Geen RSCA of Genk: de fraaie dubbelslag van Malinwa

1041 stemmen
Geen RSCA of Genk: de fraaie dubbelslag van Malinwa

Ondanks een erg matige oefencampagne kan KV Mechelen een positieve competitiestart voorleggen: de ploeg van Wouter Vrancken pakte uit met vier op zes tegen RSC Anderlecht en Moeskroen. Deze week versterkte Malinwa zich nog flink met de komst van Maryan Shved (huur, Celtic) en Kerim Mrabti (transfervrij, Birmingham). Met deze aanwinsten maakte Mechelen een serieus statement, want beide spelers hebben alles om een meerwaarde te worden in de Jupiler Pro League.

SHVED: GEEN PANNENKOEK 

Door het vertrek van Dante Vanzeir en Clément Tainmont in het tussenseizoen had Wouter Vrancken opeens twee opties minder in zijn offensief compartiment. Logischerwijze vroeg de coach van KV Mechelen om extra aanvallende versterking aan het clubbestuur, en met de komst van Maryan Shved werd hij alvast op z'n wenken bediend. De tweevoudige Oekraïense international is een pure winger, al kan hij ook uit de voeten als nummer tien. Vrancken mankeerde dergelijk profiel nog in zijn selectie, waardoor hij tevreden was met de komst van Shved, die een huurcontract tekende voor één seizoen Achter de Kazerne. “Het is geen pannenkoek”, verklaarde Vrancken over Shved aan Het Laatste Nieuws



Vanuit Mechelen klinkt het dat zo'n speler in normale omstandigheden onhaalbaar zou zijn voor de club. Vorig seizoen kwam Shved bij de Schotse topclub Celtic Glasgow amper aan de bak: welgeteld drie invalbeurten met een totaal van veertig speelminuten was zijn beperkte bijdrage in Celtic Park. Dat gebrek aan speelgelegenheid zorgt er ook wel voor dat de flankaanvaller met weinig ritme arriveert bij Malinwa. Shved werd lang gescout door het Mechelse scoutingsapparaat en ook de technische staf raakte overtuigd van zijn kwaliteiten: vooral zijn voorgaande prestaties bij Karpaty Lviv in zijn thuisland konden bekoren. 



In de Premier Liga was Shved één van de beste flankaanvallers die de Oekraïense competitie te bieden had. De 23-jarige houdt van de bal, zorgt voor diepgang, beschikt over een goede linker én hij kan het tempo bepalen: zo'n type voetballer wilde Vrancken er dus wel nog graag bij. Bovendien was Shved in de Premier Liga ook de flankaanvaller met het meeste pressing-duels achter zijn naam: de counterpress-aanpak van Vrancken lijkt daarmee op z'n lijf geschreven. Daarnaast onderscheidde Shved zich ook met zijn dribbels en scorend vermogen: in zijn laatste jaargang bij Lviv deed hij maar liefst vijftien keer de netten trillen.

MRABTI: PRESSING EN DRIBBELS 

Slechts enkele dagen na de officiële aankondiging van Shved's komst pakte KV Mechelen al uit met nog een offensieve versterking: Kerim Mrabti komt transfervrij over van Birmingham City. De Zweed met Tunesische roots is een ander type-voetballer dan Shved, maar wel minstens even polyvalent. Mrabti acteert doorgaans vanuit de centrale as en hij kan van daaruit uitzwermen naar de linker- en rechterkant. Vooral dankzij Mrabti's contractvrije status bij Birmingham kon Mechelen hem binnenhalen, want dergelijke – goedbetaalde – spelers uit de Championship zijn doorgaans niet betaalbaar voor de club.



In vergelijking met Shved komt Mrabti wél met de nodige wedstrijden en speelminuten in de benen. In het St. Andrew's Stadium kwam de drievoudige Zweedse international weliswaar sporadisch aan de bak, al werd hij vorig seizoen alsnog ingezet in vijftien gespeelde competitiematchen. Daarin was hij ook drie keer beslissend met twee doelpunten en één assist, maar écht zijn stempel drukken bij The Blues, dat lukte Mrabti evenwel niet. Birmingham zag bijgevolg ook geen graten in een contractverlenging, waardoor de aanvallende middenvelder de club transfervrij  mocht verlaten.



Ook al was hij er geen basisspeler, Mrabti liet in de Championship niet meteen een dramatische indruk na. Hij etaleerde er bijvoorbeeld zijn kunsten als efficiënte dribbelaar want 65% van zijn individuele acties kenden namelijk een succesvolle afloop. Met dat hoge gemiddelde schaarde Mrabti zich in de top vijf van zijn positionele collega's in de Engelse tweede klasse. Daarnaast was de nummer tien dé primus op het vlak van het aantal pressing-duels per wedstrijd, een onderdeel waarin ook die andere Malinwa-aanwinst Maryan Shved overigens hoge prestaties liet noteren. Het lijkt duidelijk dat Wouter Vrancken zijn counterpressing-tactiek ten volle wil perfectioneren.

