De herkansing van Anderlecht: dromen van 'nieuwe Osimhen'

door
De herkansing van Anderlecht: dromen van 'nieuwe Osimhen'

Scorende spits gezocht. Tegen het Franse FC Nantes acteerde RSC Anderlecht heel secuur op defensief vlak, maar anderzijds had Sporting grote moeite om zelf een doelpunt te maken. Heel wat media opperen dan ook dat een extra scorende spits geen overbodige luxe zou zijn in het Lotto Park, maar uiteraard moet er genoeg financiële ruimte zijn om versterking te halen. Volgens Letse media mikt Anderlecht daarom op Emmanuel Arokodare, een 19-jarige veelbelovende centrale spits. Een gerucht dat ook bevestigd werd door Het Nieuwsblad.

IN DE VOETSPOREN VAN MOFFI 

De Letse Virsliga ontdekte in 2019 een nieuwe sensatie. Emmanuel 'Tolu' Arokodare, maakte toen bij Valmiera FC zijn professioneel debuut en hij sprong oorspronkelijk in het oog door zijn grote gestalte van maar liefst 1 meter 91. Maar al snel raakte men in Letland ook overtuigd over zijn voetballende meerwaarde. In zijn eerste seizoen was de Nigeriaan al goed voor zeven doelpunten plus twee assists in zestien competitiewedstrijden, en dit jaar presteerde Arokodare zelfs nog beter.



Foto Instagram: t.e.a.99._

De huidige jaargang van de Virsliga is ondertussen tien wedstrijden ver, en de Afrikaanse sensatie kon ondertussen alweer vijf keer scoren én gaf hij ook nog eens twee assists. Uiteraard kan de Letse competitie niet vergeleken worden met de Jupiler Pro League, maar als 19-jarige kon Arokodare er toch al flink zijn stempel drukken. Bovendien kwam ook Terem Moffi tijdens de voorbije wintermercato aan bij KV Kortrijk als onbekende spits van het bescheiden Litouwse FK Riteriai. En hij speelde zich in de kijker van … Anderlecht.

DE NIEUWE OSIMHEN 

Naast hun Nigeriaanse nationaliteit en afkomst van kleine competities uit Noord-Oost-Europa hebben Moffi en Arokodare echter bitter weinig gemeenschappelijk. De speelstijl van Arokodare correspondeert dan wel veel meer met een andere bekende uit de Jupiler Pro League. Door zijn gestalte en en fysieke présence wordt de 19-jarige Nigeriaan vaak vergeleken met Victor Osimhen, die na zijn vertrek bij Sporting Charleroi naar Lille OSC wellicht een knaltransfer zal maken richting Napoli. Arokodare onderhoudt dan ook niet toevallig een goede band met de huidige sensatie van de Noord-Franse club.



Dat de scouting van Anderlecht potentieel ziet in de kwaliteiten van Arokodare is tevens niet toevallig. In 2015 maakte Sporting reeds aanstalten om de échte Osimhen te contracteren nadat hij bij Nigeria topschutter werd op het WK U17, maar toen koos die echter voor een avontuur bij VfL Wolfsburg. Nu botst het Paars-Witte scoutingsnetwerk wederom op een gelijkaardig profiel als Osimhen, en zo'n type-aanvaller heeft dus veel kans op slagen in de Jupiler Pro League, en op termijn aldus een lucratieve transfer naar een grotere competitie. Pure win-win lijkt het wel voor Anderlecht.



Foto Instagram: t.e.a.99._

In een interview met het Nigeriaanse The Nation ging Arokodare dieper in op de vergelijking met Osimhen. “Bepaalde mensen zeggen dat ik de nieuwe Osimhen ben, en dat vind ik prettig om horen want hij is één van de beste spitsen ter wereld. Onze gemeenschappelijke kwaliteiten zijn vooral snelheid en sterkte in de luchtduels. Hij is wel een betere afwerker dan mij maar ik hoop dat ik zijn niveau ooit zal benaderen en misschien zelfs overstijgen. Ik denk dat wij wel eenzelfde kwaliteit delen door onszelf goed te positioneren in de zestien én toe te slaan op het gepaste moment.”

BELGISCHE BANDEN

Qua profiel sluit Arokodare dus goed aan bij dat van Osimhen, en zo'n type zou weleens goed aanslaan bij Anderlecht. Bovendien zal de 19-jarige Nigeriaan niet al te veel geld moeten kosten, want volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.de bedraagt de marktwaarde van Arokodare amper 225 duizend euro. Een érg grote financiële inspanning zou Anderlecht dus ook niet moeten leveren, en dat klinkt de Paars-Witte boekhouding ongetwijfeld als muziek in de oren.



Daarnaast wordt het voor beide partijen ook niet erg moeilijk om toenadering te zoeken met elkaar. Arokodare wordt vertegenwoordigd door het managementbureau Matching Sport, en dat onderhoudt nauwe banden met de Belgische markt. Eén van de grootste cliënten van het makelaarskantoor is namelijk Stephen Odey (KRC Genk) en – hoe kan het ook anders – tot voor kort tevens Victor Osimhen, voordat hij onlangs met William D'Avila onlangs een nieuwe zakenwaarnemer aanstelde. 

