Dramatische seizoensstart van AA Gent na nederlaag bij Antwerp

door
Dramatische seizoensstart van AA Gent na nederlaag bij Antwerp

In een wedstrijd die nooit echt sprankelde heeft Antwerp zijn eerste overwinning van het seizoen geboekt. Rood-Wit begon uitstekend aan de wedstrijd met een vroeg doelpunt van Mbokani, een onmachtig AA Gent kon nadien nooit echt een vuist maken en blijft achter met nul op negen.

Met Antwerp en AA Gent stonden twee 'gebuisden' tegenover mekaar van het competitiebegin. De thuisploeg pakte voorlopig één op zes, de Buffalo's deden het met twee nederlagen op een rij nog slechter. Met Bolöni trad AA Gent ook aan met een nieuwe coach, die mocht meteen op bezoek bij zijn ex-ploeg. Lamkel Ze kreeg een basisplaats van coach Leko, bij de bezoekers zaten onder meer Depoitre en de heropgeviste Dejaegere op de bank.
Haroun met de misser van het seizoen en met de prachtige assist
De thuisploeg opende sterk en na drie minuten spelen tekende Haroun nu al voor de misser van het seizoen, door voor een leeg doel nog meters over te schieten. AA Gent dreigde een eerste keer na goed tien minuten spelen: Bezus stuurde Jaremtsjoek diep maar Butez dook prima in de voeten. Iets voorbij het kwartier nam The Great Old de voorsprong. Haroun zette zijn misser van in het begin van de wedstrijd recht door de perfecte voorzet op het hoofd van Mbokani te schilderen, die kopte onhoudbaar raak: 1-0. De bezoekers reageerden met een schotje van Dorsch, Butez moest maar oprapen. De Buffalo's gaven een matige indruk voorlopig maar Butez moest halfweg de eerste periode wel opnieuw attent zijn op een ver schot van Casto-Montes. Het was het laatste wapenfeit van de eerste helft, halfweg leek AA Gent op weg naar een 0/9.

Mbokani is opnieuw de gevierde man bij Royal Antwerp.
Bezoekers komen sterker voor de dag maar zijn onmondig voor doel
AA Gent kwam een pak beter uit de kleedkamer en creëerde via Kums en Ngadeu meteen twee kansen, Butez bracht redding. Aan de overzijde had ook Roef een knappe redding in huis op de kopbal van Haroun. De bezoekers zetten nu veel hoger druk en kwamen tot een paar halve kansen, de thuisdoelman lag echter steeds goed in de weg. In het slotkwartier gingen de Buffalo's vol op zoek naar de gelijkmaker maar een uitstekende Butez dook opnieuw goed in de voeten van de aanstormende Niangbo. Uiteindelijk hield Antwerp nog relatief eenvoudig stand en boekt het een eerste competitiezege. Bolöni mist zijn start als coach van AA Gent, de ploeg van Ivan De Witte blijft achter met een dramatische nul op negen.
Scoreverloop:
1-0 (17') Mbokani

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Vond u het ontslag van Thorup terecht?

Meest recent

'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

27
27
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

79
79
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

98
98
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

50
50
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

106
106
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

72
72
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

115
115
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

53
53
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

34
34
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

189
189
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

84
84
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

303
303
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

347
347
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

96
96
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

184
184
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

374
374
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

178
178
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

366
366
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

152
152
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

375
375
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

356
356
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

313
313
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

609
609
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

627
627
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

116
116

Meer sportnieuws