TRANSFERUURTJE: 'AA Gent kiest nieuwe coach, Anderlecht heeft spits bijna beet'

558
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent kiest nieuwe coach, Anderlecht heeft spits bijna beet'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent heeft zoals verwacht donderdag het ontslag van Jess Thorup aangekondigd. De Deense coach betaalt het gelag voor de gemiste competitiestart. De verwachting is dat de Buffalo's straks Laszlo Bölöni voorstellen als opvolger. Ook de namen van Franky Vercauteren, Hein Vanhaezebrouck en Karim Belhocine vielen de voorbije dagen nog, maar zij worden het dus niet.



Anderlecht zocht de voorbije weken naar een spits na het vertrek van Kemar Roofe en heeft nu bijna beet. Lukas Nmecha zou al in Brussel zijn om de laatste details van zijn overgang af te ronden. De 21-jarige Duitse belofteninternational wordt voor een seizoen gehuurd van Manchester City, zonder aankoopoptie.

Paars-Wit wil ook nog steeds af van een aantal overbodige spelers. Zo is er voor Mohammed Dauda geen plaats meer. De Ghanese aanvaller kan echter een mooie transfer naar La Liga maken, want promovendus Huesca zou interesse tonen. Eerder werd Dauda ook al gelinkt aan ADO Den Haag.



In 1B is Deinze één van de vele nieuwkomers en de Oost-Vlamingen zijn duidelijk ambitieus. Ze haalden al Renato Neto en Ronald Vargas binnen en nu zijn ze bezig met nog een fraaie dubbelslag. Woensdag haalden ze al Dylan De Belder binnen en daar moet straks ook nog eens Gohi Bi Cyriac bijkomen. De ex-spits van Standard en Anderlecht zou al een akkoord hebben met de club en enkel nog zijn medische testen moeten afleggen.

Steven Defour is na zijn vertrek bij Antwerp nog steeds op zoek naar een nieuwe club. Hij heeft alvast één Belgische eersteklasser wandelen gestuurd. Moeskroen probeerde om de ex-Rode Duivel binnen te halen, maar uiteindelijk bleken de financiële eisen van de middenvelder te hoog voor Les Hurlus. De Henegouwers plukten wel Robbe Quirynen weg bij de Great Old. De jonge rechtsback wordt gehuurd met aankoopoptie.



Standard neemt wellicht snel afscheid van Mergim Vojvoda. In Italië klinkt het dat de Rouches een akkoord bereikt hebben met Atalanta over de verkoop van zijn rechtsachter. Uiteindelijk zou de transfersom bepaald zijn op 4,5 miljoen euro plus bonussen.Volgende week zou de Kosovaar voorgesteld worden bij zijn nieuwe club.

Christian Benteke keer tot nader order niet terug naar België, maar zijn broer Jonathan is wel weer in ons land neergestreken. Na omzwervingen bij Crystal Palace, Omonia Nicosia, Oldham Athletic en Alemannia Aachen tekende hij nu een contract voor één jaar bij Visé, dat uitkomt in eerste nationale.



Bij KRC Genk mag Patrik Hrosovsky de club verlaten, want hij komt niet meer voor in de plannen van Hannes Wolf. De middenvelder zou kunnen terugkeren naar Tsjechië, waar Sparta Praag hem zou willen binnenhalen. Die club zou hem alvast hetzelfde loon als in Genk willen bieden, maar de onderhandelingen over de transferprijs dreigen nog pittig te worden.

BUITENLAND

Met de aanstelling van Ronald Koeman als trainer zal er mogelijk één en ander gaan veranderen in de selectie van FC Barcelona. Vijf spelers zouden wel al te horen gekregen hebben dat ze wel zeker hun kans zullen krijgen volgend seizoen. Het Franse trio Lenglet, Griezmann en Dembélé zou immers ondanks vele geruchten absoluut niet mogen vertrekken, terwijl de jonge aanwinsten Trincão en Pedri hun kans mogen gaan bij de A-kern.



Napoli haalde deze zomer al stevig uit met de komst van Victor Osimhen en nu zou er nog een aanwinst in de pijplijn zitten. Het zou een oud doelwit van Club Brugge aan boord gaan halen, want Michal Karbownik zou de overstap van Legia Warschau moeten maken. Napoli zou 7 miljoen euro neertellen voor de 19-jarige linksachter.

Lucas Biglia zoekt een nieuwe club nadat zijn contract bij AC Milan niet verlengd werd en mogelijk kiest de ex-speler van Anderlecht voor een verrassende stap. Hij zou immers in Turkije aan de slag kunnen. De 34-jarige middenvelder zou aan het onderhandelen zijn met vice-kampioen Trabzonspor over een transfer.

LEES OOK: AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Was de trainerswissel nodig bij AA Gent?

Meest recent

Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

0
0
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

9
9
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

41
41
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

44
44
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

44
44
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

34
34
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

14
14
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

17
17
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

25
25
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

102
102
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

30
30
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

215
215
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

100
100
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

202
202
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

70
70
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

230
230
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

57
57
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

267
267
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

57
57
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

150
150

Meer sportnieuws