"Aanwezigheid van Brys geeft extra dimensie aan OHL-Beerschot"

door

Welkom in België. Oud-Heverlee Leuven en Beerschot V.A. maakten zich al weken klaar voor een echte finalematch om promotie. Twee dagen voor die match kregen de twee het nieuws dat ze beiden promoveren. De partij is vooral voor de eer om zich ‘Kampioen van Eerste Klasse B 2019-2020’ te noemen. Voetbalnieuws blikte vooruit met Franky Van der Elst en Wim Raymaekers.


Van der Elst was vier jaar trainer bij Germinal Beerschot en volgt de club nog steeds, net als het voetbal in 1B. Hij kijkt uit naar de heenwedstrijd. In Antwerpen werd het 1-0. "Ik ben benieuwd, want het is een beetje zoals de bekerfinale. OHL zal er toch een stuk anders uitzien en je kan wel zeggen dat zij in het nadeel zijn. Ze kunnen niet rekenen op het thuisvoordeel doordat ze in een leeg stadion moeten spelen en ze moeten een 1-0 ophalen. Dat is in die omstandigheden niet makkelijk. Met Marc Brys hebben ze ondertussen wel een trainer die ervaring heeft met dergelijke wedstrijden, dus dat is dan weer een pluspunt. Ik kijk wel uit naar de wedstrijd en ik ga zeker kijken. De vorige partij was een heel aangenaam kijkstuk."


Raymaekers was jarenlang een vaste waarde centraal in de defensie van OHL. Hij is er nog altijd graag gezien en draagt zijn ex-club nog steeds een warm hart toe. "In voetbal is alles mogelijk. Destijds zat Beerschot in een bepaalde flow waardoor ze er toen goed voor stonden, maar gezien de bizarre tijd die er voor beide ploegen is geweest, geef ik OHL nog een prima kans om te winnen. Zeker als ze op voorsprong kunnen komen. Jammer wel dat er geen supporters aanwezig mogen/kunnen zijn, want daar doe je het toch altijd voor."

Een extra pigment: Marc Brys die sinds enkele weken coach is van OHL. "Marc Brys zijn reputatie kennende zal hij de spelers wel optimaal kunnen voorbereiden en motiveren. Zeker met zijn verleden bij Beerschot geeft dat deze wedstrijd nog een extra dimensie. De kern en kwaliteit is groot genoeg bij OHL om het verlies van enkele spelers op te vangen voor één beslissende wedstrijd. Het zal vooral doorslaggevend zijn hoe de spelers reageren na zo een lange inactiviteit."


Raymaekers, die komend seizoen als assistent-trainer werkzaam is bij de Limburgse eersteprovincialer Zonhoven United en na het behalen van het UEFA B-diploma ook een UEFA A-diploma wil halen, kende een geweldige tijd bij OHL. Hij promoveerde in 2011 met de club naar de hoogste afdeling.

"Het is en blijft de mooiste periode uit mijn leven. Met een hechte spelersgroep en staf hebben we geschiedenis geschreven en in die jaren een unieke connectie met de supporters en regio Leuven opgebouwd. Persoonlijk was het voor mij altijd een kinderdroom en doel om op het hoogste niveau actief te zijn. Spijtig genoeg heb ik destijds tegen KV Mechelen een zware knieblessure opgelopen die de rest van mijn carrière heeft gehypothekeerd en waardoor mijn afscheid wel wrang blijft smaken na al die tijd. Maar als er één club en regio is waar ik nog graag blijf komen, is het wel Leuven en OHL!"

Het slotwoord is voor Van der Elst, voor wie het logisch is dat ze in 1A met 18 ploegen zullen aantreden. "Het was altijd het beste geweest om met 18 ploegen te starten. Maar dan heb je ook Westerlo dat zal aangeven dat zij die extra ploeg in 1A moeten zijn omdat ze over heel het seizoen de meeste punten hebben gehaald..."

