De Senegalese connectie: exponenten van Brugse revival

door
De Senegalese connectie: exponenten van Brugse revival

Ze moesten er lang op wachten, maar vorig weekend konden de fans van Club Brugge voor het eerst hun ploeg zien winnen in het nieuwe voetbalseizoen. Tegen Een stug KAS Eupen kon Blauw-Zwart zelfs vier keer scoren, iets wat in schril contract staat met de haperende doelpuntenproductie tegen Antwerp FC en Sporting Charleroi. En dat heeft Club vooral te danken aan de Senegalese connectie met als protagonisten Youssouph Badji en Krépin Diatta.


DE REVANCHE VAN CLUB 

Weg met de nul. Aan de Kehrweg kon Club Brugge opeens vier doelpunten scoren, en dat was tegen een taai KAS Eupen allerminst een gemakkelijke opdracht. Door die welgekomen treffers haalt Blauw-Zwart een voorlopig gemiddelde van twee gescoorde doelpunten per wedstrijd, en dat is exact dezelfde frequentie als tijdens het voorbije kampioenenjaar. Het wordt nu voor de troepen van Philippe Clement vooral zaak om dat ritme aan te houden, want de efficiëntie voor doel is al langer een groot en sluimerend probleem op Jan Breydel.



Club Brugge kreeg de overwinning geenszins cadeau in Eupen. In tegenstelling tot vorig seizoen beperkten de Oostkantonners zich niet uitsluitend tot het pure verdedigen, maar de ploeg van coach Benat San José probeerde ook vaak mee te voetballen. Waar Eupen in de voorbije jaargang nog op een ultradefensieve wijze helemaal onverhoopt een puntje wegkaapte uit Jan Breydel, pakte Club Brugge één jaar later overtuigend de zege tegen de Panda's. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert slaakten ongetwijfeld een zucht van opluchting na de eerste driepunter van het nieuwe seizoen.

VEELBELOVENDE TREND 

Het team van Eupen is puur kwalitatief uiteraard inferieur aan dat van Antwerp FC en Sporting Charleroi, maar de Panda's worden al jarenlang getypeerd door hun hardnekkigheid en volharding. Toch kon Blauw-Zwart aan de Kehrweg een hoger tempo aan de dag leggen, en werd er bijgevolg sneller gespeeld in balbezit. Dat was ook nodig omdat Club in de twee vorige matchen telkens het gros van het veldoverwicht bemachtigde maar daar weinig pure dreiging kon tegenoverstellen. Dat blijkt ook uit het gegenereerde balbezit: tegen Antwerp betrof dat nog 70% maar stelselmatig daalde het veldoverwicht naar 57% tegen Charleroi en zelfs 53% tegen Eupen.



Om het wedstrijdtempo tegen Eupen naar een hoger niveau te tillen werd er bij Club Brugge opvallend meer offensieve druk gezet. Waar Sporting Charleroi gemiddeld nog tien passes per balbezit mocht rondspelen, beperkte Club dat aantal danig aan de Kehrweg. De huidige landskampioen forceerde de Panda's middels een hoge counterpressing waardoor Eupen gemiddeld slechts acht passes per balbezit kon distribueren. Bovendien bleek Club Brugge een pak efficiënter voor doel, waarbij 42% van hun doelpogingen effectief op het vijandig doel belandden. Tegen Antwerp en Charleroi lag die doorsnee veel lager met respectievelijk 16% en 21%: de aanvallende Brugse efficiëntie neemt dus stilaan gevoelig toe. 

DIATTA HERLEEFT, BADJI IDEALE SPITS  

Daar zijn ze weer. De tandem Hans Vanaken en Ruud Vormer presteerde in de bekerfinale en in de competitie-opener tegen Sporting Charleroi eerder tegenvallend, waardoor de Brugse machine nooit op toerental raakte. Tegen Eupen werd door de hele ploeg duidelijk uit een ander vaatje getapt, en daarbij was de opvallende krachttoer van Krépin Diatta best wel opvallend. De Senegalees haalde de ondergrens tegen Antwerp en Charleroi, maar het goudhaantje herpakte zich op een erg positieve manier tegen Eupen. Dit vooral dankzij zijn twee gescoorde doelpunten, maar Diatta straalde ook een winnaarsmentaliteit uit, en vooral: veel goesting. Het contrast aan de Kehrweg in vergelijking met de voorbije twee partijen kon niet groter zijn.



