Serie A kiest MVP: géén Ronaldo, knappe plaats voor Club-flop

door
Serie A kiest MVP: géén Ronaldo, knappe plaats voor Club-flop

Cristiano Ronaldo pakte met Juventus voor het tweede jaar op rij de Scudetto, maar een individuele prijs mag hij voorlopig nog niet achter zijn naam zetten. De Serie A besloot immers niet de Portugese superster, maar wel diens ploeggenoot Paulo Dybala uit te roepen tot MVP oftewel beste speler van het seizoen 2019-2020.


De 26-jarige Argentijn vormde een dodelijke tandem met CR7 en liet zo elf doelpunten en evenveel assists optekenen. Ronaldo, zelf goed voor 31 treffers, weet zo zichzelf niet op te volgen als laureaat. Eerder moest de 35-jarige goalgetter ook al Lazio-scherpschutter Ciro Immobile voor zich dulden in de topscorersstand, die hem zo ook aftroeft in de verkiezing van beste aanvaller. Voor het overige gingen Wojciech Szczesny (Juventus), Stefan de Vrij (Inter), Alejandro Gomez (Atalanta) en Dejan Kulukevski (Parma) lopen met respectievelijk de prijzen voor beste doelman, verdediger, middenvelder en belofte.

Naast de officiële verkiezing stelde ook het wereldbekende Gazzetta dello Sport trouwens een lijst samen van beste spelers in het voorbije kampioenschap van Italië. Daarin eindigt opnieuw Dybala bovenaan het pak, voor Immobile en Ronaldo. Onze landgenoot en Inter-speerpunt Romelu Lukaku verovert volgens de krant een knappe vijfde plaats, voormalig Club Brugge-flop Sofyan Amrabat wordt beloond voor zijn sterke campagne bij Hellas Verona met een achtste stek vlak achter Zlatan Ibrahimovic (AC Milan). Radja Nainggolan staat hier overigens eveneens in de top 20, net zoals ex-Genkie Sergej Milinkovic-Savic.

LEES OOK: Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Is Dybala volgens u een terechte winnaar?

Meest recent

Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

9
9
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

39
39
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

153
153
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

44
44
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

65
65
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

121
121
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

386
386
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

447
447
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

152
152
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

273
273
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie duidt schuldige aan in Leko-soap

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

453
453
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

52
52
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

215
215
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

51
51
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

291
291
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

305
305
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

190
190
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

34
34
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

417
417
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

285
285
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

171
171
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

189
189
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

32
32
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

311
311
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

53
53

Meer sportnieuws