Rechtbank snoeihard voor 'recidivist' Pro League: "Gebrek aan respect"

door
Rechtbank snoeihard voor 'recidivist' Pro League:

De Pro League staat met de rug tegen de muur, nadat het er eerder met het gezicht tegenaan liep. Hoewel de Raad van Bestuur van plan was het verdict van het BAS naast zich neer te leggen en alsnog een competitie met 16 clubs zónder Waasland-Beveren door te drukken, lijkt die oplossing nu zo goed als onmogelijk. De rechtbank koos namelijk de kans van de Waaslanders en velde daarbij een onverbiddelijk oordeel.


De gevraagde vijf miljoen per wedstrijd die zonder hen gespeeld zou worden bleek net te hoog gegrepen, maar indien de Jupiler Pro League de Freethiel straks links laat liggen kost dat toch maar liefst 2,5 miljoen euro per wedstrijd. Nog steeds een immense dwangsom die de KBVB en Pro League in een stevige wurggreep houdt, al hebben de voetbalinstanties die strenge maatregel toch voor een groot deel aan zichzelf te danken. En dan hebben we het niet alleen over de twijfelachtige beslissingen die ze de afgelopen maanden namen in nasleep van het coronavirus. Ook de kwalijke reputatie van het profvoetbal speelt duidelijk een aanzienlijke rol.

De rechtbank in Dendermonde verwees in haar beschikking namelijk naar een precedent in 2011. Toen werd beslist dat de play-offduels van Lierse en Eupen uitgesteld moesten worden, op straffe van een dwangsom van een half miljoen. Een bedrag dat de voetbalbond zonder schroom overmaakte om toch maar haar eigen zin door te drukken. "Een herhaling van deze toch wel cynische situatie, die zonder meer getuigt van een laakbaar gebrek aan respect voor de rechtstaat, kan terzake enkel nuttig vermeden worden door het opleggen van een dit maal substantieel geachte dwangsom ten belope van 2.500.000 EUR", zo redeneert de rechtbank nu.

LEES OOK: Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Begrijpt u het standpunt van de rechtbank?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

24
24
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

11
11
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

104
104
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

157
157
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

517
517
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

100
100
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

33
33
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

312
312
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

87
87
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

533
533
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

512
512
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

397
397
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1027
1027
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

284
284
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

440
440
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

81
81
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1199
1199
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

223
223
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

353
353
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

471
471
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws