Consensus Pro League zorgt meteen voor nieuw probleem

1904 stemmen
Consensus Pro League zorgt meteen voor nieuw probleem

De Belgische voetbalwereld haalt opgelucht adem. Even zag het ernaar uit dat de Pro League koppig voet bij stuk zou houden, maar uiteindelijk werd dan toch een consensus bereikt om 1A tijdelijk uit te breiden tot 18 ploegen. Een verstandige beslissing, die desondanks wel een nieuw probleem met zich meebrengt.


Zo is het ten zeerste de vraag of het volgende seizoen wel nog binnen een week van start gaan, wat ook bij elke andere uitkomst en met het coronavirus indachtig wel sowieso twijfelachtig was. Hoe dan ook mag kalendermaker Nils Van Branteghem alvast weer volop aan de slag om alle stukjes in elkaar te passen, want het totale aantal speeldagen – inclusief mini-playoffs – werd dankzij het resultaat van de Algemene Vergadering uitgebreid van 36 tot 40 stuks. Heel wat extra wedstrijdmomenten om in te plannen dus, om nog maar te zwijgen van de wekelijkse invloed op de tv-uitzendingen. Om rechtenhouder Eleven Sports te plezieren werd het weekendschema zopas namelijk nog in die mate aangepast dat er geen overlapping meer zou zijn tussen de aanvattingsuren van de verschillende duels.

Met één extra matchmoment per speeldag, dient ook daar nu dus nog een mouw aan te worden gepast. Tot slot stellen de bondsreglementen in principe dat de kalender twee weken vóór de competitiestart moet vastliggen, wat nu uiteraard niet het geval is met het oog op de voorziene aftrap op 8 augustus. Daar valt misschien wel nog een uitzondering uit te werken, al valt te betwijfelen of Waasland-Beveren, OH Leuven en Beerschot het zien zitten om daar hun medewerking aan te verlenen. Zij krijgen immers vast liever meer tijd om zich voor te bereiden op hun campagne op het hoogste niveau. Bovendien zou een uitgestelde competitiestart tot pakweg begin september de kans verhogen dat er zo weinig mogelijk wedstrijden zonder publiek in de tribunes moeten worden afgehaspeld.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

Wanneer zou het seizoen volgens u best van start gaan?

Meest recent

‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Club Brugge is de transfermarkt aan het afspeuren op zoek naar gerichte versterkingen, zeker met het ...

17
17
Rudi Garcia met rug tegen de muur: “Lachertje van WK”

Het is van moeten voor de Rode Duivels. Wat een gemakkelijke groep werd verwacht, draait voorlopig ...

60
60
‘Zomerse toptransfer lonkt plots voor Wout Faes’

Wout Faes werd niet geselecteerd voor het WK 2026 en lijkt in de bovenste schuif te liggen bij ...

20
20
'Charleroi staat op het punt knaltransfer af te ronden'

Sporting Charleroi wist vorig seizoen Europees voetbal over de streep te trekken, maar dat was dit ...

17
17
Ruben Van Gucht stapt in project dat niemand zag aankomen

Ruben Van Gucht heeft zijn volgers op sociale media compleet verrast met een aankondiging die ...

19
19
Tielemans slaat hard terug op WK-kritiek Rode Duivels

De Rode Duivels krijgen de wind van voren na Egypte en Iran. Met een twee op zes zoekt België ...

126
126
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt dubbel uit, Club schrikt’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

443
443
Garcia afgemaakt: twee alarmerende WK-vaststellingen

De Rode Duivels staan op een derde plek in de groepsfase na een 1-1 tegen Egypte en een 0-0 tegen ...

164
164
Cercle Brugge is genadeloos: speler definitief weg

Cercle Brugge is volop bezig met de kern samen te stellen voor volgend seizoen. Groen-Zwart zoekt ...

64
64
Antwerp haalt toptalent eindelijk binnen

Royal Antwerp FC begint zich te roeren op de zomermercato. The Great Old zal ook volgend seizoen ...

127
127
Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Noorwegen werd vooraf getipt als outsider op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada en ...

35
35
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

682
682
Tielemans spreekt duidelijke taal over sfeer Rode Duivels

De Rode Duivels speelden twee keer gelijk op het WK en moeten nu uithalen tegen Nieuw-Zeeland. De ...

122
122
Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

129
129
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

93
93
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij speelt wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

477
477
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

399
399
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

430
430
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

259
259
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

374
374
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

735
735
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

545
545
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

46
46
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

280
280
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

838
838

Meer sportnieuws