De Witte verdedigt keuze voor Bölöni

door
De Witte verdedigt keuze voor Bölöni

AA Gent voerde donderdag de trainerswissel door die er al een tijdje zat aan te komen. Het nam na de nul op zes tegen STVV en KV Kortrijk afscheid van Jess Thorup en stelde nog dezelfde dag Laszlo Bölöni voor als opvolger. De ervaren Roemeense coach tekende voor twee jaar en is zo toe aan zijn derde Belgische club.


De aanstelling van Bölöni deed echter bij heel wat waarnemers de wenkbrauwen fronsen. Bij Gent ijverden ze de voorbije jaren immers voor offensief en attractief voetbal, terwijl Bölöni de voorbije jaren bij Antwerp vooral vanuit de organisatie speelde en zijn ploeg vooral bekend stond voor zijn vechtlust. Bölöni werd dan ook afgeschilderd als de tegenpool van Thorup.

"Voor mij is dit geen stijlbreuk", verdedigt voorzitter Ivan De Witte in Het Laatste Nieuws echter zijn keuze. "Bölöni is een trainer die werkt met de middelen die hij heeft. Bij sommige clubs heeft hij meer vanuit de reactie gewerkt, maar bij andere clubs deed hij dat vanuit een meer aanvallende visie. Het komt erop aan een trainer te hebben die het beste haalt uit de beschikbare middelen. Ik houd van wat hij zegt: mooi, aanvallend voetbal, gekoppeld aan resultaat. Je kan die twee niet van mekaar loskoppelen."

LEES OOK: Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Zal Bölöni een goede trainer blijken voor AA Gent?

Meest recent

Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

7
7
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

35
35
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

26
26
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

109
109
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

408
408
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

139
139
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

202
202
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

61
61
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

100
100
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

86
86
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

265
265
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

54
54
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

194
194
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

153
153
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

313
313
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

72
72
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

195
195
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

189
189
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

150
150
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

111
111
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

91
91
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

95
95
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

202
202
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

260
260
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

98
98

Meer sportnieuws