TRANSFERUURTJE: 'AA Gent kiest nieuwe coach, Anderlecht heeft spits bijna beet'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent kiest nieuwe coach, Anderlecht heeft spits bijna beet'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent heeft zoals verwacht donderdag het ontslag van Jess Thorup aangekondigd. De Deense coach betaalt het gelag voor de gemiste competitiestart. De verwachting is dat de Buffalo's straks Laszlo Bölöni voorstellen als opvolger. Ook de namen van Franky Vercauteren, Hein Vanhaezebrouck en Karim Belhocine vielen de voorbije dagen nog, maar zij worden het dus niet.



Anderlecht zocht de voorbije weken naar een spits na het vertrek van Kemar Roofe en heeft nu bijna beet. Lukas Nmecha zou al in Brussel zijn om de laatste details van zijn overgang af te ronden. De 21-jarige Duitse belofteninternational wordt voor een seizoen gehuurd van Manchester City, zonder aankoopoptie.

Paars-Wit wil ook nog steeds af van een aantal overbodige spelers. Zo is er voor Mohammed Dauda geen plaats meer. De Ghanese aanvaller kan echter een mooie transfer naar La Liga maken, want promovendus Huesca zou interesse tonen. Eerder werd Dauda ook al gelinkt aan ADO Den Haag.



In 1B is Deinze één van de vele nieuwkomers en de Oost-Vlamingen zijn duidelijk ambitieus. Ze haalden al Renato Neto en Ronald Vargas binnen en nu zijn ze bezig met nog een fraaie dubbelslag. Woensdag haalden ze al Dylan De Belder binnen en daar moet straks ook nog eens Gohi Bi Cyriac bijkomen. De ex-spits van Standard en Anderlecht zou al een akkoord hebben met de club en enkel nog zijn medische testen moeten afleggen.

Steven Defour is na zijn vertrek bij Antwerp nog steeds op zoek naar een nieuwe club. Hij heeft alvast één Belgische eersteklasser wandelen gestuurd. Moeskroen probeerde om de ex-Rode Duivel binnen te halen, maar uiteindelijk bleken de financiële eisen van de middenvelder te hoog voor Les Hurlus. De Henegouwers plukten wel Robbe Quirynen weg bij de Great Old. De jonge rechtsback wordt gehuurd met aankoopoptie.



Standard neemt wellicht snel afscheid van Mergim Vojvoda. In Italië klinkt het dat de Rouches een akkoord bereikt hebben met Atalanta over de verkoop van zijn rechtsachter. Uiteindelijk zou de transfersom bepaald zijn op 4,5 miljoen euro plus bonussen.Volgende week zou de Kosovaar voorgesteld worden bij zijn nieuwe club.

Christian Benteke keer tot nader order niet terug naar België, maar zijn broer Jonathan is wel weer in ons land neergestreken. Na omzwervingen bij Crystal Palace, Omonia Nicosia, Oldham Athletic en Alemannia Aachen tekende hij nu een contract voor één jaar bij Visé, dat uitkomt in eerste nationale.



Bij KRC Genk mag Patrik Hrosovsky de club verlaten, want hij komt niet meer voor in de plannen van Hannes Wolf. De middenvelder zou kunnen terugkeren naar Tsjechië, waar Sparta Praag hem zou willen binnenhalen. Die club zou hem alvast hetzelfde loon als in Genk willen bieden, maar de onderhandelingen over de transferprijs dreigen nog pittig te worden.

BUITENLAND

Met de aanstelling van Ronald Koeman als trainer zal er mogelijk één en ander gaan veranderen in de selectie van FC Barcelona. Vijf spelers zouden wel al te horen gekregen hebben dat ze wel zeker hun kans zullen krijgen volgend seizoen. Het Franse trio Lenglet, Griezmann en Dembélé zou immers ondanks vele geruchten absoluut niet mogen vertrekken, terwijl de jonge aanwinsten Trincão en Pedri hun kans mogen gaan bij de A-kern.



Napoli haalde deze zomer al stevig uit met de komst van Victor Osimhen en nu zou er nog een aanwinst in de pijplijn zitten. Het zou een oud doelwit van Club Brugge aan boord gaan halen, want Michal Karbownik zou de overstap van Legia Warschau moeten maken. Napoli zou 7 miljoen euro neertellen voor de 19-jarige linksachter.

Lucas Biglia zoekt een nieuwe club nadat zijn contract bij AC Milan niet verlengd werd en mogelijk kiest de ex-speler van Anderlecht voor een verrassende stap. Hij zou immers in Turkije aan de slag kunnen. De 34-jarige middenvelder zou aan het onderhandelen zijn met vice-kampioen Trabzonspor over een transfer.

LEES OOK: Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Was de trainerswissel nodig bij AA Gent?

Meest recent

Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

0
0
Leko krijgt cruciaal nieuws na ziektegolf Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

5
5
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

336
336
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

68
68
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

121
121
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

114
114
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

153
153
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

340
340
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

38
38
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

218
218
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

150
150
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

209
209
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

305
305
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

619
619
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

189
189
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

317
317
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1892
1892
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

243
243
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

351
351
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

618
618
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

176
176
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

318
318
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

378
378
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

83
83
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

635
635

Meer sportnieuws