Bij RSC Anderlecht is de transfermachine volop aan het draaien, maar een mogelijke topaanwinst ...

375
375
'Anderlecht baalt: nieuwe spits niet door medische keuring'

RSC Anderlecht lijkt vooral in Frankrijk rond te speuren voor jong geweld. Het is duidelijk dat ...

318
318
Wilmots geeft de transferplannen van Standard prijs

Standard haalde een aantal nieuwe spelers, maar de Luikenaars zijn zeker nog niet klaar deze ...

230
230
'Union SG en co leggen plots bom onder competitiestart'

Het Belgisch voetbal heeft er weer een soap bij. Onlangs werd beslist dat Jong Genk ondanks een ...

685
685
WK voor clubs: Real vlot door en klaar voor topduel

Real Madrid heeft de laatste match van de groepsfase op het WK voor clubs gewonnen van RB Salzburg. ...

78
78
Anderlecht wint strijd om Saliba: twee clubs afgetroefd

RSC Anderlecht stelde gisteren Nathan Saliba voor. De 21-jarige Canadese middenvelder tekende voor ...

295
295
'United doet het opnieuw: bizarre som voor PL-ster'

Manchester United was afgelopen seizoen één van de grootste teleurstellingen van ...

133
133
'Doorbraak in de maak: Club Brugge nadert JPL-transfer'

Zaterdag werkt Club Brugge zijn eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding af, KV Kortrijk ...

1077
1077
WK Clubs: City vernedert Juventus, Doku 'Man van de Match'

Op het wereldkampioenschap voor clubs heeft Manchester City FC donderdagavond indruk gemaakt. De ...

215
215
Transferwending Anderlecht: grote Dolberg-verrassing?

RSC Anderlecht staat voor nog enkele drukke weken op de transfermarkt. De Brusselaars wil zich ...

1109
1109
Extra vertrouwen voor EK: Red Flames winnen uitzwaaimatch

Volgende week gaat het Europees kampioenschap voor dames van start. Ook de Red Flames zullen erbij ...

82
82
OHL voorziet Hubert van versterking, Jacobs zwaait af

De ploegen uit de Jupiler Pro League hebben de trainingen inmiddels hervat. Ook bij OH Leuven is ...

109
109
Drukte bij Beerschot: drie vertrekkers, gesprekken met Sanusi

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League al volop aan het trainen zijn, beginnen ook de ploegen ...

274
274

Meer sportnieuws