De Senegalese connectie: exponenten van Brugse revival

door
De Senegalese connectie: exponenten van Brugse revival

Ze moesten er lang op wachten, maar vorig weekend konden de fans van Club Brugge voor het eerst hun ploeg zien winnen in het nieuwe voetbalseizoen. Tegen Een stug KAS Eupen kon Blauw-Zwart zelfs vier keer scoren, iets wat in schril contract staat met de haperende doelpuntenproductie tegen Antwerp FC en Sporting Charleroi. En dat heeft Club vooral te danken aan de Senegalese connectie met als protagonisten Youssouph Badji en Krépin Diatta.


DE REVANCHE VAN CLUB 

Weg met de nul. Aan de Kehrweg kon Club Brugge opeens vier doelpunten scoren, en dat was tegen een taai KAS Eupen allerminst een gemakkelijke opdracht. Door die welgekomen treffers haalt Blauw-Zwart een voorlopig gemiddelde van twee gescoorde doelpunten per wedstrijd, en dat is exact dezelfde frequentie als tijdens het voorbije kampioenenjaar. Het wordt nu voor de troepen van Philippe Clement vooral zaak om dat ritme aan te houden, want de efficiëntie voor doel is al langer een groot en sluimerend probleem op Jan Breydel.



Club Brugge kreeg de overwinning geenszins cadeau in Eupen. In tegenstelling tot vorig seizoen beperkten de Oostkantonners zich niet uitsluitend tot het pure verdedigen, maar de ploeg van coach Benat San José probeerde ook vaak mee te voetballen. Waar Eupen in de voorbije jaargang nog op een ultradefensieve wijze helemaal onverhoopt een puntje wegkaapte uit Jan Breydel, pakte Club Brugge één jaar later overtuigend de zege tegen de Panda's. Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert slaakten ongetwijfeld een zucht van opluchting na de eerste driepunter van het nieuwe seizoen.

VEELBELOVENDE TREND 

Het team van Eupen is puur kwalitatief uiteraard inferieur aan dat van Antwerp FC en Sporting Charleroi, maar de Panda's worden al jarenlang getypeerd door hun hardnekkigheid en volharding. Toch kon Blauw-Zwart aan de Kehrweg een hoger tempo aan de dag leggen, en werd er bijgevolg sneller gespeeld in balbezit. Dat was ook nodig omdat Club in de twee vorige matchen telkens het gros van het veldoverwicht bemachtigde maar daar weinig pure dreiging kon tegenoverstellen. Dat blijkt ook uit het gegenereerde balbezit: tegen Antwerp betrof dat nog 70% maar stelselmatig daalde het veldoverwicht naar 57% tegen Charleroi en zelfs 53% tegen Eupen.



Om het wedstrijdtempo tegen Eupen naar een hoger niveau te tillen werd er bij Club Brugge opvallend meer offensieve druk gezet. Waar Sporting Charleroi gemiddeld nog tien passes per balbezit mocht rondspelen, beperkte Club dat aantal danig aan de Kehrweg. De huidige landskampioen forceerde de Panda's middels een hoge counterpressing waardoor Eupen gemiddeld slechts acht passes per balbezit kon distribueren. Bovendien bleek Club Brugge een pak efficiënter voor doel, waarbij 42% van hun doelpogingen effectief op het vijandig doel belandden. Tegen Antwerp en Charleroi lag die doorsnee veel lager met respectievelijk 16% en 21%: de aanvallende Brugse efficiëntie neemt dus stilaan gevoelig toe. 

DIATTA HERLEEFT, BADJI IDEALE SPITS  

Daar zijn ze weer. De tandem Hans Vanaken en Ruud Vormer presteerde in de bekerfinale en in de competitie-opener tegen Sporting Charleroi eerder tegenvallend, waardoor de Brugse machine nooit op toerental raakte. Tegen Eupen werd door de hele ploeg duidelijk uit een ander vaatje getapt, en daarbij was de opvallende krachttoer van Krépin Diatta best wel opvallend. De Senegalees haalde de ondergrens tegen Antwerp en Charleroi, maar het goudhaantje herpakte zich op een erg positieve manier tegen Eupen. Dit vooral dankzij zijn twee gescoorde doelpunten, maar Diatta straalde ook een winnaarsmentaliteit uit, en vooral: veel goesting. Het contrast aan de Kehrweg in vergelijking met de voorbije twee partijen kon niet groter zijn.



Ook Diatta's landgenoot Youssouph Badji maakte wederom een goede beurt. Ondanks zijn jeugdige leeftijd van amper achttien lentes lijkt de aanvaller zich probleemloos aan te passen aan het niveau van een absolute topclub in de Jupiler Pro League. Ook al heeft Badji nog wat schaafwerk voor de boeg, hij bewees dit seizoen al meermaals zijn waarde voor de ploeg van Philippe Clement. Zijn balvastheid en talent om het Brugse middenveld te laten aansluiten maken van Badji momenteel de nummer één in de Brugse spitsen-hiërarchie. Toch zal Clement zijn nieuwste goudhaantje niet te snel willen opbranden, want het seizoen is uiteraard nog erg lang.

