TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer wenkt voor Club, spits wil absoluut naar RSCA'

door
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer wenkt voor Club, spits wil absoluut naar RSCA'

De Jupiler Pro League is klaar om van start te gaan, maar de transfermarkt is nog geopend tot begin oktober. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland momenteel druk in de weer met het versterken van hun ploeg en het van de hand doen van overbodige spelers. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge lijkt alsmaar meer te mogen hopen op een lucratieve transferEmmanuel Dennis staat in de belangstelling van Atalanta en Sheffield United. De kans lijkt vooral te stijgen dat Sheffield zal doordrukken. Ze hebben immers goede contacten met Jan Van Winckel, gewezen assistent van Club, en Dennis zou er in de balans liggen met Darwin NuñezSouthampton probeert echter om met die laatste te gaan lopen, waardoor Sheffield dus snel alles op Dennis zou kunnen zetten.



Anderlecht zoekt nog een spits en Tolu Arokodare solliciteert nadrukkelijk bij Paars-Wit. De jonge Nigeriaan is bij Valmiera topschutter in de Letse competitie, maar geeft aan dat hij absoluut naar Anderlecht wil en dat hij zelfs elke andere aanbieding zal afwijzen. Zijn club wil hem momenteel echter niet laten vertrekken.

Er zijn echter nog targets. Nu duikt ook de naam van Jeremy Ebobisse, een 23-jarige spits van Portland Timbers, op. Anderlecht is echter niet alleen met zijn interesse, want ook Antwerp en sc Heerenveen zouden op de loer liggen. 



Ook een verdediger zou nog op het verlanglijstje van Anderlecht staan na het afscheid van Vincent Kompany als speler. Eén van de namen die alweer naar voor geschoven wordt, is die van Philippe Sandler. Anderlecht zou kunnen proberen om de Nederlander nog een seizoen te huren van Manchester City.

Bij AA Gent kwam het nog niet tot een ontslag van Jess Thorup, maar het lijkt absoluut niet uitgesloten dat de Deen snel plaats zal moeten ruimen. Over zijn opvolger wordt echter nog getwijfeld. Er lijken een drietal opties op tafel te liggen. T2 Wim De Decker zou kunnen overnemen, terwijl ook diens gewezen baas Laszo Bölöni nog steeds genoemd wordt. Ook de naam van Franky Vercauteren duikt na diens ontslag bij Anderlecht op.



Antwerp lijkt snel afscheid te gaan nemen van één van zijn talenten, want Robbe Quirynen lijkt op weg naar Moeskroen. De Henegouwers zouden de 18-jarige rechtsachter huren met aankoopoptie. Als Moeskroen hem effectief definitief wil overnemen, zouden ze wel een stevige transfersom moeten ophoesten.

Bij KRC Genk zoeken ze nog een oplossing voor enkele spelers. Daarbij ook Edon Zhegrova, want de Kosovaarse flankaanvaller weigert naar Genk terug te keren. Hij wil absoluut vertrekken. Mogelijk kan een transfer naar FC Basel, dat hem vorig seizoen al huurde, nog soelaas bieden.



AS Eupen heeft nog eens een fraaie transfer gerealiseerd. Nadat het eerder al Adriano Correia (ex-Barça) vastlegde, pakt het nu uit met de komst van Victor Vazquez. De 33-jarige spelmaker, vooral bekend van zijn periode bij Club Brugge, tekende een contract voor twee jaar aan de Kehrweg.

BUITENLAND

Atalanta bouwde de voorbije jaren een Belgische connectie op, maar die ondergaat in de zomer mogelijk enkele wijzigingen. Naast Timothy Castagne gaat mogelijk ook Ruslan Malinovskyi vertrekken. De ex-speler van Genk zou als niet-EU-speler plaats moeten maken voor Aleksey Miranchuk. Mogelijk komt er wel een Belgische middenvelder nog in zijn plaats, want Orel Mangala (Stuttgart) zou in beeld zijn bij de Italianen.



FC Barcelona heeft woensdag de aanstelling van Ronald Koeman als nieuwe trainer helemaal afgerond en nu kan de Nederlander beginnen bouwen aan zijn ploeg voor volgend seizoen. Hij zou er alvast vier versterkingen bij willen: een sterke centrale verdediger, een linksachter, een middenvelder en een veelzijdige spits.

Daarbij vielen al snel de eerste namen en het hoeft niet te verbazen dat daarbij enkele Nederlanders zitten. Donny van de Beek zou het grootste target zijn. Er wordt gemeld dat Ajax zo'n 25 à 30 miljoen euro zou willen voor zijn middenvelder. Ook Matthijs de Ligt wordt genoemd, maar de kans lijkt zeer klein dat Juventus hem wil laten gaan of dat Barça hem kan betalen.



Dennis Praet zou na één seizoen alweer kunnen vertrekken bij Leicester City. Een terugkeer naar de Serie A zou een optie zijn, want Torino zou de Rode Duivel graag willen huren met aankoopoptie. Daar zou Praet herenigd worden met Marco Giampaolo, destijds zijn coach bij Sampdoria. Leicester zou echter geen plannen hebben om hem te laten vertrekken.

Mile Svilar zou alvast een nieuwe club beet hebben. De talentvolle doelman kon zich de voorbije jaren niet doorzetten bij Benfica en zou nu voor een seizoen verhuurd worden. Bij sc Heerenveen zou hij moeten proberen om meer speelminuten af te dwingen.



Romelu Lukaku is bij Internazionale aan een ijzersterk seizoen bezig en zou zich daarmee in de kijker gespeeld hebben. Real Madrid zou de Rode Duivel op zijn lijstje gezet hebben als mogelijke opvolger van Karim Benzema. De namen van Kylian Mbappé en Erling Haaland zouden wel nog boven die van Lukaku staan.

LEES OOK: Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Zal Dennis Club nog deze zomer verlaten?

Meest recent

Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

0
0
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

60
60
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

13
13
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

15
15
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

61
61
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

326
326
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

38
38
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

122
122
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

149
149
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

98
98
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

271
271
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

102
102
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

188
188
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1028
1028
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

413
413
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

57
57
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

231
231
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

120
120
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

406
406
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

78
78
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

68
68
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

652
652
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

653
653
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

411
411
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

550
550

Meer sportnieuws