In het spoor van Openda: wie heeft nog baat bij een uitleenbeurt?

door
In het spoor van Openda: wie heeft nog baat bij een uitleenbeurt?

Club Brugge zorgde deze week voor een kleine verrassing met de bekendmaking dat Loïs Openda volgend seizoen wordt verhuurd aan Vitesse. De 20-jarige spits maakte al twee jaar volwaardig deel uit van de Blauw-Zwarte A-kern en mocht er reeds 53 keer aantreden, maar aasde wegens een tekort aan kansen deze zomer toch op een vertrek. Nu werd zijn wens dus ingewilligd, al verklapt het gebrek aan een aankoopoptie dat de landskampioen het geloof in de jongeling nog niet helemaal heeft opgegeven. Wij stelden ons dan ook de vraag welke talenten van eigen bodem bij onze Belgische topclubs nóg gebaat zouden zijn met een uitleenbeurt.


Daarbij richten we ons dus op beloftevolle Belgen die momenteel actief zijn bij een van de G5-ploegen plus Antwerp, wat betekent dat buitenlandse transfers die nog niet konden aarden in de Jupiler Pro League hier niet in aanmerking komen. Ook proberen we jonkies die nog maar pas komen kijken zoveel mogelijk te vermijden en ons te beperken tot spelers met enige ervaring op het hoogste niveau. Op basis van die criteria zouden de onderstaande zes namen wel eens interessante pistes kunnen vormen voor de iets meer bescheiden teams in ons land of daarbuiten, zonder dat hun huidige werkgever daarom meteen moet overgaan tot een definitieve verkoop.

CLUB BRUGGE: Thibault VLIETINCK (22)
Al lijkt het verhaal van Thibault Vlietinck bij Club Brugge sowieso over en uit. De rechterflankspeler werd na drie jaar bij de hoofdmacht door Philippe Clement zopas immers naar de B-kern verwezen, een duidelijk signaal dat er voortaan niet meer op hem wordt gerekend. Nochtans zit Club niet dik in de alternatieven voor Krépin Diatta, maar ondanks zijn 28 optredens – voornamelijk onder Ivan Leko, met onder meer drie basisplaatsen in de Champions League – heerst er nu blijkbaar geen vertrouwen meer in de voormalig jeugdinternational om die rol in te vullen. Met één goal en drie assists oogt de balans dan ook vrij magertjes.



Een definitieve transfer lijkt dus de logische stap, al doet Club er misschien toch beter aan om hem eerst tijdelijk ergens te stallen. Tenslotte kreeg Vlietinck nog nooit de kans om elders zijn waarde te bewijzen. Bovendien vermijdt Blauw-Zwart vast liefst een Nikola Storm-scenario, die voor een habbekrats naar KV Mechelen trok. Het dient gezegd dat de winger daarvoor wél werd uitgeleend aan achtereenvolgens Zulte Waregem en OH Leuven, waar hij geen potten brak. Wie weet heeft Vlietinck, die nog twee jaar vastligt, echter meer succes. En levert hij dan wat meer op dan zijn huidige marktwaarde van ruim een half miljoen.

AA GENT: Jan VAN DEN BERGH (25)
AA Gent zat vorig seizoen nogal dun in de Belgen, een euvel dat de voorbije weken reeds zorgvuldig werd aangepakt. Toch zijn de kandidaten door dat lage aantal landgenoten erg beperkt bij de Buffalo's, waar de keuze daarom op Jan Van den Bergh valt. Toegegeven: de centrale verdediger is al 25 jaar oud en kwam officieel nog nooit uit voor een eersteklasser, maar met Beerschot betwistte hij voor zijn verhuis naar de Ghelamco Arena naast een pak duels in 1B wel 12 PO II-wedstrijden, vijf bekermatchen en drie promotiefinales. Als huurling van OH Leuven kwam daar al een vierde en straks mogelijk zelfs een vijfde bij.



Al is het niet helemaal duidelijk of de linkspoot nog mag aantreden in de return tegen ... Beerschot, dat overigens als eerste in de rij zou staan om hem terug naar 't Kiel te halen. In Gent, waar hij na een zware hoofdblessure nooit echt aan de bak kwam maar wel nog tot 2022 onder contract staat, mag Van den Bergh naar verluidt namelijk beschikken. Dat zijn plek in januari werd ingenomen door Bruno Godeau was alvast een veeg teken aan de wand, net zoals de rekrutering van Dino Arslanagic. Als de gratis opportuniteit van destijds zich eerst ergens anders kan tonen, zit er evenwel misschien zelfs wel nog een fraaie winst in.

ANTWERP: Louis VERSTRAETE (21) 
Een nog specialer geval is dat van Louis Verstraete, nog zo een teruggekeerde huurling. De middenvelder bracht het voorbije halfjaar immers door bij KV Oostende, dat hem in een opvallende constructie direct na zijn overgang van AA Gent naar Antwerp mocht lenen van de Great Old. Daar krijgt hij na een blessure in tegenstelling tot de twee namen hierboven zijn kans in de voorbereiding, want tegen Roda JC bracht Leko hem bijvoorbeeld zopas nog aan de aftrap. Hoewel zijn periode aan de kust geen onvervalst succes was, gelooft het stamnummer één dan ook rotsvast dat de pitbull op termijn zijn investering waard zal blijken.



