Arsenal vecht zich naar Europees voetbal met vierde FA Cup zege in zeven jaar

184
Arsenal vecht zich naar Europees voetbal met vierde FA Cup zege in zeven jaar

Voor de vierde keer in zeven jaar (!) heeft Arsenal de FA Cup gewonnen. In de finale toonde het veerkracht door een vroege achterstand nog om te zetten in een zege. De grote held van The Gunners was andermaal Aubameyang, die zijn ploeg liet zegevieren.

Arsenal en Chelsea speelden dit seizoen een bijrol in de Premier League, beide ploegen kenden tot nu toe wel een vlekkeloos parcours in de FA Cup. In de finale op Wembley kon één van de twee zijn seizoen nog opfleuren met een prestigieuze trofee.
Heerlijk doelpunt Pulisic, Aubameyang stelt gelijk
The Blues deden het met een verjongd elftal zeker niet slecht dit seizoen maar kwamen nooit in de buurt van het oppermachtige Liverpool en achtervolger Manchester City. Nieuwbakken coach Lampard kon wel meteen een eerste trofee pakken. Bij Arsenal was het weer wisselvalligheid troef, toch pakten The Gunners in de halve finale de scalp van het City van Guardiola. In deze finale opende Chelsea het beste, na amper vijf minuten spelen kwam Pulisic na een knappe aanval plots oog in oog met Martinez en de vroege 0-1 was een feit. Arsenal kwam nadien beter in de wedstrijd en halfweg de eerste helft kreeg het een strafschop na een fout op de doorgebroken Aubameyang. De spits zette zich zelf achter de bal en liet Caballero kansloos: 1-1. The Gunners waren ook nadien de betere ploeg maar halfweg was nog alles mogelijk op Wembley.

Aubameyang benut na een klein halfuur een strafschop voor Arsenal.
Aubameyang zorgt met klasseflits voor beslissing
Na de rust had Chelsea pech, nadat het in de eerste helft Azpilicueta kwijtspeelde met een hamstringblessure, onderging doelpuntenmaker Pulisic na de pauze hetzelfde lot. Halfweg de tweede helft kwam Arsenal op voorsprong toen Aubameyang werd aangespeeld in de zestien meter, zich knap vrij kapte en vervolgens doelman Caballero stifte: 2-1 voor de ploeg van Arteta.De opdracht werd nadien nog wat zwaarder voor Chelsea toen Kovacic tien minuten later een tweede gele kaart kreeg. Met een man minder moest de ploeg van Lampard op zoek naar de gelijkmaker. Verder dan wat halve kansen kwam Chelsea echter niet meer en zo pakt Arsenal verdiend de zege en het laatste Europees ticket.
Scoreverloop:
0-1 (5') Pulisic, 1-1 (29') Aubameyang (p), 2-1 (68') Aubameyang

LEES OOK: Brighton geeft Arsenal pak voor de broek

Verdiende zege?

Meest recent

Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

448
448
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

14
14
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

172
172
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

39
39
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

25
25
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

103
103
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

217
217
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

49
49
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

47
47
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

172
172
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

219
219
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

204
204
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1177
1177
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

113
113
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

47
47
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

314
314
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

85
85
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

70
70
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

33
33
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

70
70
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

48
48
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

83
83
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

30
30
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

182
182
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

369
369

Meer sportnieuws