TRANSFERUURTJE: 'AA Gent kiest nieuwe coach, Anderlecht heeft spits bijna beet'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent kiest nieuwe coach, Anderlecht heeft spits bijna beet'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent heeft zoals verwacht donderdag het ontslag van Jess Thorup aangekondigd. De Deense coach betaalt het gelag voor de gemiste competitiestart. De verwachting is dat de Buffalo's straks Laszlo Bölöni voorstellen als opvolger. Ook de namen van Franky Vercauteren, Hein Vanhaezebrouck en Karim Belhocine vielen de voorbije dagen nog, maar zij worden het dus niet.



Anderlecht zocht de voorbije weken naar een spits na het vertrek van Kemar Roofe en heeft nu bijna beet. Lukas Nmecha zou al in Brussel zijn om de laatste details van zijn overgang af te ronden. De 21-jarige Duitse belofteninternational wordt voor een seizoen gehuurd van Manchester City, zonder aankoopoptie.

Paars-Wit wil ook nog steeds af van een aantal overbodige spelers. Zo is er voor Mohammed Dauda geen plaats meer. De Ghanese aanvaller kan echter een mooie transfer naar La Liga maken, want promovendus Huesca zou interesse tonen. Eerder werd Dauda ook al gelinkt aan ADO Den Haag.



In 1B is Deinze één van de vele nieuwkomers en de Oost-Vlamingen zijn duidelijk ambitieus. Ze haalden al Renato Neto en Ronald Vargas binnen en nu zijn ze bezig met nog een fraaie dubbelslag. Woensdag haalden ze al Dylan De Belder binnen en daar moet straks ook nog eens Gohi Bi Cyriac bijkomen. De ex-spits van Standard en Anderlecht zou al een akkoord hebben met de club en enkel nog zijn medische testen moeten afleggen.

Steven Defour is na zijn vertrek bij Antwerp nog steeds op zoek naar een nieuwe club. Hij heeft alvast één Belgische eersteklasser wandelen gestuurd. Moeskroen probeerde om de ex-Rode Duivel binnen te halen, maar uiteindelijk bleken de financiële eisen van de middenvelder te hoog voor Les Hurlus. De Henegouwers plukten wel Robbe Quirynen weg bij de Great Old. De jonge rechtsback wordt gehuurd met aankoopoptie.



Standard neemt wellicht snel afscheid van Mergim Vojvoda. In Italië klinkt het dat de Rouches een akkoord bereikt hebben met Atalanta over de verkoop van zijn rechtsachter. Uiteindelijk zou de transfersom bepaald zijn op 4,5 miljoen euro plus bonussen.Volgende week zou de Kosovaar voorgesteld worden bij zijn nieuwe club.

Christian Benteke keer tot nader order niet terug naar België, maar zijn broer Jonathan is wel weer in ons land neergestreken. Na omzwervingen bij Crystal Palace, Omonia Nicosia, Oldham Athletic en Alemannia Aachen tekende hij nu een contract voor één jaar bij Visé, dat uitkomt in eerste nationale.



Bij KRC Genk mag Patrik Hrosovsky de club verlaten, want hij komt niet meer voor in de plannen van Hannes Wolf. De middenvelder zou kunnen terugkeren naar Tsjechië, waar Sparta Praag hem zou willen binnenhalen. Die club zou hem alvast hetzelfde loon als in Genk willen bieden, maar de onderhandelingen over de transferprijs dreigen nog pittig te worden.

BUITENLAND

Met de aanstelling van Ronald Koeman als trainer zal er mogelijk één en ander gaan veranderen in de selectie van FC Barcelona. Vijf spelers zouden wel al te horen gekregen hebben dat ze wel zeker hun kans zullen krijgen volgend seizoen. Het Franse trio Lenglet, Griezmann en Dembélé zou immers ondanks vele geruchten absoluut niet mogen vertrekken, terwijl de jonge aanwinsten Trincão en Pedri hun kans mogen gaan bij de A-kern.



Napoli haalde deze zomer al stevig uit met de komst van Victor Osimhen en nu zou er nog een aanwinst in de pijplijn zitten. Het zou een oud doelwit van Club Brugge aan boord gaan halen, want Michal Karbownik zou de overstap van Legia Warschau moeten maken. Napoli zou 7 miljoen euro neertellen voor de 19-jarige linksachter.

Lucas Biglia zoekt een nieuwe club nadat zijn contract bij AC Milan niet verlengd werd en mogelijk kiest de ex-speler van Anderlecht voor een verrassende stap. Hij zou immers in Turkije aan de slag kunnen. De 34-jarige middenvelder zou aan het onderhandelen zijn met vice-kampioen Trabzonspor over een transfer.

LEES OOK: Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Was de trainerswissel nodig bij AA Gent?

Meest recent

Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

1
1
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

50
50
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

8
8
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

106
106
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

133
133
Jonge Duivel maakt furore in Spanje: miljoenentransfer gemist

Bij de Rode Duivels is de defensie al jarenlang een heikel thema, al lijkt er achterin wel wat ...

43
43
Genk wrijft zich in handen en ontdekt eigen Tresoldi

Voor KRC Genk kwam er donderdagavond een pijnlijk einde aan het avontuur in de Europa League, want ...

119
119
Goots raadt twee JPL-revelaties aan bij Antwerp

Voor Antwerp staat er komend weekend niets meer op het spel, want de Great Old is al definitief uit ...

124
124
Cercle aangepakt: "Hoeveel keer werkt dat?"

Deze week viel er nog maar eens een trainersontslag te noteren in de Jupiler Pro League. Cercle ...

113
113
De Cat op weg naar Duivels? Grote verrassing lonkt

Het is D-Day voor de Rode Duivels. Om 13u maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de stage in de ...

255
255
Ambities STVV onthult: "Dan zullen we over titel spreken"

Komend weekend kent de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zijn ontknoping. Daarna is het ...

90
90
‘Garcia breekt keihard met afgedankte Rode Duivel’

Hij bleef jarenlang achtervolgd worden door fouten en het label van zondebok in de Belgische ...

232
232
'Witsel krijgt belangrijk nieuws over toekomst'

Vrijdagmiddag zal bondscoach Rudi Garcia zijn selectie vrijgeven voor de komende oefeninterlands ...

78
78
Nieuw hoofdstuk in soap: Pro League stelt DAZN in gebreke

De voorbije maanden leefden de Belgische clubs in grote onzekerheid, nadat DAZN in november ...

134
134
WK en vertrek bij Union: David speelt open kaart

Union lijkt de Champions' Play-Off in te zullen gaan als leider, maar desondanks zijn vele analisten ...

34
34
Rode Duivels stellen nieuw uitshirt voor

Binnen iets minder dan drie maanden staat de start van het WK al op het programma en dat betekent ...

99
99
Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

60
60
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

182
182
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

223
223
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

80
80
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

165
165
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

550
550
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

377
377
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

45
45
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

125
125

Meer sportnieuws