Dramatische seizoensstart van AA Gent na nederlaag bij Antwerp

696 stemmen
Dramatische seizoensstart van AA Gent na nederlaag bij Antwerp

In een wedstrijd die nooit echt sprankelde heeft Antwerp zijn eerste overwinning van het seizoen geboekt. Rood-Wit begon uitstekend aan de wedstrijd met een vroeg doelpunt van Mbokani, een onmachtig AA Gent kon nadien nooit echt een vuist maken en blijft achter met nul op negen.

Met Antwerp en AA Gent stonden twee 'gebuisden' tegenover mekaar van het competitiebegin. De thuisploeg pakte voorlopig één op zes, de Buffalo's deden het met twee nederlagen op een rij nog slechter. Met Bolöni trad AA Gent ook aan met een nieuwe coach, die mocht meteen op bezoek bij zijn ex-ploeg. Lamkel Ze kreeg een basisplaats van coach Leko, bij de bezoekers zaten onder meer Depoitre en de heropgeviste Dejaegere op de bank.
Haroun met de misser van het seizoen en met de prachtige assist
De thuisploeg opende sterk en na drie minuten spelen tekende Haroun nu al voor de misser van het seizoen, door voor een leeg doel nog meters over te schieten. AA Gent dreigde een eerste keer na goed tien minuten spelen: Bezus stuurde Jaremtsjoek diep maar Butez dook prima in de voeten. Iets voorbij het kwartier nam The Great Old de voorsprong. Haroun zette zijn misser van in het begin van de wedstrijd recht door de perfecte voorzet op het hoofd van Mbokani te schilderen, die kopte onhoudbaar raak: 1-0. De bezoekers reageerden met een schotje van Dorsch, Butez moest maar oprapen. De Buffalo's gaven een matige indruk voorlopig maar Butez moest halfweg de eerste periode wel opnieuw attent zijn op een ver schot van Casto-Montes. Het was het laatste wapenfeit van de eerste helft, halfweg leek AA Gent op weg naar een 0/9.

Mbokani is opnieuw de gevierde man bij Royal Antwerp.
Bezoekers komen sterker voor de dag maar zijn onmondig voor doel
AA Gent kwam een pak beter uit de kleedkamer en creëerde via Kums en Ngadeu meteen twee kansen, Butez bracht redding. Aan de overzijde had ook Roef een knappe redding in huis op de kopbal van Haroun. De bezoekers zetten nu veel hoger druk en kwamen tot een paar halve kansen, de thuisdoelman lag echter steeds goed in de weg. In het slotkwartier gingen de Buffalo's vol op zoek naar de gelijkmaker maar een uitstekende Butez dook opnieuw goed in de voeten van de aanstormende Niangbo. Uiteindelijk hield Antwerp nog relatief eenvoudig stand en boekt het een eerste competitiezege. Bolöni mist zijn start als coach van AA Gent, de ploeg van Ivan De Witte blijft achter met een dramatische nul op negen.
Scoreverloop:
1-0 (17') Mbokani

LEES OOK: WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Vond u het ontslag van Thorup terecht?

Meest recent

‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

44
44
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

82
82
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

163
163
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

90
90
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

89
89
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

280
280
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

109
109
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

109
109
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

463
463
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

673
673
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

73
73
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

183
183
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

206
206
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

52
52
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

552
552
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

122
122
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

187
187
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

238
238
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

180
180
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

239
239
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

79
79
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

427
427
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

157
157
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

834
834
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

89
89

Meer sportnieuws