Consensus Pro League zorgt meteen voor nieuw probleem

1904 stemmen
Consensus Pro League zorgt meteen voor nieuw probleem

De Belgische voetbalwereld haalt opgelucht adem. Even zag het ernaar uit dat de Pro League koppig voet bij stuk zou houden, maar uiteindelijk werd dan toch een consensus bereikt om 1A tijdelijk uit te breiden tot 18 ploegen. Een verstandige beslissing, die desondanks wel een nieuw probleem met zich meebrengt.


Zo is het ten zeerste de vraag of het volgende seizoen wel nog binnen een week van start gaan, wat ook bij elke andere uitkomst en met het coronavirus indachtig wel sowieso twijfelachtig was. Hoe dan ook mag kalendermaker Nils Van Branteghem alvast weer volop aan de slag om alle stukjes in elkaar te passen, want het totale aantal speeldagen – inclusief mini-playoffs – werd dankzij het resultaat van de Algemene Vergadering uitgebreid van 36 tot 40 stuks. Heel wat extra wedstrijdmomenten om in te plannen dus, om nog maar te zwijgen van de wekelijkse invloed op de tv-uitzendingen. Om rechtenhouder Eleven Sports te plezieren werd het weekendschema zopas namelijk nog in die mate aangepast dat er geen overlapping meer zou zijn tussen de aanvattingsuren van de verschillende duels.

Met één extra matchmoment per speeldag, dient ook daar nu dus nog een mouw aan te worden gepast. Tot slot stellen de bondsreglementen in principe dat de kalender twee weken vóór de competitiestart moet vastliggen, wat nu uiteraard niet het geval is met het oog op de voorziene aftrap op 8 augustus. Daar valt misschien wel nog een uitzondering uit te werken, al valt te betwijfelen of Waasland-Beveren, OH Leuven en Beerschot het zien zitten om daar hun medewerking aan te verlenen. Zij krijgen immers vast liever meer tijd om zich voor te bereiden op hun campagne op het hoogste niveau. Bovendien zou een uitgestelde competitiestart tot pakweg begin september de kans verhogen dat er zo weinig mogelijk wedstrijden zonder publiek in de tribunes moeten worden afgehaspeld.

LEES OOK: 'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Wanneer zou het seizoen volgens u best van start gaan?

Meest recent

Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

35
35
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

18
18
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

38
38
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

111
111
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

69
69
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

155
155
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

313
313
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

231
231
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

147
147
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

23
23
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

27
27
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

112
112
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

25
25
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

139
139
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

700
700
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

206
206
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

124
124
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

65
65
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

403
403
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

353
353
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

862
862
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

569
569

Meer sportnieuws