"Hoedt, Bolat en Defour hadden nog tegen Club Brugge kunnen spelen"

454

Club Brugge en Royal Antwerp FC kunnen geschiedenis schrijven. Club won in 1996 de dubbel, Antwerp in 1992 voor het laatst de beker. Franky Van der Elst (Club Brugge) en Cisse Severeyns (Antwerp) waren er toen bij. Onze redactie had een gesprek met hen.


Club Brugge start als grote favoriet. "Een bekerfinale is altijd moeilijk te voorspellen, want daarin kan werkelijk alles gebeuren. Het is wel duidelijk dat Club Brugge favoriet is, zeker aangezien Antwerp toch heel anders voor de dag zal komen. Er vertrokken een aantal spelers en de aanwinsten mogen niet spelen. In maart was het toch een ander gegeven met het elftal dat Antwerp toen had", aldus Van der Elst.


Severeyns is het eens met Van der Elst. “Club Brugge is uiteraard de grote favoriet, aangezien het nog over zijn volledige ploeg kan beschikken. Had Antwerp in maart nog pakweg 30 of 40% kans om te winnen, dan is dat met de huidige ploeg die mag aantreden nog ongeveer 10%. Toch had Antwerp het anders kunnen aanpakken. Spelers als Sinan Bolat, Wesley Hoedt en Steven Defour hebben nog geen nieuwe club en hadden misschien wel langer vastgelegd kunnen worden en deze wedstrijd nog afgewerkt hebben."

Badji en Lamkel Zé

Bij Club en Antwerp hebben ze twee aparte gevallen: Youssouph Badji die een sterke voorbereiding kende bij Club, bij Antwerp is Didier Lamkel Zé weer van de partij. "Het is goed dat een talent als Badji aan de oppervlakte komt en hij laat toch zien dat hij potentieel heeft én een neus voor goals. Toch is het voor Club Brugge noodzakelijk dat ze over een spits beschikken zoals een Wesley. Ze hebben ook Europese ambities en dan is een sterke spits toch nodig. Ze hadden dat plan met Krmencik, maar dat lijkt toch stilaan te gaan mislukken”, zegt Van der Elst.

Severeyns ziet dat Lamkel Zé wéér een nieuwe kans krijgt. "Ja, Lamkel Zé… Mogelijke transfergelden bepalen veel en ik denk dat dit toch zijn allerlaatste stuiptrekking gaat zijn. Ik verwacht dat hij toch minuten gaat maken. Dat ze hem misschien nog een keer in de picture willen zetten in de bekerfinale? Dat denk ik ook. In de voetballer Lamkel Zé zullen héél veel ploegen geïnteresseerd zijn, maar al die negatieve kwaliteiten die erbij komen maken een transfer niet makkelijk."


Bij Club hunkeren ze naar een eerste dubbel in 24 jaar. Van der Elst was er in 1996 bij toen Club dat voor het laatste wist klaar te spelen. Het won de titel en pakte tegen Cercle Brugge de beker.

"Het is al lang geleden, dus zoveel herinner ik mij daar niet meer van (lacht). Het zegt wel genoeg dat het al zo lang is geleden dat Club Brugge nog een dubbel won, wat dus wil zeggen dat het zeker niet zo makkelijk is. Voor de huidige ploeg kan dat toch een extra motivatie zijn. Ik herinner mij wel nog dat het geen makkelijke match was tegen Cercle. We waren al een aantal weken daarvoor kampioen geworden en het was toen niet eenvoudig om die focus te behouden. Gelukkig konden we rekenen op de klasse van Mario Stanic, die toen twee keer scoorde. Die ploeg van toen kan je nu wel wat vergelijken met die van vandaag. We hadden ook heel wat spelers die konden scoren en dat is nu ook zo met Vanaken, Vormer, Dennis op zijn manier en Diatta."

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

Had Antwerp hen tot 2 augustus moeten proberen vastleggen?

Meest recent

8 op 10 - Kranten vol lof voor 'patron' bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft de sluimerende crisis voorlopig weer de kop ingedrukt. Paars-Wit pakte ...

77
77
Union meet de schade op: "Hoort niet op voetbalveld"

Union SG blijft uitstekend presteren in de League Phase van de Europa League. Donderdagavond werd ...

