Rechtbank snoeihard voor 'recidivist' Pro League: "Gebrek aan respect"

860
Rechtbank snoeihard voor 'recidivist' Pro League:

De Pro League staat met de rug tegen de muur, nadat het er eerder met het gezicht tegenaan liep. Hoewel de Raad van Bestuur van plan was het verdict van het BAS naast zich neer te leggen en alsnog een competitie met 16 clubs zónder Waasland-Beveren door te drukken, lijkt die oplossing nu zo goed als onmogelijk. De rechtbank koos namelijk de kans van de Waaslanders en velde daarbij een onverbiddelijk oordeel.


De gevraagde vijf miljoen per wedstrijd die zonder hen gespeeld zou worden bleek net te hoog gegrepen, maar indien de Jupiler Pro League de Freethiel straks links laat liggen kost dat toch maar liefst 2,5 miljoen euro per wedstrijd. Nog steeds een immense dwangsom die de KBVB en Pro League in een stevige wurggreep houdt, al hebben de voetbalinstanties die strenge maatregel toch voor een groot deel aan zichzelf te danken. En dan hebben we het niet alleen over de twijfelachtige beslissingen die ze de afgelopen maanden namen in nasleep van het coronavirus. Ook de kwalijke reputatie van het profvoetbal speelt duidelijk een aanzienlijke rol.

De rechtbank in Dendermonde verwees in haar beschikking namelijk naar een precedent in 2011. Toen werd beslist dat de play-offduels van Lierse en Eupen uitgesteld moesten worden, op straffe van een dwangsom van een half miljoen. Een bedrag dat de voetbalbond zonder schroom overmaakte om toch maar haar eigen zin door te drukken. "Een herhaling van deze toch wel cynische situatie, die zonder meer getuigt van een laakbaar gebrek aan respect voor de rechtstaat, kan terzake enkel nuttig vermeden worden door het opleggen van een dit maal substantieel geachte dwangsom ten belope van 2.500.000 EUR", zo redeneert de rechtbank nu.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Begrijpt u het standpunt van de rechtbank?

Meest recent

'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

6
6
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

13
13
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

161
161
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

31
31
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

43
43
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

178
178
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

196
196
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

163
163
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

133
133
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

88
88
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

181
181
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

174
174
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

221
221
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

108
108
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

125
125
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

211
211
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

155
155
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

236
236
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

375
375
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

106
106
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

480
480
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

691
691
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

222
222

Meer sportnieuws