Geen RSCA of Genk: de fraaie dubbelslag van Malinwa

1041
Geen RSCA of Genk: de fraaie dubbelslag van Malinwa

Ondanks een erg matige oefencampagne kan KV Mechelen een positieve competitiestart voorleggen: de ploeg van Wouter Vrancken pakte uit met vier op zes tegen RSC Anderlecht en Moeskroen. Deze week versterkte Malinwa zich nog flink met de komst van Maryan Shved (huur, Celtic) en Kerim Mrabti (transfervrij, Birmingham). Met deze aanwinsten maakte Mechelen een serieus statement, want beide spelers hebben alles om een meerwaarde te worden in de Jupiler Pro League.

SHVED: GEEN PANNENKOEK 

Door het vertrek van Dante Vanzeir en Clément Tainmont in het tussenseizoen had Wouter Vrancken opeens twee opties minder in zijn offensief compartiment. Logischerwijze vroeg de coach van KV Mechelen om extra aanvallende versterking aan het clubbestuur, en met de komst van Maryan Shved werd hij alvast op z'n wenken bediend. De tweevoudige Oekraïense international is een pure winger, al kan hij ook uit de voeten als nummer tien. Vrancken mankeerde dergelijk profiel nog in zijn selectie, waardoor hij tevreden was met de komst van Shved, die een huurcontract tekende voor één seizoen Achter de Kazerne. “Het is geen pannenkoek”, verklaarde Vrancken over Shved aan Het Laatste Nieuws. 



Vanuit Mechelen klinkt het dat zo'n speler in normale omstandigheden onhaalbaar zou zijn voor de club. Vorig seizoen kwam Shved bij de Schotse topclub Celtic Glasgow amper aan de bak: welgeteld drie invalbeurten met een totaal van veertig speelminuten was zijn beperkte bijdrage in Celtic Park. Dat gebrek aan speelgelegenheid zorgt er ook wel voor dat de flankaanvaller met weinig ritme arriveert bij Malinwa. Shved werd lang gescout door het Mechelse scoutingsapparaat en ook de technische staf raakte overtuigd van zijn kwaliteiten: vooral zijn voorgaande prestaties bij Karpaty Lviv in zijn thuisland konden bekoren. 



In de Premier Liga was Shved één van de beste flankaanvallers die de Oekraïense competitie te bieden had. De 23-jarige houdt van de bal, zorgt voor diepgang, beschikt over een goede linker én hij kan het tempo bepalen: zo'n type voetballer wilde Vrancken er dus wel nog graag bij. Bovendien was Shved in de Premier Liga ook de flankaanvaller met het meeste pressing-duels achter zijn naam: de counterpress-aanpak van Vrancken lijkt daarmee op z'n lijf geschreven. Daarnaast onderscheidde Shved zich ook met zijn dribbels en scorend vermogen: in zijn laatste jaargang bij Lviv deed hij maar liefst vijftien keer de netten trillen.

MRABTI: PRESSING EN DRIBBELS 

Slechts enkele dagen na de officiële aankondiging van Shved's komst pakte KV Mechelen al uit met nog een offensieve versterking: Kerim Mrabti komt transfervrij over van Birmingham City. De Zweed met Tunesische roots is een ander type-voetballer dan Shved, maar wel minstens even polyvalent. Mrabti acteert doorgaans vanuit de centrale as en hij kan van daaruit uitzwermen naar de linker- en rechterkant. Vooral dankzij Mrabti's contractvrije status bij Birmingham kon Mechelen hem binnenhalen, want dergelijke – goedbetaalde – spelers uit de Championship zijn doorgaans niet betaalbaar voor de club.



In vergelijking met Shved komt Mrabti wél met de nodige wedstrijden en speelminuten in de benen. In het St. Andrew's Stadium kwam de drievoudige Zweedse international weliswaar sporadisch aan de bak, al werd hij vorig seizoen alsnog ingezet in vijftien gespeelde competitiematchen. Daarin was hij ook drie keer beslissend met twee doelpunten en één assist, maar écht zijn stempel drukken bij The Blues, dat lukte Mrabti evenwel niet. Birmingham zag bijgevolg ook geen graten in een contractverlenging, waardoor de aanvallende middenvelder de club transfervrij  mocht verlaten.



