'Club Brugge volgt mogelijke opvolger voor Vormer'

door
'Club Brugge volgt mogelijke opvolger voor Vormer'

Club Brugge boekte de voorbije jaren grote successen en dat heeft de huidige landskampioen grotendeels te danken aan de goed geoliede motor op het middenveld. Ruud Vormer en Hans Vanaken acteerden op een enorm hoog niveau, en bleken daarom onmisbaar op Jan Breydel. Om de workload wat te ontlasten bij het centrale duo speurt Club al geruime tijd de transfermarkt af. Volgens Nederlandse media zoals Voetbal International en Algemeen Dagblad richt Club daarom haar pijlen op Joey Veerman van sc Heerenveen. De Nederlandse middenvelder lijkt vooral een wisselmogelijkheid te kunnen worden voor aanvoerder Vormer.

BRUGSE INTERESSE 

Het gaat hard voor Joey Veerman de laatste tijd. Pas vorig seizoen kwam de 21-jarige middenvelder écht aan de oppervlakte, nadat hij het bescheiden FC Volendam inruilde voor sc Heerenveen. In Friesland werkte hij zich vervolgens op tot één van de revelaties van de Eredivisie, waardoor hij mag rekenen op belangstelling van Club Brugge maar ook van Feyenoord. Door zijn jonge leeftijd en veelbelovende kwaliteiten wordt Veerman een grote toekomst voorspeld in Nederland, en ook de speler wil graag de vruchten plukken van zijn steile evolutie als voetballer. 



Het Algemeen Dagblad weet dat Veerman een Belgische of Nederlandse topclub ziet als de ideale vervolgstap in zijn loopbaan, en daarom zou Belgisch landskampioen Club Brugge dan ook een logische optie kunnen zijn. Volgens het vakblad Voetbal International zou Blauw-Zwart dan ook hun intenties kenbaar gemaakt hebben aan de speler en diens entourage, al zou er van een concreet bod (voorlopig) nog geen sprake zijn.

DE PAREL VAN DE DIJK  

Tijdens zijn grote doorbraak bij FC Volendam werd Veerman omschreven als 'De Parel aan de Dijk', en in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen trekt hij die positieve lijn gewoon door. De 21-jarige wordt vooral geroemd door zijn creativiteit en offensieve impulsen, waardoor hij als een iets meer dreigende versie van Ruud Vormer gecatalogeerd kan worden. 



Met vier doelpunten vijf assists in 22 competitiewedstrijden haalt hij de hoge gemiddeldes nog niet van de huidige Club-aanvoerder, maar het potentieel is duidelijk aanwezig bij Veerman. Zo steekt hij alle positionele collega's uit de Eredivisie de loef af op het vlak van doorsteek- en creatieve passes. En zijn concullega's zijn nu ook niet meteen van de minste met Donny van de Beek (Ajax), Adam Maher (FC Utrecht) en Orkun Kökcu (Feyenoord), om maar enkele namen op te noemen.

OPVOLGER VAN VORMER 

Met zijn aantal gelanceerde doorsteek- en creatieve passes zou Veerman ook de primus zijn onder alle centrale middenvelders van Club Brugge, en dat zou ook meteen dé grote meerwaarde zijn die  hij op Jan Breydel kan brengen. In de Eredivisie is Veerman tevens de derde beste centrale middenvelder op het vlak van assists afleveren: per 90 minuten laat hij 0,24 assist noteren, al komt Veerman daarmee niet in de buurt van Vormer. Die haalt op dat vlak een indrukwekkend hoog gemiddelde van 0,46 assist per 90 minuten, waarbij zelfs geen énkele speler uit de Jupiler Pro League kan die frequentie kan evenaren. 



Daaruit kan vastgesteld worden dat Vormer op het vlak van offensieve, dreigende passing een hogere efficiëntie in zijn spel legt dan Veerman, maar dat is misschien ook wel logisch gezien het verschil qua ervaring tussen beide spelers. Met wat meer ervaring, routine en bijgevolg efficiëntie heeft Veerman alles om een potentiële opvolger van Vormer te worden. Door zijn aanvallende meerwaarde kan de huidige smaakmaker van Heerenveen ook een alternatief betekenen voor Hans Vanaken, want Mats Rits en Eder Balanta zijn eerder defensief ingestelde middenvelders. Met het aankomende drukke Brugse programma op drie fronten lijkt een extra aanvallende optie zeker geen overbodige luxe te zijn op Jan Breydel. En dan kan Veerman weleens een interessant profiel betekenen, iets wat Vincent Mannnaert & Co dus ook niet ontgaan is.

LEES OOK: 'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Heeft Club een vervanger nodig voor Vormer?

Meest recent

Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

3
3
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

22
22
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

21
21
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

26
26
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

49
49
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

23
23
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

155
155
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

124
124
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

96
96
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

111
111
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

110
110
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

87
87
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

247
247
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

325
325
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

47
47
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

184
184
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

175
175
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

219
219
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

178
178
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

94
94
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

232
232
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

913
913
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

110
110

Meer sportnieuws