Geen RSCA of Genk: de fraaie dubbelslag van Malinwa

door
Geen RSCA of Genk: de fraaie dubbelslag van Malinwa

Ondanks een erg matige oefencampagne kan KV Mechelen een positieve competitiestart voorleggen: de ploeg van Wouter Vrancken pakte uit met vier op zes tegen RSC Anderlecht en Moeskroen. Deze week versterkte Malinwa zich nog flink met de komst van Maryan Shved (huur, Celtic) en Kerim Mrabti (transfervrij, Birmingham). Met deze aanwinsten maakte Mechelen een serieus statement, want beide spelers hebben alles om een meerwaarde te worden in de Jupiler Pro League.

SHVED: GEEN PANNENKOEK 

Door het vertrek van Dante Vanzeir en Clément Tainmont in het tussenseizoen had Wouter Vrancken opeens twee opties minder in zijn offensief compartiment. Logischerwijze vroeg de coach van KV Mechelen om extra aanvallende versterking aan het clubbestuur, en met de komst van Maryan Shved werd hij alvast op z'n wenken bediend. De tweevoudige Oekraïense international is een pure winger, al kan hij ook uit de voeten als nummer tien. Vrancken mankeerde dergelijk profiel nog in zijn selectie, waardoor hij tevreden was met de komst van Shved, die een huurcontract tekende voor één seizoen Achter de Kazerne. “Het is geen pannenkoek”, verklaarde Vrancken over Shved aan Het Laatste Nieuws



Vanuit Mechelen klinkt het dat zo'n speler in normale omstandigheden onhaalbaar zou zijn voor de club. Vorig seizoen kwam Shved bij de Schotse topclub Celtic Glasgow amper aan de bak: welgeteld drie invalbeurten met een totaal van veertig speelminuten was zijn beperkte bijdrage in Celtic Park. Dat gebrek aan speelgelegenheid zorgt er ook wel voor dat de flankaanvaller met weinig ritme arriveert bij Malinwa. Shved werd lang gescout door het Mechelse scoutingsapparaat en ook de technische staf raakte overtuigd van zijn kwaliteiten: vooral zijn voorgaande prestaties bij Karpaty Lviv in zijn thuisland konden bekoren. 



In de Premier Liga was Shved één van de beste flankaanvallers die de Oekraïense competitie te bieden had. De 23-jarige houdt van de bal, zorgt voor diepgang, beschikt over een goede linker én hij kan het tempo bepalen: zo'n type voetballer wilde Vrancken er dus wel nog graag bij. Bovendien was Shved in de Premier Liga ook de flankaanvaller met het meeste pressing-duels achter zijn naam: de counterpress-aanpak van Vrancken lijkt daarmee op z'n lijf geschreven. Daarnaast onderscheidde Shved zich ook met zijn dribbels en scorend vermogen: in zijn laatste jaargang bij Lviv deed hij maar liefst vijftien keer de netten trillen.

MRABTI: PRESSING EN DRIBBELS 

Slechts enkele dagen na de officiële aankondiging van Shved's komst pakte KV Mechelen al uit met nog een offensieve versterking: Kerim Mrabti komt transfervrij over van Birmingham City. De Zweed met Tunesische roots is een ander type-voetballer dan Shved, maar wel minstens even polyvalent. Mrabti acteert doorgaans vanuit de centrale as en hij kan van daaruit uitzwermen naar de linker- en rechterkant. Vooral dankzij Mrabti's contractvrije status bij Birmingham kon Mechelen hem binnenhalen, want dergelijke – goedbetaalde – spelers uit de Championship zijn doorgaans niet betaalbaar voor de club.



In vergelijking met Shved komt Mrabti wél met de nodige wedstrijden en speelminuten in de benen. In het St. Andrew's Stadium kwam de drievoudige Zweedse international weliswaar sporadisch aan de bak, al werd hij vorig seizoen alsnog ingezet in vijftien gespeelde competitiematchen. Daarin was hij ook drie keer beslissend met twee doelpunten en één assist, maar écht zijn stempel drukken bij The Blues, dat lukte Mrabti evenwel niet. Birmingham zag bijgevolg ook geen graten in een contractverlenging, waardoor de aanvallende middenvelder de club transfervrij  mocht verlaten.



Ook al was hij er geen basisspeler, Mrabti liet in de Championship niet meteen een dramatische indruk na. Hij etaleerde er bijvoorbeeld zijn kunsten als efficiënte dribbelaar want 65% van zijn individuele acties kenden namelijk een succesvolle afloop. Met dat hoge gemiddelde schaarde Mrabti zich in de top vijf van zijn positionele collega's in de Engelse tweede klasse. Daarnaast was de nummer tien dé primus op het vlak van het aantal pressing-duels per wedstrijd, een onderdeel waarin ook die andere Malinwa-aanwinst Maryan Shved overigens hoge prestaties liet noteren. Het lijkt duidelijk dat Wouter Vrancken zijn counterpressing-tactiek ten volle wil perfectioneren.