Ook al was hij er geen basisspeler, Mrabti liet in de Championship niet meteen een dramatische indruk na. Hij etaleerde er bijvoorbeeld zijn kunsten als efficiënte dribbelaar want 65% van zijn individuele acties kenden namelijk een succesvolle afloop. Met dat hoge gemiddelde schaarde Mrabti zich in de top vijf van zijn positionele collega's in de Engelse tweede klasse. Daarnaast was de nummer tien dé primus op het vlak van het aantal pressing-duels per wedstrijd, een onderdeel waarin ook die andere Malinwa-aanwinst Maryan Shved overigens hoge prestaties liet noteren. Het lijkt duidelijk dat Wouter Vrancken zijn counterpressing-tactiek ten volle wil perfectioneren.

BANDEN MET BELGIË

KV Mechelen pakt dus uit met twee veelbelovende spelers maar voor hetzelfde geld waren zij reeds actief in de Jupiler Pro League. Maryan Shved stond na zijn laatste succesvol seizoen bij Karpaty Lviv erg dicht bij een overgang naar KRC Genk, maar de Limburgers werden op snelheid gepakt door Celtic Glasgow dat uiteindelijk twee miljoen euro neertelde voor Shved. Volgens Oleg Smaliychuk, mede-eigenaar van Karpaty Lviv, had Genk op financieel vlak zelfs meer te bieden dan Celtic. “Ik gaf hem een lijst van pro's en contra's over een transfer naar Genk of Celtic”, verklaarde Smaliychuk aan The Scottish Sun. “Ik zei dat hij een beslissing moest maken in samenspraak met zijn vader. Genk bood zelfs meer geld dan Celtic, maar we gaven hem de keuze en hij koos voor Celtic.”



Ook Kerim Mrabti stond al geruime tijd op de radar van diverse Belgische clubs, al dateert die belangstelling wel van twee seizoenen geleden toen de Zweed nog actief was bij Djurgardens. Club Brugge en RSC Anderlecht zagen wel heil in de komst van Mrabti, maar ondanks een lange soap verkoos hij alsnog voor een lucratief avontuur bij Birmingham City. In de huidige zomermercato was ook zijn ex-club Djurgardens was in de markt voor de handtekening van Mrabti maar een bezoek van anderhalve dag in Mechelen overtuigde zijn keuze voor de Maneblussers. Achter de Kazerne vindt Mrabti met Gustav Envall alvast een oude bekende terug van zijn periode bij Djurgardens: en ook dat geeft mooie perspectieven voor coach Wouter Vrancken.

MECHELSE OPPORTUNITEITEN 

Zowel de transfer van Karim Mrabti als Maryan Shved waren niet te missen opportuniteiten voor KV Mechelen. De nieuwe versterkingen Achter de Kazerne zijn elk op hun eigen manier een berekend risico waarbij er niet te veel financiële inspanningen vereist waren. Mrabti was een buitenkans door zijn contractvrije status in Birmingham, terwijl Shved voor één jaar gehuurd wordt van Celtic Glasgow, mét een pittige aankoopoptie weliswaar. 



Wouter Vrancken was al langer vragende partij voor extra aanvallende versterking want in dat compartiment waren de wisselmogelijkheden niet meteen overvloedig: met beide transfers wordt de coach van Malinwa op z'n wenken bediend. Met Mrabti en Shved kan Malinwa verder bouwen op hun goede competitiestart, maar het zal ongetwijfeld enige tijd vragen vooraleer Mrabti en vooral Shved volledig gerouleerd zullen zijn.



Achter de Kazerne wordt er vooral gehoopt dat Mrabti en Shved voor de nodige kansencreatie kunnen zorgen, want met 21 doelkansen dit seizoen presteert KV Mechelen onder het clubgemiddelde van de Jupiler Pro League, dat namelijk 24 stuks bedraagt. Desondanks werd er wel al drie keer gescoord in twee competitiematchen, maar zullen William Togui, Igor de Camargo en Gustav Engvall ongetwijfeld opgetogen zijn over deze extra offensieve kwaliteitsinjectie. 

LEES OOK: Vanderbiest buiten? Raman zet puntjes op de i

🚀

Haalt KV Mechelen de top vijf dit seizoen?

Meest recent

“Bullshit!”: Herman Brusselmans richt pijlen op Deschacht

Olivier Deschacht ligt al enkele dagen zwaar onder vuur na uitspraken die heel wat reacties ...

3
3
Revanche op Anderlecht? Rits zet puntjes op de i

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat spelers de club verlaten. Eén van hen is Mats ...

