"Aanwezigheid van Brys geeft extra dimensie aan OHL-Beerschot"

door

Welkom in België. Oud-Heverlee Leuven en Beerschot V.A. maakten zich al weken klaar voor een echte finalematch om promotie. Twee dagen voor die match kregen de twee het nieuws dat ze beiden promoveren. De partij is vooral voor de eer om zich ‘Kampioen van Eerste Klasse B 2019-2020’ te noemen. Voetbalnieuws blikte vooruit met Franky Van der Elst en Wim Raymaekers.


Van der Elst was vier jaar trainer bij Germinal Beerschot en volgt de club nog steeds, net als het voetbal in 1B. Hij kijkt uit naar de heenwedstrijd. In Antwerpen werd het 1-0. "Ik ben benieuwd, want het is een beetje zoals de bekerfinale. OHL zal er toch een stuk anders uitzien en je kan wel zeggen dat zij in het nadeel zijn. Ze kunnen niet rekenen op het thuisvoordeel doordat ze in een leeg stadion moeten spelen en ze moeten een 1-0 ophalen. Dat is in die omstandigheden niet makkelijk. Met Marc Brys hebben ze ondertussen wel een trainer die ervaring heeft met dergelijke wedstrijden, dus dat is dan weer een pluspunt. Ik kijk wel uit naar de wedstrijd en ik ga zeker kijken. De vorige partij was een heel aangenaam kijkstuk."


Raymaekers was jarenlang een vaste waarde centraal in de defensie van OHL. Hij is er nog altijd graag gezien en draagt zijn ex-club nog steeds een warm hart toe. "In voetbal is alles mogelijk. Destijds zat Beerschot in een bepaalde flow waardoor ze er toen goed voor stonden, maar gezien de bizarre tijd die er voor beide ploegen is geweest, geef ik OHL nog een prima kans om te winnen. Zeker als ze op voorsprong kunnen komen. Jammer wel dat er geen supporters aanwezig mogen/kunnen zijn, want daar doe je het toch altijd voor."

Een extra pigment: Marc Brys die sinds enkele weken coach is van OHL. "Marc Brys zijn reputatie kennende zal hij de spelers wel optimaal kunnen voorbereiden en motiveren. Zeker met zijn verleden bij Beerschot geeft dat deze wedstrijd nog een extra dimensie. De kern en kwaliteit is groot genoeg bij OHL om het verlies van enkele spelers op te vangen voor één beslissende wedstrijd. Het zal vooral doorslaggevend zijn hoe de spelers reageren na zo een lange inactiviteit."


Raymaekers, die komend seizoen als assistent-trainer werkzaam is bij de Limburgse eersteprovincialer Zonhoven United en na het behalen van het UEFA B-diploma ook een UEFA A-diploma wil halen, kende een geweldige tijd bij OHL. Hij promoveerde in 2011 met de club naar de hoogste afdeling.

"Het is en blijft de mooiste periode uit mijn leven. Met een hechte spelersgroep en staf hebben we geschiedenis geschreven en in die jaren een unieke connectie met de supporters en regio Leuven opgebouwd. Persoonlijk was het voor mij altijd een kinderdroom en doel om op het hoogste niveau actief te zijn. Spijtig genoeg heb ik destijds tegen KV Mechelen een zware knieblessure opgelopen die de rest van mijn carrière heeft gehypothekeerd en waardoor mijn afscheid wel wrang blijft smaken na al die tijd. Maar als er één club en regio is waar ik nog graag blijf komen, is het wel Leuven en OHL!"

Het slotwoord is voor Van der Elst, voor wie het logisch is dat ze in 1A met 18 ploegen zullen aantreden. "Het was altijd het beste geweest om met 18 ploegen te starten. Maar dan heb je ook Westerlo dat zal aangeven dat zij die extra ploeg in 1A moeten zijn omdat ze over heel het seizoen de meeste punten hebben gehaald..."

Claudio Reulens

LEES OOK: Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot
270

Wie gaat het halen?

Meest recent

AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

7
7
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

51
51
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

43
43
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

285
285
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

472
472
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

117
117
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

73
73
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

272
272
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

183
183
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

42
42
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

623
623
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

66
66
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

268
268
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

88
88
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

219
219
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

249
249
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

504
504
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

54
54
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

77
77
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

707
707
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

131
131
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

115
115
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

167
167
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

172
172

Meer sportnieuws