Paniek in het amateurvoetbal: "Onduidelijkheid troef"

223 stemmen
Paniek in het amateurvoetbal:

Wat moet er in godsnaam gebeuren met het amateurvoetbal? Het is een vraag dat vele mensen op dit moment bezighoudt. De amateurclubs smeken om duidelijkheid, maar die komt er (voorlopig) niet.


Vandaag besliste de nationale veiligheidsraad dat er nog steeds 200 toeschouwers aanwezig mogen zijn bij sportevenementen, én verder dat de trainingen/wedstrijden in het amateurvoetbal niet worden uitgesteld. Maar hoe verklaar je een verkleining van de sociale bubbel aan clubs die momenteel met tientallen spelers/medewerkers meermaals per week op het veld staan?

Er heerst momenteel nog bijzonder veel onduidelijkheid rond het amateurvoetbal in België. Verschillende gemeentes en steden kondigden al aan dat de trainingen en wedstrijden van de lokale clubs worden verboden, anderen laten het dan weer volop toe. Voetbal Vlaanderen maakte voorlopig nog geen beslissing omtrent het provinciaal en amateurvoetbal, al kan daar snel verandering in komen.

Het is dan ook niet onlogisch dat het amateurvoetbal wordt uitgesteld voor onbepaalde tijd. Ondanks het toelaten van de sportactiviteiten door de nationale veiligheidsraad, lijkt iedereen het bijzonder onverantwoord te vinden dat de lokale clubs zonder testmogelijkheden gewoon de activiteiten blijven voortzetten. Bang afwachten wat Voetbal Vlaanderen zal beslissen, al lijkt een uitstel van het seizoen gewoon onoverkomelijk.

Moet het amateurvoetbal worden uitgesteld?

Meest recent

Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

57
57
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

43
43
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

132
132
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

42
42
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

89
89
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

40
40
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

100
100
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

185
185
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

435
435
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

214
214
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

728
728
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

53
53
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

472
472
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1037
1037
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

109
109
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

255
255
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

194
194
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

359
359
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

90
90
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

53
53
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

47
47
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

659
659
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

81
81
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

291
291
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

61
61

Meer sportnieuws