Serie A kiest MVP: géén Ronaldo, knappe plaats voor Club-flop

276 stemmen
Serie A kiest MVP: géén Ronaldo, knappe plaats voor Club-flop

Cristiano Ronaldo pakte met Juventus voor het tweede jaar op rij de Scudetto, maar een individuele prijs mag hij voorlopig nog niet achter zijn naam zetten. De Serie A besloot immers niet de Portugese superster, maar wel diens ploeggenoot Paulo Dybala uit te roepen tot MVP oftewel beste speler van het seizoen 2019-2020.


De 26-jarige Argentijn vormde een dodelijke tandem met CR7 en liet zo elf doelpunten en evenveel assists optekenen. Ronaldo, zelf goed voor 31 treffers, weet zo zichzelf niet op te volgen als laureaat. Eerder moest de 35-jarige goalgetter ook al Lazio-scherpschutter Ciro Immobile voor zich dulden in de topscorersstand, die hem zo ook aftroeft in de verkiezing van beste aanvaller. Voor het overige gingen Wojciech Szczesny (Juventus), Stefan de Vrij (Inter), Alejandro Gomez (Atalanta) en Dejan Kulukevski (Parma) lopen met respectievelijk de prijzen voor beste doelman, verdediger, middenvelder en belofte.

Naast de officiële verkiezing stelde ook het wereldbekende Gazzetta dello Sport trouwens een lijst samen van beste spelers in het voorbije kampioenschap van Italië. Daarin eindigt opnieuw Dybala bovenaan het pak, voor Immobile en Ronaldo. Onze landgenoot en Inter-speerpunt Romelu Lukaku verovert volgens de krant een knappe vijfde plaats, voormalig Club Brugge-flop Sofyan Amrabat wordt beloond voor zijn sterke campagne bij Hellas Verona met een achtste stek vlak achter Zlatan Ibrahimovic (AC Milan). Radja Nainggolan staat hier overigens eveneens in de top 20, net zoals ex-Genkie Sergej Milinkovic-Savic.

LEES OOK: 'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Is Dybala volgens u een terechte winnaar?

Meest recent

Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

74
74
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

51
51
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

39
39
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

438
438
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

183
183
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

81
81
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

95
95
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

97
97
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

9
9
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

83
83
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

249
249
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

102
102
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

366
366
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

95
95
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

129
129
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

529
529
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

192
192
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

66
66
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

335
335
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

256
256
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

131
131
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

188
188
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

495
495
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

93
93

Meer sportnieuws