Stats bewijzen: dit is dé terechte winnaar van de Gouden Bal

door
Stats bewijzen: dit is dé terechte winnaar van de Gouden Bal

Er wordt dit jaar voor het eerst sinds 1956 geen Gouden Bal uitgereikt aan de beste voetballer op de Europese velden. Wegens de coronacrisis besloot organisator France Football om de editie 2020 over te slaan. Maar volgens de huidige statistieken zou de trofee momenteel toebehoren aan één wereldster. 

Op basis van de wedstrijdbeoordelingen van WhoScored was Lionel Messi dit jaar immers veruit de beste speler in de vijf grote Europese competities. Ondanks het relatief grijze seizoen van FC Barcelona slaagde de Argentijnse sterspeler erin om individueel te schitteren en een gemiddelde score van 8,71 te behalen. Een beoordeling die berekend werd op basis van verschillende parameters. Messi's statistieken waren dan ook weer indrukwekkend. Met onder meer 25 goals en 21 assists in La Liga werd hij bijvoorbeeld opnieuw topschutter én verbeterde hij het competitierecord van aantal assists per seizoen.

Ook Cristiano Ronaldo, de eeuwige rivaal van Messi, was goed bij schot dit jaar maar en behaalde een gemiddelde score van 7,91. Al is dat niet voldoende voor een podiumplaats. De Portugees moet Kylian Mbappé (8,14) en Robert Lewandowski (8,13) voor zich dulden op het podium. Kevin De Bruyne werd door velen bestempeld als een grote outsider, maar op basis van de WhoScored-beoordelingen strandt hij op de vijfde plaats met gemiddeld 7,88.

De top tien wordt vervolledigd door Ángel Di Maria (7,75), Dimitri Payet (7,73), Josip Ilicic (7,65), Jadon Sancho (7,46) en Timo Werner (7,6). 

 

LEES OOK: ‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Wie moest volgens u de Gouden Bal krijgen?

Meest recent

Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

4
4
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

42
42
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

93
93
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

59
59
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

186
186
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

194
194
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

231
231
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

90
90
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

377
377
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

228
228
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

84
84
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

122
122
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

78
78
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

211
211
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

423
423
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

364
364
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

153
153
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

215
215
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

535
535
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

922
922
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

98
98
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

356
356
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

63
63

Meer sportnieuws