Knotsgekke degradatiestrijd eindigt in voordeel van Aston Villa

door
Knotsgekke degradatiestrijd eindigt in voordeel van Aston Villa

Na een heerlijke voetbalnamiddag heeft Aston Villa zijn hachje in de Premier League gered dankzij een gelijkspel op het veld van West Ham. Bournemouth boekte op de slotspeeldag nog een knappe zege bij Everton maar kwam finaal één punt te kort om de degradatie te ontlopen. Watford zakt ook naar The Championship na een dramatische eerste helft op het veld van Arsenal.

Onderin beloofde het nog razend spannend te worden op deze slotspeeldag in de Premier League. Aston Villa had zich miraculeus naar een veilige positie geknokt, terwijl Watford en Bournemouth ook nog hoopten op een klein mirakel. Villa had genoeg aan een zege, Watford moest hopen op puntenverlies van The Villans en Bournemouth hoopte op het grootste mirakel: zelf winnen en hopen dat Villa verloor en Watford niet won.
Aston Villa lijkt op weg naar de redding, Bournemouth knokt
Het kleine Bournemouth begon alvast goed op het veld van Everton, na een klein kwartier spelen benutte King een strafschop, op hetzelfde moment stond Watford reeds 2-0 achter bij Arsenal. Halfweg leek de degradatie van Watford alvast een feit (3-1 op Arsenal), ook de ambities van Bournemouth kregen een fikse knauw na de gelijkmaker van Kean maar op slag van rust zorgde Solanke toch weer voor de voorsprong. Aston Villa had nog een kleine marge dankzij de 0-0 op het veld van West Ham.

Aston Villa had alles in eigen handen en leek halfweg op weg naar de redding.
Aston Villa houdt stand en duwt Bournemouth en Watford naar The Championship
Na de pauze was het lange tijd status quo op de verschillende velden. Halfweg de tweede helft vocht ook Watford zich plots terug in de degradatiestrijd nadat Welbeck er 3-2 van maakte op het veld van Arsenal, was er nog een heus voetbalmirakel in de maak? Ei zo na stond het even later gelijk maar deze keer werd de inzet van Welbeck knap gered door Martinez. Op het veld van Everton had Bournemouth het maximale gedaan ondertussen want Stanislas zorgde op tien minuten van het einde voor de 1-3. De inspanningen van Watford en Bournemouth leken vergeefse moeite toen Grealish in de slotfase Aston Villa op een 0-1 voorsprong bracht. Een minuut later maakte West Ham echter weer gelijk nadat een schot van Yarmolenko op diezelfde Grealish afweek: 1-1. Uiteindelijk bleef het daarbij en daardoor moeten Watford en Bournemouth volgend jaar een niveau lager aan de slag.
Uitslagen:
West Ham-Aston Villa: 1-1
Everton-Bournemouth: 1-3
Arsenal-Watford: 3-2


Terechte degradanten?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

53
53
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

108
108
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

290
290
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

445
445
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

321
321
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

90
90
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

272
272
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

239
239
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

217
217
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

549
549
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

328
328
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

616
616
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

632
632
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

727
727
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

144
144
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

572
572
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1331
1331
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

767
767
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

242
242
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

471
471
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

373
373
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

647
647
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1027
1027
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

360
360
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

873
873

Meer sportnieuws