TRANSFERUURTJE: 'Club wil Dirar terug, Trebel stelt voorwaarde voor transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Dirar terug, Trebel stelt voorwaarde voor transfer'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge presenteerde tot dusver nog geen aanwinsten, maar het gonst wel van de geruchten. De laatste naam die nu weer valt in het Jan Breydelstadion, is die van Nabil Dirar. De 34-jarige flankspeler zou gaan vertrekken bij Fenerbahçe en Club zou al eens rond de tafel gezeten hebben met zijn ex-speler. Een transfer van Edmilson lijkt voorlopig niet aan de orde.



Over de komst van Bright Osayi-Samuel heerst dan weer alsmaar meer twijfel. De geruchten over interesse van verschillende teams uit de Premier League - Leicester City, Burnley en promovendus West Brom - blijven aanhouden. Club zou wel nog steeds de enige ploeg zijn die al een bod aanvaard zagen worden door QPR.

Ook een nieuwe linksachter zou tot de mogelijkheden behoren, want Club zou interesse hebben in Santiago Arzamendia, een 22-jarige Paraguayaan van Cerro Porteño. Hij zou behalve van Club ook interesse genieten uit Brazilië en van PSV en Bayer Leverkusen. Hij zal wel een dure vogel zijn, want zijn marktwaarde wordt nu al op 4,5 miljoen euro geschat.



Een oud doelwit uit januari duikt ook weer op. Club zou toen samen met KRC Genk interesse gehad hebben in Mark-Anthony Kaye, een 25-jarige Canadese middenvelder van Los Angeles FC. Volgens Noord-Amerikaanse media willen de twee teams de speler nog altijd graag binnenrijven.

Bij Anderlecht willen ze nog graag af van Adrien Trebel, die gelinkt werd aan Al Ahli. Maar de middenvelder wil slechts op één voorwaarde vertrekken: als hij geen last meer heeft van zijn knie. Anders blijft hij liever. Woensdag kwam er nog geen witte rook omtrent de komst van Percy Tau. Er werd wel onderhandeld, maar een akkoord kwam nog niet uit de bus.



Wie ook kan vertrekken bij Paars-Wit, is Thomas Didillon. De doelman zou nadrukkelijke belangstelling genieten van Cercle Brugge, dat hem voor een seizoen wil huren. Anderlecht zou het voorstel wel zien zitten omdat Cercle het volledige salaris van de Fransman wil overnemen. Ook Didillon zou openstaan voor de overgang, omdat hij er zich in de kijker van moederclub AS Monaco hoopt te spelen.

Antwerp haalt mogelijk nog een bekende naam terug naar de Jupiler Pro League. Het zou dicht bij de komst van Nill De Pauw staan om zijn flanken te versterken. De 30-jarige ex-speler van Zulte Waregem en Lokeren kwam het voorbije halfjaar uit voor het Griekse Atromitos.



BUITENLAND

FC Barcelona zou in zijn zoektocht naar versterking uitgekomen zijn bij Manchester City en hoopt een ruildeal te kunnen sluiten met de Engelsen. Ze hopen verdedigers Eric Garcia en João Cancelo naar Camp Nou te kunnen halen, maar willen liever geen transfersom betalen. Daarom zouden ze bereid zijn in ruil Nelson Semedo naar Manchester te sturen.

Ally Samatta kreeg in januari zijn droomtransfer van Genk naar de Premier League, maar na een halfjaar zou zijn avontuur bij Aston Villa er alweer op kunnen zitten. Als de Villains degraderen, staan al enkele Turkse topclubs te popelen om hem op huurbasis binnen te halen. Fenerbahçe en Galatasaray zouden al klaarzitten om een bod uit te brengen.



Een andere ex-speler van Genk staat mogelijk voor een fraaie transfer. In Limburg flopte Marco Bizot nog, maar bij AZ kwam de doelman wel tot volle wasdom. Hij speelde zich zelfs in Oranje en zou nu naar La Liga kunnen trekken. Valencia, Sevilla en Celta Vigo zouden belangstelling tonen voor de 29-jarige Nederlander.

LEES OOK: Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

Zou Dirar nog een aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

89
89
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

71
71
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

26
26
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

345
345
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

402
402
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

133
133
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

270
270
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

86
86
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

574
574
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

121
121
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

128
128
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

371
371
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

426
426
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

151
151
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

565
565
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

643
643
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

215
215
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

529
529
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

81
81
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

204
204
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

919
919
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

53
53
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

751
751
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws