Geen RSCA of Genk: de fraaie dubbelslag van Malinwa

door
Geen RSCA of Genk: de fraaie dubbelslag van Malinwa

Ondanks een erg matige oefencampagne kan KV Mechelen een positieve competitiestart voorleggen: de ploeg van Wouter Vrancken pakte uit met vier op zes tegen RSC Anderlecht en Moeskroen. Deze week versterkte Malinwa zich nog flink met de komst van Maryan Shved (huur, Celtic) en Kerim Mrabti (transfervrij, Birmingham). Met deze aanwinsten maakte Mechelen een serieus statement, want beide spelers hebben alles om een meerwaarde te worden in de Jupiler Pro League.

SHVED: GEEN PANNENKOEK 

Door het vertrek van Dante Vanzeir en Clément Tainmont in het tussenseizoen had Wouter Vrancken opeens twee opties minder in zijn offensief compartiment. Logischerwijze vroeg de coach van KV Mechelen om extra aanvallende versterking aan het clubbestuur, en met de komst van Maryan Shved werd hij alvast op z'n wenken bediend. De tweevoudige Oekraïense international is een pure winger, al kan hij ook uit de voeten als nummer tien. Vrancken mankeerde dergelijk profiel nog in zijn selectie, waardoor hij tevreden was met de komst van Shved, die een huurcontract tekende voor één seizoen Achter de Kazerne. “Het is geen pannenkoek”, verklaarde Vrancken over Shved aan Het Laatste Nieuws



Vanuit Mechelen klinkt het dat zo'n speler in normale omstandigheden onhaalbaar zou zijn voor de club. Vorig seizoen kwam Shved bij de Schotse topclub Celtic Glasgow amper aan de bak: welgeteld drie invalbeurten met een totaal van veertig speelminuten was zijn beperkte bijdrage in Celtic Park. Dat gebrek aan speelgelegenheid zorgt er ook wel voor dat de flankaanvaller met weinig ritme arriveert bij Malinwa. Shved werd lang gescout door het Mechelse scoutingsapparaat en ook de technische staf raakte overtuigd van zijn kwaliteiten: vooral zijn voorgaande prestaties bij Karpaty Lviv in zijn thuisland konden bekoren. 



In de Premier Liga was Shved één van de beste flankaanvallers die de Oekraïense competitie te bieden had. De 23-jarige houdt van de bal, zorgt voor diepgang, beschikt over een goede linker én hij kan het tempo bepalen: zo'n type voetballer wilde Vrancken er dus wel nog graag bij. Bovendien was Shved in de Premier Liga ook de flankaanvaller met het meeste pressing-duels achter zijn naam: de counterpress-aanpak van Vrancken lijkt daarmee op z'n lijf geschreven. Daarnaast onderscheidde Shved zich ook met zijn dribbels en scorend vermogen: in zijn laatste jaargang bij Lviv deed hij maar liefst vijftien keer de netten trillen.

MRABTI: PRESSING EN DRIBBELS 

Slechts enkele dagen na de officiële aankondiging van Shved's komst pakte KV Mechelen al uit met nog een offensieve versterking: Kerim Mrabti komt transfervrij over van Birmingham City. De Zweed met Tunesische roots is een ander type-voetballer dan Shved, maar wel minstens even polyvalent. Mrabti acteert doorgaans vanuit de centrale as en hij kan van daaruit uitzwermen naar de linker- en rechterkant. Vooral dankzij Mrabti's contractvrije status bij Birmingham kon Mechelen hem binnenhalen, want dergelijke – goedbetaalde – spelers uit de Championship zijn doorgaans niet betaalbaar voor de club.



In vergelijking met Shved komt Mrabti wél met de nodige wedstrijden en speelminuten in de benen. In het St. Andrew's Stadium kwam de drievoudige Zweedse international weliswaar sporadisch aan de bak, al werd hij vorig seizoen alsnog ingezet in vijftien gespeelde competitiematchen. Daarin was hij ook drie keer beslissend met twee doelpunten en één assist, maar écht zijn stempel drukken bij The Blues, dat lukte Mrabti evenwel niet. Birmingham zag bijgevolg ook geen graten in een contractverlenging, waardoor de aanvallende middenvelder de club transfervrij  mocht verlaten.



