De herkansing van Anderlecht: dromen van 'nieuwe Osimhen'

1249
De herkansing van Anderlecht: dromen van 'nieuwe Osimhen'

Scorende spits gezocht. Tegen het Franse FC Nantes acteerde RSC Anderlecht heel secuur op defensief vlak, maar anderzijds had Sporting grote moeite om zelf een doelpunt te maken. Heel wat media opperen dan ook dat een extra scorende spits geen overbodige luxe zou zijn in het Lotto Park, maar uiteraard moet er genoeg financiële ruimte zijn om versterking te halen. Volgens Letse media mikt Anderlecht daarom op Emmanuel Arokodare, een 19-jarige veelbelovende centrale spits. Een gerucht dat ook bevestigd werd door Het Nieuwsblad.

IN DE VOETSPOREN VAN MOFFI 

De Letse Virsliga ontdekte in 2019 een nieuwe sensatie. Emmanuel 'Tolu' Arokodare, maakte toen bij Valmiera FC zijn professioneel debuut en hij sprong oorspronkelijk in het oog door zijn grote gestalte van maar liefst 1 meter 91. Maar al snel raakte men in Letland ook overtuigd over zijn voetballende meerwaarde. In zijn eerste seizoen was de Nigeriaan al goed voor zeven doelpunten plus twee assists in zestien competitiewedstrijden, en dit jaar presteerde Arokodare zelfs nog beter.



Foto Instagram: t.e.a.99._

De huidige jaargang van de Virsliga is ondertussen tien wedstrijden ver, en de Afrikaanse sensatie kon ondertussen alweer vijf keer scoren én gaf hij ook nog eens twee assists. Uiteraard kan de Letse competitie niet vergeleken worden met de Jupiler Pro League, maar als 19-jarige kon Arokodare er toch al flink zijn stempel drukken. Bovendien kwam ook Terem Moffi tijdens de voorbije wintermercato aan bij KV Kortrijk als onbekende spits van het bescheiden Litouwse FK Riteriai. En hij speelde zich in de kijker van … Anderlecht.

DE NIEUWE OSIMHEN 

Naast hun Nigeriaanse nationaliteit en afkomst van kleine competities uit Noord-Oost-Europa hebben Moffi en Arokodare echter bitter weinig gemeenschappelijk. De speelstijl van Arokodare correspondeert dan wel veel meer met een andere bekende uit de Jupiler Pro League. Door zijn gestalte en en fysieke présence wordt de 19-jarige Nigeriaan vaak vergeleken met Victor Osimhen, die na zijn vertrek bij Sporting Charleroi naar Lille OSC wellicht een knaltransfer zal maken richting Napoli. Arokodare onderhoudt dan ook niet toevallig een goede band met de huidige sensatie van de Noord-Franse club.



Dat de scouting van Anderlecht potentieel ziet in de kwaliteiten van Arokodare is tevens niet toevallig. In 2015 maakte Sporting reeds aanstalten om de échte Osimhen te contracteren nadat hij bij Nigeria topschutter werd op het WK U17, maar toen koos die echter voor een avontuur bij VfL Wolfsburg. Nu botst het Paars-Witte scoutingsnetwerk wederom op een gelijkaardig profiel als Osimhen, en zo'n type-aanvaller heeft dus veel kans op slagen in de Jupiler Pro League, en op termijn aldus een lucratieve transfer naar een grotere competitie. Pure win-win lijkt het wel voor Anderlecht.



Foto Instagram: t.e.a.99._

In een interview met het Nigeriaanse The Nation ging Arokodare dieper in op de vergelijking met Osimhen. “Bepaalde mensen zeggen dat ik de nieuwe Osimhen ben, en dat vind ik prettig om horen want hij is één van de beste spitsen ter wereld. Onze gemeenschappelijke kwaliteiten zijn vooral snelheid en sterkte in de luchtduels. Hij is wel een betere afwerker dan mij maar ik hoop dat ik zijn niveau ooit zal benaderen en misschien zelfs overstijgen. Ik denk dat wij wel eenzelfde kwaliteit delen door onszelf goed te positioneren in de zestien én toe te slaan op het gepaste moment.”

BELGISCHE BANDEN

Qua profiel sluit Arokodare dus goed aan bij dat van Osimhen, en zo'n type zou weleens goed aanslaan bij Anderlecht. Bovendien zal de 19-jarige Nigeriaan niet al te veel geld moeten kosten, want volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.de bedraagt de marktwaarde van Arokodare amper 225 duizend euro. Een érg grote financiële inspanning zou Anderlecht dus ook niet moeten leveren, en dat klinkt de Paars-Witte boekhouding ongetwijfeld als muziek in de oren.



