Paniek in het amateurvoetbal: "Onduidelijkheid troef"

door
Paniek in het amateurvoetbal:

Wat moet er in godsnaam gebeuren met het amateurvoetbal? Het is een vraag dat vele mensen op dit moment bezighoudt. De amateurclubs smeken om duidelijkheid, maar die komt er (voorlopig) niet.


Vandaag besliste de nationale veiligheidsraad dat er nog steeds 200 toeschouwers aanwezig mogen zijn bij sportevenementen, én verder dat de trainingen/wedstrijden in het amateurvoetbal niet worden uitgesteld. Maar hoe verklaar je een verkleining van de sociale bubbel aan clubs die momenteel met tientallen spelers/medewerkers meermaals per week op het veld staan?

Er heerst momenteel nog bijzonder veel onduidelijkheid rond het amateurvoetbal in België. Verschillende gemeentes en steden kondigden al aan dat de trainingen en wedstrijden van de lokale clubs worden verboden, anderen laten het dan weer volop toe. Voetbal Vlaanderen maakte voorlopig nog geen beslissing omtrent het provinciaal en amateurvoetbal, al kan daar snel verandering in komen.

Het is dan ook niet onlogisch dat het amateurvoetbal wordt uitgesteld voor onbepaalde tijd. Ondanks het toelaten van de sportactiviteiten door de nationale veiligheidsraad, lijkt iedereen het bijzonder onverantwoord te vinden dat de lokale clubs zonder testmogelijkheden gewoon de activiteiten blijven voortzetten. Bang afwachten wat Voetbal Vlaanderen zal beslissen, al lijkt een uitstel van het seizoen gewoon onoverkomelijk.

Moet het amateurvoetbal worden uitgesteld?

Meest recent

Ronaldo toont kleinste kant: zware gevolgen dreigen

Het Portugal van bondscoach Roberto Martinez had gehoopt om donderdagavond zijn WK-ticket officieel ...

0
0
JPL terug op Telenet en Proximus? Club mengt zich in DAZN-soap

De soap rond de televisierechten in het Belgische voetbal blijft de gemoederen bedaren. Binnen de ...

33
33
Rode Ronaldo kookt over in afgang Portugal, Italiaans drama dreigt

Portugal is er donderdagavond niet in geslaagd zijn WK-ticket te bemachtigen. De ploeg van ...

74
74
Matte Smets terug Rode Duivel? Scherpe voorwaarde gesteld

De nationale beloften staan vrijdag voor een sleutelduel tegen Oostenrijk in hun ...

47
47
'Club breekt alle records: transferdeal van 45 miljoen'

Club Brugge KV haalde in de voorbije transferperiode weer een riante som op dankzij de verkoop van ...

247
247
"Kan Ballon d'Or winnen"- Rode Duivel verbluft voetbalwereld

De Rode Duivels zullen het in de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein zonder onder ...

84
84
'Strijd De Cat helemaal los: transfergesprekken lopen al'

Met Nathan De Cat heeft RSC Anderlecht opnieuw een absoluut goudklompje uit de eigen opleiding in ...

295
295
Supertransfer Fofana in januari? Lyon-CEO reageert

De Rode Duivels zullen tijdens de huidige interland-periode geen beroep kunnen doen op de ...

187
187
Sels of Lammens? "Hij moet in doel starten bij Duivels"

De Rode Duivels zijn donderdag afgereisd naar Kazachstan. Daar willen ze zich zaternamiddag ...

197
197
Noorwegen virtueel naar WK: krankzinnige cijfers Haaland

Het heeft er alle schijn van dat Noorwegen straks voor het eerst sinds 1998 zal deelnemen aan de ...

117
117
Vanaken reageert: opvallende woorden over De Bruyne

De Rode Duivels willen zich in de komende dagen verzekeren van hun WK-ticket, een zege tegen ...

170
170
Conte wanhoop nabij: enorme mokerslag voor Napoli

Na een serieus transferoffensief in de zomermaanden, begon SSC Napoli met behoorlijk wat ambities ...

61
61
Romelu Lukaku verrast iedereen met straffe 'carrièreswitch'

Wie dacht dat Romelu Lukaku enkel scoorde op het veld, heeft het mis. Terwijl de topschutter van de ...

44
44
'Anderlecht in shock: Europese supermacht vol voor De Cat'

De Belgische U17-lichting kruist vrijdag de degens met Portugal op het WK. Om het verschil te maken ...

551
551
Fink vindt succesdriehoek: "De hersenen van de ploeg"

KRC Genk legde een erg wisselvallig parcours af in het seizoen tot dusver. Maar de laatste weken ...

194
194
Rigaux staat op springen: dé transfer van z’n leven nabij

Dévy Rigaux staat op de drempel van een deal die écht zijn naam zal maken: ...

274
274
Code rood bij Club Brugge: Verhaeghe grijpt stevig in

Gezien de bomvolle kalender hoeft het misschien niet echt te verbazen, maar plots wordt Club ...

747
747
'DAZN loopt blauwtje: Pro League eist monsterboete'

De saga rond DAZN blijft de gemoederen beroeren. Voor het huidige seizoen lijken de uitzendingen ...

394
394
"Stop het nu!" Vandenbempt haalt hakbijl boven op televisie

Peter Vandenbempt kennen we vooral als de man die geweldig commentaar levert bij voetbalwedstrijden. ...

383
383
Hard verdict voor Vanheusden: einde carrière wenkt

Rudi Garcia moet centraal achterin straks op zoek naar een vervanger voor Zeno Debast, die ...

194
194
'Pech voor Club Brugge: prijskaartje Thiago lekt uit'

De boekhouding mag op zijn beide oren slapen bij Club Brugge, waar het nu al flink gevulde ...

436
436
“Niet te geloven!” Ruben Van Gucht onthult duister verleden

Hij is sportanker, radiostem, documentairemaker én regelmatig het onderwerp van ...

129
129
DAZN lacht in vuistje: Proximus bezorgt Pro League kater

De soap rond de mediarechten van het Belgisch voetbal duurt onverminderd voort. Terwijl er achter de ...

813
813
'Club Brugge casht bij grootmacht: deal van 50 miljoen'

De kassa blijft maar rinkelen bij Club Brugge, dat na de recordomzet van afgelopen zomer nog steeds ...

518
518
'Man Utd dropt transferbom van 100 miljoen'

Na een compleet mislukt jaar lijkt Manchester United nu weer te kunnen gaan meedraaien aan de top in ...

68
68

Meer sportnieuws