TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer wenkt voor Club, spits wil absoluut naar RSCA'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer wenkt voor Club, spits wil absoluut naar RSCA'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt alsmaar meer te mogen hopen op een lucratieve transferEmmanuel Dennis staat in de belangstelling van Atalanta en Sheffield United. De kans lijkt vooral te stijgen dat Sheffield zal doordrukken. Ze hebben immers goede contacten met Jan Van Winckel, gewezen assistent van Club, en Dennis zou er in de balans liggen met Darwin NuñezSouthampton probeert echter om met die laatste te gaan lopen, waardoor Sheffield dus snel alles op Dennis zou kunnen zetten.



Anderlecht zoekt nog een spits en Tolu Arokodare solliciteert nadrukkelijk bij Paars-Wit. De jonge Nigeriaan is bij Valmiera topschutter in de Letse competitie, maar geeft aan dat hij absoluut naar Anderlecht wil en dat hij zelfs elke andere aanbieding zal afwijzen. Zijn club wil hem momenteel echter niet laten vertrekken.

Er zijn echter nog targets. Nu duikt ook de naam van Jeremy Ebobisse, een 23-jarige spits van Portland Timbers, op. Anderlecht is echter niet alleen met zijn interesse, want ook Antwerp en sc Heerenveen zouden op de loer liggen. 



Ook een verdediger zou nog op het verlanglijstje van Anderlecht staan na het afscheid van Vincent Kompany als speler. Eén van de namen die alweer naar voor geschoven wordt, is die van Philippe Sandler. Anderlecht zou kunnen proberen om de Nederlander nog een seizoen te huren van Manchester City.

Bij AA Gent kwam het nog niet tot een ontslag van Jess Thorup, maar het lijkt absoluut niet uitgesloten dat de Deen snel plaats zal moeten ruimen. Over zijn opvolger wordt echter nog getwijfeld. Er lijken een drietal opties op tafel te liggen. T2 Wim De Decker zou kunnen overnemen, terwijl ook diens gewezen baas Laszo Bölöni nog steeds genoemd wordt. Ook de naam van Franky Vercauteren duikt na diens ontslag bij Anderlecht op.



Antwerp lijkt snel afscheid te gaan nemen van één van zijn talenten, want Robbe Quirynen lijkt op weg naar Moeskroen. De Henegouwers zouden de 18-jarige rechtsachter huren met aankoopoptie. Als Moeskroen hem effectief definitief wil overnemen, zouden ze wel een stevige transfersom moeten ophoesten.

Bij KRC Genk zoeken ze nog een oplossing voor enkele spelers. Daarbij ook Edon Zhegrova, want de Kosovaarse flankaanvaller weigert naar Genk terug te keren. Hij wil absoluut vertrekken. Mogelijk kan een transfer naar FC Basel, dat hem vorig seizoen al huurde, nog soelaas bieden.



AS Eupen heeft nog eens een fraaie transfer gerealiseerd. Nadat het eerder al Adriano Correia (ex-Barça) vastlegde, pakt het nu uit met de komst van Victor Vazquez. De 33-jarige spelmaker, vooral bekend van zijn periode bij Club Brugge, tekende een contract voor twee jaar aan de Kehrweg.

BUITENLAND

Atalanta bouwde de voorbije jaren een Belgische connectie op, maar die ondergaat in de zomer mogelijk enkele wijzigingen. Naast Timothy Castagne gaat mogelijk ook Ruslan Malinovskyi vertrekken. De ex-speler van Genk zou als niet-EU-speler plaats moeten maken voor Aleksey Miranchuk. Mogelijk komt er wel een Belgische middenvelder nog in zijn plaats, want Orel Mangala (Stuttgart) zou in beeld zijn bij de Italianen.



FC Barcelona heeft woensdag de aanstelling van Ronald Koeman als nieuwe trainer helemaal afgerond en nu kan de Nederlander beginnen bouwen aan zijn ploeg voor volgend seizoen. Hij zou er alvast vier versterkingen bij willen: een sterke centrale verdediger, een linksachter, een middenvelder en een veelzijdige spits.

Daarbij vielen al snel de eerste namen en het hoeft niet te verbazen dat daarbij enkele Nederlanders zitten. Donny van de Beek zou het grootste target zijn. Er wordt gemeld dat Ajax zo'n 25 à 30 miljoen euro zou willen voor zijn middenvelder. Ook Matthijs de Ligt wordt genoemd, maar de kans lijkt zeer klein dat Juventus hem wil laten gaan of dat Barça hem kan betalen.



Dennis Praet zou na één seizoen alweer kunnen vertrekken bij Leicester City. Een terugkeer naar de Serie A zou een optie zijn, want Torino zou de Rode Duivel graag willen huren met aankoopoptie. Daar zou Praet herenigd worden met Marco Giampaolo, destijds zijn coach bij Sampdoria. Leicester zou echter geen plannen hebben om hem te laten vertrekken.

Mile Svilar zou alvast een nieuwe club beet hebben. De talentvolle doelman kon zich de voorbije jaren niet doorzetten bij Benfica en zou nu voor een seizoen verhuurd worden. Bij sc Heerenveen zou hij moeten proberen om meer speelminuten af te dwingen.



Romelu Lukaku is bij Internazionale aan een ijzersterk seizoen bezig en zou zich daarmee in de kijker gespeeld hebben. Real Madrid zou de Rode Duivel op zijn lijstje gezet hebben als mogelijke opvolger van Karim Benzema. De namen van Kylian Mbappé en Erling Haaland zouden wel nog boven die van Lukaku staan.

LEES OOK: 'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Zal Dennis Club nog deze zomer verlaten?

Meest recent

Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

9
9
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

11
11
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

9
9
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

105
105
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

199
199
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

71
71
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

45
45
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

133
133
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

97
97
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

46
46
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

126
126
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

392
392
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

145
145
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

46
46
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

47
47
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

111
111
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

252
252
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

345
345
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

618
618
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

276
276
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

259
259
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

223
223
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

167
167
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

531
531

Meer sportnieuws