Veerkrachtig Moeskroen zet Antwerp met beide voeten op de grond

door
Veerkrachtig Moeskroen zet Antwerp met beide voeten op de grond

Vorige week was Antwerp nog het delirium nabij na de verdiende bekerwinst tegen Club Brugge, vanavond verging het The Great Old minder goed. In eigen huis voetbalde het stroef en inspiratieloos en finaal liet het ook nog de zege uit handen glippen tegen een moedig Moeskroen.

Voor Antwerp kon het seizoen niet beter beginnen. Het beëindigde het vorige seizoen, vorige week, met een zege in de finale van de Croky Cup tegen Club Brugge. Volgens Ivan Leko was er sprake van wat decompressie en de vraag was of The Great Old ook vanavond kon overtuigen tegen Moeskroen. Bij de thuisploeg begon Lamkel Ze deze keer op de bank, De Pauw kreeg wel een basisplaats en in doel stond Butez. Les Hurlus hadden nog maar pas een volwaardige kern en speelden met een pak huurlingen van Rijsel.
Lange studieronde, nadien prima Koffi
We zagen een lange studieronde op de lege Bosuil, na twintig minuten spelen was er een eerste schotje van de bezoekers via Badibanga dat hoog over vloog. Iets voorbij het halfuur schoot Antwerp eindelijk wakker en Pius dwong doelman Koffi met een kopslag tot een prachtige redding. De thuisploeg duwde nu door en kreeg via Haroun en Juklerod opnieuw twee uitstekende kansen, elke keer lag de bezoekende doelman prima in de weg. Moeskroen creëerde weinig maar Badibanga schoot op slag van rust toch eens in de handen van Butez. Halfweg waren beide ploegen nog niet tot scoren gekomen.

De Pauw keerde terug naar de Belgische competitie en kreeg meteen een basisplaats van Leko.
Antwerp overtuigt niet en laat zich finaal in slaap wiegen
Antwerp kwam gedreven uit de kleedkamer en kreeg na een paar minuten spelen al een strafschop toen Mbokani foutief werd gestopt door Onana. Refaelov zette zich achter de bal en schoot de 1-0 keurig binnen. De felle start van The Great Old kende voorlopig geen vervolg. Aan de overzijde slaagde ook Moeskroen er niet in om echt gevaarlijk te worden. Halfweg de tweede helft kreeg Refaelov een prima kans om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen, Koffi bracht andermaal redding voor Les Hurlus. Een gelijkmaker zat er niet meteen aan te komen maar kwam er wel op dik tien minuten van het einde: Bakic met een prachtige uithaal en doelman Butez was voor de eerste keer geklopt: 1-1. De thuisploeg deed er nog alles aan om de zege over de streep te trekken maar kwam finaal tekort. Zo pakt Moeskroen meteen een onverhoopt punt.
Scoreverloop:
1-0 (49') Refaelov, 1-1 (78') Bakic

LEES OOK: 'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Heeft Antwerp nog een deel versterkingen nodig?

Meest recent

Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

101
101
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

95
95
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

38
38
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

219
219
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

70
70
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

357
357
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

99
99
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

181
181
Clement doet boekje open over zijn Engels avontuur

Philippe Clement had altijd al de ambitie om op een dag in Engeland te werken. Enkele maanden ...

148
148
'Frutos helpt Anderlecht en strikt overbodige speler'

Olivier Renard moet de kern van RSC Anderlecht dringend gaan uitdunnen. Cédric Hatenboer ...

357
357
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

292
292
'Aston Villa doet zaken met Belgische club'

Aston Villa is dit seizoen opnieuw één van de revelaties in de Premier League. Na een ...

153
153
Leko neemt twijfels weg over keeperskwestie bij Club

Voor Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Dinsdag staat het voor zijn eerste wedstrijd van ...

388
388
'Transfer dichterbij: sterkhouder ontbreekt bij Antwerp'

Deze week ontwaakt het Belgische voetbal weer uit zijn winterslaap. Dat gebeurt in eerste instantie ...

168
168
'Club gaat overstag en laat Onyedika alsnog vertrekken'

Bij Club Brugge zou de kassa deze mercato weleens stevig kunnen gaan rinkelen. Zondagavond rondden ...

1308
1308
'Standard snakt naar aanwinst na nieuwe domper'

Standard prijkt voorlopig op een knappe zesde plaats in de Jupiler Pro League, maar het zal alles ...

211
211
Coucke’s opvallende Gouden Schoen-keuze laat fans sprakeloos

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de spotlights naar zich toe trekt. Gisteren op het Gala van ...

145
145
'OHL zet streep door miljoenentransfer'

Bij OH Leuven rinkelde de kassa vorige zomer stevig met de verkoop van Ezechiel Banzuzi. Het ...

37
37
'Anderlecht plooit: transfer snel afgerond'

Er ligt bij Anderlecht deze winter heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig blijft het ...

684
684
'Enorme transferbom: megabod voor Lukaku'

Romelu Lukaku werd zondagavond op het Gala van de Gouden Schoen verkozen tot beste Belg in het ...

945
945
'Union heeft weer beet: medische testen gepland'

De wintermercato is intussen al een tijdje weer open in België, maar bij de topclubs in ons ...

138
138
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt lieveling terug, prijskaartje Tzolis bekend'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

445
445
‘Vijf transferdossiers Renard: één pion vertrekt sowieso’

Het is weer een drukke periode bij Olivier Renard en RSC Anderlecht. De wintermercato zorgt voor ...

467
467
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

166
166
Spanje in de ban van Mbappé: superster start oorlog

Real Madrid verloor in de Supercopa van grote rivaal FC Barcelona en daar was Kylian Mbappé ...

259
259

Meer sportnieuws