Lierse mist rentree in 1B niet met knap gelijkspel bij Westerlo

235 stemmen
Lierse mist rentree in 1B niet met knap gelijkspel bij Westerlo

Na een partij die Westerlo grotendeels domineerde, heeft Lierse Kempenzonen meteen zijn eerste punt gepakt in 1B. De bezoekers ontsnapten een paar keer in het Kuipje maar toonden een groot strijdershart. Bob Peeters en co moeten zo meteen achtervolgen.

Lierse Kempenzonen mocht verrassend als laatste ploeg aantreden in 1B. De fusieploeg promoveerde als 13de (!) in de eerste amateurliga richting de Proximus League. Het was nog afwachten in welke mate het team van Tom Van Imschoot in staat was om een rol van betekenis te spelen. De Pallieters deden het voornamelijk met een Belgisch getint elftal. Westerlo van zijn kant komt al enkele seizoenen dicht bij een ticket voor de promotiefinale en hoopte dit seizoen minimum bij de eerste twee te eindigen.
In de eerste helft had Westerlo doorlopend het betere van het spel en via Vetokele kwam het ook heel dicht bij de voorsprong, zijn poging van dichtbij vloog tegen de paal. Lierse Kempenzonen deed het zeker niet slecht voor zijn eerste partij in 1B en dreigde een paar keer, doelman Berke moest echter nooit echt in actie komen. Via Remmer en Van Eenoo kwamen de Kemphanen op slag van rust tot twee maal toe dicht bij de openingstreffer, evenveel keren ranselde een uitstekende Berghmans de bal nog uit zijn doel. Halfweg stond het nog 0-0 in het Kuipje.

Van Imschoot zag zijn (onervaren) team prima voor de dag komen in het Kuipje.
Ook na de rust nam Westerlo het meeste initiatief maar Lierse Kempenzonen creëerde wel de eerste kans. Op de counter besloot Samyn voorlangs. De thuisploeg reageerde iets voorbij het uur met een vrije trap van Brüls, opnieuw verdween de bal niet tussen het kader. De Duitstalige middenvelder schoot ook de volgende kans een paar minuten later voorlangs. De thuisploeg drong nog aan maar kon een eerste puntenverlies in eigen huis niet vermijden. Voor de bezoekers is dit meteen een gouden punt.

LEES OOK: 'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Zal Westerlo de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

0
0
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

92
92
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

192
192
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

74
74
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

58
58
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

326
326
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

275
275
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

326
326
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

108
108
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

143
143
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

570
570
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

73
73
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

133
133
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

257
257
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

296
296
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

284
284
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

87
87
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

61
61
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

291
291
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

113
113
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

293
293
Bom onder WK van Rode Duivels vlak voor Iran

Rudi Garcia krijgt al vóór de belangrijke match tegen Iran een nieuwe opdoffer te ...

453
453
Meunier vol lof: "Hij kan de Origi van dit WK worden"

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran en dat zal zonder Jeremy Doku en Romelu Lukaku in de ...

81
81
Advocaat met stuntje, Japan haalt stevig uit

Afgelopen nacht stonden er twee WK-matchen op het programma. Het Curaçao van Dick Advocat gaf ...

66
66
Club Brugge wil stunt uithalen: bod na bod al uitgebracht

Club Brugge wil een stunt uithalen op de transfermarkt. Blauw-Zwart heeft een nieuwe spits in het ...

652
652

Meer sportnieuws