TRANSFERUURTJE: 'AA Gent kiest nieuwe coach, Anderlecht heeft spits bijna beet'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent kiest nieuwe coach, Anderlecht heeft spits bijna beet'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent heeft zoals verwacht donderdag het ontslag van Jess Thorup aangekondigd. De Deense coach betaalt het gelag voor de gemiste competitiestart. De verwachting is dat de Buffalo's straks Laszlo Bölöni voorstellen als opvolger. Ook de namen van Franky Vercauteren, Hein Vanhaezebrouck en Karim Belhocine vielen de voorbije dagen nog, maar zij worden het dus niet.



Anderlecht zocht de voorbije weken naar een spits na het vertrek van Kemar Roofe en heeft nu bijna beet. Lukas Nmecha zou al in Brussel zijn om de laatste details van zijn overgang af te ronden. De 21-jarige Duitse belofteninternational wordt voor een seizoen gehuurd van Manchester City, zonder aankoopoptie.

Paars-Wit wil ook nog steeds af van een aantal overbodige spelers. Zo is er voor Mohammed Dauda geen plaats meer. De Ghanese aanvaller kan echter een mooie transfer naar La Liga maken, want promovendus Huesca zou interesse tonen. Eerder werd Dauda ook al gelinkt aan ADO Den Haag.



In 1B is Deinze één van de vele nieuwkomers en de Oost-Vlamingen zijn duidelijk ambitieus. Ze haalden al Renato Neto en Ronald Vargas binnen en nu zijn ze bezig met nog een fraaie dubbelslag. Woensdag haalden ze al Dylan De Belder binnen en daar moet straks ook nog eens Gohi Bi Cyriac bijkomen. De ex-spits van Standard en Anderlecht zou al een akkoord hebben met de club en enkel nog zijn medische testen moeten afleggen.

Steven Defour is na zijn vertrek bij Antwerp nog steeds op zoek naar een nieuwe club. Hij heeft alvast één Belgische eersteklasser wandelen gestuurd. Moeskroen probeerde om de ex-Rode Duivel binnen te halen, maar uiteindelijk bleken de financiële eisen van de middenvelder te hoog voor Les Hurlus. De Henegouwers plukten wel Robbe Quirynen weg bij de Great Old. De jonge rechtsback wordt gehuurd met aankoopoptie.



Standard neemt wellicht snel afscheid van Mergim Vojvoda. In Italië klinkt het dat de Rouches een akkoord bereikt hebben met Atalanta over de verkoop van zijn rechtsachter. Uiteindelijk zou de transfersom bepaald zijn op 4,5 miljoen euro plus bonussen.Volgende week zou de Kosovaar voorgesteld worden bij zijn nieuwe club.

Christian Benteke keer tot nader order niet terug naar België, maar zijn broer Jonathan is wel weer in ons land neergestreken. Na omzwervingen bij Crystal Palace, Omonia Nicosia, Oldham Athletic en Alemannia Aachen tekende hij nu een contract voor één jaar bij Visé, dat uitkomt in eerste nationale.



Bij KRC Genk mag Patrik Hrosovsky de club verlaten, want hij komt niet meer voor in de plannen van Hannes Wolf. De middenvelder zou kunnen terugkeren naar Tsjechië, waar Sparta Praag hem zou willen binnenhalen. Die club zou hem alvast hetzelfde loon als in Genk willen bieden, maar de onderhandelingen over de transferprijs dreigen nog pittig te worden.

BUITENLAND

Met de aanstelling van Ronald Koeman als trainer zal er mogelijk één en ander gaan veranderen in de selectie van FC Barcelona. Vijf spelers zouden wel al te horen gekregen hebben dat ze wel zeker hun kans zullen krijgen volgend seizoen. Het Franse trio Lenglet, Griezmann en Dembélé zou immers ondanks vele geruchten absoluut niet mogen vertrekken, terwijl de jonge aanwinsten Trincão en Pedri hun kans mogen gaan bij de A-kern.



Napoli haalde deze zomer al stevig uit met de komst van Victor Osimhen en nu zou er nog een aanwinst in de pijplijn zitten. Het zou een oud doelwit van Club Brugge aan boord gaan halen, want Michal Karbownik zou de overstap van Legia Warschau moeten maken. Napoli zou 7 miljoen euro neertellen voor de 19-jarige linksachter.

Lucas Biglia zoekt een nieuwe club nadat zijn contract bij AC Milan niet verlengd werd en mogelijk kiest de ex-speler van Anderlecht voor een verrassende stap. Hij zou immers in Turkije aan de slag kunnen. De 34-jarige middenvelder zou aan het onderhandelen zijn met vice-kampioen Trabzonspor over een transfer.

LEES OOK: Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

Was de trainerswissel nodig bij AA Gent?

Meest recent

'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

12
12
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

26
26
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

38
38
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

206
206
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

110
110
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

188
188
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

65
65
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

224
224
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

18
18
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

391
391
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

168
168
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

59
59
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

496
496
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

103
103
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

106
106
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

60
60
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

226
226
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

140
140
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

111
111
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

53
53
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

174
174
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

82
82

Meer sportnieuws