TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer wenkt voor Club, spits wil absoluut naar RSCA'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer wenkt voor Club, spits wil absoluut naar RSCA'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt alsmaar meer te mogen hopen op een lucratieve transferEmmanuel Dennis staat in de belangstelling van Atalanta en Sheffield United. De kans lijkt vooral te stijgen dat Sheffield zal doordrukken. Ze hebben immers goede contacten met Jan Van Winckel, gewezen assistent van Club, en Dennis zou er in de balans liggen met Darwin NuñezSouthampton probeert echter om met die laatste te gaan lopen, waardoor Sheffield dus snel alles op Dennis zou kunnen zetten.



Anderlecht zoekt nog een spits en Tolu Arokodare solliciteert nadrukkelijk bij Paars-Wit. De jonge Nigeriaan is bij Valmiera topschutter in de Letse competitie, maar geeft aan dat hij absoluut naar Anderlecht wil en dat hij zelfs elke andere aanbieding zal afwijzen. Zijn club wil hem momenteel echter niet laten vertrekken.

Er zijn echter nog targets. Nu duikt ook de naam van Jeremy Ebobisse, een 23-jarige spits van Portland Timbers, op. Anderlecht is echter niet alleen met zijn interesse, want ook Antwerp en sc Heerenveen zouden op de loer liggen. 



Ook een verdediger zou nog op het verlanglijstje van Anderlecht staan na het afscheid van Vincent Kompany als speler. Eén van de namen die alweer naar voor geschoven wordt, is die van Philippe Sandler. Anderlecht zou kunnen proberen om de Nederlander nog een seizoen te huren van Manchester City.

Bij AA Gent kwam het nog niet tot een ontslag van Jess Thorup, maar het lijkt absoluut niet uitgesloten dat de Deen snel plaats zal moeten ruimen. Over zijn opvolger wordt echter nog getwijfeld. Er lijken een drietal opties op tafel te liggen. T2 Wim De Decker zou kunnen overnemen, terwijl ook diens gewezen baas Laszo Bölöni nog steeds genoemd wordt. Ook de naam van Franky Vercauteren duikt na diens ontslag bij Anderlecht op.



Antwerp lijkt snel afscheid te gaan nemen van één van zijn talenten, want Robbe Quirynen lijkt op weg naar Moeskroen. De Henegouwers zouden de 18-jarige rechtsachter huren met aankoopoptie. Als Moeskroen hem effectief definitief wil overnemen, zouden ze wel een stevige transfersom moeten ophoesten.

Bij KRC Genk zoeken ze nog een oplossing voor enkele spelers. Daarbij ook Edon Zhegrova, want de Kosovaarse flankaanvaller weigert naar Genk terug te keren. Hij wil absoluut vertrekken. Mogelijk kan een transfer naar FC Basel, dat hem vorig seizoen al huurde, nog soelaas bieden.



AS Eupen heeft nog eens een fraaie transfer gerealiseerd. Nadat het eerder al Adriano Correia (ex-Barça) vastlegde, pakt het nu uit met de komst van Victor Vazquez. De 33-jarige spelmaker, vooral bekend van zijn periode bij Club Brugge, tekende een contract voor twee jaar aan de Kehrweg.

BUITENLAND

Atalanta bouwde de voorbije jaren een Belgische connectie op, maar die ondergaat in de zomer mogelijk enkele wijzigingen. Naast Timothy Castagne gaat mogelijk ook Ruslan Malinovskyi vertrekken. De ex-speler van Genk zou als niet-EU-speler plaats moeten maken voor Aleksey Miranchuk. Mogelijk komt er wel een Belgische middenvelder nog in zijn plaats, want Orel Mangala (Stuttgart) zou in beeld zijn bij de Italianen.



FC Barcelona heeft woensdag de aanstelling van Ronald Koeman als nieuwe trainer helemaal afgerond en nu kan de Nederlander beginnen bouwen aan zijn ploeg voor volgend seizoen. Hij zou er alvast vier versterkingen bij willen: een sterke centrale verdediger, een linksachter, een middenvelder en een veelzijdige spits.

Daarbij vielen al snel de eerste namen en het hoeft niet te verbazen dat daarbij enkele Nederlanders zitten. Donny van de Beek zou het grootste target zijn. Er wordt gemeld dat Ajax zo'n 25 à 30 miljoen euro zou willen voor zijn middenvelder. Ook Matthijs de Ligt wordt genoemd, maar de kans lijkt zeer klein dat Juventus hem wil laten gaan of dat Barça hem kan betalen.



Dennis Praet zou na één seizoen alweer kunnen vertrekken bij Leicester City. Een terugkeer naar de Serie A zou een optie zijn, want Torino zou de Rode Duivel graag willen huren met aankoopoptie. Daar zou Praet herenigd worden met Marco Giampaolo, destijds zijn coach bij Sampdoria. Leicester zou echter geen plannen hebben om hem te laten vertrekken.

Mile Svilar zou alvast een nieuwe club beet hebben. De talentvolle doelman kon zich de voorbije jaren niet doorzetten bij Benfica en zou nu voor een seizoen verhuurd worden. Bij sc Heerenveen zou hij moeten proberen om meer speelminuten af te dwingen.



Romelu Lukaku is bij Internazionale aan een ijzersterk seizoen bezig en zou zich daarmee in de kijker gespeeld hebben. Real Madrid zou de Rode Duivel op zijn lijstje gezet hebben als mogelijke opvolger van Karim Benzema. De namen van Kylian Mbappé en Erling Haaland zouden wel nog boven die van Lukaku staan.

LEES OOK: Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Zal Dennis Club nog deze zomer verlaten?

Meest recent

Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

3
3
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

23
23
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

9
9
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

34
34
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

60
60
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

44
44
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

99
99
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

296
296
Misnoegd Antwerp wacht op uitleg Lardot: "Bizarre situatie"

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

94
94
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

300
300
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

277
277
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

395
395
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

219
219
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

625
625
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

569
569
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

242
242
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

25
25
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

87
87
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

90
90
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

131
131
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

381
381
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

62
62
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

495
495
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

279
279
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

412
412

Meer sportnieuws