'Thorup al lang op kapblok, Gent twijfelt plots over opvolger'

door
'Thorup al lang op kapblok, Gent twijfelt plots over opvolger'

AA Gent begon met forse ambities aan het nieuwe seizoen, maar na amper twee speeldagen staat de vicekampioen alweer met de voetjes op de grond. De moed lijkt hen zelfs meteen in de schoenen te zijn gezonken, want Jess Thorup dreigt nu al bedankt te worden voor bewezen diensten.


Een wel érg vroeg verdict, wat erop wijst dat de Deen ondanks de tweede plaats in de voorbije campagne nauwelijks nog krediet genoot in de Ghelamco Arena. Het bestuur van de Buffalo's zouden dan ook sowieso niet helemaal overtuigd zijn van zijn kunnen, een scepsis die reeds aanwezig is sinds de verloren bekerfinale in 2019. Sindsdien wist Thorup zijn kop echter stelselmatig terug van het kapblok te halen, of daar leek het althans op. Toch waren er al aanwijzingen dat Ivan De Witte en Michel Louwagie wel eens vlug konden ingrijpen. Het Nieuwsblad merkt bijvoorbeeld op hoe de keuze in mei om Peter Balette als assistent te vervangen door Wim De Decker aanzien kan worden als eerste teken aan de wand.

De voormalige T2 van Antwerp zou immers sneller bereid zijn om over te nemen bij een eventueel ontslag van Thorup, iets wat Balette destijds bij voorganger Yves Vanderhaeghe weigerde te doen. Bovendien heeft De Decker dus al ervaring als rechterhand van Laszlo Bölöni, die alom wordt genoemd als topkandidaat om de teugels over te nemen. De Roemeen is momenteel dan ook vrij, al zou zijn nogal rudimentaire speelwijze haaks staan op het verzorgde voetbal onder Thorup waar voorzitter De Witte van houdt. Tegelijkertijd kan Bölöni wel voor meer defensieve zekerheid zorgen, net zoals Frank Vercauteren overigens. Nu hij plots beschikbaar is, komt zijn naam ongetwijfeld weer op tafel te liggen.

LEES OOK: Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Wie is volgens u de beste trainer voor AA Gent?

Meest recent

Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

51
51
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

80
80
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

20
20
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

134
134
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

27
27
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

587
587
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

86
86
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

276
276
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

321
321
"Geen dribbel lukte" - Club-smaakmaker krijgt volle laag

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

441
441
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

348
348
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

310
310
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

447
447
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

390
390
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

421
421
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

147
147
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

220
220
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

122
122
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

349
349
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

173
173
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

225
225
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

188
188
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

192
192
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

542
542
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

109
109

Meer sportnieuws