Lierse mist rentree in 1B niet met knap gelijkspel bij Westerlo

door
Lierse mist rentree in 1B niet met knap gelijkspel bij Westerlo

Na een partij die Westerlo grotendeels domineerde, heeft Lierse Kempenzonen meteen zijn eerste punt gepakt in 1B. De bezoekers ontsnapten een paar keer in het Kuipje maar toonden een groot strijdershart. Bob Peeters en co moeten zo meteen achtervolgen.

Lierse Kempenzonen mocht verrassend als laatste ploeg aantreden in 1B. De fusieploeg promoveerde als 13de (!) in de eerste amateurliga richting de Proximus League. Het was nog afwachten in welke mate het team van Tom Van Imschoot in staat was om een rol van betekenis te spelen. De Pallieters deden het voornamelijk met een Belgisch getint elftal. Westerlo van zijn kant komt al enkele seizoenen dicht bij een ticket voor de promotiefinale en hoopte dit seizoen minimum bij de eerste twee te eindigen.
In de eerste helft had Westerlo doorlopend het betere van het spel en via Vetokele kwam het ook heel dicht bij de voorsprong, zijn poging van dichtbij vloog tegen de paal. Lierse Kempenzonen deed het zeker niet slecht voor zijn eerste partij in 1B en dreigde een paar keer, doelman Berke moest echter nooit echt in actie komen. Via Remmer en Van Eenoo kwamen de Kemphanen op slag van rust tot twee maal toe dicht bij de openingstreffer, evenveel keren ranselde een uitstekende Berghmans de bal nog uit zijn doel. Halfweg stond het nog 0-0 in het Kuipje.

Van Imschoot zag zijn (onervaren) team prima voor de dag komen in het Kuipje.
Ook na de rust nam Westerlo het meeste initiatief maar Lierse Kempenzonen creëerde wel de eerste kans. Op de counter besloot Samyn voorlangs. De thuisploeg reageerde iets voorbij het uur met een vrije trap van Brüls, opnieuw verdween de bal niet tussen het kader. De Duitstalige middenvelder schoot ook de volgende kans een paar minuten later voorlangs. De thuisploeg drong nog aan maar kon een eerste puntenverlies in eigen huis niet vermijden. Voor de bezoekers is dit meteen een gouden punt.

LEES OOK: Dender leeft op hoop en wacht nu wel heel 'pikant' duel

Zal Westerlo de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Club ziet speler uitvallen: "Lijkt een zware blessure"

Club Brugge won met 0-1 op het veld van Royal Antwerp FC, maar dat was niet verdiend. De Great Old ...

24
24
Arsenal deelt Manchester City ferme tik uit

In de Premier League lijkt Liverpool dit seizoen geen titelkandidaat meer te zijn. Het niveau is ...

12
12
PSV maakt statement en laat Feyenoord verweesd achter

Ajax redde het vel van trainer John Heitinga door met 2-3 te winnen van FC Twente en kon zo met ...

24
24
Leko vol lof na demonstratie van AA Gent tegen Standard

AA Gent kende een avond om nooit meer te vergeten. Het 125-jarige bestaan van de club werd danig ...

52
52
KV Mechelen vs Lierse: Rivaliteit bereikt kookpunt

Dinsdagavond trilt Achter De Kazerne op zijn grondvesten. KV Mechelen en Lierse kruisen de degens in ...

117
117
Club wint, Antwerp bloedt: toekomst Wils aan zijden draadje

Club Brugge heeft op de Bosuil een felbevochten overwinning geboekt tegen Antwerp. De West-Vlamingen ...

130
130
Bekersprookje in Lotto Park? Amateurclub stunt op voorhand

Dinsdagavond wordt er geschiedenis geschreven in Ninove. De club uit eerste nationale trekt voor ...

202
202
Dender leeft op hoop en wacht nu wel heel 'pikant' duel

Het seizoen verloopt rampzalig voor Dender. Na 12 speeldagen in de Jupiler Pro League prijken de ...

31
31
Godts is weer God bij Ajax: geplaagde topclub veert recht

Ajax heeft eindelijk weer aangeknoopt met een overwinning buitenshuis — en dat op ...

27
27
Topper Antwerp–Club Brugge ontploft… op sociale media

De topper tussen Antwerp en Club Brugge is nog volop bezig, maar op sociale media is het al aan het ...

450
450
Tranen bij Benito Raman: spandoek raakt diep in Mechelen

Een pakkend moment in het AFAS Stadion. Ondanks het verlies van zijn vader kwam Benito Raman in ...

162
162
Max Dean slaat Gentse fans met complete verstomming

Hij stond bijna een jaar aan de kant, maar gisteravond zorgde Max Dean voor het soort moment waar ...

99
99
Frank Boeckx richt pijlen op Janssen, die gevat reageert

De spanning is te snijden op de Bosuil. Antwerp ontvangt Club Brugge in een topper die niet alleen ...

85
85
Jesper Fredberg zet Italiaanse revolutie door met RSCA-pion

Er broeit iets in Genua. Sinds Jesper Fredberg — vorig seizoen nog bij Anderlecht — de ...

202
202
Schalke 04 herrijst onder Miron Muslic: droom leeft

Schalke 04 lijkt eindelijk uit zijn coma te ontwaken. Waar Karel Geraerts vorig seizoen nog ten ...

157
157
Hayen verrast weer met basiself, Wils onder zware druk

Antwerp staat op de Bosuil voor een cruciaal testmoment. Stef Wils staat na een magere 2 op 18 zwaar ...

148
148
Vanderbiest gefrustreerd bij Malinwa: "Niets mee te maken"

Een tik in de slotminuut. KV Mechelen leek op weg naar een logische overwinning tegen OHL, maar ...

137
137
Kums praat over toekomstplannen: “Ongelooflijk…”

Sven Kums is weer even terug bij KAA Gent. De middenvelder is een icoon van de Buffalo’s en de ...

128
128
Standard Luik compleet afgemaakt: elf spelers gebuisd

Standard Luik kreeg tegen KAA Gent een pak voor de broek. De Rouches verloren met 4-0 en het oordeel ...

166
166
Yamal blijft Real uitdagen voor Clasico: alarm in Spanje

De Clasico tussen Real Madrid en FC Barcelona blijft de gemoederen bezighouden. Thibaut Courtois was ...

107
107
Mazzu officieel terug in JPL: OHL legt keuze uit

Felice Mazzu is de nieuwe hoofdtrainer van Oud-Heverlee Leuven, dat maakte de club op de ...

145
145
“Vergiftigd geschenk Wils, Overmars moet ingrijpen”

Royal Antwerp FC staat plots in de gevarenzone in de Jupiler Pro League. Zondag staat de topper ...

202
202
Pijnlijke details blessure De Bruyne: “Schuld van Conte”

Kevin De Bruyne zette Napoli op weg naar een overwinning tegen Internazionale, maar de middenvelder ...

282
282
'Druk neemt stevig toe: Anderlecht beslist over Hasi'

RSC Anderlecht lijkt ook dit seizoen absoluut geen aanspraak te kunnen maken op een prijs. Een ...

514
514
‘Drama in Club Brugge: Ordóñez-soap barst weer los’

Club Brugge is op weg naar een nieuwe transfersoap rond Joël Ordóñez. Liverpool ...

418
418

Meer sportnieuws