24
24
UEL/UECL: Blamage Milan-Belgen, Ajax klopt De Ketelaere

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

23
23
Welke crisis? Anderlecht herpakt zich tegen zwakke Polen

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond herpakt na enkele mindere resultaten. Op het veld van ...

55
55
STVV boekt straffe stunt in Denemarken; nieuwe opdoffer Gent

De Belgische teams in de Cofererence League hebben er een uiteenlopende tweede speeldag opzitten. AA ...

108
108
"Het is 2026" - Bekende presentatrice in de bres voor Club

Club Brugge maakt ondertussen al enkele seizoenen indruk op het Europese toneel. Desondanks wordt ...

320
320
Anderlecht domineert in Polen: "Geef hem de kapiteinsband"

Na een erg lastige week, moest RSC Anderlecht donderdagavond absoluut de rug rechten. En daar ...

184
184
Wedergeboorte bij KRC Genk: "Ben het levende bewijs"

KRC Genk is goed uit de interlandbreak gekomen. De Limburgers wisten hun competitiematch tegen KV ...

62
62
UEL/UECL: Nederlanders aan het feest, Salah nekt Vrancken

Donderdagavond wordt de derde speelronde in de League Phase van de Europa League afgewerkt. ...

28
28
7 op 9! Union duldt geen tegenstand in nieuwe Europese triomf

Union SG staat er na drie speeldagen uitstekend voor in de Europa League. Achter gesloten deuren won ...

53
53
Bruno onthult basiself: zeven wissels tegenover bekerduel

RSC Anderlecht staat donderdagavond onder behoorlijke druk. Na de recente 0 op 6 moet Paars-Wit in ...

84
84
Vertonghen schaakmat gezet: straffe beelden duiken op

Jan Vertonghen zit zeker niet stil na zijn voetbalcarrière. De voormalig Rode Duivel liep al ...

27
27
'Belgische Pirlo': Italië in ban van metamorfose De Bruyne

Nadat hij afgelopen weekend nog geviseerd werd, heeft Kevin De Bruyne indruk gemaakt in de Champions ...

165
165
Jan Boskamp tot tranen toe beroert: verhaal raakt héél diep

Wie Jan Boskamp kent, weet dat achter die norse blik een man schuilt die bij voetbalfans bijzonder ...

58
58
Club Brugge op koers in UCL: droomaffiche in 1/8ste finales?

Club Brugge blijft hoge toppen scheren in de Champions League. Een week na de stuntzege op ...

128
128
Trieste beelden op Jan Breydel: "Regelrechte schande"

Het Jan Breydel-stadion liep woensdagavond weer helemaal vol voor de Champions League-match van Club ...

405
405
‘Real Madrid slaat toe: Rode Duivel wordt nieuwe Courtois’

Thibaut Courtois zegt dat hij de Rode Duivels overslaat om bij Real Madrid zijn plaats te ...

318
318
Vitor Bruno onder druk gezet: steunpilaar spreekt zich uit

RSC Anderlecht kruist donderdagavond de degens met het Poolse Jagiellonia Bialystok. Het kan dan ...

364
364
Vanhaezebrouck beoordeelt Club Brugge: "Meeval van ref"

Een week na de stunt in San Siro boekte Club Brugge een nieuwe overwinning in de Champions League. ...

609
609
Anderlecht in crisisstemming: dagen Bruno al geteld?

Na de bekerblamage tegen Beerschot kan RSC Anderlecht straks in Polen maar beter winnen van ...

214
214
Genk blijft gaan: volgend goudhaantje verlengt contract

KRC Genk is dit seizoen niet in Europa actief, maar dat betekent niet dat er doordeweeks niks te ...

107
107
Club Brugge mag dromen: computer voorspelt CL-stunt

Na drie speeldagen in de Champions League zit Club Brugge al aan zes punten. Hoewel niemand in Jan ...

377
377
Anderlecht krijgt extra opsteker uit ziekenboeg

Met het mes op de keel neemt RSC Anderlecht het op speeldag drie van de Europa League straks tegen ...

130
130
Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

352
352
'Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht'

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

411
411

Meer sportnieuws