'Club Brugge volgt mogelijke opvolger voor Vormer'

door
'Club Brugge volgt mogelijke opvolger voor Vormer'

Club Brugge boekte de voorbije jaren grote successen en dat heeft de huidige landskampioen grotendeels te danken aan de goed geoliede motor op het middenveld. Ruud Vormer en Hans Vanaken acteerden op een enorm hoog niveau, en bleken daarom onmisbaar op Jan Breydel. Om de workload wat te ontlasten bij het centrale duo speurt Club al geruime tijd de transfermarkt af. Volgens Nederlandse media zoals Voetbal International en Algemeen Dagblad richt Club daarom haar pijlen op Joey Veerman van sc Heerenveen. De Nederlandse middenvelder lijkt vooral een wisselmogelijkheid te kunnen worden voor aanvoerder Vormer.

BRUGSE INTERESSE 

Het gaat hard voor Joey Veerman de laatste tijd. Pas vorig seizoen kwam de 21-jarige middenvelder écht aan de oppervlakte, nadat hij het bescheiden FC Volendam inruilde voor sc Heerenveen. In Friesland werkte hij zich vervolgens op tot één van de revelaties van de Eredivisie, waardoor hij mag rekenen op belangstelling van Club Brugge maar ook van Feyenoord. Door zijn jonge leeftijd en veelbelovende kwaliteiten wordt Veerman een grote toekomst voorspeld in Nederland, en ook de speler wil graag de vruchten plukken van zijn steile evolutie als voetballer. 



Het Algemeen Dagblad weet dat Veerman een Belgische of Nederlandse topclub ziet als de ideale vervolgstap in zijn loopbaan, en daarom zou Belgisch landskampioen Club Brugge dan ook een logische optie kunnen zijn. Volgens het vakblad Voetbal International zou Blauw-Zwart dan ook hun intenties kenbaar gemaakt hebben aan de speler en diens entourage, al zou er van een concreet bod (voorlopig) nog geen sprake zijn.

DE PAREL VAN DE DIJK  

Tijdens zijn grote doorbraak bij FC Volendam werd Veerman omschreven als 'De Parel aan de Dijk', en in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen trekt hij die positieve lijn gewoon door. De 21-jarige wordt vooral geroemd door zijn creativiteit en offensieve impulsen, waardoor hij als een iets meer dreigende versie van Ruud Vormer gecatalogeerd kan worden. 



Met vier doelpunten vijf assists in 22 competitiewedstrijden haalt hij de hoge gemiddeldes nog niet van de huidige Club-aanvoerder, maar het potentieel is duidelijk aanwezig bij Veerman. Zo steekt hij alle positionele collega's uit de Eredivisie de loef af op het vlak van doorsteek- en creatieve passes. En zijn concullega's zijn nu ook niet meteen van de minste met Donny van de Beek (Ajax), Adam Maher (FC Utrecht) en Orkun Kökcu (Feyenoord), om maar enkele namen op te noemen.

OPVOLGER VAN VORMER 

Met zijn aantal gelanceerde doorsteek- en creatieve passes zou Veerman ook de primus zijn onder alle centrale middenvelders van Club Brugge, en dat zou ook meteen dé grote meerwaarde zijn die  hij op Jan Breydel kan brengen. In de Eredivisie is Veerman tevens de derde beste centrale middenvelder op het vlak van assists afleveren: per 90 minuten laat hij 0,24 assist noteren, al komt Veerman daarmee niet in de buurt van Vormer. Die haalt op dat vlak een indrukwekkend hoog gemiddelde van 0,46 assist per 90 minuten, waarbij zelfs geen énkele speler uit de Jupiler Pro League kan die frequentie kan evenaren. 



Daaruit kan vastgesteld worden dat Vormer op het vlak van offensieve, dreigende passing een hogere efficiëntie in zijn spel legt dan Veerman, maar dat is misschien ook wel logisch gezien het verschil qua ervaring tussen beide spelers. Met wat meer ervaring, routine en bijgevolg efficiëntie heeft Veerman alles om een potentiële opvolger van Vormer te worden. Door zijn aanvallende meerwaarde kan de huidige smaakmaker van Heerenveen ook een alternatief betekenen voor Hans Vanaken, want Mats Rits en Eder Balanta zijn eerder defensief ingestelde middenvelders. Met het aankomende drukke Brugse programma op drie fronten lijkt een extra aanvallende optie zeker geen overbodige luxe te zijn op Jan Breydel. En dan kan Veerman weleens een interessant profiel betekenen, iets wat Vincent Mannnaert & Co dus ook niet ontgaan is.

LEES OOK: Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Heeft Club een vervanger nodig voor Vormer?

Meest recent

'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

52
52
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

62
62
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

25
25
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

83
83
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

91
91
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

161
161
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

916
916
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

60
60
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

206
206
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

264
264
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

61
61
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

176
176
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

319
319
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

75
75
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

184
184
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

95
95
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

596
596
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

367
367
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

293
293
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

321
321
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

611
611
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

278
278
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

67
67
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

189
189
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

102
102

Meer sportnieuws