'Club Brugge volgt mogelijke opvolger voor Vormer'

1043 stemmen
'Club Brugge volgt mogelijke opvolger voor Vormer'

Club Brugge boekte de voorbije jaren grote successen en dat heeft de huidige landskampioen grotendeels te danken aan de goed geoliede motor op het middenveld. Ruud Vormer en Hans Vanaken acteerden op een enorm hoog niveau, en bleken daarom onmisbaar op Jan Breydel. Om de workload wat te ontlasten bij het centrale duo speurt Club al geruime tijd de transfermarkt af. Volgens Nederlandse media zoals Voetbal International en Algemeen Dagblad richt Club daarom haar pijlen op Joey Veerman van sc Heerenveen. De Nederlandse middenvelder lijkt vooral een wisselmogelijkheid te kunnen worden voor aanvoerder Vormer.

BRUGSE INTERESSE 

Het gaat hard voor Joey Veerman de laatste tijd. Pas vorig seizoen kwam de 21-jarige middenvelder écht aan de oppervlakte, nadat hij het bescheiden FC Volendam inruilde voor sc Heerenveen. In Friesland werkte hij zich vervolgens op tot één van de revelaties van de Eredivisie, waardoor hij mag rekenen op belangstelling van Club Brugge maar ook van Feyenoord. Door zijn jonge leeftijd en veelbelovende kwaliteiten wordt Veerman een grote toekomst voorspeld in Nederland, en ook de speler wil graag de vruchten plukken van zijn steile evolutie als voetballer. 



Het Algemeen Dagblad weet dat Veerman een Belgische of Nederlandse topclub ziet als de ideale vervolgstap in zijn loopbaan, en daarom zou Belgisch landskampioen Club Brugge dan ook een logische optie kunnen zijn. Volgens het vakblad Voetbal International zou Blauw-Zwart dan ook hun intenties kenbaar gemaakt hebben aan de speler en diens entourage, al zou er van een concreet bod (voorlopig) nog geen sprake zijn.

DE PAREL VAN DE DIJK  

Tijdens zijn grote doorbraak bij FC Volendam werd Veerman omschreven als 'De Parel aan de Dijk', en in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen trekt hij die positieve lijn gewoon door. De 21-jarige wordt vooral geroemd door zijn creativiteit en offensieve impulsen, waardoor hij als een iets meer dreigende versie van Ruud Vormer gecatalogeerd kan worden. 



Met vier doelpunten vijf assists in 22 competitiewedstrijden haalt hij de hoge gemiddeldes nog niet van de huidige Club-aanvoerder, maar het potentieel is duidelijk aanwezig bij Veerman. Zo steekt hij alle positionele collega's uit de Eredivisie de loef af op het vlak van doorsteek- en creatieve passes. En zijn concullega's zijn nu ook niet meteen van de minste met Donny van de Beek (Ajax), Adam Maher (FC Utrecht) en Orkun Kökcu (Feyenoord), om maar enkele namen op te noemen.

OPVOLGER VAN VORMER 

Met zijn aantal gelanceerde doorsteek- en creatieve passes zou Veerman ook de primus zijn onder alle centrale middenvelders van Club Brugge, en dat zou ook meteen dé grote meerwaarde zijn die  hij op Jan Breydel kan brengen. In de Eredivisie is Veerman tevens de derde beste centrale middenvelder op het vlak van assists afleveren: per 90 minuten laat hij 0,24 assist noteren, al komt Veerman daarmee niet in de buurt van Vormer. Die haalt op dat vlak een indrukwekkend hoog gemiddelde van 0,46 assist per 90 minuten, waarbij zelfs geen énkele speler uit de Jupiler Pro League kan die frequentie kan evenaren. 



Daaruit kan vastgesteld worden dat Vormer op het vlak van offensieve, dreigende passing een hogere efficiëntie in zijn spel legt dan Veerman, maar dat is misschien ook wel logisch gezien het verschil qua ervaring tussen beide spelers. Met wat meer ervaring, routine en bijgevolg efficiëntie heeft Veerman alles om een potentiële opvolger van Vormer te worden. Door zijn aanvallende meerwaarde kan de huidige smaakmaker van Heerenveen ook een alternatief betekenen voor Hans Vanaken, want Mats Rits en Eder Balanta zijn eerder defensief ingestelde middenvelders. Met het aankomende drukke Brugse programma op drie fronten lijkt een extra aanvallende optie zeker geen overbodige luxe te zijn op Jan Breydel. En dan kan Veerman weleens een interessant profiel betekenen, iets wat Vincent Mannnaert & Co dus ook niet ontgaan is.

