Consensus Pro League zorgt meteen voor nieuw probleem

1904 stemmen
Consensus Pro League zorgt meteen voor nieuw probleem

De Belgische voetbalwereld haalt opgelucht adem. Even zag het ernaar uit dat de Pro League koppig voet bij stuk zou houden, maar uiteindelijk werd dan toch een consensus bereikt om 1A tijdelijk uit te breiden tot 18 ploegen. Een verstandige beslissing, die desondanks wel een nieuw probleem met zich meebrengt.


Zo is het ten zeerste de vraag of het volgende seizoen wel nog binnen een week van start gaan, wat ook bij elke andere uitkomst en met het coronavirus indachtig wel sowieso twijfelachtig was. Hoe dan ook mag kalendermaker Nils Van Branteghem alvast weer volop aan de slag om alle stukjes in elkaar te passen, want het totale aantal speeldagen – inclusief mini-playoffs – werd dankzij het resultaat van de Algemene Vergadering uitgebreid van 36 tot 40 stuks. Heel wat extra wedstrijdmomenten om in te plannen dus, om nog maar te zwijgen van de wekelijkse invloed op de tv-uitzendingen. Om rechtenhouder Eleven Sports te plezieren werd het weekendschema zopas namelijk nog in die mate aangepast dat er geen overlapping meer zou zijn tussen de aanvattingsuren van de verschillende duels.

Met één extra matchmoment per speeldag, dient ook daar nu dus nog een mouw aan te worden gepast. Tot slot stellen de bondsreglementen in principe dat de kalender twee weken vóór de competitiestart moet vastliggen, wat nu uiteraard niet het geval is met het oog op de voorziene aftrap op 8 augustus. Daar valt misschien wel nog een uitzondering uit te werken, al valt te betwijfelen of Waasland-Beveren, OH Leuven en Beerschot het zien zitten om daar hun medewerking aan te verlenen. Zij krijgen immers vast liever meer tijd om zich voor te bereiden op hun campagne op het hoogste niveau. Bovendien zou een uitgestelde competitiestart tot pakweg begin september de kans verhogen dat er zo weinig mogelijk wedstrijden zonder publiek in de tribunes moeten worden afgehaspeld.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Wanneer zou het seizoen volgens u best van start gaan?

Meest recent

'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

5
5
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

12
12
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

31
31
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

144
144
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

79
79
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

102
102
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

39
39
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

61
61
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

49
49
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

48
48
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

198
198
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

132
132
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

108
108
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

35
35
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

275
275
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

176
176
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

47
47
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

317
317
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

246
246
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

114
114
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

794
794

Meer sportnieuws