'Pro League plooit toch: Waasland-Beveren speelt volgend seizoen in 1A'

door
'Pro League plooit toch: Waasland-Beveren speelt volgend seizoen in 1A'

Vrijdag wordt alweer een cruciale dag voor het Belgische voetbal, Vandaag vindt immers de Algemene Vergadering plaats van de Pro League, waarop een beslissing moet vallen over het competitieformat voor volgend seizoen. Aanvankelijk was beslist om met zestien clubs in 1A te voetballen en Waasland-Beveren te laten degraderen, maar die beslissing werd vernietigd door het BAS en donderdag oordeelde de rechtbank nog eens dat Waasland-Beveren in 1A moet spelen.

Daarbij werd de Pro League een flinke dwangsom opgelegd als het de competitie toch zou beginnen zonder Waasland-Beveren in 1A. Dat zou hen 30 miljoen euro per speeldag in 1A en 1B kunnen gaan kosten. Desondanks is de Pro League toch gewoon van plan om weer te blijven bij het plan om met zestien clubs en zonder Waasland-Beveren in 1A te spelen.

UPDATE 12u25
Alweer een verrassende wending in het dossier rond het competitieformat, want Sporza en Het Nieuwsblad melden dat de Pro League het idee om volgend seizoen met zestien clubs in 1A te spelen alsnog van tafel geveegd heeft. Het plooit dus dan toch onder de druk van de rechtbank en neemt Waasland-Beveren toch op in 1A. Dat betekent dat we volgend seizoen een competitie met zeventien of achttien clubs zullen krijgen, daarover moet straks door de Algemene Vergadering een beslissing genomen worden. De promotiefinale tussen Beerschot en OH Leuven wordt zondag wel sowieso gewoon gespeeld, om juridisch zeker te zijn. 

LEES OOK: Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De beste optie is...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

24
24
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

26
26
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

75
75
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

180
180
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

193
193
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

124
124
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

93
93
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

257
257
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

15
15
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

77
77
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

85
85
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

199
199
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

106
106
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

63
63
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

81
81
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

170
170
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

39
39
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

170
170
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

33
33
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

157
157
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

254
254
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

75
75
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

345
345
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

228
228
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

195
195

Meer sportnieuws