"Hoedt, Bolat en Defour hadden nog tegen Club Brugge kunnen spelen"

454

Club Brugge en Royal Antwerp FC kunnen geschiedenis schrijven. Club won in 1996 de dubbel, Antwerp in 1992 voor het laatst de beker. Franky Van der Elst (Club Brugge) en Cisse Severeyns (Antwerp) waren er toen bij. Onze redactie had een gesprek met hen.


Club Brugge start als grote favoriet. "Een bekerfinale is altijd moeilijk te voorspellen, want daarin kan werkelijk alles gebeuren. Het is wel duidelijk dat Club Brugge favoriet is, zeker aangezien Antwerp toch heel anders voor de dag zal komen. Er vertrokken een aantal spelers en de aanwinsten mogen niet spelen. In maart was het toch een ander gegeven met het elftal dat Antwerp toen had", aldus Van der Elst.


Severeyns is het eens met Van der Elst. “Club Brugge is uiteraard de grote favoriet, aangezien het nog over zijn volledige ploeg kan beschikken. Had Antwerp in maart nog pakweg 30 of 40% kans om te winnen, dan is dat met de huidige ploeg die mag aantreden nog ongeveer 10%. Toch had Antwerp het anders kunnen aanpakken. Spelers als Sinan Bolat, Wesley Hoedt en Steven Defour hebben nog geen nieuwe club en hadden misschien wel langer vastgelegd kunnen worden en deze wedstrijd nog afgewerkt hebben."

Badji en Lamkel Zé

Bij Club en Antwerp hebben ze twee aparte gevallen: Youssouph Badji die een sterke voorbereiding kende bij Club, bij Antwerp is Didier Lamkel Zé weer van de partij. "Het is goed dat een talent als Badji aan de oppervlakte komt en hij laat toch zien dat hij potentieel heeft én een neus voor goals. Toch is het voor Club Brugge noodzakelijk dat ze over een spits beschikken zoals een Wesley. Ze hebben ook Europese ambities en dan is een sterke spits toch nodig. Ze hadden dat plan met Krmencik, maar dat lijkt toch stilaan te gaan mislukken”, zegt Van der Elst.

Severeyns ziet dat Lamkel Zé wéér een nieuwe kans krijgt. "Ja, Lamkel Zé… Mogelijke transfergelden bepalen veel en ik denk dat dit toch zijn allerlaatste stuiptrekking gaat zijn. Ik verwacht dat hij toch minuten gaat maken. Dat ze hem misschien nog een keer in de picture willen zetten in de bekerfinale? Dat denk ik ook. In de voetballer Lamkel Zé zullen héél veel ploegen geïnteresseerd zijn, maar al die negatieve kwaliteiten die erbij komen maken een transfer niet makkelijk."


Bij Club hunkeren ze naar een eerste dubbel in 24 jaar. Van der Elst was er in 1996 bij toen Club dat voor het laatste wist klaar te spelen. Het won de titel en pakte tegen Cercle Brugge de beker.

"Het is al lang geleden, dus zoveel herinner ik mij daar niet meer van (lacht). Het zegt wel genoeg dat het al zo lang is geleden dat Club Brugge nog een dubbel won, wat dus wil zeggen dat het zeker niet zo makkelijk is. Voor de huidige ploeg kan dat toch een extra motivatie zijn. Ik herinner mij wel nog dat het geen makkelijke match was tegen Cercle. We waren al een aantal weken daarvoor kampioen geworden en het was toen niet eenvoudig om die focus te behouden. Gelukkig konden we rekenen op de klasse van Mario Stanic, die toen twee keer scoorde. Die ploeg van toen kan je nu wel wat vergelijken met die van vandaag. We hadden ook heel wat spelers die konden scoren en dat is nu ook zo met Vanaken, Vormer, Dennis op zijn manier en Diatta."

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Had Antwerp hen tot 2 augustus moeten proberen vastleggen?

Meest recent

Ex-Genk spits zorgt voor euforie en grote woede in Nederland

Negen doelpunten in veertien wedstrijden en een publiek dat hem op handen draagt. Tolu Arokodare ...

31
31
Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Het nieuws sloeg vorige week in als een bom, ook bij mensen die Vincent Kompany door en door kennen. ...

