'Thorup al lang op kapblok, Gent twijfelt plots over opvolger'

door
'Thorup al lang op kapblok, Gent twijfelt plots over opvolger'

AA Gent begon met forse ambities aan het nieuwe seizoen, maar na amper twee speeldagen staat de vicekampioen alweer met de voetjes op de grond. De moed lijkt hen zelfs meteen in de schoenen te zijn gezonken, want Jess Thorup dreigt nu al bedankt te worden voor bewezen diensten.


Een wel érg vroeg verdict, wat erop wijst dat de Deen ondanks de tweede plaats in de voorbije campagne nauwelijks nog krediet genoot in de Ghelamco Arena. Het bestuur van de Buffalo's zouden dan ook sowieso niet helemaal overtuigd zijn van zijn kunnen, een scepsis die reeds aanwezig is sinds de verloren bekerfinale in 2019. Sindsdien wist Thorup zijn kop echter stelselmatig terug van het kapblok te halen, of daar leek het althans op. Toch waren er al aanwijzingen dat Ivan De Witte en Michel Louwagie wel eens vlug konden ingrijpen. Het Nieuwsblad merkt bijvoorbeeld op hoe de keuze in mei om Peter Balette als assistent te vervangen door Wim De Decker aanzien kan worden als eerste teken aan de wand.

De voormalige T2 van Antwerp zou immers sneller bereid zijn om over te nemen bij een eventueel ontslag van Thorup, iets wat Balette destijds bij voorganger Yves Vanderhaeghe weigerde te doen. Bovendien heeft De Decker dus al ervaring als rechterhand van Laszlo Bölöni, die alom wordt genoemd als topkandidaat om de teugels over te nemen. De Roemeen is momenteel dan ook vrij, al zou zijn nogal rudimentaire speelwijze haaks staan op het verzorgde voetbal onder Thorup waar voorzitter De Witte van houdt. Tegelijkertijd kan Bölöni wel voor meer defensieve zekerheid zorgen, net zoals Frank Vercauteren overigens. Nu hij plots beschikbaar is, komt zijn naam ongetwijfeld weer op tafel te liggen.

LEES OOK: Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Wie is volgens u de beste trainer voor AA Gent?

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

0
0
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

17
17
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

168
168
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

16
16
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

51
51
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

607
607
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

332
332
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

571
571
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

14
14
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

190
190
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

275
275
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

276
276
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

264
264
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

208
208
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

243
243
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

96
96
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

553
553
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

512
512
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

118
118
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

477
477
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

589
589
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

278
278
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

314
314
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

535
535

Meer sportnieuws