'Club Brugge volgt mogelijke opvolger voor Vormer'

1043 stemmen
'Club Brugge volgt mogelijke opvolger voor Vormer'

Club Brugge boekte de voorbije jaren grote successen en dat heeft de huidige landskampioen grotendeels te danken aan de goed geoliede motor op het middenveld. Ruud Vormer en Hans Vanaken acteerden op een enorm hoog niveau, en bleken daarom onmisbaar op Jan Breydel. Om de workload wat te ontlasten bij het centrale duo speurt Club al geruime tijd de transfermarkt af. Volgens Nederlandse media zoals Voetbal International en Algemeen Dagblad richt Club daarom haar pijlen op Joey Veerman van sc Heerenveen. De Nederlandse middenvelder lijkt vooral een wisselmogelijkheid te kunnen worden voor aanvoerder Vormer.

BRUGSE INTERESSE 

Het gaat hard voor Joey Veerman de laatste tijd. Pas vorig seizoen kwam de 21-jarige middenvelder écht aan de oppervlakte, nadat hij het bescheiden FC Volendam inruilde voor sc Heerenveen. In Friesland werkte hij zich vervolgens op tot één van de revelaties van de Eredivisie, waardoor hij mag rekenen op belangstelling van Club Brugge maar ook van Feyenoord. Door zijn jonge leeftijd en veelbelovende kwaliteiten wordt Veerman een grote toekomst voorspeld in Nederland, en ook de speler wil graag de vruchten plukken van zijn steile evolutie als voetballer. 



Het Algemeen Dagblad weet dat Veerman een Belgische of Nederlandse topclub ziet als de ideale vervolgstap in zijn loopbaan, en daarom zou Belgisch landskampioen Club Brugge dan ook een logische optie kunnen zijn. Volgens het vakblad Voetbal International zou Blauw-Zwart dan ook hun intenties kenbaar gemaakt hebben aan de speler en diens entourage, al zou er van een concreet bod (voorlopig) nog geen sprake zijn.

DE PAREL VAN DE DIJK  

Tijdens zijn grote doorbraak bij FC Volendam werd Veerman omschreven als 'De Parel aan de Dijk', en in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen trekt hij die positieve lijn gewoon door. De 21-jarige wordt vooral geroemd door zijn creativiteit en offensieve impulsen, waardoor hij als een iets meer dreigende versie van Ruud Vormer gecatalogeerd kan worden. 



Met vier doelpunten vijf assists in 22 competitiewedstrijden haalt hij de hoge gemiddeldes nog niet van de huidige Club-aanvoerder, maar het potentieel is duidelijk aanwezig bij Veerman. Zo steekt hij alle positionele collega's uit de Eredivisie de loef af op het vlak van doorsteek- en creatieve passes. En zijn concullega's zijn nu ook niet meteen van de minste met Donny van de Beek (Ajax), Adam Maher (FC Utrecht) en Orkun Kökcu (Feyenoord), om maar enkele namen op te noemen.

OPVOLGER VAN VORMER 

Met zijn aantal gelanceerde doorsteek- en creatieve passes zou Veerman ook de primus zijn onder alle centrale middenvelders van Club Brugge, en dat zou ook meteen dé grote meerwaarde zijn die  hij op Jan Breydel kan brengen. In de Eredivisie is Veerman tevens de derde beste centrale middenvelder op het vlak van assists afleveren: per 90 minuten laat hij 0,24 assist noteren, al komt Veerman daarmee niet in de buurt van Vormer. Die haalt op dat vlak een indrukwekkend hoog gemiddelde van 0,46 assist per 90 minuten, waarbij zelfs geen énkele speler uit de Jupiler Pro League kan die frequentie kan evenaren. 



Daaruit kan vastgesteld worden dat Vormer op het vlak van offensieve, dreigende passing een hogere efficiëntie in zijn spel legt dan Veerman, maar dat is misschien ook wel logisch gezien het verschil qua ervaring tussen beide spelers. Met wat meer ervaring, routine en bijgevolg efficiëntie heeft Veerman alles om een potentiële opvolger van Vormer te worden. Door zijn aanvallende meerwaarde kan de huidige smaakmaker van Heerenveen ook een alternatief betekenen voor Hans Vanaken, want Mats Rits en Eder Balanta zijn eerder defensief ingestelde middenvelders. Met het aankomende drukke Brugse programma op drie fronten lijkt een extra aanvallende optie zeker geen overbodige luxe te zijn op Jan Breydel. En dan kan Veerman weleens een interessant profiel betekenen, iets wat Vincent Mannnaert & Co dus ook niet ontgaan is.

LEES OOK: 'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Heeft Club een vervanger nodig voor Vormer?

Meest recent

'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

81
81
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

23
23
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

62
62
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

118
118
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

20
20
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

381
381
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

130
130
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

122
122
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

43
43
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

79
79
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

60
60
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

387
387
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

232
232
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

521
521
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

167
167
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

108
108
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

134
134
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

156
156
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

199
199
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

171
171
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

146
146
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

522
522
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

624
624
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

985
985
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

282
282

Meer sportnieuws