Pro League maakt werk van beperkt aantal fans bij competitiestart

door
Pro League maakt werk van beperkt aantal fans bij competitiestart

Binnen tien dagen wordt er eindelijk weer gevoetbald in België, met op 1 augustus de bekerfinale tussen Club Brugge en Antwerp, op 2 augustus de terugwedstrijd tussen Beerschot en OH Leuven in de finale van 1B en nog eens een week later de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Of er dan fans in het stadion zullen zitten, is voorlopig nog de vraag.


De regering gaf een tijdje terug toestemming om 400 toeschouwers toe te laten bij evenementen in de buitenlucht, een aantal dat op 1 augustus opgetrokken zou worden tot 800. Met toestemming van de autoriteiten kon dat aantal voor evenementen met zitplaatsen zelfs opgetrokken worden. Maar nu het aantal coronabesmettingen in ons land terug stijgt, is die laatste versoepeling voorlopig weer van de baan.

Desondanks heeft de Pro League nu wel een plan klaar om toch fans toe te laten in de stadions. "De Pro League, haar clubs en haar technical partners hebben intussen alle voorbereidingen getroffen om vanaf de terugwedstrijd van de finale van de Proximus League een beperkt aantal toeschouwers toe te laten in de stadions, die in de meest veilige omstandigheden de wedstrijden kunnen bijwonen", klinkt het in een mededeling.

"Door compartimentering van de stadions in verschillende autonome blokken, het toepassen van timeslots, de verplichting van mondmaskers en strikte bepalingen rond physical distancing kan wedstrijdbezoek in veilige omstandigheden verzekerd worden. De Pro League maakte haar protocol met de bepalingen begin vorige week over aan de bevoegde overheden. Zodra officiële bekrachtiging van deze bepalingen, kunnen de voorbereidingen gefinaliseerd worden voor een geleidelijke terugkeer van fans in de stadions."


LEES OOK: Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Vind je dat er supporters toegelaten moeten worden bij de start van de competitie?

Meest recent

Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

179
179
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

158
158
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

162
162
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

61
61
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

428
428
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

578
578
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

887
887
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

267
267
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

587
587
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

473
473
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

212
212
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

91
91
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

276
276
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

312
312
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

166
166
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

307
307
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

366
366
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

80
80
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

388
388
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

146
146
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

241
241
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

606
606
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

72
72
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

565
565
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

65
65

Meer sportnieuws