TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt toptalent, Club tast diep in de buidel'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt toptalent, Club tast diep in de buidel'

De Jupiler Pro League is inmiddels weer van start gegaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou op het punt staan om nog een fraaie transfer af te ronden. Het zou dicht bij de komst van Bart Verbruggen staan. De 18-jarige doelman zou voor 300.000 euro overkomen van NAC Breda, waar hij vorig seizoen al samenwerkte met keeperstrainer Jelle ten Rouwelaar. Deze week zou de komst van Verbruggen, die als een groot talent geldt, nog afgerond kunnen worden.



En ook op offensief vlak zou er nog versterking bij kunnen komen, ondanks dat de voorbije weken al Tau, Bundu en Nmecha aangetrokken werden. Zo gaat de naam van Tolu Arokodare nog steeds rond. De spits wil zelf zeer graag komen, maar Valmiera weigert nog steeds mee te werken. Zondagavond dook ook Ebrima Colley op als doelwit. De jonge Gambiaan mag op huurbasis weg bij Atalanta, maar staat ook in de belangstelling van Parma en Genoa.

Club Brugge zou ook in de nabije toekomst zijn eerste aanwinst kunnen presenteren. Het zou nog steeds werken aan de komst van Junior Edmilson, die gehuurd zou worden van Al Duhail. De landskampioen zou wel stevig in de buidel moeten tasten om de Braziliaanse Belg te mogen huren. Daarnaast wordt er ook nog een aankoopoptie van 15 miljoen euro in de deal opgenomen worden.



AA Gent heeft zijn start in de competitie ook helemaal gemist en dus gaat het mogelijk nog op zoek naar versterking. De Buffalo's zouden hun oog laten vallen hebben op Dimitris Limnios, een flankaanvaller van PAOK. De Griekse topclub zou wel 5 miljoen euro verlangen voor de 22-jarige. Limnios heeft wel nog maar een jaar contract.

Ook Antwerp zou nog een stevige offensieve versterking kunnen binnenhalen. Nacer Chadli zat afgelopen weekend niet in de selectie bij AS Monaco en zou zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar de Great Old. Een doorbraak wordt echter nog niet voor meteen verwacht, onder meer door het financiële plaatje van zijn transfer en zijn blessuregevoeligheid.



De Monegasken hebben alvast wel een andere speler naar België gestuurd. Dochterclub Cercle Brugge krijgt immers de beschikking over Anthony Musaba. De 19-jarige flankaanvaller uit Nederland liet vorig seizoen mooie dingen zien bij NEC en mag zich nu in de Jupiler Pro League komen bewijzen.

BUITENLAND

Antoine Griezmann werd de voorbije weken regelmatig gelinkt aan een vertrek bij FC Barcelona, maar nu zou er toch een wending zijn in dat dossier. Ronald Koeman zou de Fransman immers toch aan boord willen houden en hem voortaan op zijn favoriete positie willen gaan uitspelen. Onder Valverde en Setién gebeurde dat vrijwel nooit.



En ook Philippe Coutinho zou verrassend kunnen terugkeren bij de Catalanen. De Braziliaan ziet zijn huurcontract bij Bayern München aflopen en leek andere oorden op te gaan zoeken. Koeman overweegt nu toch om hem een nieuwe kans te geven in de A-kern. In de nabije toekomst zou een gesprek daarover uitsluitsel moeten geven.

De geruchten over een mogelijk vertrek van Lionel Messi blijven wel aanhouden en één van de ploegen die meteen genoemd interesse getoond zouden hebben, is Internazionale. Steven Zhang, de Chinese eigenaar van de Italiaanse club, zou alvast de zoektocht gestart zijn naar investeerders in zijn thuisland om de komst van de Argentijnse ster te kunnen betalen.



Carlos Bacca maakte jaren geleden nog furore bij Club Brugge en de voorbije seizoenen was de inmiddels 33-jarige Colombiaan aan de slag bij Villarreal. De Spaanse subtopper wil nu echter af van de goaltjesdief en zoekt een nieuwe club voor hem. Besiktas zou momenteel de meest concrete optie zijn.

Bij PSG nemen ze wellicht snel afscheid van één hun iconen. Aanvoerder Thiago Silva zou in de Champions League-finale zijn laatste match voor de club gespeeld hebben en zou op het punt staan om naar Chelsea te trekken. De 35-jarige verdediger kan transfervrij vertrekken aangezien hij einde contract is en in Londen voor twee seizoenen tekenen.

LEES OOK: Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Heeft Anderlecht nog versterking nodig?

Meest recent

Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

4
4
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

120
120
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

54
54
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

129
129
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

64
64
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

461
461
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

312
312
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

220
220
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

448
448
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

71
71
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

62
62
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

62
62
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

41
41
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

225
225
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

73
73
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

150
150
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

216
216
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

424
424
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

127
127
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

186
186
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

137
137
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

698
698
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

654
654
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

49
49
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

417
417

Meer sportnieuws