Ook al was hij er geen basisspeler, Mrabti liet in de Championship niet meteen een dramatische indruk na. Hij etaleerde er bijvoorbeeld zijn kunsten als efficiënte dribbelaar want 65% van zijn individuele acties kenden namelijk een succesvolle afloop. Met dat hoge gemiddelde schaarde Mrabti zich in de top vijf van zijn positionele collega's in de Engelse tweede klasse. Daarnaast was de nummer tien dé primus op het vlak van het aantal pressing-duels per wedstrijd, een onderdeel waarin ook die andere Malinwa-aanwinst Maryan Shved overigens hoge prestaties liet noteren. Het lijkt duidelijk dat Wouter Vrancken zijn counterpressing-tactiek ten volle wil perfectioneren.

BANDEN MET BELGIË

KV Mechelen pakt dus uit met twee veelbelovende spelers maar voor hetzelfde geld waren zij reeds actief in de Jupiler Pro League. Maryan Shved stond na zijn laatste succesvol seizoen bij Karpaty Lviv erg dicht bij een overgang naar KRC Genk, maar de Limburgers werden op snelheid gepakt door Celtic Glasgow dat uiteindelijk twee miljoen euro neertelde voor Shved. Volgens Oleg Smaliychuk, mede-eigenaar van Karpaty Lviv, had Genk op financieel vlak zelfs meer te bieden dan Celtic. “Ik gaf hem een lijst van pro's en contra's over een transfer naar Genk of Celtic”, verklaarde Smaliychuk aan The Scottish Sun. “Ik zei dat hij een beslissing moest maken in samenspraak met zijn vader. Genk bood zelfs meer geld dan Celtic, maar we gaven hem de keuze en hij koos voor Celtic.”



Ook Kerim Mrabti stond al geruime tijd op de radar van diverse Belgische clubs, al dateert die belangstelling wel van twee seizoenen geleden toen de Zweed nog actief was bij Djurgardens. Club Brugge en RSC Anderlecht zagen wel heil in de komst van Mrabti, maar ondanks een lange soap verkoos hij alsnog voor een lucratief avontuur bij Birmingham City. In de huidige zomermercato was ook zijn ex-club Djurgardens was in de markt voor de handtekening van Mrabti maar een bezoek van anderhalve dag in Mechelen overtuigde zijn keuze voor de Maneblussers. Achter de Kazerne vindt Mrabti met Gustav Envall alvast een oude bekende terug van zijn periode bij Djurgardens: en ook dat geeft mooie perspectieven voor coach Wouter Vrancken.

MECHELSE OPPORTUNITEITEN 

Zowel de transfer van Karim Mrabti als Maryan Shved waren niet te missen opportuniteiten voor KV Mechelen. De nieuwe versterkingen Achter de Kazerne zijn elk op hun eigen manier een berekend risico waarbij er niet te veel financiële inspanningen vereist waren. Mrabti was een buitenkans door zijn contractvrije status in Birmingham, terwijl Shved voor één jaar gehuurd wordt van Celtic Glasgow, mét een pittige aankoopoptie weliswaar. 



Wouter Vrancken was al langer vragende partij voor extra aanvallende versterking want in dat compartiment waren de wisselmogelijkheden niet meteen overvloedig: met beide transfers wordt de coach van Malinwa op z'n wenken bediend. Met Mrabti en Shved kan Malinwa verder bouwen op hun goede competitiestart, maar het zal ongetwijfeld enige tijd vragen vooraleer Mrabti en vooral Shved volledig gerouleerd zullen zijn.



Achter de Kazerne wordt er vooral gehoopt dat Mrabti en Shved voor de nodige kansencreatie kunnen zorgen, want met 21 doelkansen dit seizoen presteert KV Mechelen onder het clubgemiddelde van de Jupiler Pro League, dat namelijk 24 stuks bedraagt. Desondanks werd er wel al drie keer gescoord in twee competitiematchen, maar zullen William Togui, Igor de Camargo en Gustav Engvall ongetwijfeld opgetogen zijn over deze extra offensieve kwaliteitsinjectie. 

LEES OOK: STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

🚀

Haalt KV Mechelen de top vijf dit seizoen?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

52
52
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

14
14
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

151
151
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

91
91
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

380
380
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

197
197
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

307
307
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

264
264
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

640
640
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

597
597
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

84
84
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

223
223
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

84
84
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

168
168
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

111
111
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

64
64
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

323
323
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

388
388

Meer sportnieuws