Voetbal Vlaanderen reageert op onduidelijkheid rond amateurvoetbal

door
Voetbal Vlaanderen reageert op onduidelijkheid rond amateurvoetbal

Wat moet er in godsnaam gebeuren met het amateurvoetbal? Het is een vraag dat vele mensen op dit moment bezighoudt. De amateurclubs smeken om duidelijkheid, maar die komt er (voorlopig) niet.


Vandaag besliste de nationale veiligheidsraad dat er nog steeds 200 toeschouwers aanwezig mogen zijn bij sportevenementen, én verder dat de trainingen/wedstrijden in het amateurvoetbal niet worden uitgesteld. Maar hoe verklaar je een verkleining van de sociale bubbel aan clubs die momenteel met tientallen spelers/medewerkers meermaals per week op het veld staan?

Er heerst momenteel nog bijzonder veel onduidelijkheid rond het amateurvoetbal in België. Verschillende gemeentes en steden kondigden al aan dat de trainingen en wedstrijden van de lokale clubs worden verboden, anderen laten het dan weer volop toe. Voetbal Vlaanderen maakte voorlopig nog geen beslissing omtrent het provinciaal en amateurvoetbal, al kan daar snel verandering in komen.

Het is dan ook niet onlogisch dat het amateurvoetbal wordt uitgesteld voor onbepaalde tijd. Ondanks het toelaten van de sportactiviteiten door de nationale veiligheidsraad, lijkt iedereen het bijzonder onverantwoord te vinden dat de lokale clubs zonder testmogelijkheden gewoon de activiteiten blijven voortzetten. Bang afwachten wat Voetbal Vlaanderen zal beslissen, al lijkt een uitstel van het seizoen gewoon onoverkomelijk.
UPDATE 21u10
Voetbal Vlaanderen maakte zojuist bekend dat er voorlopig geen veranderingen zullen komen omtrent het amateurvoetbal. De organisatie hamert op het naleven van de veiligheidsmaatregelen door de clubs, en bevestigt voorlopig enkel de halvering van het aantal toeschouwers bij voetbalwedstrijden. De trainingen én wedstrijden bij amateurclubs gaan dus gewoon door zoals voorheen. 


👏 We blijven voetballen met beperkt publiek! De Nationale Veiligheidsraad beslist: geen wijzigingen in de...

Geplaatst door Voetbal Vlaanderen op Maandag 27 juli 2020

Terechte beslissing?

Meest recent

Straffe beelden op Freethiel: heerlijk moment met Peeters

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

4
4
Freiburg-baas geeft duidelijke mening over KRC Genk

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

155
155
UCL: spektakelzeges Real en PSG, Bodo/Glimt blijft verbazen

Ook de laatste heenwedstrijden in de Champions League hebben weer het nodige spektakel opgeleverd. ...

23
23
Actie gaat wereld rond: Courtois schrijft voetbalgeschiedenis

Real Madrid blijft in de Champions League van een ander niveau, dat bleek woensdagavond andermaal. ...

72
72
Ultieme bekroning monsterseizoen: Beveren heeft titel beet

Hoewel het nog altijd maar begin maart is, is de titelstrijd in de Challenger Pro League al ...

86
86
'Strijd om Tresoldi helemaal los: eerste gegadigden gelekt'

Nicolo Tresoldi is de laatste weken in uitstekende doen bij Club Brugge. En die prestaties zijn ook ...

157
157
Bayern verbluft Europa: straffe woorden voor Kompany

Bayern München heeft dinsdagavond nogmaals zijn favorietenrol in de Champions League ...

345
345
Commotie in UCL: Arsenal ontsnapt na discutabele penalty

In de heenwedstrijden van de 1/8ste finales van de Champions League heeft, is favoriet Arsenal FC ...

39
39
Anderlecht door met Taravel: dit drietal profiteert het meest

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

386
386
‘Paniek bij Bayern: pakt Kompany snel zijn koffers?’

Vincent Kompany zit stevig in het zadel bij Bayern, en zijn contract werd zelfs verlengd tot 2029. ...

239
239
Te weinig smeerlap? Smets spreekt duidelijke taal

KRC Genk beleeft een vreemd seizoen. In de Europa League presteert het wel uitstekend en staat het ...

70
70
Januzaj hint naar enorme transferverrassing

Een jaar of vijftien geleden was hij nog de toekomst van het Belgische voetbal, maar die hoge ...

83
83
Donnarumma doet straffe uitspraak over Courtois

Er staan om 21u nog drie topwedstrijden op het programma in de achtste finales van de Champions ...

180
180
Anderlecht krijgt transferboodschap: "Gesprekken na seizoen"

Anderlecht lijkt in moeilijke omstandigheden weer op te leven en hoopt er nog een mooi eindeseizoen ...

170
170
Deze statistiek geeft KV Mechelen hoop tegen Anderlecht

De strijd om de top zes belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Enkel Union, Club ...

124
124
'Nieuwe dubbele transferdomper voor Anderlecht'

Er ligt de komende maanden nog heel wat werk op de tafel bij Anderlecht. Niet alleen moet de club ...

492
492
'Charleroi baalt en loopt 5 miljoen mis'

Even leek het een mooi seizoen te gaan worden voor Charleroi, want na een sterke reeks in december ...

36
36
Straffe wending in titelstrijd? "Pas op voor hen"

Er resten nog maar twee speeldagen in de reguliere competitie, maar het is nog een groot vraagteken ...

196
196
Hayen geeft bestuur transfertip: "Dat missen we"

KRC Genk staat voor een drukke week. Ze spelen in de Europa League tegen Freiburg, in de Jupiler Pro ...

336
336
Union SG hoopt op 'dure' WK-ganger: "Flink geïnvesteerd"

Union SG speelt zeker geen oogstrelend voetbal, maar inzake resultaten kent het weer een topseizoen. ...

35
35
Griezmann dropt transferbommetje bij Atlético Madrid

Antoine Griezmann leek Atlético Madrid aan het einde van het seizoen te gaan verlaten. Er ...

57
57
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

40
40
Blunder van Hasi? "Toen pikten we hem op bij RSCA"

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De Brusselaars lieten de afgelopen ...

316
316
Fans KV Mechelen zijn woedend: "De waanzin nabij"

Ondanks de nederlaag bij AA Gent, staat KV Mechelen nog steeds op de rand van de Champions' ...

334
334
Garcia neemt deze JPL-smaakmaker op in voorselectie

Op het einde van de maand blazen de Rode Duivels voor de eerste keer in 2026 verzamelen. Om het WK ...

165
165

Meer sportnieuws