Voetbal Vlaanderen reageert op onduidelijkheid rond amateurvoetbal

door
Voetbal Vlaanderen reageert op onduidelijkheid rond amateurvoetbal

Wat moet er in godsnaam gebeuren met het amateurvoetbal? Het is een vraag dat vele mensen op dit moment bezighoudt. De amateurclubs smeken om duidelijkheid, maar die komt er (voorlopig) niet.


Vandaag besliste de nationale veiligheidsraad dat er nog steeds 200 toeschouwers aanwezig mogen zijn bij sportevenementen, én verder dat de trainingen/wedstrijden in het amateurvoetbal niet worden uitgesteld. Maar hoe verklaar je een verkleining van de sociale bubbel aan clubs die momenteel met tientallen spelers/medewerkers meermaals per week op het veld staan?

Er heerst momenteel nog bijzonder veel onduidelijkheid rond het amateurvoetbal in België. Verschillende gemeentes en steden kondigden al aan dat de trainingen en wedstrijden van de lokale clubs worden verboden, anderen laten het dan weer volop toe. Voetbal Vlaanderen maakte voorlopig nog geen beslissing omtrent het provinciaal en amateurvoetbal, al kan daar snel verandering in komen.

Het is dan ook niet onlogisch dat het amateurvoetbal wordt uitgesteld voor onbepaalde tijd. Ondanks het toelaten van de sportactiviteiten door de nationale veiligheidsraad, lijkt iedereen het bijzonder onverantwoord te vinden dat de lokale clubs zonder testmogelijkheden gewoon de activiteiten blijven voortzetten. Bang afwachten wat Voetbal Vlaanderen zal beslissen, al lijkt een uitstel van het seizoen gewoon onoverkomelijk.
UPDATE 21u10
Voetbal Vlaanderen maakte zojuist bekend dat er voorlopig geen veranderingen zullen komen omtrent het amateurvoetbal. De organisatie hamert op het naleven van de veiligheidsmaatregelen door de clubs, en bevestigt voorlopig enkel de halvering van het aantal toeschouwers bij voetbalwedstrijden. De trainingen én wedstrijden bij amateurclubs gaan dus gewoon door zoals voorheen. 


👏 We blijven voetballen met beperkt publiek! De Nationale Veiligheidsraad beslist: geen wijzigingen in de...

Geplaatst door Voetbal Vlaanderen op Maandag 27 juli 2020

Terechte beslissing?

Meest recent

DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

50
50
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

138
138
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

34
34
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

258
258
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

78
78
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

88
88
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

48
48
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

569
569
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

62
62
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

395
395
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

528
528
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

328
328
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

552
552
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

262
262
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

374
374
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1067
1067
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

441
441
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

492
492
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

131
131
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

244
244
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

363
363
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

450
450
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

58
58
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

566
566

Meer sportnieuws