"Aanwezigheid van Brys geeft extra dimensie aan OHL-Beerschot"

201

Welkom in België. Oud-Heverlee Leuven en Beerschot V.A. maakten zich al weken klaar voor een echte finalematch om promotie. Twee dagen voor die match kregen de twee het nieuws dat ze beiden promoveren. De partij is vooral voor de eer om zich ‘Kampioen van Eerste Klasse B 2019-2020’ te noemen. Voetbalnieuws blikte vooruit met Franky Van der Elst en Wim Raymaekers.


Van der Elst was vier jaar trainer bij Germinal Beerschot en volgt de club nog steeds, net als het voetbal in 1B. Hij kijkt uit naar de heenwedstrijd. In Antwerpen werd het 1-0. "Ik ben benieuwd, want het is een beetje zoals de bekerfinale. OHL zal er toch een stuk anders uitzien en je kan wel zeggen dat zij in het nadeel zijn. Ze kunnen niet rekenen op het thuisvoordeel doordat ze in een leeg stadion moeten spelen en ze moeten een 1-0 ophalen. Dat is in die omstandigheden niet makkelijk. Met Marc Brys hebben ze ondertussen wel een trainer die ervaring heeft met dergelijke wedstrijden, dus dat is dan weer een pluspunt. Ik kijk wel uit naar de wedstrijd en ik ga zeker kijken. De vorige partij was een heel aangenaam kijkstuk."


Raymaekers was jarenlang een vaste waarde centraal in de defensie van OHL. Hij is er nog altijd graag gezien en draagt zijn ex-club nog steeds een warm hart toe. "In voetbal is alles mogelijk. Destijds zat Beerschot in een bepaalde flow waardoor ze er toen goed voor stonden, maar gezien de bizarre tijd die er voor beide ploegen is geweest, geef ik OHL nog een prima kans om te winnen. Zeker als ze op voorsprong kunnen komen. Jammer wel dat er geen supporters aanwezig mogen/kunnen zijn, want daar doe je het toch altijd voor."

Een extra pigment: Marc Brys die sinds enkele weken coach is van OHL. "Marc Brys zijn reputatie kennende zal hij de spelers wel optimaal kunnen voorbereiden en motiveren. Zeker met zijn verleden bij Beerschot geeft dat deze wedstrijd nog een extra dimensie. De kern en kwaliteit is groot genoeg bij OHL om het verlies van enkele spelers op te vangen voor één beslissende wedstrijd. Het zal vooral doorslaggevend zijn hoe de spelers reageren na zo een lange inactiviteit."


Raymaekers, die komend seizoen als assistent-trainer werkzaam is bij de Limburgse eersteprovincialer Zonhoven United en na het behalen van het UEFA B-diploma ook een UEFA A-diploma wil halen, kende een geweldige tijd bij OHL. Hij promoveerde in 2011 met de club naar de hoogste afdeling.

"Het is en blijft de mooiste periode uit mijn leven. Met een hechte spelersgroep en staf hebben we geschiedenis geschreven en in die jaren een unieke connectie met de supporters en regio Leuven opgebouwd. Persoonlijk was het voor mij altijd een kinderdroom en doel om op het hoogste niveau actief te zijn. Spijtig genoeg heb ik destijds tegen KV Mechelen een zware knieblessure opgelopen die de rest van mijn carrière heeft gehypothekeerd en waardoor mijn afscheid wel wrang blijft smaken na al die tijd. Maar als er één club en regio is waar ik nog graag blijf komen, is het wel Leuven en OHL!"

Het slotwoord is voor Van der Elst, voor wie het logisch is dat ze in 1A met 18 ploegen zullen aantreden. "Het was altijd het beste geweest om met 18 ploegen te starten. Maar dan heb je ook Westerlo dat zal aangeven dat zij die extra ploeg in 1A moeten zijn omdat ze over heel het seizoen de meeste punten hebben gehaald..."

Claudio Reulens

LEES OOK: Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

🚀

Wie gaat het halen?

Meest recent

Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

17
17
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

73
73
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

49
49
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

28
28
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

18
18
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

370
370
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Plotse megatransfer Cercle, Bayern grijpt in'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

151
151
Meteen rumoer bij Anderlecht: “Publiek wordt al nerveus”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 0-0 gelijk tegen KRC Genk. Paars-Wit staat na vijf ...

294
294
Brandon Mechele maakt diepe emoties los met één bericht

Brandon Mechele heeft heel wat emoties losgemaakt met een recent bericht. De verdediger van Club ...

122
122
Stassin verstuurt duidelijke boodschap richting van Bommel

Lucas Stassin werd afgelopen zomer over het hoofd gezien in de WK-selectie van bondscoach Rudi ...

35
35
Schrijvers bonkt op tafel bij OHL: “Het is belachelijk”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar klappen vallen in de Jupiler Pro League. Tegen promovendus ...

128
128
Vandenbempt: "Hij laat een krater achter bij Club Brugge"

Club Brugge pakt een twaalf op vijftien, waardoor de start dus goed is. Alleen is Blauw-Zwart ...

470
470
Weelde voor Van Bommel: plots extra opties bij Rode Duivels

Mark van Bommel maakt deze maand zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. De zomermercato ...

130
130
Vandenbempt looft JPL-club: "Goed voor het Belgisch voetbal"

De eerste vijf speeldagen van de Jupiler Pro League liggen achter de rug. Het seizoen kan nu ...

287
287
Potts zwaar onder de indruk: "Ik schrok ervan"

Club Brugge is met een 12 op 15 goed begonnen aan het seizoen, al is het voetbal nog niet geweldig. ...

526
526
KBVB komt met vlammend statement richting Infantino

FIFA-voorzitter Gianni Infantino verliest overal ter wereld steun. De Koninklijke Belgische ...

128
128
Anderlecht – KRC Genk: Bruno zorgt voor totale ommekeer

RSC Anderlecht is onder Vitor Bruno een heel ander team geworden. Net alleen door de nieuwe spelers, ...

420
420
Degryse onder de indruk: "Zij zijn de ploeg van de week"

De Jupiler Pro League is ondertussen alweer vijf speeldagen ver. En het is zowaar AA Gent dat met ...

313
313
Engelsen waarschuwen voor vier Club-spelers: "Major threat"

Club Brugge krijgt dinsdagavond de eer om de League Phase van de Champions League op gang te ...

469
469
"Ongezien" - Thorup wrijft zich in de ogen bij Genkse uitblinker

KRC Genk slaagde er zondagavond niet in om de volle buit te pakken op het veld van RSC Anderlecht. ...

349
349
Gent vindt steunpilaar: "We gaan wel eens in de clinch"

Na vijf speeldagen is het zowaar AA Gent dat met het maximum van de punten aan de leiding staat in ...

173
173
Late slipper Man United: Engelse pers pakt Lammens aan

Manchester United leek zondagnamiddag op weg naar zijn eerste uitzege van het seizoen. Maar op het ...

106
106
‘Leko betrapt op smerig dubbelspel bij Club Brugge’

Een rode kaart van Carlos Forbs was voor Ivan Leko voldoende om zijn speler publiek aan de ...

653
653
Gent niet te stoppen: nieuw target voor interland-break

AA Gent blijft de successen maar opstapelen in dit prille seizoen. Zondagmiddag legden de Buffalo's ...

251
251

Meer sportnieuws