De herkansing van Anderlecht: dromen van 'nieuwe Osimhen'

door
De herkansing van Anderlecht: dromen van 'nieuwe Osimhen'

Scorende spits gezocht. Tegen het Franse FC Nantes acteerde RSC Anderlecht heel secuur op defensief vlak, maar anderzijds had Sporting grote moeite om zelf een doelpunt te maken. Heel wat media opperen dan ook dat een extra scorende spits geen overbodige luxe zou zijn in het Lotto Park, maar uiteraard moet er genoeg financiële ruimte zijn om versterking te halen. Volgens Letse media mikt Anderlecht daarom op Emmanuel Arokodare, een 19-jarige veelbelovende centrale spits. Een gerucht dat ook bevestigd werd door Het Nieuwsblad.

IN DE VOETSPOREN VAN MOFFI 

De Letse Virsliga ontdekte in 2019 een nieuwe sensatie. Emmanuel 'Tolu' Arokodare, maakte toen bij Valmiera FC zijn professioneel debuut en hij sprong oorspronkelijk in het oog door zijn grote gestalte van maar liefst 1 meter 91. Maar al snel raakte men in Letland ook overtuigd over zijn voetballende meerwaarde. In zijn eerste seizoen was de Nigeriaan al goed voor zeven doelpunten plus twee assists in zestien competitiewedstrijden, en dit jaar presteerde Arokodare zelfs nog beter.



Foto Instagram: t.e.a.99._

De huidige jaargang van de Virsliga is ondertussen tien wedstrijden ver, en de Afrikaanse sensatie kon ondertussen alweer vijf keer scoren én gaf hij ook nog eens twee assists. Uiteraard kan de Letse competitie niet vergeleken worden met de Jupiler Pro League, maar als 19-jarige kon Arokodare er toch al flink zijn stempel drukken. Bovendien kwam ook Terem Moffi tijdens de voorbije wintermercato aan bij KV Kortrijk als onbekende spits van het bescheiden Litouwse FK Riteriai. En hij speelde zich in de kijker van … Anderlecht.

DE NIEUWE OSIMHEN 

Naast hun Nigeriaanse nationaliteit en afkomst van kleine competities uit Noord-Oost-Europa hebben Moffi en Arokodare echter bitter weinig gemeenschappelijk. De speelstijl van Arokodare correspondeert dan wel veel meer met een andere bekende uit de Jupiler Pro League. Door zijn gestalte en en fysieke présence wordt de 19-jarige Nigeriaan vaak vergeleken met Victor Osimhen, die na zijn vertrek bij Sporting Charleroi naar Lille OSC wellicht een knaltransfer zal maken richting Napoli. Arokodare onderhoudt dan ook niet toevallig een goede band met de huidige sensatie van de Noord-Franse club.



Dat de scouting van Anderlecht potentieel ziet in de kwaliteiten van Arokodare is tevens niet toevallig. In 2015 maakte Sporting reeds aanstalten om de échte Osimhen te contracteren nadat hij bij Nigeria topschutter werd op het WK U17, maar toen koos die echter voor een avontuur bij VfL Wolfsburg. Nu botst het Paars-Witte scoutingsnetwerk wederom op een gelijkaardig profiel als Osimhen, en zo'n type-aanvaller heeft dus veel kans op slagen in de Jupiler Pro League, en op termijn aldus een lucratieve transfer naar een grotere competitie. Pure win-win lijkt het wel voor Anderlecht.



Foto Instagram: t.e.a.99._

In een interview met het Nigeriaanse The Nation ging Arokodare dieper in op de vergelijking met Osimhen. “Bepaalde mensen zeggen dat ik de nieuwe Osimhen ben, en dat vind ik prettig om horen want hij is één van de beste spitsen ter wereld. Onze gemeenschappelijke kwaliteiten zijn vooral snelheid en sterkte in de luchtduels. Hij is wel een betere afwerker dan mij maar ik hoop dat ik zijn niveau ooit zal benaderen en misschien zelfs overstijgen. Ik denk dat wij wel eenzelfde kwaliteit delen door onszelf goed te positioneren in de zestien én toe te slaan op het gepaste moment.”

BELGISCHE BANDEN

Qua profiel sluit Arokodare dus goed aan bij dat van Osimhen, en zo'n type zou weleens goed aanslaan bij Anderlecht. Bovendien zal de 19-jarige Nigeriaan niet al te veel geld moeten kosten, want volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.de bedraagt de marktwaarde van Arokodare amper 225 duizend euro. Een érg grote financiële inspanning zou Anderlecht dus ook niet moeten leveren, en dat klinkt de Paars-Witte boekhouding ongetwijfeld als muziek in de oren.



