TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt toptalent, Club tast diep in de buidel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt toptalent, Club tast diep in de buidel'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou op het punt staan om nog een fraaie transfer af te ronden. Het zou dicht bij de komst van Bart Verbruggen staan. De 18-jarige doelman zou voor 300.000 euro overkomen van NAC Breda, waar hij vorig seizoen al samenwerkte met keeperstrainer Jelle ten Rouwelaar. Deze week zou de komst van Verbruggen, die als een groot talent geldt, nog afgerond kunnen worden.



En ook op offensief vlak zou er nog versterking bij kunnen komen, ondanks dat de voorbije weken al Tau, Bundu en Nmecha aangetrokken werden. Zo gaat de naam van Tolu Arokodare nog steeds rond. De spits wil zelf zeer graag komen, maar Valmiera weigert nog steeds mee te werken. Zondagavond dook ook Ebrima Colley op als doelwit. De jonge Gambiaan mag op huurbasis weg bij Atalanta, maar staat ook in de belangstelling van Parma en Genoa.

Club Brugge zou ook in de nabije toekomst zijn eerste aanwinst kunnen presenteren. Het zou nog steeds werken aan de komst van Junior Edmilson, die gehuurd zou worden van Al Duhail. De landskampioen zou wel stevig in de buidel moeten tasten om de Braziliaanse Belg te mogen huren. Daarnaast wordt er ook nog een aankoopoptie van 15 miljoen euro in de deal opgenomen worden.



AA Gent heeft zijn start in de competitie ook helemaal gemist en dus gaat het mogelijk nog op zoek naar versterking. De Buffalo's zouden hun oog laten vallen hebben op Dimitris Limnios, een flankaanvaller van PAOK. De Griekse topclub zou wel 5 miljoen euro verlangen voor de 22-jarige. Limnios heeft wel nog maar een jaar contract.

Ook Antwerp zou nog een stevige offensieve versterking kunnen binnenhalen. Nacer Chadli zat afgelopen weekend niet in de selectie bij AS Monaco en zou zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar de Great Old. Een doorbraak wordt echter nog niet voor meteen verwacht, onder meer door het financiële plaatje van zijn transfer en zijn blessuregevoeligheid.



De Monegasken hebben alvast wel een andere speler naar België gestuurd. Dochterclub Cercle Brugge krijgt immers de beschikking over Anthony Musaba. De 19-jarige flankaanvaller uit Nederland liet vorig seizoen mooie dingen zien bij NEC en mag zich nu in de Jupiler Pro League komen bewijzen.

BUITENLAND

Antoine Griezmann werd de voorbije weken regelmatig gelinkt aan een vertrek bij FC Barcelona, maar nu zou er toch een wending zijn in dat dossier. Ronald Koeman zou de Fransman immers toch aan boord willen houden en hem voortaan op zijn favoriete positie willen gaan uitspelen. Onder Valverde en Setién gebeurde dat vrijwel nooit.



En ook Philippe Coutinho zou verrassend kunnen terugkeren bij de Catalanen. De Braziliaan ziet zijn huurcontract bij Bayern München aflopen en leek andere oorden op te gaan zoeken. Koeman overweegt nu toch om hem een nieuwe kans te geven in de A-kern. In de nabije toekomst zou een gesprek daarover uitsluitsel moeten geven.

De geruchten over een mogelijk vertrek van Lionel Messi blijven wel aanhouden en één van de ploegen die meteen genoemd interesse getoond zouden hebben, is Internazionale. Steven Zhang, de Chinese eigenaar van de Italiaanse club, zou alvast de zoektocht gestart zijn naar investeerders in zijn thuisland om de komst van de Argentijnse ster te kunnen betalen.



Carlos Bacca maakte jaren geleden nog furore bij Club Brugge en de voorbije seizoenen was de inmiddels 33-jarige Colombiaan aan de slag bij Villarreal. De Spaanse subtopper wil nu echter af van de goaltjesdief en zoekt een nieuwe club voor hem. Besiktas zou momenteel de meest concrete optie zijn.

Bij PSG nemen ze wellicht snel afscheid van één hun iconen. Aanvoerder Thiago Silva zou in de Champions League-finale zijn laatste match voor de club gespeeld hebben en zou op het punt staan om naar Chelsea te trekken. De 35-jarige verdediger kan transfervrij vertrekken aangezien hij einde contract is en in Londen voor twee seizoenen tekenen.

LEES OOK: 'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Heeft Anderlecht nog versterking nodig?

Meest recent

Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

91
91
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

11
11
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

32
32
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

51
51
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

591
591
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

62
62
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

74
74
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

276
276
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

76
76
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

742
742
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

227
227
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

368
368
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

42
42
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

152
152
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

223
223
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

61
61
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

121
121
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

542
542
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

93
93
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

36
36
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

218
218
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

58
58
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

164
164
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

201
201
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

172
172

Meer sportnieuws