Claudio Reulens

LEES OOK: Mazzu raast door en pakt ook de scalp van Cercle Brugge

Wie gaat het halen?

Meest recent

'Lukaku duwt gaspedaal in: comeback vroeger dan verwacht?'

Zoek dezer dagen niet naar Belgen bij Napoli, want Antonio Conte kan voorlopig niet rekenen op zijn ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer De Cat, Club breekt weer record'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

88
88
'Code rood in Anderlecht: De Cat richting Bundesliga'

Op amper 17-jarige leeftijd beleeft Nathan De Cat al zijn seizoen van de doorbraak bij RSC ...

13
13
'Ordonez verlaat Club Brugge: opvolger al bekend?'

Club Brugge deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt. Dat de kassa ook ...

85
85
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

173
173
Coucke keert kar: Anderlecht dumpt masterplan Vandenhaute

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook bij RSC Anderlecht, waar er na de aftocht van Wouter Vandenhaute ...

270
270
JPL-format: 'Baro loopt blauwtje, Club wil BeNe-liga'

Terwijl de discussie rond de mediarechten het leeuwendeel van de aandacht opeist laait op de ...

282
282
Julie Vanloo laat tranen rollen: Club-fans diep geraakt

Het was een emotionele klap die tot in de harten van de Club Brugge-fans aankwam. Julie Vanloo, ...

122
122
Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Anthony Moris verliet Union SG afgelopen zomer door de grote poort. Na een landstitel trok hij naar ...

159
159
'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Union SG is de afgelopen jaren door een zeer goed beleid uitgegroeid tot een stabiele Belgische ...

65
65
Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Vincent Mannaert moet héél erg opletten met Congo, want zij plukten al heel wat ...

68
68
Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Royal Antwerp FC verloor afgelopen zomer heel veel kwaliteit, waaronder Tjaronn Chery. Die keerde ...

161
161
'Stadiondossiers Club en RSCA: verrassende evolutie'

Bij Club Brugge en RSC Anderlecht is het duidelijk dat beide clubs nood hebben aan een groter en ...

568
568
STVV valt internationaal op: "Of er een transfer volgt?"

STVV is dit seizoen een van de best voetballende ploegen in de Jupiler Pro League en ze staan ...

55
55
Martinez velt verrassend oordeel over rode kaart Ronaldo

Cristiano Ronaldo liet zijn ploeg in de steek tegen Ierland. De 40-jarige Portugese aanvaller kreeg ...

112
112
De Cat zet Duitsland op z’n kop: hij stormt op één club af

Nathan De Cat is in één klap geen Anderlecht-projectje meer, maar de inzet van een ...

436
436
'Verschueren verrast: pikant transferoffensief bij Anderlecht'

Michael Verschueren sprak voor de match tegen Club Brugge uitgebreid met de media. De voorzitter van ...

409
409
Blunder Garcia? Coach 'vergeet' twee doelpuntenmachines

Bij de Rode Duivels is er toch een probleem in de spits. Romelu Lukaku is out, Charles De Ketelaere ...

233
233
Flop van Antwerp moet redder in nood worden bij Oranje

Nederland zoekt al vele jaren naar een absolute klepper als centrumspits. Cody Gakpo en Memphis ...

88
88
'Anderlecht schakelt door: winterse toptransfer hangende'

RSC Anderlecht speelde twee goede matchen tegen KV Mechelen en Club Brugge, maar daarmee zijn niet ...

391
391
Garcia keihard: twee Rode Duivels zien WK wegglippen

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Dat is ook zo bij de Rode Duivels sinds Rudi Garcia Domenico Tedesco ...

317
317
Ronaldo toont kleinste kantje: zware gevolgen dreigen

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez had gehoopt om donderdagavond zijn WK-ticket officieel ...

148
148
JPL terug op Telenet en Proximus? Club mengt zich in DAZN-soap

De soap rond de televisierechten in het Belgische voetbal blijft de gemoederen bedaren. Binnen de ...

1189
1189
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

190
190
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

126
126

Meer sportnieuws