Anderlecht en FC Nantes houden elkaar in evenwicht

303 stemmen
Anderlecht en FC Nantes houden elkaar in evenwicht

RSC Anderlecht heeft zijn vierde oefenwedstrijd van het seizoen afgewerkt. Na zeges tegen STVV en Saint-Etienne en een nederlaag tegen Charleroi werd het een gelijkspel tegen FC Nantes. Het werd 0-0 na een boeiende partij.


Anderlecht kreeg meteen een goede kans via Francis Amuzu, maar hij besloot op de doelman. De Brusselaars begonnen sterk met een zeer goede pressing en Paars-Wit was dominant. FC Nantes, waar Kalifa Coulibaly, Renaud Emond en Anthony Limbombe in de basis stonden, herstelde halverwege de eerste helft wel het evenwicht. RSCA gaf niks weg en was er via Michel Vlap dichtbij na een voorzet van Michael Murillo. RSCA mocht ook een strafschop claimen na een fout op Landry Dimata en nadien ook hands van Franse kant. Anderlecht ging met 0-0 de rust in, maar verdiende een voorsprong na drie, vier grote kansen.

Een goede eerste helft van de Brusselaars, die niet één kans weggaven. In de tweede helft kwamen Edo Kayembe, Antoine Colassin en Peter Zulj in de ploeg voor Kana (zeer sterke prestatie), Murillo en Dimata. Nantes kreeg de eerste kans, maar een kopbal van Wague ging naast. De Fransen waren beter in die tweede helft en RSCA speelde een stuk minder goed dan in de eerste helft. Het herstelde het evenwicht, maar het kreeg geen kansen bij elkaar gevoetbald. Kana viel het laatste kwartier in voor Trebel en zorgde voor een prachtige pass richting Colassin, maar die miste de opgelegde kans. Aan de overzijde raakte Simon de paal. Gescoord werd er niet meer: 0-0.

LEES OOK: Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Goede prestatie van RSCA?

Meest recent

Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

13
13
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

26
26
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

29
29
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

73
73
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

106
106
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

78
78
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

108
108
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

439
439
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

260
260
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

75
75
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

389
389
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

132
132
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

789
789
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

124
124
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

91
91
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

212
212
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

398
398
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

363
363
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

605
605
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

935
935
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

154
154
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1068
1068

Meer sportnieuws