'Club Brugge volgt mogelijke opvolger voor Vormer'

door
'Club Brugge volgt mogelijke opvolger voor Vormer'

Club Brugge boekte de voorbije jaren grote successen en dat heeft de huidige landskampioen grotendeels te danken aan de goed geoliede motor op het middenveld. Ruud Vormer en Hans Vanaken acteerden op een enorm hoog niveau, en bleken daarom onmisbaar op Jan Breydel. Om de workload wat te ontlasten bij het centrale duo speurt Club al geruime tijd de transfermarkt af. Volgens Nederlandse media zoals Voetbal International en Algemeen Dagblad richt Club daarom haar pijlen op Joey Veerman van sc Heerenveen. De Nederlandse middenvelder lijkt vooral een wisselmogelijkheid te kunnen worden voor aanvoerder Vormer.

BRUGSE INTERESSE 

Het gaat hard voor Joey Veerman de laatste tijd. Pas vorig seizoen kwam de 21-jarige middenvelder écht aan de oppervlakte, nadat hij het bescheiden FC Volendam inruilde voor sc Heerenveen. In Friesland werkte hij zich vervolgens op tot één van de revelaties van de Eredivisie, waardoor hij mag rekenen op belangstelling van Club Brugge maar ook van Feyenoord. Door zijn jonge leeftijd en veelbelovende kwaliteiten wordt Veerman een grote toekomst voorspeld in Nederland, en ook de speler wil graag de vruchten plukken van zijn steile evolutie als voetballer. 



Het Algemeen Dagblad weet dat Veerman een Belgische of Nederlandse topclub ziet als de ideale vervolgstap in zijn loopbaan, en daarom zou Belgisch landskampioen Club Brugge dan ook een logische optie kunnen zijn. Volgens het vakblad Voetbal International zou Blauw-Zwart dan ook hun intenties kenbaar gemaakt hebben aan de speler en diens entourage, al zou er van een concreet bod (voorlopig) nog geen sprake zijn.

DE PAREL VAN DE DIJK  

Tijdens zijn grote doorbraak bij FC Volendam werd Veerman omschreven als 'De Parel aan de Dijk', en in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen trekt hij die positieve lijn gewoon door. De 21-jarige wordt vooral geroemd door zijn creativiteit en offensieve impulsen, waardoor hij als een iets meer dreigende versie van Ruud Vormer gecatalogeerd kan worden. 



Met vier doelpunten vijf assists in 22 competitiewedstrijden haalt hij de hoge gemiddeldes nog niet van de huidige Club-aanvoerder, maar het potentieel is duidelijk aanwezig bij Veerman. Zo steekt hij alle positionele collega's uit de Eredivisie de loef af op het vlak van doorsteek- en creatieve passes. En zijn concullega's zijn nu ook niet meteen van de minste met Donny van de Beek (Ajax), Adam Maher (FC Utrecht) en Orkun Kökcu (Feyenoord), om maar enkele namen op te noemen.

OPVOLGER VAN VORMER 

Met zijn aantal gelanceerde doorsteek- en creatieve passes zou Veerman ook de primus zijn onder alle centrale middenvelders van Club Brugge, en dat zou ook meteen dé grote meerwaarde zijn die  hij op Jan Breydel kan brengen. In de Eredivisie is Veerman tevens de derde beste centrale middenvelder op het vlak van assists afleveren: per 90 minuten laat hij 0,24 assist noteren, al komt Veerman daarmee niet in de buurt van Vormer. Die haalt op dat vlak een indrukwekkend hoog gemiddelde van 0,46 assist per 90 minuten, waarbij zelfs geen énkele speler uit de Jupiler Pro League kan die frequentie kan evenaren. 



Daaruit kan vastgesteld worden dat Vormer op het vlak van offensieve, dreigende passing een hogere efficiëntie in zijn spel legt dan Veerman, maar dat is misschien ook wel logisch gezien het verschil qua ervaring tussen beide spelers. Met wat meer ervaring, routine en bijgevolg efficiëntie heeft Veerman alles om een potentiële opvolger van Vormer te worden. Door zijn aanvallende meerwaarde kan de huidige smaakmaker van Heerenveen ook een alternatief betekenen voor Hans Vanaken, want Mats Rits en Eder Balanta zijn eerder defensief ingestelde middenvelders. Met het aankomende drukke Brugse programma op drie fronten lijkt een extra aanvallende optie zeker geen overbodige luxe te zijn op Jan Breydel. En dan kan Veerman weleens een interessant profiel betekenen, iets wat Vincent Mannnaert & Co dus ook niet ontgaan is.

LEES OOK: Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Heeft Club een vervanger nodig voor Vormer?

Meest recent

Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

13
13
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

71
71
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

344
344
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

98
98
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

241
241
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

331
331
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

102
102
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

239
239
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

298
298
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

56
56
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

511
511
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

420
420
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

166
166
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

479
479
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

443
443
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

86
86
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

376
376
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

608
608
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

225
225
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

269
269
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

316
316
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

310
310
Vandenbempt luidt alarmbel: paniek bij Anderlecht

Het bestuur van RSC Anderlecht heeft er genoeg van. Het sportieve wanbeleid van Wouter Vandenhaute ...

385
385
Renard ontslagen: Bornauw & co trekken meteen door

RSC Anderlecht staat nog maar eens in brand. Het is duidelijk dat het wanbeleid van de afgelopen ...

566
566
KRC Genk op oorlogspad: Heymans waarschuwt concurrentie

KRC Genk won oververdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers blijven zo meedoen voor de top ...

209
209

Meer sportnieuws