TRANSFERUURTJE: 'AA Gent kiest nieuwe coach, Anderlecht heeft spits bijna beet'

558 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent kiest nieuwe coach, Anderlecht heeft spits bijna beet'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

AA Gent heeft zoals verwacht donderdag het ontslag van Jess Thorup aangekondigd. De Deense coach betaalt het gelag voor de gemiste competitiestart. De verwachting is dat de Buffalo's straks Laszlo Bölöni voorstellen als opvolger. Ook de namen van Franky Vercauteren, Hein Vanhaezebrouck en Karim Belhocine vielen de voorbije dagen nog, maar zij worden het dus niet.



Anderlecht zocht de voorbije weken naar een spits na het vertrek van Kemar Roofe en heeft nu bijna beet. Lukas Nmecha zou al in Brussel zijn om de laatste details van zijn overgang af te ronden. De 21-jarige Duitse belofteninternational wordt voor een seizoen gehuurd van Manchester City, zonder aankoopoptie.

Paars-Wit wil ook nog steeds af van een aantal overbodige spelers. Zo is er voor Mohammed Dauda geen plaats meer. De Ghanese aanvaller kan echter een mooie transfer naar La Liga maken, want promovendus Huesca zou interesse tonen. Eerder werd Dauda ook al gelinkt aan ADO Den Haag.



In 1B is Deinze één van de vele nieuwkomers en de Oost-Vlamingen zijn duidelijk ambitieus. Ze haalden al Renato Neto en Ronald Vargas binnen en nu zijn ze bezig met nog een fraaie dubbelslag. Woensdag haalden ze al Dylan De Belder binnen en daar moet straks ook nog eens Gohi Bi Cyriac bijkomen. De ex-spits van Standard en Anderlecht zou al een akkoord hebben met de club en enkel nog zijn medische testen moeten afleggen.

Steven Defour is na zijn vertrek bij Antwerp nog steeds op zoek naar een nieuwe club. Hij heeft alvast één Belgische eersteklasser wandelen gestuurd. Moeskroen probeerde om de ex-Rode Duivel binnen te halen, maar uiteindelijk bleken de financiële eisen van de middenvelder te hoog voor Les Hurlus. De Henegouwers plukten wel Robbe Quirynen weg bij de Great Old. De jonge rechtsback wordt gehuurd met aankoopoptie.



Standard neemt wellicht snel afscheid van Mergim Vojvoda. In Italië klinkt het dat de Rouches een akkoord bereikt hebben met Atalanta over de verkoop van zijn rechtsachter. Uiteindelijk zou de transfersom bepaald zijn op 4,5 miljoen euro plus bonussen.Volgende week zou de Kosovaar voorgesteld worden bij zijn nieuwe club.

Christian Benteke keer tot nader order niet terug naar België, maar zijn broer Jonathan is wel weer in ons land neergestreken. Na omzwervingen bij Crystal Palace, Omonia Nicosia, Oldham Athletic en Alemannia Aachen tekende hij nu een contract voor één jaar bij Visé, dat uitkomt in eerste nationale.



Bij KRC Genk mag Patrik Hrosovsky de club verlaten, want hij komt niet meer voor in de plannen van Hannes Wolf. De middenvelder zou kunnen terugkeren naar Tsjechië, waar Sparta Praag hem zou willen binnenhalen. Die club zou hem alvast hetzelfde loon als in Genk willen bieden, maar de onderhandelingen over de transferprijs dreigen nog pittig te worden.

BUITENLAND

Met de aanstelling van Ronald Koeman als trainer zal er mogelijk één en ander gaan veranderen in de selectie van FC Barcelona. Vijf spelers zouden wel al te horen gekregen hebben dat ze wel zeker hun kans zullen krijgen volgend seizoen. Het Franse trio Lenglet, Griezmann en Dembélé zou immers ondanks vele geruchten absoluut niet mogen vertrekken, terwijl de jonge aanwinsten Trincão en Pedri hun kans mogen gaan bij de A-kern.



Napoli haalde deze zomer al stevig uit met de komst van Victor Osimhen en nu zou er nog een aanwinst in de pijplijn zitten. Het zou een oud doelwit van Club Brugge aan boord gaan halen, want Michal Karbownik zou de overstap van Legia Warschau moeten maken. Napoli zou 7 miljoen euro neertellen voor de 19-jarige linksachter.

Lucas Biglia zoekt een nieuwe club nadat zijn contract bij AC Milan niet verlengd werd en mogelijk kiest de ex-speler van Anderlecht voor een verrassende stap. Hij zou immers in Turkije aan de slag kunnen. De 34-jarige middenvelder zou aan het onderhandelen zijn met vice-kampioen Trabzonspor over een transfer.

LEES OOK: Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Was de trainerswissel nodig bij AA Gent?

Meest recent

Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

40
40
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

38
38
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

132
132
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

48
48
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

66
66
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

91
91
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

57
57
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

103
103
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

78
78
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

262
262
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

77
77
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

49
49
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

112
112
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

787
787
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

472
472
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

44
44
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

429
429
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

330
330
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

225
225
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

821
821
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

574
574
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

429
429

Meer sportnieuws