Knotsgekke degradatiestrijd eindigt in voordeel van Aston Villa

door
Knotsgekke degradatiestrijd eindigt in voordeel van Aston Villa

Na een heerlijke voetbalnamiddag heeft Aston Villa zijn hachje in de Premier League gered dankzij een gelijkspel op het veld van West Ham. Bournemouth boekte op de slotspeeldag nog een knappe zege bij Everton maar kwam finaal één punt te kort om de degradatie te ontlopen. Watford zakt ook naar The Championship na een dramatische eerste helft op het veld van Arsenal.

Onderin beloofde het nog razend spannend te worden op deze slotspeeldag in de Premier League. Aston Villa had zich miraculeus naar een veilige positie geknokt, terwijl Watford en Bournemouth ook nog hoopten op een klein mirakel. Villa had genoeg aan een zege, Watford moest hopen op puntenverlies van The Villans en Bournemouth hoopte op het grootste mirakel: zelf winnen en hopen dat Villa verloor en Watford niet won.
Aston Villa lijkt op weg naar de redding, Bournemouth knokt
Het kleine Bournemouth begon alvast goed op het veld van Everton, na een klein kwartier spelen benutte King een strafschop, op hetzelfde moment stond Watford reeds 2-0 achter bij Arsenal. Halfweg leek de degradatie van Watford alvast een feit (3-1 op Arsenal), ook de ambities van Bournemouth kregen een fikse knauw na de gelijkmaker van Kean maar op slag van rust zorgde Solanke toch weer voor de voorsprong. Aston Villa had nog een kleine marge dankzij de 0-0 op het veld van West Ham.

Aston Villa had alles in eigen handen en leek halfweg op weg naar de redding.
Aston Villa houdt stand en duwt Bournemouth en Watford naar The Championship
Na de pauze was het lange tijd status quo op de verschillende velden. Halfweg de tweede helft vocht ook Watford zich plots terug in de degradatiestrijd nadat Welbeck er 3-2 van maakte op het veld van Arsenal, was er nog een heus voetbalmirakel in de maak? Ei zo na stond het even later gelijk maar deze keer werd de inzet van Welbeck knap gered door Martinez. Op het veld van Everton had Bournemouth het maximale gedaan ondertussen want Stanislas zorgde op tien minuten van het einde voor de 1-3. De inspanningen van Watford en Bournemouth leken vergeefse moeite toen Grealish in de slotfase Aston Villa op een 0-1 voorsprong bracht. Een minuut later maakte West Ham echter weer gelijk nadat een schot van Yarmolenko op diezelfde Grealish afweek: 1-1. Uiteindelijk bleef het daarbij en daardoor moeten Watford en Bournemouth volgend jaar een niveau lager aan de slag.
Uitslagen:
West Ham-Aston Villa: 1-1
Everton-Bournemouth: 1-3
Arsenal-Watford: 3-2


LEES OOK: 'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Terechte degradanten?

Meest recent

'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

47
47
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

41
41
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

91
91
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

109
109
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

434
434
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

57
57
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

233
233
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

67
67
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

124
124
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

757
757
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

89
89
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

202
202
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

497
497
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

128
128
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

357
357
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

76
76
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

422
422
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

787
787
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

229
229
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

753
753
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

180
180
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

407
407
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

81
81
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

119
119
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

251
251

Meer sportnieuws