Dramatische seizoensstart van AA Gent na nederlaag bij Antwerp

696 stemmen
Dramatische seizoensstart van AA Gent na nederlaag bij Antwerp

In een wedstrijd die nooit echt sprankelde heeft Antwerp zijn eerste overwinning van het seizoen geboekt. Rood-Wit begon uitstekend aan de wedstrijd met een vroeg doelpunt van Mbokani, een onmachtig AA Gent kon nadien nooit echt een vuist maken en blijft achter met nul op negen.

Met Antwerp en AA Gent stonden twee 'gebuisden' tegenover mekaar van het competitiebegin. De thuisploeg pakte voorlopig één op zes, de Buffalo's deden het met twee nederlagen op een rij nog slechter. Met Bolöni trad AA Gent ook aan met een nieuwe coach, die mocht meteen op bezoek bij zijn ex-ploeg. Lamkel Ze kreeg een basisplaats van coach Leko, bij de bezoekers zaten onder meer Depoitre en de heropgeviste Dejaegere op de bank.
Haroun met de misser van het seizoen en met de prachtige assist
De thuisploeg opende sterk en na drie minuten spelen tekende Haroun nu al voor de misser van het seizoen, door voor een leeg doel nog meters over te schieten. AA Gent dreigde een eerste keer na goed tien minuten spelen: Bezus stuurde Jaremtsjoek diep maar Butez dook prima in de voeten. Iets voorbij het kwartier nam The Great Old de voorsprong. Haroun zette zijn misser van in het begin van de wedstrijd recht door de perfecte voorzet op het hoofd van Mbokani te schilderen, die kopte onhoudbaar raak: 1-0. De bezoekers reageerden met een schotje van Dorsch, Butez moest maar oprapen. De Buffalo's gaven een matige indruk voorlopig maar Butez moest halfweg de eerste periode wel opnieuw attent zijn op een ver schot van Casto-Montes. Het was het laatste wapenfeit van de eerste helft, halfweg leek AA Gent op weg naar een 0/9.

Mbokani is opnieuw de gevierde man bij Royal Antwerp.
Bezoekers komen sterker voor de dag maar zijn onmondig voor doel
AA Gent kwam een pak beter uit de kleedkamer en creëerde via Kums en Ngadeu meteen twee kansen, Butez bracht redding. Aan de overzijde had ook Roef een knappe redding in huis op de kopbal van Haroun. De bezoekers zetten nu veel hoger druk en kwamen tot een paar halve kansen, de thuisdoelman lag echter steeds goed in de weg. In het slotkwartier gingen de Buffalo's vol op zoek naar de gelijkmaker maar een uitstekende Butez dook opnieuw goed in de voeten van de aanstormende Niangbo. Uiteindelijk hield Antwerp nog relatief eenvoudig stand en boekt het een eerste competitiezege. Bolöni mist zijn start als coach van AA Gent, de ploeg van Ivan De Witte blijft achter met een dramatische nul op negen.
Scoreverloop:
1-0 (17') Mbokani

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Vond u het ontslag van Thorup terecht?

Meest recent

'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

35
35
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

11
11
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

154
154
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

26
26
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

137
137
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

25
25
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

368
368
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

398
398
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

112
112
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

76
76
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

342
342
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

365
365
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

368
368
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

132
132
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

152
152
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

662
662
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

146
146
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

279
279
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

315
315
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

296
296
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

319
319
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

128
128

Meer sportnieuws