Lierse mist rentree in 1B niet met knap gelijkspel bij Westerlo

door
Lierse mist rentree in 1B niet met knap gelijkspel bij Westerlo

Na een partij die Westerlo grotendeels domineerde, heeft Lierse Kempenzonen meteen zijn eerste punt gepakt in 1B. De bezoekers ontsnapten een paar keer in het Kuipje maar toonden een groot strijdershart. Bob Peeters en co moeten zo meteen achtervolgen.

Lierse Kempenzonen mocht verrassend als laatste ploeg aantreden in 1B. De fusieploeg promoveerde als 13de (!) in de eerste amateurliga richting de Proximus League. Het was nog afwachten in welke mate het team van Tom Van Imschoot in staat was om een rol van betekenis te spelen. De Pallieters deden het voornamelijk met een Belgisch getint elftal. Westerlo van zijn kant komt al enkele seizoenen dicht bij een ticket voor de promotiefinale en hoopte dit seizoen minimum bij de eerste twee te eindigen.
In de eerste helft had Westerlo doorlopend het betere van het spel en via Vetokele kwam het ook heel dicht bij de voorsprong, zijn poging van dichtbij vloog tegen de paal. Lierse Kempenzonen deed het zeker niet slecht voor zijn eerste partij in 1B en dreigde een paar keer, doelman Berke moest echter nooit echt in actie komen. Via Remmer en Van Eenoo kwamen de Kemphanen op slag van rust tot twee maal toe dicht bij de openingstreffer, evenveel keren ranselde een uitstekende Berghmans de bal nog uit zijn doel. Halfweg stond het nog 0-0 in het Kuipje.

Van Imschoot zag zijn (onervaren) team prima voor de dag komen in het Kuipje.
Ook na de rust nam Westerlo het meeste initiatief maar Lierse Kempenzonen creëerde wel de eerste kans. Op de counter besloot Samyn voorlangs. De thuisploeg reageerde iets voorbij het uur met een vrije trap van Brüls, opnieuw verdween de bal niet tussen het kader. De Duitstalige middenvelder schoot ook de volgende kans een paar minuten later voorlangs. De thuisploeg drong nog aan maar kon een eerste puntenverlies in eigen huis niet vermijden. Voor de bezoekers is dit meteen een gouden punt.

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Zal Westerlo de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

22
22
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

16
16
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

24
24
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

174
174
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

170
170
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

99
99
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

311
311
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

283
283
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

163
163
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

62
62
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

314
314
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

110
110
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

63
63
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

228
228
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

333
333
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

384
384
Taravel krijgt klappen: Anderlecht-pion springt in de bres

RSC Anderlecht speelde 0-0 gelijk in de competitie tegen La Louviere en de euforie na de ferme ...

307
307
Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Het is weer code rood bij Royal Antwerp FC. Joseph Oosting was goed begonnen op de Bosuil, maar de ...

362
362
Orban start rel na bizarre rode kaart: “Omdat ik zwart ben”

Gift Orban scoorde in het verleden doelpunten bij KAA Gent, maar inmiddels zit de aanvaller in ...

145
145
Vandenbempt scherp voor Club: "Niet normaal hoe zwak"

Club Brugge won al bij al onverdiend met 1-2 van Cercle Brugge. Via flitsen wist het de zege over de ...

398
398
Heynen verklaart ommekeer onder Hayen

KRC Genk komt steeds meer boven water. Ze staan op twee punten van de top zes en dat zorgt voor ...

236
236
'Anderlecht ontkent: deze coach nooit een piste'

In deze tijden delen voetbalinfluenceers heel veel nieuwtjes via hun sociale media. Zo ook over het ...

266
266
Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

257
257
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

186
186

Meer sportnieuws