'Crisisvergadering in Barcelona, Suarez en Puyol steunen Messi'

door
'Crisisvergadering in Barcelona, Suarez en Puyol steunen Messi'

Lionel Messi laat op korte termijn weten waar zijn toekomst ligt. De 33-jarige steraanvaller van FC Barcelona heeft volgens het Argentijnse Olé al een beslissing genomen en komt daar op zeer korte termijn mee naar buiten.

Messi is zéér ontevreden over de ontwikkelingen bij FC Barcelona. Om die reden weigerde hij in een eerste gesprek met coach Ronald Koeman zijn loyaliteit te beloven. Zijn contract loopt in de zomer van 2021 af en op dit moment lijkt een contractverlenging er niet in te zitten. Er lijken twee opties op dit moment: direct vertrekken of zijn transfervrije status gebruiken in 2021. Messi zou al een beslissing hebben genomen en moet die op korte termijn naar buiten brengen.

Overigens wil Barcelona hem bij voorkeur behouden en wijst daarom vooralsnog op de gelimiteerde transfersom van 700 miljoen euro. Het is echter maar de vraag of de Barça-leiding het in deze situatie aandurft om het tot een gevecht met Messi aan te laten komen. De Argentijn zou ook al niet blij zijn over het telefoontje dat Luis Suárez kreeg van Koeman. Zijn maatje kreeg in amper een minuut te horen dat hij zijn heil elders moet zoeken.

UPDATE 20u

Lionel Messi gaat FC Barcelona verlaten. Meerdere Spaanse media melden dat de Argentijn gebruik gaat maken van een clausule in zijn contract, waardoor hij eenzijdig zijn contract kan opzeggen. Daar staat dan een bepaalde vergoeding tegenover, maar Messi kan nadien gratis aan de slag bij een andere club. Volgens bepaalde media dreigt het zelfs tot een gevecht voor de rechtbank te komen inzake de clausule.

Messi zou Barcelona hebben meegedeeld dat hij de club wil verlaten, hij leeft in onmin met het bestuur, en hij zal zaterdag zo goed als zeker niet opdagen bij de start van de medische testen. Ploegen als Inter Miami, Inter, PSG, Manchester City en Manchester United worden alvast volop genoemd. Wordt vervolgd.

UPDATE 22u16
Intussen raken alsmaar meer details bekend over het nakende vertrek van Messi bij FC Barcelona. Intussen klinkt het in de Spaanse media dat Ronald Koeman voor de beslissing gezorgd zou hebben. Hij zou aan Messi verteld hebben dat die geen privileges meer zou krijgen en zich zal moeten schikken naar de ploeg, wat voor de Argentijn de spreekwoordelijke druppel was.

Voorzitter Josep Maria Bartomeu zou alvast gereageerd hebben door woensdag een crisisvergadering te beleggen, terwijl woedende supporters aan Camp Nou protesteren en om zijn ontslag vragen. Bij Barça willen ze proberen om hun sterspeler alsnog aan zijn contract te houden en betwisten ze de clausule.

Op sociale media krijgt Messi wel steun van enkele belangrijke figuren. Zo schaarde Carles Puyol zich meteen achter zijn ex-ploegmaat. "Respect en bewondering, Leo. Je hebt mijn steun, vriend", schreef het Barça-icoon op Twitter. Een statement dat op applaus onthaald werd door niemand minder dan Luis Suarez.


LEES OOK: Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Denk je dat Barça Messi nog zal kunnen tegenhouden?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

79
79
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

37
37
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

26
26
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

77
77
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

78
78
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

93
93
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

16
16
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

110
110
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

121
121
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

135
135
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

257
257
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

166
166
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

194
194
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

284
284
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

42
42
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

156
156
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

103
103
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

161
161
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

603
603
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

340
340
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

176
176
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

377
377
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

134
134
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

393
393

Meer sportnieuws