RSCA heeft nood aan snelle denken en handelen van Kompany en Kana

568
RSCA heeft nood aan snelle denken en handelen van Kompany en Kana

RSC Anderlecht speelde matig op het veld van KV Mechelen. Het gaf een 0-2-voorsprong uit handen en er waren enkele vraagtekens. RSCA moet vooral sneller gaan spelen en Vincent Kompany en Marco Kana zouden wel eens de sleutel in handen kunnen hebben.


We beginnen met de meest ervaren speler van RSCA op het veld: Peter Zulj. De Oostenrijker speelde bijzonder traag en het merendeel van zijn passes gingen achteruit. Neen, het was vreemd dat Marco Kana – bijzonder sterk op de ‘6’ in de voorbereiding – niet in de basis startte. Kana bewees in de voorbereiding dat hij wél die passing voorwaarts kan doen en een snellere handelingssnelheid heeft. Vreemd dat Zulj, die het bijzonder moeilijk had, bleef staan. Als Kompany er niet bij is, is hij het eerste aanspeelpunt en daarin kan Zulj nog altijd niet overtuigen. Het spel gaat te traag en RSCA wordt voorspelbaar, waardoor het logisch is dat het aanvallend soms stroef verloopt. Het is geen toeval dat de ex-speler van Sturm Graz zijn beste niveau haalde toen Kompany van december tot maart bijna altijd op het veld stond. ‘Vince the Prince’ ontpopte zich in die periode als ‘spelmaker’ van RSCA.


Ook Elias Cobbaut moet opletten en de volgende partij beter voor de dag komen. Uitvoetballend bij momenten een drama, en positioneel is er nog heel veel werk aan. Cobbaut moet dus opletten, want Hannes Delcroix kende een sterke voorbereiding. Het is ook duidelijk dat RSCA Vincent Kompany heel erg nodig heeft.

Met zijn kwaliteit staat RSCA defensief sterker en zijn passing (hij speelt goed tussen de linies en zijn crosspasses zijn een aanvallend wapen) zorgt voor snelheid in het spel. Het is geen toeval dat Kana al werd genoemd als potentiële opvolger voor Kompany. Beiden zien het sneller dan de rest en handelen ook sneller. RSCA pakte een punt op Mechelen en dat is al beter dan vorig seizoen, maar Frank Vercauteren – die gerust wat eerder een tweede wissel mocht doorvoeren – heeft nog zeer veel werk… En misschien hopen dat Peter Verbeke toch ook een ervaren speler haalt en niet enkel jongens met een ‘groeimarge’?

Claudio Reulens

LEES OOK: Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Zal Kana tegen STVV in de basis starten?

Meest recent

Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

10
10
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

18
18
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

34
34
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

5
5
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

31
31
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

20
20
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

229
229
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

127
127
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

149
149
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

59
59
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

114
114
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

80
80
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

60
60
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

118
118
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

276
276
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

189
189
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

125
125
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

459
459
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

163
163
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

308
308
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

116
116
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

443
443

Meer sportnieuws