Per slot van rekening legde Antwerp naar verluidt toch al een aanzienlijke som neer om Verstraete in Gent op te pikken. Na 69 partijen op het hoogste niveau, waarvan een deel op huur bij Waasland-Beveren maar tevens enkele Europese duels voor de Buffalo's, wordt zijn marktwaarde vandaag op één miljoen geschat. Toch is het gezien de toenemende concurrentie op de Bosuil, met vooral nieuwkomer en naamgenoot Birger Verstraete, nog maar de vraag of hij daar dit jaar reeds zijn stempel kan drukken. Met een contract tot 2023 is er alleszins tijd genoeg voor een tweede uitleenbeurt, allicht weer zónder aankoopoptie.

STANDARD: Nicolas RASKIN (19)
Datzelfde geldt voor Nicolas Raskin, een vergelijkbaar type en wederom enigszins een buitenbeentje. In principe hoort de middenvelder, die eveneens werd weggeplukt bij AA Gent, namelijk thuis in de categorie van jonkies die pas komen piepen. Behalve één kort optreden voor de huidige vicekampioen kwam hij ook in Luik tenslotte nog maar vier keer in actie, maar net zoals bij de twee bovenstaande clubs zijn daar nu eenmaal weinig alternatieven voorhanden. Daarom lichten we hier graag Raskin uit, die net als Verstraete bij Antwerp speeltijd krijgt van nieuwe coach Philippe Montanier en net nog mocht starten tegen AS Monaco.



Pas in de tweede helft kwamen echter de zwaargewichten tussen de lijnen, waaronder ook de tandem van Samuel Bastien en Gojko Cimirot. Hoewel beide al aan een vertrek worden gelinkt, is er voorlopig weinig beweging rond het stevige duo dat samen het kloppend hart van de Rouches vormt. Zo lang zij nog rondlopen op Sclessin, dreigen de beschikbare minuten in de as dan ook vrij beperkt te blijven. Standard verwacht veel van het talent en omgekeerd, maar diens verhoopte doorbraak op de zes of desnoods zelfs acht kan op die manier nog even uitblijven. Misschien dus toch best eerst elders al wat strepen verdienen?

GENK: Casper DE NORRE (23)
Zinho Gano, Dante Vanzeir en Amine Khammas passen niet in de plannen van Hannes Wolf en mogen allen weer uitkijken naar een nieuwe werkgever, zo werd nog maar eens duidelijk door hun afwezigheid in de oefenpot tegen Utrecht. Ook de gekwetste Rubin Seigers heeft wellicht geen toekomst meer in de Luminus Arena, waar Dries Wouters en Casper De Norre daarentegen nog niet volledig afgeschreven zijn. Zo wordt doorheen de voorbereiding voorlopig nog volop een beroep gedaan op de twee leeftijdsgenoten, al is het toch nog maar de vraag of dat wel het geval zal blijven wanneer het straks terug om de knikkers gaat.



Door de vele blessures op het middenveld mag Wouters mogelijk pas later andere oorden opzoeken, maar De Norre kreeg toch al een bittere pil te slikken. De polyvalente back, die op beide flanken uit de voeten kwam en vastligt tot 2023, werd anderhalf jaar geleden nochtans voor maar liefst vier miljoen losgeweekt bij STVV en zit intussen aan 93 matchen op het hoogste niveau. Toch haalde Genk met Daniel Muñoz al versterking in huis op rechts, waar Joakim Maehle ook nog present tekent, en zoekt het aan de overkant nog concurrentie voor Jere Uronen. Tijd voor De Norre om ergens anders de draad weer op te pikken?

ANDERLECHT: Sieben DEWAELE (21)
Eindigen doen we in dé kweekvijver van Belgisch talent bij uitstek. Anderlecht deed de afgelopen jaren bovendien meer dan ooit een beroep op de producten van Neerpede om de kar te trekken, zij het zonder bijster veel succes. Toch behoren goudhaantjes als Jérémy Doku, Yari Verschaeren en Sambi Lokonga nu al tot het absolute kruim van de JPL, terwijl Francis Amuzu net op tijd de nodige stappen zette. Na hun doorbraak van vorig seizoen liggen ook Marco Kana, Antoine Colassin en Killian Sardella nog steeds in de bovenste schuif van Vincent Kompany en Frank Vercauteren, Hannes Delcroix rekent dan weer op een nieuwe kans.



Dan beschikt Sieben Dewaele over minder krediet, want hij zet nu terug een stap achteruit. In het tweeluik tegen Saint-Étienne bleef zijn bijdrage immers beperkt tot een invalbeurt van een halfuur, net zoals die van Pieter Gerkens trouwens – al mag hij volgens onze info niet vertrekken. Na een prima voorbereiding wist Dewaele vorig jaar Kompany nochtans volledig te overtuigen, maar als inverted wingback viel hij vervolgens door de mand. Hoewel de Jonge Duivel in zijn 16 optredens zo nagenoeg nooit op zijn favoriete positie op het middenveld mocht aantreden, lijkt een verhuur nu dus misschien toch de aangewezen optie.

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

In wie van deze spelers gelooft u nog het meest?

Meest recent

Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

12
12
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

17
17
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

103
103
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

20
20
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

53
53
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

311
311
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

164
164
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

71
71
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

213
213
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

284
284
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

242
242
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

429
429
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

390
390
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

148
148
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

35
35
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

88
88
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

200
200
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

85
85
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

89
89
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

91
91
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

160
160
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

166
166
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

205
205
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

395
395
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

250
250

Meer sportnieuws