BANDEN MET BELGIË

KV Mechelen pakt dus uit met twee veelbelovende spelers maar voor hetzelfde geld waren zij reeds actief in de Jupiler Pro League. Maryan Shved stond na zijn laatste succesvol seizoen bij Karpaty Lviv erg dicht bij een overgang naar KRC Genk, maar de Limburgers werden op snelheid gepakt door Celtic Glasgow dat uiteindelijk twee miljoen euro neertelde voor Shved. Volgens Oleg Smaliychuk, mede-eigenaar van Karpaty Lviv, had Genk op financieel vlak zelfs meer te bieden dan Celtic. “Ik gaf hem een lijst van pro's en contra's over een transfer naar Genk of Celtic”, verklaarde Smaliychuk aan The Scottish Sun. “Ik zei dat hij een beslissing moest maken in samenspraak met zijn vader. Genk bood zelfs meer geld dan Celtic, maar we gaven hem de keuze en hij koos voor Celtic.”



Ook Kerim Mrabti stond al geruime tijd op de radar van diverse Belgische clubs, al dateert die belangstelling wel van twee seizoenen geleden toen de Zweed nog actief was bij Djurgardens. Club Brugge en RSC Anderlecht zagen wel heil in de komst van Mrabti, maar ondanks een lange soap verkoos hij alsnog voor een lucratief avontuur bij Birmingham City. In de huidige zomermercato was ook zijn ex-club Djurgardens was in de markt voor de handtekening van Mrabti maar een bezoek van anderhalve dag in Mechelen overtuigde zijn keuze voor de Maneblussers. Achter de Kazerne vindt Mrabti met Gustav Envall alvast een oude bekende terug van zijn periode bij Djurgardens: en ook dat geeft mooie perspectieven voor coach Wouter Vrancken.

MECHELSE OPPORTUNITEITEN 

Zowel de transfer van Karim Mrabti als Maryan Shved waren niet te missen opportuniteiten voor KV Mechelen. De nieuwe versterkingen Achter de Kazerne zijn elk op hun eigen manier een berekend risico waarbij er niet te veel financiële inspanningen vereist waren. Mrabti was een buitenkans door zijn contractvrije status in Birmingham, terwijl Shved voor één jaar gehuurd wordt van Celtic Glasgow, mét een pittige aankoopoptie weliswaar. 



Wouter Vrancken was al langer vragende partij voor extra aanvallende versterking want in dat compartiment waren de wisselmogelijkheden niet meteen overvloedig: met beide transfers wordt de coach van Malinwa op z'n wenken bediend. Met Mrabti en Shved kan Malinwa verder bouwen op hun goede competitiestart, maar het zal ongetwijfeld enige tijd vragen vooraleer Mrabti en vooral Shved volledig gerouleerd zullen zijn.



Achter de Kazerne wordt er vooral gehoopt dat Mrabti en Shved voor de nodige kansencreatie kunnen zorgen, want met 21 doelkansen dit seizoen presteert KV Mechelen onder het clubgemiddelde van de Jupiler Pro League, dat namelijk 24 stuks bedraagt. Desondanks werd er wel al drie keer gescoord in twee competitiematchen, maar zullen William Togui, Igor de Camargo en Gustav Engvall ongetwijfeld opgetogen zijn over deze extra offensieve kwaliteitsinjectie. 

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

Haalt KV Mechelen de top vijf dit seizoen?

Meest recent

'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

2
2
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

33
33
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

33
33
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

206
206
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

20
20
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

81
81
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

116
116
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

127
127
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

71
71
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

66
66
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

51
51
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

106
106
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

129
129
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

316
316
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

54
54
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

344
344
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1117
1117
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

78
78
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

175
175
KRC Genk heeft beet: toptalent tekent tot medio 2028

Door het ontslag van Thorsten Fink domineert KRC Genk momenteel tegen wil en dank de krantenkoppen. ...

240
240
Oosting incasseert opdoffer: blessuregolf treft Antwerp

Met een negen op negen in de competitie, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de ...

696
696
Fink komt met met opvallende reactie na ontslag bij Genk

Een donderslag bij heldere hemel kunnnen we het bezwaarlijk noemen, maar dat KRC Genk maandag ...

739
739
Stoelendans in JPL: AA Gent vist assistent Club Brugge op

De trainerscarrousel draait op volle toeren in de Jupiler Pro League, waar een heuse stoelendans aan ...

434
434
'De Condé draait overuren: Genk stap dichter bij nieuwe T1'

KRC Genk wil naar verluidt zijn tijd nemen bij de zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink, ...

590
590
'Overmars op dreef: Antwerp all-in voor oude bekende?'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

183
183

Meer sportnieuws