DE SENEGALESE CONNECTIE  

Tegen Eupen lukte Badji zijn eerste treffer voor Club Brugge in een officiële match, terwijl Diatta zich met een doublé danig herpakte na zijn gemiste seizoenstart. 75% van de totale Brugse doelpuntenproductie kwam aldus via de Senegalese connectie en dat doet op Jan Breydel uiteraard dromen over een nieuw glansseizoen met Badji en Diatta als blikvangers. “Dit is geen zege van Senegal, dit is een zege van de hele ploeg”, verklaarde Diatta al snel na de match in Eupen. 



De grote Badji bleek enorm nuttig te zijn als bliksemafleider voor de Eupense verdediging, waardoor zijn landgenoot Diatta vaker het verschil kon maken vanop de flank. Diatta pikte terug aan met zijn oorspronkelijke hoge niveau van het voorbije kampioenenjaar, en hij was – samen met Badji en Eduard Sobol – tegen Eupen de Brugse primus op het gebied van efficiëntie in de aanvallende duels. 



De 21-jarige flankaanvaller straalde eindelijk opnieuw wat speelplezier uit, en dat was geen evidentie aan de kille Kehrweg dat bovendien getergd werd door een immense regenval. Diatta liet zich echter niet uit zijn lood slaan en pakte uit met tien dribbels, wat zes stuks meer is dan in de vorige match tegen Charleroi. En nog belangrijker: zijn slagingspercentage lag op zestig procent, wat tien percentages hoger is dan tegen de Zebra's. Het seizoen van Diatta – en bij uitbreiding Club Brugge – lijkt nu pas écht begonnen te zijn.

DE REACTIE VAN CLUB  

Naarmate de wedstrijden toenemen van Club Brugge in het nieuwe voetbalseizoen, voert de huidige landskampioen steeds meer de forcing tegen haar tegenstanders. Dat was ook een noodzakelijke ingreep want zowel in de bekerfinale tegen Antwerp FC als tegen Sporting Charleroi kon de ploeg van Philippe Clement geen antwoord bieden op de defensieve en behouden aanpak van beide tegenstrevers. Tegen KAS Eupen had Club Brugge uiteindelijk wél de oplossing gevonden middels een hoger tempo.



Die aanpak zit Youssouph Badji als gegoten in zijn functie als bliksemafleider. Bovendien kon de achttienjarige Senegalees tevens zijn doelpuntenrekening openen waardoor hij voorlopig met recht en reden kan beschouwd worden als de ideale diepe spits van Club Brugge. Neem daarbij nog heropleving van het rastalent Krépin Diatta, die overigens ook nog maar 21 jaar oud is, en alle Brugse puzzelstukjes lijken opnieuw in elkaar te vallen bij Blauw-Zwart. De ploeg van Philippe Clement toonde aan de Kehrweg een duidelijke reactie na de eerdere twee tegenvallende prestaties, en nu wordt het zaak om die veelbelovende trend aan te houden. En daar zal de Senegalese connectie ongetwijfeld een groot aandeel in hebben.

LEES OOK: Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Wordt Club Brugge kampioen dit seizoen?

Meest recent

Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

62
62
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

31
31
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

20
20
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

75
75
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

126
126
Europees voetbal voor grijpen: STVV klopt KVM na comeback

Daags na de cruciale thuiszege tegen RSC Anderlecht heeft STVV opnieuw een grote stap richting een ...

67
67
Taravel gooit roer om in basiself, Union mét Khalaili

Zondagavond wordt de heenronde in de Champions' Play-Offs afgesloten met een fraaie affiche. Zo ...

59
59
Union of Club? De Mil duidt toekomstige kampioen al aan

AA Gent was tijdens de twee laatste speelrondes van de Champions' Play-Offs de scherprechter in het ...

225
225
'Rennovatie Real: terugkeer smaakmaker nú al beklonken'

Real Madrid dreigt het seizoen met lege handen te gaan afsluiten. Komende zomer zal er dan ook heel ...

117
117
'Club in actie: zes miljoen voor eerste zomeraanwinst'

Club Brugge strijdt momenteel volop voor de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis. Maar achter ...

206
206
Anderlecht houdt hart vast: Taravel legt noodscenario klaar

De bekerfinale mag dan wel het grootste doel van de komende weken zijn, in de Champions' Play-Offs ...

252
252
Leko lyrisch: nieuwe titeljoker staat op bij Club Brugge

Club Brugge heeft zondagmiddag een uitstekende zaak gedaan in de Champions' Play-Offs. Blauw-Zwart ...

185
185
Club voorlopig leider: Vetlesen en Tzolis meppen Gent KO

In afwachting van de Brusselse derby tussen RSC Anderlecht en Union SG, heeft Club Brugge voorlopig ...

116
116
'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

54
54
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

99
99
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

343
343
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

201
201
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

284
284
Goto respectloos? Anderlecht-spelers zwaar op plaats gezet

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

513
513
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

160
160
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

198
198
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

54
54
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

290
290
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

427
427

Meer sportnieuws