Lierse mist rentree in 1B niet met knap gelijkspel bij Westerlo

door
Lierse mist rentree in 1B niet met knap gelijkspel bij Westerlo

Na een partij die Westerlo grotendeels domineerde, heeft Lierse Kempenzonen meteen zijn eerste punt gepakt in 1B. De bezoekers ontsnapten een paar keer in het Kuipje maar toonden een groot strijdershart. Bob Peeters en co moeten zo meteen achtervolgen.

Lierse Kempenzonen mocht verrassend als laatste ploeg aantreden in 1B. De fusieploeg promoveerde als 13de (!) in de eerste amateurliga richting de Proximus League. Het was nog afwachten in welke mate het team van Tom Van Imschoot in staat was om een rol van betekenis te spelen. De Pallieters deden het voornamelijk met een Belgisch getint elftal. Westerlo van zijn kant komt al enkele seizoenen dicht bij een ticket voor de promotiefinale en hoopte dit seizoen minimum bij de eerste twee te eindigen.
In de eerste helft had Westerlo doorlopend het betere van het spel en via Vetokele kwam het ook heel dicht bij de voorsprong, zijn poging van dichtbij vloog tegen de paal. Lierse Kempenzonen deed het zeker niet slecht voor zijn eerste partij in 1B en dreigde een paar keer, doelman Berke moest echter nooit echt in actie komen. Via Remmer en Van Eenoo kwamen de Kemphanen op slag van rust tot twee maal toe dicht bij de openingstreffer, evenveel keren ranselde een uitstekende Berghmans de bal nog uit zijn doel. Halfweg stond het nog 0-0 in het Kuipje.

Van Imschoot zag zijn (onervaren) team prima voor de dag komen in het Kuipje.
Ook na de rust nam Westerlo het meeste initiatief maar Lierse Kempenzonen creëerde wel de eerste kans. Op de counter besloot Samyn voorlangs. De thuisploeg reageerde iets voorbij het uur met een vrije trap van Brüls, opnieuw verdween de bal niet tussen het kader. De Duitstalige middenvelder schoot ook de volgende kans een paar minuten later voorlangs. De thuisploeg drong nog aan maar kon een eerste puntenverlies in eigen huis niet vermijden. Voor de bezoekers is dit meteen een gouden punt.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Zal Westerlo de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

58
58
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

270
270
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

157
157
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

381
381
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

170
170
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

111
111
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

494
494
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

79
79
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

290
290
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

267
267
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

546
546
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

814
814
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

882
882
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

355
355
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

307
307
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

664
664
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

359
359
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

378
378
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

178
178
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

261
261
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

368
368
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

737
737
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

221
221
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

414
414

Meer sportnieuws