Beerschot laat Club verweesd achter na zege in duel der kampioenen

511 stemmen
Beerschot laat Club verweesd achter na zege in duel der kampioenen

Wat een prestatie van Beerschot, na de zes op zes ging het nu ook winnen op bezoek bij landskampioen Club Brugge. De Mannekes pakken zo negen op negen en tonen zich de sterkste in het duel der landskampioenen. Club Brugge moet zich dringend bezinnen en leed nu al zijn derde nederlaag in vier duels.

Club Brugge begon matig aan het nieuwe seizoen met verlies in de bekerfinale en een nederlaag op de eerste speeldag tegen Charleroi. Vorig weekend herstelde Blauw-Zwart zich wel prima met een duidelijke zege op het veld van Eupen. Clement moest het vandaag doen zonder onder meer Deli, Balanta depanneerde vanachter. Bij promovendus Beerschot liep alles voorlopig gesmeerd, de Mannekes hadden voorlopig nog het maximum van de punten en gingen op zoek naar een nieuwe stunt.
Holzhauser is voorlopig opnieuw de held van Beerschot
Na goed vijf minuten spelen kreeg de thuisploeg een eerste kans: Sobol met een hard voorzet-schot dat door Vanhamel gepareerd werd. Aan de overzijde probeerde Noubissi het met een verre lob, de bal ging nog een eindje naast. De bezoekers deden prima mee in de openingsfase en een paar minuten later vloog een afgeweken schot van Noubissi pardoes tegen de paal. Halfweg de eerste periode stak ook Club Brugge nog eens de neus aan het venster met kansen voor Balanta en Vormer, hun pogingen waren echter niet gekadreerd. Op het halfuur kwam Beerschot verrassend op voorsprong, na balverlies op het middenveld werd Holzhauser met één pas alleen voor Mignolet gezet en de Oostenrijker toonde zijn prima vorm door de 0-1 in doel te punteren. De landskampioen gaf opnieuw een makke indruk en slaagde er nadien nauwelijks in om doelgevaar te creëren. Halfweg stonden de bezoekers niet onverdiend op een 0-1 voorsprong.

Holzhauser schittert opnieuw en brengt Beerschot verrassend op voorsprong.
Goede vorm ontbreekt volledig bij Club tegen strijdend Beerschot
Club ging na de rust op zoek naar de gelijkmaker en creëerde ook het eerste gevaar: Vanaken kon met een lage schuiver doelman Vanhamel niet verrassen. Even later had Blauw-Zwart pech dat een driedubbele kans elke keer vakkundig werd afgeblokt door een bezoekende verdediger. De thuisploeg bleef nu wel op de deur beuken en Beerschot kreunde maar barstte voorlopig niet onder de druk. Op een kwartier van het einde kwam Dom dan weer een voet tekort om een uitstekende vrije trap van Holzhauser in doel te verlengen. Op tien minuten van het einde pakte Vanhamel uit met een prachtige parade op een schot van Balanta en in de rebound hield hij de Mannekes opnieuw recht. Dat deed de bezoekende doelman in de slotfase nog twee maal op een dubbele poging van Krmencik. In de blessuretijd kreeg Club nog een vrije trap op een ideale plaats maar in de lijn van zijn wedstrijd krulde Vormer de bal heel zwak in de handen van Vanhamel. Zo pakt Club een zwakke drie op negen, Beerschot komt samen met Charleroi aan kop van de Jupiler Pro League. Losada en co verrassen zo voorlopig iedereen.
Scoreverloop:
0-1 (28') Holzhauser

LEES OOK: Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

🚀

Verdiende Beerschot deze zege?

Meest recent

Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

71
71
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

16
16
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

114
114
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

60
60
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

309
309
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

142
142
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

302
302
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

150
150
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

589
589
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

413
413
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

227
227
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

323
323
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

20
20
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

443
443
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

85
85
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

235
235
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

453
453
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

138
138
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

617
617
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

380
380
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

264
264
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

418
418
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

692
692
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

143
143
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

479
479

Meer sportnieuws