BANDEN MET BELGIË

KV Mechelen pakt dus uit met twee veelbelovende spelers maar voor hetzelfde geld waren zij reeds actief in de Jupiler Pro League. Maryan Shved stond na zijn laatste succesvol seizoen bij Karpaty Lviv erg dicht bij een overgang naar KRC Genk, maar de Limburgers werden op snelheid gepakt door Celtic Glasgow dat uiteindelijk twee miljoen euro neertelde voor Shved. Volgens Oleg Smaliychuk, mede-eigenaar van Karpaty Lviv, had Genk op financieel vlak zelfs meer te bieden dan Celtic. “Ik gaf hem een lijst van pro's en contra's over een transfer naar Genk of Celtic”, verklaarde Smaliychuk aan The Scottish Sun. “Ik zei dat hij een beslissing moest maken in samenspraak met zijn vader. Genk bood zelfs meer geld dan Celtic, maar we gaven hem de keuze en hij koos voor Celtic.”



Ook Kerim Mrabti stond al geruime tijd op de radar van diverse Belgische clubs, al dateert die belangstelling wel van twee seizoenen geleden toen de Zweed nog actief was bij Djurgardens. Club Brugge en RSC Anderlecht zagen wel heil in de komst van Mrabti, maar ondanks een lange soap verkoos hij alsnog voor een lucratief avontuur bij Birmingham City. In de huidige zomermercato was ook zijn ex-club Djurgardens was in de markt voor de handtekening van Mrabti maar een bezoek van anderhalve dag in Mechelen overtuigde zijn keuze voor de Maneblussers. Achter de Kazerne vindt Mrabti met Gustav Envall alvast een oude bekende terug van zijn periode bij Djurgardens: en ook dat geeft mooie perspectieven voor coach Wouter Vrancken.

MECHELSE OPPORTUNITEITEN 

Zowel de transfer van Karim Mrabti als Maryan Shved waren niet te missen opportuniteiten voor KV Mechelen. De nieuwe versterkingen Achter de Kazerne zijn elk op hun eigen manier een berekend risico waarbij er niet te veel financiële inspanningen vereist waren. Mrabti was een buitenkans door zijn contractvrije status in Birmingham, terwijl Shved voor één jaar gehuurd wordt van Celtic Glasgow, mét een pittige aankoopoptie weliswaar. 



Wouter Vrancken was al langer vragende partij voor extra aanvallende versterking want in dat compartiment waren de wisselmogelijkheden niet meteen overvloedig: met beide transfers wordt de coach van Malinwa op z'n wenken bediend. Met Mrabti en Shved kan Malinwa verder bouwen op hun goede competitiestart, maar het zal ongetwijfeld enige tijd vragen vooraleer Mrabti en vooral Shved volledig gerouleerd zullen zijn.



Achter de Kazerne wordt er vooral gehoopt dat Mrabti en Shved voor de nodige kansencreatie kunnen zorgen, want met 21 doelkansen dit seizoen presteert KV Mechelen onder het clubgemiddelde van de Jupiler Pro League, dat namelijk 24 stuks bedraagt. Desondanks werd er wel al drie keer gescoord in twee competitiematchen, maar zullen William Togui, Igor de Camargo en Gustav Engvall ongetwijfeld opgetogen zijn over deze extra offensieve kwaliteitsinjectie. 

LEES OOK: KV Mechelen heeft volgende miljoenendeal helemaal beet

Haalt KV Mechelen de top vijf dit seizoen?

Meest recent

'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

28
28
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

107
107
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

171
171
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

303
303
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

239
239
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

232
232
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

165
165
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

115
115
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

73
73
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

260
260
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

126
126
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

756
756
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

163
163
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

181
181
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

62
62
Is Club Brugge klaar? Leko met verrassend oordeel

Club Brugge verloor de supercup, toch een tegenvallertje. Coach Ivan Leko sprak na de nederlaag via ...

601
601
Euvrard verrast iedereen met transfernieuws bij Standard

Standard heeft zijn voorbereiding afgesloten met een 1-0-zege tegen het Duitse Bielefeld. Trainer ...

266
266
Tresoldi reageert na alle transferperikelen

Club Brugge verloor zijn eerste officiële match van het seizoen. Union SG won na het nemen van ...

499
499
Godts naar PSG? Cruijff en makelaar spelen open kaart

Trekt Mika Godts naar PSG? De onderhandelingen lijken weldra op te starten. Godts werd alvast gezien ...

117
117
Adriano Bertaccini smelt na hartverwarmend eerbetoon

Adriano Bertaccini kan niet alleen rekenen op de steun van de Anderlecht-fans. Ook naast het veld ...

242
242
Heeft Anderlecht plots twee spelers vastgelegd?

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor het treffen met PAOK Saloniki, maar ook RSCA Futures is bezig ...

224
224
'Club Brugge en KRC Genk naderen: topdeal in de maak'

Club Brugge is bezig met een serieus transferoffensief. Het zou zomaar kunnen dat de Bruggelingen de ...

1093
1093
Van Crombrugge oogst veel kritiek na openhartig verhaal

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit momenteel op een 'dood' spoor. De voormalige ...

284
284
KV Mechelen heeft volgende miljoenendeal helemaal beet

De kassa rinkelt alweer bij KV Mechelen. De Maneblussers hebben vandaag de uitgaande transfer van ...

99
99
Lommel SK flikt het weer en shopt bij Manchester City

Lommel SK schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. De Limburgse eersteklasser ...

62
62

Meer sportnieuws