LEES OOK: Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Heeft Club een vervanger nodig voor Vormer?

Meest recent

De Mil herstelt ‘foutje’: "Had goed gesprek met de coach"

Bij AA Gent wisten ze opgelucht adem te halen na de 0-1-zege tegen Göteborg. Er zat druk op de ...

9
9
Anderlecht en La Louvière sloten héél opvallend akkoord

RSC Anderlecht opent zijn seizoen in de Jupiler Pro League met een thuiswedstrijd tegen La ...

128
128
Standard is gewaarschuwd: "Hen pijn doen"

Cercle Brugge opent zijn seizoen met een verplaatsing naar Standard. Zijn de Bruggelingen klaar voor ...

34
34
Euvrard verrast: toptalent zet stap terug bij Standard

Bij Standard willen ze meer de kaart van de jeugd trekken, maar door het wanbeleid van de ...

47
47
Coucke en Borsato zorgen voor immens vuurwerk in Knokke

Marc Coucke liet zijn volgers opnieuw even meekijken in zijn leven buiten de bestuurskamer. De ...

19
19
'STVV strijkt miljoenen op dankzij PSG'

STVV is financieel een zeer gezonde club. De Kanaries verkochten deze mercato al voor een zevental ...

97
97
'Stassin kan transfer versieren naar de Serie A'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil niet langer in de Ligue 2 ...

26
26
Leko niet zeker van mercato: "Kan nog veel gebeuren"

Club Brugge speelde een degelijk partij tegen KV Kortrijk. Het werd 3-0 in het Jan Breydelstadion. ...

289
289
Union SG legt volgende aanwinst officieel vast

Union SG heeft nog een transfer weten af te ronden. De Brusselaars hebben een buitenlandse speler ...

42
42
'Vader Lionel Messi overleden op 68-jarige leeftijd'

Jorge Messi, de vader van voetbalster Lionel Messi, is op 68-jarige leeftijd overleden. Dat melden ...

0
0
'KRC Genk verrast met komst JPL-smaakmaker'

KRC Genk staat op het punt om zijn derde ingaande transfer af te ronden. De Limburgers zouden ...

325
325
PSV pakt uit met peperdure ingaande transfer

PSV is een club die financieel nog steeds meer middelen heeft dan Club Brugge. De Eindhovenaren ...

43
43
Van Gaal lokt met Instagram-bericht massale smeekbede uit

Louis van Gaal viert vandaag een bijzondere dag, maar het is vooral een heel ander bericht dat ...

28
28
Simons ontdekt ‘nieuwe smaakmaker’ bij OHL

OH Leuven wordt naar jaarlijkse traditie door de ‘experts’ naar voren geschoven als een ...

111
111
'Nieuwe twist Lukaku: topclub knoopt gesprekken aan'

Van Romelu Lukaku was deze week geen spoor te bekennen op het trainingskamp van SSC Napoli. Een ...

184
184
Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

RSC Anderlecht is deze zomer begonnen aan een gloednieuw sportief project. Maar ook daarin zal de ...

380
380
Ophefmakende wending: Play-Offs meteen weer terug in JPL?

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League is vrijdagavond officieel van start gegaan. Het wordt de ...

1058
1058
Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Hein Vanhaezebrouck blijft een naam die in het Belgische voetbal nooit helemaal verdwijnt. Zelfs ...

173
173
Club dokt zwaar voor opvolger Tzolis: Barcelona viert mee

Club Brugge heeft zijn nieuwe flankaanvaller beet. Voor de komst van Jan Virgili dokte de ...

477
477
TRANSFERUURTJE: 'Club breekt de bank, grote plannen Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

475
475
Cisse Sandra legt vertrek bij Club Brugge haarfijn uit

Cisse Sandra stond in de Supercup tegen Union SG nog in de basis bij Club Brugge, maar niet veel ...

505
505
‘KV Mechelen heeft absolute toptransfer binnen’

KV Mechelen is nog niet klaar op de zomermercato. Malinwa neemt het op speeldag 1 van de Jupiler Pro ...

183
183
‘Nieuwe dag, nieuw schandaal: affaire Infantino bij UEFA’

Gianni Infantino komt sinds het WK elke dag in de media. De grote baas van de FIFA werd afgeschoten ...

183
183
‘Jackpot KAA Gent: Europese topclub klopt aan’

De zomermercato loopt nog even door en dan is het ook voor de Belgische clubs zweten. Als ...

356
356
Praet onthult resem aanbiedingen: “Ik was verbaasd”

Dennis Praet maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar KV Mechelen, maar de middenvelder had ...

211
211

Meer sportnieuws