Daarnaast wordt het voor beide partijen ook niet erg moeilijk om toenadering te zoeken met elkaar. Arokodare wordt vertegenwoordigd door het managementbureau Matching Sport, en dat onderhoudt nauwe banden met de Belgische markt. Eén van de grootste cliënten van het makelaarskantoor is namelijk Stephen Odey (KRC Genk) en – hoe kan het ook anders – tot voor kort tevens Victor Osimhen, voordat hij onlangs met William D'Avila onlangs een nieuwe zakenwaarnemer aanstelde. 

MEERWAARDE BIJ SPORTING

Het is een verkeerde benadering om een 19-jarige maar veelbelovende aanvaller uit de Letse Virsliga volop te vergelijken met een klasbak zoals Victor Osimhen, maar de basiskwaliteiten zijn alvast aanwezig bij Arokodare. Als we zijn kwaliteiten grondig onder de loep nemen dan kan alvast worden vastgesteld dat hij allesbehalve een 'luie' spits is. Pijlsnel is Arokodare niet meteen, maar grotendeels door zijn fysieke capaciteiten is het een bijna onmogelijke opgave om hem op volle snelheid de bal afhandig te maken. 



Foto Instagram: t.e.a.99._

Daarnaast heerst Arokodare in het Letse luchtruim, waardoor hij in de Virsliga de sterkste spits is als het aankomt op de kopduels. En op dat onderdeel mag er zeker wat versterking bij in het Lotto Park, want Anderlecht was vorig seizoen de op één na slechtste club – na Cercle Brugge – wanneer het aankwam op gewonnen luchtduels. Arokodare vindt ook vlotjes de weg naar het doel met 0,47 doelpunt per 90 minuten, wat bijna één doelpunt per twee wedstrijden betekent. Met dat gemiddelde scoort hij zelfs regelmatiger dan Kemar Roofe, die nog steeds als de nummer één wordt beschouwd in de Anderlecht-aanval. 

Qua pure efficiëntie voor doel zal er wel nog gewerkt moeten worden met Arokodare. Want zoals hij zelf verklaarde aan het Nigeriaanse The Nation is er nog wat ruimte tot verbetering bij zijn afwerking. Dat blijkt ook uit het aantal kansen dat Arokodare nodig heeft om tot een doelpunt te komen. Gemiddeld zet de lange aanvaller 15% van zijn pogingen om in een doelpunt, wat voor een centrale spits echter een matig gemiddelde is. Maar in de loop der jaren kan dat nog serieus evolueren, dat bewees Victor Osimhen bijvoorbeeld: tijdens zijn eerste jaar bij VfL Wolfsburg lag zijn efficiëntie ratio ook op een lage 11%. 

ZOALS BADJI BIJ CLUB? 

RSC Anderlecht heeft momenteel drie aanvallers ter beschikking maar geen enkele daarvan bevindt zich momenteel op een topniveau. Landry Dimata kampt met een immens gebrek aan wedstrijdritme na bijna anderhalf jaar zonder match met inzet, Antoine Colassin is pas hersteld van zijn enkeloperatie en Kemar Roofe is licht geblesseerd. Het gebrek aan een aanvaller in vorm was duidelijk merkbaar in de oefenmatch tegen Nantes, waar Anderlecht niet tot scoren kwam. 



Een nieuwe spits halen lijkt dan ook logisch maar is ook risicovol om vooral de ontwikkeling van Dimata en Colassin niet te hypothekeren. Het aantrekken van een jonge, veelbelovende en niet dure aanvaller zoals Emmanuel Arokodare, zou dan wél weer gezonde perspectieven bieden. Ook Club Brugge handelde op deze manier door de jonge en onbekende Youssouph Badji binnen te halen tijdens de vorige wintermercato. En kijk waar de Senegalees nu staat ...

LEES OOK: Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Heeft Anderlecht nood aan een extra aanvaller?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

511
511
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

47
47
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

72
72
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

172
172
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

73
73
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

139
139
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

32
32
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

93
93
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

519
519
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

151
151
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

169
169
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

34
34
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

295
295
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

571
571
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

457
457
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

496
496
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

155
155
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

89
89
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

400
400
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

120
120
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

403
403
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

288
288
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

100
100
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

286
286

Meer sportnieuws