Dramatische seizoensstart van AA Gent na nederlaag bij Antwerp

door
Dramatische seizoensstart van AA Gent na nederlaag bij Antwerp

In een wedstrijd die nooit echt sprankelde heeft Antwerp zijn eerste overwinning van het seizoen geboekt. Rood-Wit begon uitstekend aan de wedstrijd met een vroeg doelpunt van Mbokani, een onmachtig AA Gent kon nadien nooit echt een vuist maken en blijft achter met nul op negen.

Met Antwerp en AA Gent stonden twee 'gebuisden' tegenover mekaar van het competitiebegin. De thuisploeg pakte voorlopig één op zes, de Buffalo's deden het met twee nederlagen op een rij nog slechter. Met Bolöni trad AA Gent ook aan met een nieuwe coach, die mocht meteen op bezoek bij zijn ex-ploeg. Lamkel Ze kreeg een basisplaats van coach Leko, bij de bezoekers zaten onder meer Depoitre en de heropgeviste Dejaegere op de bank.
Haroun met de misser van het seizoen en met de prachtige assist
De thuisploeg opende sterk en na drie minuten spelen tekende Haroun nu al voor de misser van het seizoen, door voor een leeg doel nog meters over te schieten. AA Gent dreigde een eerste keer na goed tien minuten spelen: Bezus stuurde Jaremtsjoek diep maar Butez dook prima in de voeten. Iets voorbij het kwartier nam The Great Old de voorsprong. Haroun zette zijn misser van in het begin van de wedstrijd recht door de perfecte voorzet op het hoofd van Mbokani te schilderen, die kopte onhoudbaar raak: 1-0. De bezoekers reageerden met een schotje van Dorsch, Butez moest maar oprapen. De Buffalo's gaven een matige indruk voorlopig maar Butez moest halfweg de eerste periode wel opnieuw attent zijn op een ver schot van Casto-Montes. Het was het laatste wapenfeit van de eerste helft, halfweg leek AA Gent op weg naar een 0/9.

Mbokani is opnieuw de gevierde man bij Royal Antwerp.
Bezoekers komen sterker voor de dag maar zijn onmondig voor doel
AA Gent kwam een pak beter uit de kleedkamer en creëerde via Kums en Ngadeu meteen twee kansen, Butez bracht redding. Aan de overzijde had ook Roef een knappe redding in huis op de kopbal van Haroun. De bezoekers zetten nu veel hoger druk en kwamen tot een paar halve kansen, de thuisdoelman lag echter steeds goed in de weg. In het slotkwartier gingen de Buffalo's vol op zoek naar de gelijkmaker maar een uitstekende Butez dook opnieuw goed in de voeten van de aanstormende Niangbo. Uiteindelijk hield Antwerp nog relatief eenvoudig stand en boekt het een eerste competitiezege. Bolöni mist zijn start als coach van AA Gent, de ploeg van Ivan De Witte blijft achter met een dramatische nul op negen.
Scoreverloop:
1-0 (17') Mbokani

LEES OOK: AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Vond u het ontslag van Thorup terecht?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

9
9
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

39
39
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

354
354
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

304
304
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

183
183
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

236
236
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

67
67
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

585
585
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

213
213
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

400
400
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

616
616
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

394
394
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

168
168
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

165
165
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

259
259
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

79
79
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

335
335
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

238
238
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

449
449
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

530
530
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

83
83

Meer sportnieuws