Dramatische seizoensstart van AA Gent na nederlaag bij Antwerp

696
Dramatische seizoensstart van AA Gent na nederlaag bij Antwerp

In een wedstrijd die nooit echt sprankelde heeft Antwerp zijn eerste overwinning van het seizoen geboekt. Rood-Wit begon uitstekend aan de wedstrijd met een vroeg doelpunt van Mbokani, een onmachtig AA Gent kon nadien nooit echt een vuist maken en blijft achter met nul op negen.

Met Antwerp en AA Gent stonden twee 'gebuisden' tegenover mekaar van het competitiebegin. De thuisploeg pakte voorlopig één op zes, de Buffalo's deden het met twee nederlagen op een rij nog slechter. Met Bolöni trad AA Gent ook aan met een nieuwe coach, die mocht meteen op bezoek bij zijn ex-ploeg. Lamkel Ze kreeg een basisplaats van coach Leko, bij de bezoekers zaten onder meer Depoitre en de heropgeviste Dejaegere op de bank.
Haroun met de misser van het seizoen en met de prachtige assist
De thuisploeg opende sterk en na drie minuten spelen tekende Haroun nu al voor de misser van het seizoen, door voor een leeg doel nog meters over te schieten. AA Gent dreigde een eerste keer na goed tien minuten spelen: Bezus stuurde Jaremtsjoek diep maar Butez dook prima in de voeten. Iets voorbij het kwartier nam The Great Old de voorsprong. Haroun zette zijn misser van in het begin van de wedstrijd recht door de perfecte voorzet op het hoofd van Mbokani te schilderen, die kopte onhoudbaar raak: 1-0. De bezoekers reageerden met een schotje van Dorsch, Butez moest maar oprapen. De Buffalo's gaven een matige indruk voorlopig maar Butez moest halfweg de eerste periode wel opnieuw attent zijn op een ver schot van Casto-Montes. Het was het laatste wapenfeit van de eerste helft, halfweg leek AA Gent op weg naar een 0/9.

Mbokani is opnieuw de gevierde man bij Royal Antwerp.
Bezoekers komen sterker voor de dag maar zijn onmondig voor doel
AA Gent kwam een pak beter uit de kleedkamer en creëerde via Kums en Ngadeu meteen twee kansen, Butez bracht redding. Aan de overzijde had ook Roef een knappe redding in huis op de kopbal van Haroun. De bezoekers zetten nu veel hoger druk en kwamen tot een paar halve kansen, de thuisdoelman lag echter steeds goed in de weg. In het slotkwartier gingen de Buffalo's vol op zoek naar de gelijkmaker maar een uitstekende Butez dook opnieuw goed in de voeten van de aanstormende Niangbo. Uiteindelijk hield Antwerp nog relatief eenvoudig stand en boekt het een eerste competitiezege. Bolöni mist zijn start als coach van AA Gent, de ploeg van Ivan De Witte blijft achter met een dramatische nul op negen.
Scoreverloop:
1-0 (17') Mbokani

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Vond u het ontslag van Thorup terecht?

Meest recent

Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

0
0
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

3
3
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

10
10
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

22
22
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

19
19
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

101
101
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

30
30
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

166
166
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

101
101
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

63
63
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

191
191
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

171
171
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

237
237
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

133
133
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

219
219
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

231
231
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

290
290
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

245
245
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

318
318
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

488
488
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

226
226
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

210
210
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

185
185

Meer sportnieuws