Daarnaast wordt het voor beide partijen ook niet erg moeilijk om toenadering te zoeken met elkaar. Arokodare wordt vertegenwoordigd door het managementbureau Matching Sport, en dat onderhoudt nauwe banden met de Belgische markt. Eén van de grootste cliënten van het makelaarskantoor is namelijk Stephen Odey (KRC Genk) en – hoe kan het ook anders – tot voor kort tevens Victor Osimhen, voordat hij onlangs met William D'Avila onlangs een nieuwe zakenwaarnemer aanstelde. 

MEERWAARDE BIJ SPORTING

Het is een verkeerde benadering om een 19-jarige maar veelbelovende aanvaller uit de Letse Virsliga volop te vergelijken met een klasbak zoals Victor Osimhen, maar de basiskwaliteiten zijn alvast aanwezig bij Arokodare. Als we zijn kwaliteiten grondig onder de loep nemen dan kan alvast worden vastgesteld dat hij allesbehalve een 'luie' spits is. Pijlsnel is Arokodare niet meteen, maar grotendeels door zijn fysieke capaciteiten is het een bijna onmogelijke opgave om hem op volle snelheid de bal afhandig te maken. 



Foto Instagram: t.e.a.99._

Daarnaast heerst Arokodare in het Letse luchtruim, waardoor hij in de Virsliga de sterkste spits is als het aankomt op de kopduels. En op dat onderdeel mag er zeker wat versterking bij in het Lotto Park, want Anderlecht was vorig seizoen de op één na slechtste club – na Cercle Brugge – wanneer het aankwam op gewonnen luchtduels. Arokodare vindt ook vlotjes de weg naar het doel met 0,47 doelpunt per 90 minuten, wat bijna één doelpunt per twee wedstrijden betekent. Met dat gemiddelde scoort hij zelfs regelmatiger dan Kemar Roofe, die nog steeds als de nummer één wordt beschouwd in de Anderlecht-aanval. 

Qua pure efficiëntie voor doel zal er wel nog gewerkt moeten worden met Arokodare. Want zoals hij zelf verklaarde aan het Nigeriaanse The Nation is er nog wat ruimte tot verbetering bij zijn afwerking. Dat blijkt ook uit het aantal kansen dat Arokodare nodig heeft om tot een doelpunt te komen. Gemiddeld zet de lange aanvaller 15% van zijn pogingen om in een doelpunt, wat voor een centrale spits echter een matig gemiddelde is. Maar in de loop der jaren kan dat nog serieus evolueren, dat bewees Victor Osimhen bijvoorbeeld: tijdens zijn eerste jaar bij VfL Wolfsburg lag zijn efficiëntie ratio ook op een lage 11%. 

ZOALS BADJI BIJ CLUB? 

RSC Anderlecht heeft momenteel drie aanvallers ter beschikking maar geen enkele daarvan bevindt zich momenteel op een topniveau. Landry Dimata kampt met een immens gebrek aan wedstrijdritme na bijna anderhalf jaar zonder match met inzet, Antoine Colassin is pas hersteld van zijn enkeloperatie en Kemar Roofe is licht geblesseerd. Het gebrek aan een aanvaller in vorm was duidelijk merkbaar in de oefenmatch tegen Nantes, waar Anderlecht niet tot scoren kwam. 



Een nieuwe spits halen lijkt dan ook logisch maar is ook risicovol om vooral de ontwikkeling van Dimata en Colassin niet te hypothekeren. Het aantrekken van een jonge, veelbelovende en niet dure aanvaller zoals Emmanuel Arokodare, zou dan wél weer gezonde perspectieven bieden. Ook Club Brugge handelde op deze manier door de jonge en onbekende Youssouph Badji binnen te halen tijdens de vorige wintermercato. En kijk waar de Senegalees nu staat ...

LEES OOK: Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

Heeft Anderlecht nood aan een extra aanvaller?

Meest recent

Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

45
45
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

25
25
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

284
284
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

57
57
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

190
190
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

144
144
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

596
596
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

21
21
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

370
370
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

366
366
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

238
238
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

310
310
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

406
406
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

77
77
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

99
99
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

726
726
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

153
153
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

338
338
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

373
373
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

523
523
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

394
394
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

696
696
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

663
663
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

363
363
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

121
121

Meer sportnieuws