RSCA heeft nood aan snelle denken en handelen van Kompany en Kana

568
RSCA heeft nood aan snelle denken en handelen van Kompany en Kana

RSC Anderlecht speelde matig op het veld van KV Mechelen. Het gaf een 0-2-voorsprong uit handen en er waren enkele vraagtekens. RSCA moet vooral sneller gaan spelen en Vincent Kompany en Marco Kana zouden wel eens de sleutel in handen kunnen hebben.


We beginnen met de meest ervaren speler van RSCA op het veld: Peter Zulj. De Oostenrijker speelde bijzonder traag en het merendeel van zijn passes gingen achteruit. Neen, het was vreemd dat Marco Kana – bijzonder sterk op de ‘6’ in de voorbereiding – niet in de basis startte. Kana bewees in de voorbereiding dat hij wél die passing voorwaarts kan doen en een snellere handelingssnelheid heeft. Vreemd dat Zulj, die het bijzonder moeilijk had, bleef staan. Als Kompany er niet bij is, is hij het eerste aanspeelpunt en daarin kan Zulj nog altijd niet overtuigen. Het spel gaat te traag en RSCA wordt voorspelbaar, waardoor het logisch is dat het aanvallend soms stroef verloopt. Het is geen toeval dat de ex-speler van Sturm Graz zijn beste niveau haalde toen Kompany van december tot maart bijna altijd op het veld stond. ‘Vince the Prince’ ontpopte zich in die periode als ‘spelmaker’ van RSCA.


Ook Elias Cobbaut moet opletten en de volgende partij beter voor de dag komen. Uitvoetballend bij momenten een drama, en positioneel is er nog heel veel werk aan. Cobbaut moet dus opletten, want Hannes Delcroix kende een sterke voorbereiding. Het is ook duidelijk dat RSCA Vincent Kompany heel erg nodig heeft.

Met zijn kwaliteit staat RSCA defensief sterker en zijn passing (hij speelt goed tussen de linies en zijn crosspasses zijn een aanvallend wapen) zorgt voor snelheid in het spel. Het is geen toeval dat Kana al werd genoemd als potentiële opvolger voor Kompany. Beiden zien het sneller dan de rest en handelen ook sneller. RSCA pakte een punt op Mechelen en dat is al beter dan vorig seizoen, maar Frank Vercauteren – die gerust wat eerder een tweede wissel mocht doorvoeren – heeft nog zeer veel werk… En misschien hopen dat Peter Verbeke toch ook een ervaren speler haalt en niet enkel jongens met een ‘groeimarge’?

Claudio Reulens

LEES OOK: Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Zal Kana tegen STVV in de basis starten?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

109
109
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

62
62
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

121
121
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

288
288
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

628
628
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

78
78
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

24
24
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

150
150
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

185
185
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

348
348
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

658
658
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

248
248
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

592
592
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws