TRANSFERUURTJE: 'Club wil Dirar terug, Trebel stelt voorwaarde voor transfer'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Dirar terug, Trebel stelt voorwaarde voor transfer'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge presenteerde tot dusver nog geen aanwinsten, maar het gonst wel van de geruchten. De laatste naam die nu weer valt in het Jan Breydelstadion, is die van Nabil Dirar. De 34-jarige flankspeler zou gaan vertrekken bij Fenerbahçe en Club zou al eens rond de tafel gezeten hebben met zijn ex-speler. Een transfer van Edmilson lijkt voorlopig niet aan de orde.



Over de komst van Bright Osayi-Samuel heerst dan weer alsmaar meer twijfel. De geruchten over interesse van verschillende teams uit de Premier League - Leicester City, Burnley en promovendus West Brom - blijven aanhouden. Club zou wel nog steeds de enige ploeg zijn die al een bod aanvaard zagen worden door QPR.

Ook een nieuwe linksachter zou tot de mogelijkheden behoren, want Club zou interesse hebben in Santiago Arzamendia, een 22-jarige Paraguayaan van Cerro Porteño. Hij zou behalve van Club ook interesse genieten uit Brazilië en van PSV en Bayer Leverkusen. Hij zal wel een dure vogel zijn, want zijn marktwaarde wordt nu al op 4,5 miljoen euro geschat.



Een oud doelwit uit januari duikt ook weer op. Club zou toen samen met KRC Genk interesse gehad hebben in Mark-Anthony Kaye, een 25-jarige Canadese middenvelder van Los Angeles FC. Volgens Noord-Amerikaanse media willen de twee teams de speler nog altijd graag binnenrijven.

Bij Anderlecht willen ze nog graag af van Adrien Trebel, die gelinkt werd aan Al Ahli. Maar de middenvelder wil slechts op één voorwaarde vertrekken: als hij geen last meer heeft van zijn knie. Anders blijft hij liever. Woensdag kwam er nog geen witte rook omtrent de komst van Percy Tau. Er werd wel onderhandeld, maar een akkoord kwam nog niet uit de bus.



Wie ook kan vertrekken bij Paars-Wit, is Thomas Didillon. De doelman zou nadrukkelijke belangstelling genieten van Cercle Brugge, dat hem voor een seizoen wil huren. Anderlecht zou het voorstel wel zien zitten omdat Cercle het volledige salaris van de Fransman wil overnemen. Ook Didillon zou openstaan voor de overgang, omdat hij er zich in de kijker van moederclub AS Monaco hoopt te spelen.

Antwerp haalt mogelijk nog een bekende naam terug naar de Jupiler Pro League. Het zou dicht bij de komst van Nill De Pauw staan om zijn flanken te versterken. De 30-jarige ex-speler van Zulte Waregem en Lokeren kwam het voorbije halfjaar uit voor het Griekse Atromitos.



BUITENLAND

FC Barcelona zou in zijn zoektocht naar versterking uitgekomen zijn bij Manchester City en hoopt een ruildeal te kunnen sluiten met de Engelsen. Ze hopen verdedigers Eric Garcia en João Cancelo naar Camp Nou te kunnen halen, maar willen liever geen transfersom betalen. Daarom zouden ze bereid zijn in ruil Nelson Semedo naar Manchester te sturen.

Ally Samatta kreeg in januari zijn droomtransfer van Genk naar de Premier League, maar na een halfjaar zou zijn avontuur bij Aston Villa er alweer op kunnen zitten. Als de Villains degraderen, staan al enkele Turkse topclubs te popelen om hem op huurbasis binnen te halen. Fenerbahçe en Galatasaray zouden al klaarzitten om een bod uit te brengen.



Een andere ex-speler van Genk staat mogelijk voor een fraaie transfer. In Limburg flopte Marco Bizot nog, maar bij AZ kwam de doelman wel tot volle wasdom. Hij speelde zich zelfs in Oranje en zou nu naar La Liga kunnen trekken. Valencia, Sevilla en Celta Vigo zouden belangstelling tonen voor de 29-jarige Nederlander.

LEES OOK: Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Zou Dirar nog een aanwinst zijn voor Club?

Meest recent

'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

41
41
Hasi maakt zich geen zorgen: “De club weet dit héél goed”

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

34
34
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

88
88
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

176
176
Keert Leon Bailey terug naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

81
81
Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

80
80
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

171
171
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

43
43
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

272
272
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

284
284
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

55
55
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

314
314
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

152
152
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

149
149
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

93
93
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

219
219
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

87
87
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

166
166
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1381
1381
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

93
93
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

611
611
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

263
263
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

128
128
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

178
178

Meer sportnieuws