Veerkrachtig Moeskroen zet Antwerp met beide voeten op de grond

311 stemmen
Veerkrachtig Moeskroen zet Antwerp met beide voeten op de grond

Vorige week was Antwerp nog het delirium nabij na de verdiende bekerwinst tegen Club Brugge, vanavond verging het The Great Old minder goed. In eigen huis voetbalde het stroef en inspiratieloos en finaal liet het ook nog de zege uit handen glippen tegen een moedig Moeskroen.

Voor Antwerp kon het seizoen niet beter beginnen. Het beëindigde het vorige seizoen, vorige week, met een zege in de finale van de Croky Cup tegen Club Brugge. Volgens Ivan Leko was er sprake van wat decompressie en de vraag was of The Great Old ook vanavond kon overtuigen tegen Moeskroen. Bij de thuisploeg begon Lamkel Ze deze keer op de bank, De Pauw kreeg wel een basisplaats en in doel stond Butez. Les Hurlus hadden nog maar pas een volwaardige kern en speelden met een pak huurlingen van Rijsel.
Lange studieronde, nadien prima Koffi
We zagen een lange studieronde op de lege Bosuil, na twintig minuten spelen was er een eerste schotje van de bezoekers via Badibanga dat hoog over vloog. Iets voorbij het halfuur schoot Antwerp eindelijk wakker en Pius dwong doelman Koffi met een kopslag tot een prachtige redding. De thuisploeg duwde nu door en kreeg via Haroun en Juklerod opnieuw twee uitstekende kansen, elke keer lag de bezoekende doelman prima in de weg. Moeskroen creëerde weinig maar Badibanga schoot op slag van rust toch eens in de handen van Butez. Halfweg waren beide ploegen nog niet tot scoren gekomen.

De Pauw keerde terug naar de Belgische competitie en kreeg meteen een basisplaats van Leko.
Antwerp overtuigt niet en laat zich finaal in slaap wiegen
Antwerp kwam gedreven uit de kleedkamer en kreeg na een paar minuten spelen al een strafschop toen Mbokani foutief werd gestopt door Onana. Refaelov zette zich achter de bal en schoot de 1-0 keurig binnen. De felle start van The Great Old kende voorlopig geen vervolg. Aan de overzijde slaagde ook Moeskroen er niet in om echt gevaarlijk te worden. Halfweg de tweede helft kreeg Refaelov een prima kans om de wedstrijd in een definitieve plooi te leggen, Koffi bracht andermaal redding voor Les Hurlus. Een gelijkmaker zat er niet meteen aan te komen maar kwam er wel op dik tien minuten van het einde: Bakic met een prachtige uithaal en doelman Butez was voor de eerste keer geklopt: 1-1. De thuisploeg deed er nog alles aan om de zege over de streep te trekken maar kwam finaal tekort. Zo pakt Moeskroen meteen een onverhoopt punt.
Scoreverloop:
1-0 (49') Refaelov, 1-1 (78') Bakic

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Heeft Antwerp nog een deel versterkingen nodig?

Meest recent

Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

8
8
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

145
145
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

29
29
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

24
24
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

359
359
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

439
439
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

62
62
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

128
128
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

14
14
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

248
248
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

151
151
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

90
90
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

147
147
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

306
306
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

258
258
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

111
111
Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

425
425
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

731
731
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

134
134
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

332
332
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

171
171
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

89
89
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

87
87
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

251
251

Meer sportnieuws