MEERWAARDE BIJ SPORTING

Het is een verkeerde benadering om een 19-jarige maar veelbelovende aanvaller uit de Letse Virsliga volop te vergelijken met een klasbak zoals Victor Osimhen, maar de basiskwaliteiten zijn alvast aanwezig bij Arokodare. Als we zijn kwaliteiten grondig onder de loep nemen dan kan alvast worden vastgesteld dat hij allesbehalve een 'luie' spits is. Pijlsnel is Arokodare niet meteen, maar grotendeels door zijn fysieke capaciteiten is het een bijna onmogelijke opgave om hem op volle snelheid de bal afhandig te maken. 



Foto Instagram: t.e.a.99._

Daarnaast heerst Arokodare in het Letse luchtruim, waardoor hij in de Virsliga de sterkste spits is als het aankomt op de kopduels. En op dat onderdeel mag er zeker wat versterking bij in het Lotto Park, want Anderlecht was vorig seizoen de op één na slechtste club – na Cercle Brugge – wanneer het aankwam op gewonnen luchtduels. Arokodare vindt ook vlotjes de weg naar het doel met 0,47 doelpunt per 90 minuten, wat bijna één doelpunt per twee wedstrijden betekent. Met dat gemiddelde scoort hij zelfs regelmatiger dan Kemar Roofe, die nog steeds als de nummer één wordt beschouwd in de Anderlecht-aanval. 

Qua pure efficiëntie voor doel zal er wel nog gewerkt moeten worden met Arokodare. Want zoals hij zelf verklaarde aan het Nigeriaanse The Nation is er nog wat ruimte tot verbetering bij zijn afwerking. Dat blijkt ook uit het aantal kansen dat Arokodare nodig heeft om tot een doelpunt te komen. Gemiddeld zet de lange aanvaller 15% van zijn pogingen om in een doelpunt, wat voor een centrale spits echter een matig gemiddelde is. Maar in de loop der jaren kan dat nog serieus evolueren, dat bewees Victor Osimhen bijvoorbeeld: tijdens zijn eerste jaar bij VfL Wolfsburg lag zijn efficiëntie ratio ook op een lage 11%. 

ZOALS BADJI BIJ CLUB? 

RSC Anderlecht heeft momenteel drie aanvallers ter beschikking maar geen enkele daarvan bevindt zich momenteel op een topniveau. Landry Dimata kampt met een immens gebrek aan wedstrijdritme na bijna anderhalf jaar zonder match met inzet, Antoine Colassin is pas hersteld van zijn enkeloperatie en Kemar Roofe is licht geblesseerd. Het gebrek aan een aanvaller in vorm was duidelijk merkbaar in de oefenmatch tegen Nantes, waar Anderlecht niet tot scoren kwam. 



Een nieuwe spits halen lijkt dan ook logisch maar is ook risicovol om vooral de ontwikkeling van Dimata en Colassin niet te hypothekeren. Het aantrekken van een jonge, veelbelovende en niet dure aanvaller zoals Emmanuel Arokodare, zou dan wél weer gezonde perspectieven bieden. Ook Club Brugge handelde op deze manier door de jonge en onbekende Youssouph Badji binnen te halen tijdens de vorige wintermercato. En kijk waar de Senegalees nu staat ...

LEES OOK: Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Heeft Anderlecht nood aan een extra aanvaller?

Meest recent

'Anderlecht krijgt ideale kans op ingaande topdeal'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in januari de transfermarkt op. De Brusselaars zullen achteraan ...

54
54
Saelemaekers belangrijk in straffe comeback, Lammens juicht

Er kwamen twee Belgen in actie in de buitenlandse competities op maandagavond. Bij AC Milan was ...

8
8
Defour geeft Genk transfertip: ex-Rode Duivel naar Limburg?

Bij KRC Genk kennen ze in België geen goed seizoen. De Limburgers staan achtste in de Jupiler ...

102
102
Ommekeer Rode Duivel: verrassing naar het WK?

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Bij de Franse topclub speelt ...

35
35
'Salah vertrekt met slaande deuren: eerste bod onderweg'

Mohamed Salah heeft een heuse bom gedropt bij Liverpool FC. In een opzienbarend interview haalde de ...

56
56
Leko-schok: 'Club Brugge betaalt AA Gent deze riante som'

Ivan Leko is vanaf heden de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat vertrok maandag met ...

591
591
Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

362
362
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

171
171
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

1186
1186
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

496
496
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

267
267
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

918
918
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

1932
1932
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

759
759
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1188
1188
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

1106
1106
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

1830
1830
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

2533
2533
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

2259
2259
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1258
1258
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

29
29
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

921
921
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

283
283
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

226
226
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

99
99

Meer sportnieuws