20
20
Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Noa Lang heeft op het voetbalveld al meermaals laten zien dat hij graag de aandacht naar zich toe ...

15
15
Doku en De Cuyper bikkelen: bekerconfrontatie wordt thriller

Wat een zenuwslopende avond voor Jeremy Doku en Maxim De Cuyper! Manchester City en Brighton moesten ...

48
48
Hein Vanhaezebrouck fileert ex-Club speler tot op het bot

Hein Vanhaezebrouck heeft bij Play Sports wel vaker een opvallende kijk op het voetbal. De analist ...

77
77
Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Kevin De Bruyne beleefde vanavond bij Napoli een wedstrijd met twee gezichten. De Rode Duivel begon ...

34
34
Straffe stoot van Mbangula: "Hopelijk niet de laatste"

Na een veelbelovende start van zijn carrière bij Juventus had Samuel Mbangula het de laatste ...

14
14
Overmars duikt plots op: de rel die zijn carrière veranderde

Marc Overmars was jarenlang een van de grootste namen in het Nederlandse voetbal. Bij Ajax groeide ...

59
59
Club Brugge mag nu al dromen van stevige CL-opsteker

Voor Club Brugge is de Champions League de laatste jaren het favoriete speelterrein geworden. ...

119
119
Kompany is weer thuis: Bayern maakt diagnose bekend

Er heersten de voorbije dagen grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany. Onze landgenoot ...

125
125
OHL Women beleeft weer zwarte avond in Champions League

Het lijkt niet de campagne van OHL Women te gaan worden in de Champions League. Nadat ze nog ...

57
57
Sensatie in San Siro: Mbangula velt Milan met hattrick

AC Milan heeft woensdagavond een zeer slechte zaak gedaan in de Italiaanse titelstrijd. Het leed ...

57
57
"Tielemans zal spijt hebben van zijn keuze voor Man Utd"

Komend weekend wacht Manchester United in de Premier League een lastige verplaatsing naar Chelsea en ...

91
91
Cristiano Ronaldo valt alsnog in prijzen op Gouden Bal

Hij beschouwt zichzelf nog altijd als wellicht de beste speler ter wereld, maar de rest van de ...

59
59
Anderlecht-fans maken statement na pandoering in Gent

Anderlecht lijkt weer op de rand van een crisis te staan nadat het vorig weekend een 4-0 om de oren ...

287
287
'Mignolet schiet in actie voor revelatie Standard'

Standard gaat door een moeilijke periode, want het leed vorig weekend in Genk al zijn vierde ...

151
151
Club zet nieuwe stap in CL en doet monden openvallen

Club Brugge wist de voorbije twee seizoenen telkens net de league phase van de Champions League te ...

559
559
Geen Stassin of Vermant: "Hij wordt de spits van Duivels"

Romelu Lukaku komt bij Fenerbahçe dit seizoen weinig aan spelen toe en is ondertussen ook al ...

224
224
Verheye ziet nog één manco bij de Spor: "Dan rustig seizoen"

In de Challenger Pro League lijkt het dit seizoen voor de titel te zullen gaan tussen Beerschot, dat ...

45
45
FC Barcelona krijgt zeer bizarre straf na affaire-Alvarez

De voorbije transferzomer bracht heel wat toptransfers, maar ook enkele grote deals die uiteindelijk ...

32
32
Jong Genk zal balen na heenmatch in Youth League

De voorbije weken maakte Club NXT alweer indruk in de Youth League door een zeven op negen te ...

142
142
Deschacht opnieuw onder vuur: "Moet hij ons belachelijk maken?"

Olivier Deschacht kreeg de voorbije tijd heel wat kritiek nadat hij in de podcast Ongefilterd liet ...

211
211
Alderweireld lyrisch: "Bijna schandalig hoe goed hij is"

Harry Kane heeft met het winnen van de Gouden Bal de ultieme erkenning gekregen voor zijn ...

110
110
Voorzitter Bayern schetst heel opvallend beeld over Kompany

Vincent Kompany heeft al heel veel indruk gemaakt bij Bayern München. Dat blijkt uit de lovende ...

242
242
'Westerlo wil uitpakken met volgende knaltransfer'

KVC Westerlo is zeer goed bezig en de Kemphanen hebben er op het eerste zicht wel een goede mercato ...

102
102

Meer sportnieuws