Pro League hakt eigenhandig knoop door over publiekskwestie

door
Pro League hakt eigenhandig knoop door over publiekskwestie

De Nationale Veiligheidsraad toonde zich maandag vrij mild voor het profvoetbal, want tot nader order komt de competitiestart op 8 augustus nog niet in het gedrang. Wel wordt het maximale aantal toegelaten supporters teruggeschroefd van 400 naar 200 man, al ziet het er toch naar uit dat de tribunes voorlopig volledig leeg zullen blijven.


Verschillende clubs, waaronder Anderlecht, STVV en Standard, hadden eerder al aangekondigd de deuren volledig gesloten te zullen houden. Een plan dat naar verluidt ook bij Club Brugge op tafel lag, terwijl KRC Genk naar aanleiding van de uitlatingen van Vlaams minister van sport Ben Weyts zondag al liet weten zich te zullen schikken naar de opgelegde richtlijnen. Hoewel op dit moment de beslissing nog bij de lokale besturen ligt, lijkt er zulk een uniforme maatregel vanuit de Pro League in de maak.

Dat bevestigt woordvoerder Stijn Van Bever aan Het Nieuwsblad. "Met de Raad van Bestuur van de Pro League bekijken we om een uniforme richtlijn te geven zodat alle clubs in augustus zonder publiek zouden spelen. Dan is het duidelijk voor iedereen. Als je de twee ploegen, hun staf, het medisch personeel, de media...optelt dan zit je sowieso al aan 200 mensen in een stadion. Dan kunnen daar geen anderen meer bij", aldus Van Bever, die goede hoop blijft koesteren dat de seizoensstart niet in gevaar komt.

LEES OOK: Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

Goed idee van de Pro League?

Meest recent

Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

15
15
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

166
166
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

126
126
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

47
47
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

201
201
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

184
184
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

97
97
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

210
210
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

352
352
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

67
67
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

288
288
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

95
95
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

167
167
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

443
443
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

54
54
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

464
464
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

56
56
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1482
1482
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

578
578
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

255
255
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

298
298
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

126
126
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

258
258
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

78
78
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

550
550

Meer sportnieuws