Brugse beloften botsen op 2 struikelblokken in 1B

1245 stemmen
Brugse beloften botsen op 2 struikelblokken in 1B

Ten gevolge van de coronacrisis werd niet alleen het format op het hoogste niveau van het Belgisch voetbal, maar ook in 1B onder handen genomen. Daar is voortaan geen sprake meer van periodekampioenen én een extra stijger mogelijk, al is de meest opvallende nieuwigheid ongetwijfeld de aanwezigheid van Club NXT.


Oftewel de U23 van landskampioen Club Brugge, die zich dus als eerste beloftenploeg mogen meten met de profs. Een innovatie waar al veel om te doen was, vooral rond het potentiële voordeel dat Blauw-Zwart hieruit kan putten. Al wijst Sport/Voetbalmagazine toch op twee belangrijke struikelblokken, met als eerste het niveauverschil. In andere landen zoals Spanje, Portugal en Ajax bleek in het verleden namelijk reeds meermaals dat de jeugdteams van topclubs het niet onder de markt hadden, een uitdaging die volgens bondscoach Roberto Martinez echter niet per se een slechte zaak is. 

Wat op termijn wél hinderlijk kan zijn, zowel voor de Brugse jonkies zelf als hun tegenstanders, is het gebrek aan publiek. S/VM merkt op hoe zelfs Bayern II en Jong Ajax nauwelijks toeschouwers lokken, met gemiddeld slechts een duizendtal tot tweeduizend supporters in de tribunes. Afwachten dus hoeveel Club-fans hun weg naar Lokeren zullen vinden, waar Club NXT in Daknam haar wedstrijden zal afwerken, laat staan mee op verplaatsing trekken. Daar zou de thuisploeg dan dus eventueel wat inkomsten kunnen mislopen. Van zodra dat allemaal opnieuw toegestaan is uiteraard.

Denkt u dat Club NXT een vuist zal kunnen maken in 1B?

Meest recent

KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

30
30
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

61
61
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

28
28
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

80
80
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

130
130
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

83
83
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

98
98
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

253
253
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

170
170
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

142
142
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

185
185
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

309
309
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

221
221
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

57
57
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

457
457
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

235
235
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

98
98
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

469
469
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

295
295
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

265
265
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

105
105
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

189
189
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

362
362
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

196
196

Meer sportnieuws