Ook Diatta's landgenoot Youssouph Badji maakte wederom een goede beurt. Ondanks zijn jeugdige leeftijd van amper achttien lentes lijkt de aanvaller zich probleemloos aan te passen aan het niveau van een absolute topclub in de Jupiler Pro League. Ook al heeft Badji nog wat schaafwerk voor de boeg, hij bewees dit seizoen al meermaals zijn waarde voor de ploeg van Philippe Clement. Zijn balvastheid en talent om het Brugse middenveld te laten aansluiten maken van Badji momenteel de nummer één in de Brugse spitsen-hiërarchie. Toch zal Clement zijn nieuwste goudhaantje niet te snel willen opbranden, want het seizoen is uiteraard nog erg lang.

DE SENEGALESE CONNECTIE  

Tegen Eupen lukte Badji zijn eerste treffer voor Club Brugge in een officiële match, terwijl Diatta zich met een doublé danig herpakte na zijn gemiste seizoenstart. 75% van de totale Brugse doelpuntenproductie kwam aldus via de Senegalese connectie en dat doet op Jan Breydel uiteraard dromen over een nieuw glansseizoen met Badji en Diatta als blikvangers. “Dit is geen zege van Senegal, dit is een zege van de hele ploeg”, verklaarde Diatta al snel na de match in Eupen. 



De grote Badji bleek enorm nuttig te zijn als bliksemafleider voor de Eupense verdediging, waardoor zijn landgenoot Diatta vaker het verschil kon maken vanop de flank. Diatta pikte terug aan met zijn oorspronkelijke hoge niveau van het voorbije kampioenenjaar, en hij was – samen met Badji en Eduard Sobol – tegen Eupen de Brugse primus op het gebied van efficiëntie in de aanvallende duels. 



De 21-jarige flankaanvaller straalde eindelijk opnieuw wat speelplezier uit, en dat was geen evidentie aan de kille Kehrweg dat bovendien getergd werd door een immense regenval. Diatta liet zich echter niet uit zijn lood slaan en pakte uit met tien dribbels, wat zes stuks meer is dan in de vorige match tegen Charleroi. En nog belangrijker: zijn slagingspercentage lag op zestig procent, wat tien percentages hoger is dan tegen de Zebra's. Het seizoen van Diatta – en bij uitbreiding Club Brugge – lijkt nu pas écht begonnen te zijn.

DE REACTIE VAN CLUB  

Naarmate de wedstrijden toenemen van Club Brugge in het nieuwe voetbalseizoen, voert de huidige landskampioen steeds meer de forcing tegen haar tegenstanders. Dat was ook een noodzakelijke ingreep want zowel in de bekerfinale tegen Antwerp FC als tegen Sporting Charleroi kon de ploeg van Philippe Clement geen antwoord bieden op de defensieve en behouden aanpak van beide tegenstrevers. Tegen KAS Eupen had Club Brugge uiteindelijk wél de oplossing gevonden middels een hoger tempo.



Die aanpak zit Youssouph Badji als gegoten in zijn functie als bliksemafleider. Bovendien kon de achttienjarige Senegalees tevens zijn doelpuntenrekening openen waardoor hij voorlopig met recht en reden kan beschouwd worden als de ideale diepe spits van Club Brugge. Neem daarbij nog heropleving van het rastalent Krépin Diatta, die overigens ook nog maar 21 jaar oud is, en alle Brugse puzzelstukjes lijken opnieuw in elkaar te vallen bij Blauw-Zwart. De ploeg van Philippe Clement toonde aan de Kehrweg een duidelijke reactie na de eerdere twee tegenvallende prestaties, en nu wordt het zaak om die veelbelovende trend aan te houden. En daar zal de Senegalese connectie ongetwijfeld een groot aandeel in hebben.

LEES OOK: Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Wordt Club Brugge kampioen dit seizoen?

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

11
11
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

22
22
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

24
24
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

73
73
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

91
91
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

45
45
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

261
261
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

123
123
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

242
242
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

192
192
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

249
249
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

161
161
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

52
52
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

186
186
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

127
127
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

169
169
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

148
148
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

59
59
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

242
242
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

273
273
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

54
54
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

378
378
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

225
225
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

312
312
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

180
180

Meer sportnieuws