'Crisisvergadering in Barcelona, Suarez en Puyol steunen Messi'

door
'Crisisvergadering in Barcelona, Suarez en Puyol steunen Messi'

Lionel Messi laat op korte termijn weten waar zijn toekomst ligt. De 33-jarige steraanvaller van FC Barcelona heeft volgens het Argentijnse Olé al een beslissing genomen en komt daar op zeer korte termijn mee naar buiten.

Messi is zéér ontevreden over de ontwikkelingen bij FC Barcelona. Om die reden weigerde hij in een eerste gesprek met coach Ronald Koeman zijn loyaliteit te beloven. Zijn contract loopt in de zomer van 2021 af en op dit moment lijkt een contractverlenging er niet in te zitten. Er lijken twee opties op dit moment: direct vertrekken of zijn transfervrije status gebruiken in 2021. Messi zou al een beslissing hebben genomen en moet die op korte termijn naar buiten brengen.

Overigens wil Barcelona hem bij voorkeur behouden en wijst daarom vooralsnog op de gelimiteerde transfersom van 700 miljoen euro. Het is echter maar de vraag of de Barça-leiding het in deze situatie aandurft om het tot een gevecht met Messi aan te laten komen. De Argentijn zou ook al niet blij zijn over het telefoontje dat Luis Suárez kreeg van Koeman. Zijn maatje kreeg in amper een minuut te horen dat hij zijn heil elders moet zoeken.

UPDATE 20u

Lionel Messi gaat FC Barcelona verlaten. Meerdere Spaanse media melden dat de Argentijn gebruik gaat maken van een clausule in zijn contract, waardoor hij eenzijdig zijn contract kan opzeggen. Daar staat dan een bepaalde vergoeding tegenover, maar Messi kan nadien gratis aan de slag bij een andere club. Volgens bepaalde media dreigt het zelfs tot een gevecht voor de rechtbank te komen inzake de clausule.

Messi zou Barcelona hebben meegedeeld dat hij de club wil verlaten, hij leeft in onmin met het bestuur, en hij zal zaterdag zo goed als zeker niet opdagen bij de start van de medische testen. Ploegen als Inter Miami, Inter, PSG, Manchester City en Manchester United worden alvast volop genoemd. Wordt vervolgd.

UPDATE 22u16
Intussen raken alsmaar meer details bekend over het nakende vertrek van Messi bij FC Barcelona. Intussen klinkt het in de Spaanse media dat Ronald Koeman voor de beslissing gezorgd zou hebben. Hij zou aan Messi verteld hebben dat die geen privileges meer zou krijgen en zich zal moeten schikken naar de ploeg, wat voor de Argentijn de spreekwoordelijke druppel was.

Voorzitter Josep Maria Bartomeu zou alvast gereageerd hebben door woensdag een crisisvergadering te beleggen, terwijl woedende supporters aan Camp Nou protesteren en om zijn ontslag vragen. Bij Barça willen ze proberen om hun sterspeler alsnog aan zijn contract te houden en betwisten ze de clausule.

Op sociale media krijgt Messi wel steun van enkele belangrijke figuren. Zo schaarde Carles Puyol zich meteen achter zijn ex-ploegmaat. "Respect en bewondering, Leo. Je hebt mijn steun, vriend", schreef het Barça-icoon op Twitter. Een statement dat op applaus onthaald werd door niemand minder dan Luis Suarez.


LEES OOK: 'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

Denk je dat Barça Messi nog zal kunnen tegenhouden?

Meest recent

Napoli wipt Milan: uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

17
17
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

38
38
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

221
221
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

352
352
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

150
150
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

199
199
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1083
1083
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

284
284
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

321
321
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

120
120
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

303
303
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

160
160
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

73
73
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

75
75
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

761
761
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

157
157
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

446
446
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

115
115
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

551
551
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

261
261
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

790
790
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

197
197
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

229
229
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

466
466
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

84
84

Meer sportnieuws