TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer wenkt voor Club, spits wil absoluut naar RSCA'

1075 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer wenkt voor Club, spits wil absoluut naar RSCA'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt alsmaar meer te mogen hopen op een lucratieve transferEmmanuel Dennis staat in de belangstelling van Atalanta en Sheffield United. De kans lijkt vooral te stijgen dat Sheffield zal doordrukken. Ze hebben immers goede contacten met Jan Van Winckel, gewezen assistent van Club, en Dennis zou er in de balans liggen met Darwin NuñezSouthampton probeert echter om met die laatste te gaan lopen, waardoor Sheffield dus snel alles op Dennis zou kunnen zetten.



Anderlecht zoekt nog een spits en Tolu Arokodare solliciteert nadrukkelijk bij Paars-Wit. De jonge Nigeriaan is bij Valmiera topschutter in de Letse competitie, maar geeft aan dat hij absoluut naar Anderlecht wil en dat hij zelfs elke andere aanbieding zal afwijzen. Zijn club wil hem momenteel echter niet laten vertrekken.

Er zijn echter nog targets. Nu duikt ook de naam van Jeremy Ebobisse, een 23-jarige spits van Portland Timbers, op. Anderlecht is echter niet alleen met zijn interesse, want ook Antwerp en sc Heerenveen zouden op de loer liggen. 



Ook een verdediger zou nog op het verlanglijstje van Anderlecht staan na het afscheid van Vincent Kompany als speler. Eén van de namen die alweer naar voor geschoven wordt, is die van Philippe Sandler. Anderlecht zou kunnen proberen om de Nederlander nog een seizoen te huren van Manchester City.

Bij AA Gent kwam het nog niet tot een ontslag van Jess Thorup, maar het lijkt absoluut niet uitgesloten dat de Deen snel plaats zal moeten ruimen. Over zijn opvolger wordt echter nog getwijfeld. Er lijken een drietal opties op tafel te liggen. T2 Wim De Decker zou kunnen overnemen, terwijl ook diens gewezen baas Laszo Bölöni nog steeds genoemd wordt. Ook de naam van Franky Vercauteren duikt na diens ontslag bij Anderlecht op.



Antwerp lijkt snel afscheid te gaan nemen van één van zijn talenten, want Robbe Quirynen lijkt op weg naar Moeskroen. De Henegouwers zouden de 18-jarige rechtsachter huren met aankoopoptie. Als Moeskroen hem effectief definitief wil overnemen, zouden ze wel een stevige transfersom moeten ophoesten.

Bij KRC Genk zoeken ze nog een oplossing voor enkele spelers. Daarbij ook Edon Zhegrova, want de Kosovaarse flankaanvaller weigert naar Genk terug te keren. Hij wil absoluut vertrekken. Mogelijk kan een transfer naar FC Basel, dat hem vorig seizoen al huurde, nog soelaas bieden.



AS Eupen heeft nog eens een fraaie transfer gerealiseerd. Nadat het eerder al Adriano Correia (ex-Barça) vastlegde, pakt het nu uit met de komst van Victor Vazquez. De 33-jarige spelmaker, vooral bekend van zijn periode bij Club Brugge, tekende een contract voor twee jaar aan de Kehrweg.

BUITENLAND

Atalanta bouwde de voorbije jaren een Belgische connectie op, maar die ondergaat in de zomer mogelijk enkele wijzigingen. Naast Timothy Castagne gaat mogelijk ook Ruslan Malinovskyi vertrekken. De ex-speler van Genk zou als niet-EU-speler plaats moeten maken voor Aleksey Miranchuk. Mogelijk komt er wel een Belgische middenvelder nog in zijn plaats, want Orel Mangala (Stuttgart) zou in beeld zijn bij de Italianen.



FC Barcelona heeft woensdag de aanstelling van Ronald Koeman als nieuwe trainer helemaal afgerond en nu kan de Nederlander beginnen bouwen aan zijn ploeg voor volgend seizoen. Hij zou er alvast vier versterkingen bij willen: een sterke centrale verdediger, een linksachter, een middenvelder en een veelzijdige spits.

Daarbij vielen al snel de eerste namen en het hoeft niet te verbazen dat daarbij enkele Nederlanders zitten. Donny van de Beek zou het grootste target zijn. Er wordt gemeld dat Ajax zo'n 25 à 30 miljoen euro zou willen voor zijn middenvelder. Ook Matthijs de Ligt wordt genoemd, maar de kans lijkt zeer klein dat Juventus hem wil laten gaan of dat Barça hem kan betalen.



Dennis Praet zou na één seizoen alweer kunnen vertrekken bij Leicester City. Een terugkeer naar de Serie A zou een optie zijn, want Torino zou de Rode Duivel graag willen huren met aankoopoptie. Daar zou Praet herenigd worden met Marco Giampaolo, destijds zijn coach bij Sampdoria. Leicester zou echter geen plannen hebben om hem te laten vertrekken.

Mile Svilar zou alvast een nieuwe club beet hebben. De talentvolle doelman kon zich de voorbije jaren niet doorzetten bij Benfica en zou nu voor een seizoen verhuurd worden. Bij sc Heerenveen zou hij moeten proberen om meer speelminuten af te dwingen.



Romelu Lukaku is bij Internazionale aan een ijzersterk seizoen bezig en zou zich daarmee in de kijker gespeeld hebben. Real Madrid zou de Rode Duivel op zijn lijstje gezet hebben als mogelijke opvolger van Karim Benzema. De namen van Kylian Mbappé en Erling Haaland zouden wel nog boven die van Lukaku staan.

LEES OOK: 'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Zal Dennis Club nog deze zomer verlaten?

Meest recent

Grote trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

37
37
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

122
122
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

22
22
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

227
227
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

33
33
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

153
153
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

25
25
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

399
399
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

411
411
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

113
113
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

78
78
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

344
344
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

380
380
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

371
371
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

133
133
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

152
152
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

673
673
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

81
81
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

148
148
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

282
282
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

316
316
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

299
299
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

65
65
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

326
326

Meer sportnieuws