62
62
De Cuyper looft Duivels duo: "Alleen maar appreciatie"

Maxim De Cuyper stond tegen Frankrijk nog aan de kant, maar kreeg opnieuw een basisplaats bij de ...

44
44
Oude bekende bezorgt Antwerp oefennederlaag

Royal Antwerp heeft zijn korte stage in Nederland afgesloten met een nipte 2-1-nederlaag tegen ...

45
45
KRC Genk incasseert alweer nederlaag in oefenduel

KRC Genk kent voorlopig een matig seizoen. Vandaag speelden ze in eigen huis een oefenduel tegen ...

94
94
Albert: "Hij zal er staan tot aan het EK 2028"

Kevin De Bruyne speelde een bijzonder sterke partij voor de Rode Duivels. Hij scoorde twee prachtige ...

32
32
Furieuze Vandenbempt schudt voetbalwereld door mekaar

Een snoeiharde aanklacht tegen de internationale voetbalwereld legt de dubbele standaarden bloot die ...

97
97
Europa ontdekt RSCA-aankoop: "Zeer positieve verrassing"

Bij RSC Anderlecht haalden ze vooral meer kwaliteit in de zomer. Lukas Ambros is één ...

191
191
Ooit dé hoop van de Belgische defensie, nu clubloos op 31ste

De afgelopen dagen konden jullie al de verhalen lezen van Adnan Januzaj en Zakkari Bakkali. Ooit ...

255
255
'Anderlecht zet zinnen op buitenlandse parel'

Gaat RSC Anderlecht in januari versterking halen? Het zou zomaar kunnen. Volgens buitenlandse media ...

84
84
Gigantisch succes bij Club Brugge, flop in NL: "Mooie aan voetbal"

Club Brugge kende geweldige tijden met Christos Tzolis. Ze verkochten de Griek voor 40 miljoen euro ...

122
122
Onder zware politiek druk: nieuwe wending Ronaldo-soap

Het Portugese voetbal daverde de voorbije dagen op zijn grondvesten. Cristiano Ronaldo besloot de ...

67
67
'Droomtransfer Tresoldi: monsterlijk bedrag in januari'

Het is momenteel erg rustig op het Alheembouw Basecamp van Club Brugge. Zo zag Blauw-Zwart een pak ...

145
145
Tielemans en KDB geschorst: Vanaken-verrassing in Frankrijk?

De Rode Duivels kruisen maandagavond opnieuw de degens met Frankrijk. Maar bondscoach Mark van ...

284
284
City drijft affaire op de spits: draconische consequenties

Manchester City blijft zich verzetten tegen de veroordeling van de Premier League wegens ...

104
104
"Ik ben woest!"-Coucke haalt hakbijl boven tegen populaire krant

Marc Coucke heeft scherp gereageerd op de berichtgeving van een populaire krant over zijn holding ...

68
68
Lukaku doodeerlijk: directe oorzaak Fenerbahçe-malaise

Romelu Lukaku heeft opnieuw de weg naar doel gevonden bij de Rode Duivels. Vrijdagavond legde hij de ...

162
162
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Club; Anderlecht-jonkie grof wild'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

258
258
Vandenbempt kiest verrassende uitblinker: “Meest constante”

België staat met zes punten na drie wedstrijden tweede in de Nations League-poulefase. Na de ...

170
170
Verhaeghe slaat op tafel: “Dat moet dringend veranderen”

De afgelopen jaren is er veel veranderd in de voetbalwereld en er staan nog veranderingen op til. Zo ...

293
293
Schrijnend: Nathan Ngoy racistisch bejegend na Turkije

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat konden de Turkse fans moeilijke verkroppen. ...

347
347
Turkse media genadeloos na zege Rode Duivels

België en Turkije stonden voor het eerst in 15 jaar nog eens tegenover elkaar in een ...

544
544
Lukaku op zijn plek gezet bij Rode Duivels: “Omgekeerde wereld”

België won in de Nations League met 3-0 van Turkije. Romelu Lukaku was weer invaller en lijkt ...

194
194
Harde les voor Mark van Bommel: “Werkt gewoon niet”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van Turkije namens de Nations League terwijl Frankrijk en ...

400
400
Verkeerde keuze Van Bommel? Coach is het niét eens

De Rode Duivels wonnen met 3-0 van Turkije en dat is uiteraard een zeer goed resultaat. Alleen ...

201
201

Meer sportnieuws