'Crisisvergadering in Barcelona, Suarez en Puyol steunen Messi'

door
'Crisisvergadering in Barcelona, Suarez en Puyol steunen Messi'

Lionel Messi laat op korte termijn weten waar zijn toekomst ligt. De 33-jarige steraanvaller van FC Barcelona heeft volgens het Argentijnse Olé al een beslissing genomen en komt daar op zeer korte termijn mee naar buiten.

Messi is zéér ontevreden over de ontwikkelingen bij FC Barcelona. Om die reden weigerde hij in een eerste gesprek met coach Ronald Koeman zijn loyaliteit te beloven. Zijn contract loopt in de zomer van 2021 af en op dit moment lijkt een contractverlenging er niet in te zitten. Er lijken twee opties op dit moment: direct vertrekken of zijn transfervrije status gebruiken in 2021. Messi zou al een beslissing hebben genomen en moet die op korte termijn naar buiten brengen.

Overigens wil Barcelona hem bij voorkeur behouden en wijst daarom vooralsnog op de gelimiteerde transfersom van 700 miljoen euro. Het is echter maar de vraag of de Barça-leiding het in deze situatie aandurft om het tot een gevecht met Messi aan te laten komen. De Argentijn zou ook al niet blij zijn over het telefoontje dat Luis Suárez kreeg van Koeman. Zijn maatje kreeg in amper een minuut te horen dat hij zijn heil elders moet zoeken.

UPDATE 20u

Lionel Messi gaat FC Barcelona verlaten. Meerdere Spaanse media melden dat de Argentijn gebruik gaat maken van een clausule in zijn contract, waardoor hij eenzijdig zijn contract kan opzeggen. Daar staat dan een bepaalde vergoeding tegenover, maar Messi kan nadien gratis aan de slag bij een andere club. Volgens bepaalde media dreigt het zelfs tot een gevecht voor de rechtbank te komen inzake de clausule.

Messi zou Barcelona hebben meegedeeld dat hij de club wil verlaten, hij leeft in onmin met het bestuur, en hij zal zaterdag zo goed als zeker niet opdagen bij de start van de medische testen. Ploegen als Inter Miami, Inter, PSG, Manchester City en Manchester United worden alvast volop genoemd. Wordt vervolgd.

UPDATE 22u16
Intussen raken alsmaar meer details bekend over het nakende vertrek van Messi bij FC Barcelona. Intussen klinkt het in de Spaanse media dat Ronald Koeman voor de beslissing gezorgd zou hebben. Hij zou aan Messi verteld hebben dat die geen privileges meer zou krijgen en zich zal moeten schikken naar de ploeg, wat voor de Argentijn de spreekwoordelijke druppel was.

Voorzitter Josep Maria Bartomeu zou alvast gereageerd hebben door woensdag een crisisvergadering te beleggen, terwijl woedende supporters aan Camp Nou protesteren en om zijn ontslag vragen. Bij Barça willen ze proberen om hun sterspeler alsnog aan zijn contract te houden en betwisten ze de clausule.

Op sociale media krijgt Messi wel steun van enkele belangrijke figuren. Zo schaarde Carles Puyol zich meteen achter zijn ex-ploegmaat. "Respect en bewondering, Leo. Je hebt mijn steun, vriend", schreef het Barça-icoon op Twitter. Een statement dat op applaus onthaald werd door niemand minder dan Luis Suarez.


LEES OOK: Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

Denk je dat Barça Messi nog zal kunnen tegenhouden?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

54
54
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

101
101
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

171
171
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

237
237
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

93
93
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

68
68
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

169
169
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

503
503
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

197
197
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

735
735
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

186
186
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

235
235
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

660
660
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

370
370
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

317
317
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

184
184
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

429
429
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

73
73
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

325
325

Meer sportnieuws