TRANSFERUURTJE: 'Plots twijfel over transfer Club, RSCA strikt aanwinst vier'

door
TRANSFERUURTJE: 'Plots twijfel over transfer Club, RSCA strikt aanwinst vier'

De meeste competities zijn weer van start gegaan, maar voorts werd in verschillende landen beslist om niet meer te voetballen door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge leek Bright Osayi-Samuel zo goed als beet te hebben, maar plots is het maar de vraag of de transfer nog doorgaat. In Engeland verschenen berichten dat de winger van QPR de stekker uit de transfer getrokken zou hebben nadat er interesse opdook van Leicester, Brighton en Fulham. Zo ver zou het nog niet zijn, maar de speler zou wel aan het twijfelen geslaan zijn en komend weekend weer met QPR spelen.



Club ziet ook nog een speler terugkeren. AC Horsens liet weten dat het na dit seizoen afscheid neemt van Erhan Masovic, wat betekent dat de Servische verdediger straks dus terugkeert naar Club. Daar lijkt hij echter geen toekomst te hebben.

Ook rond de toekomst van Emmanuel Dennis zijn er twijfels. De Nigeriaan wil vertrekken en zou in de voorbereiding een ongeïnteresseerde indruk nalaten. Alleen is er tot dusver geen concrete interesse voor de aanvaller, of toch zeker niet van een club die aan de voorwaarden van Club wil voldoen. Leeds United wordt nu genoemd, maar de kans lijkt klein dat zij de 20 à 25 miljoen euro zullen betalen die Club wil. 



Wie al zeker komend seizoen niet voor Club speelt, is Lois Openda. De 20-jarige spits gaat een jaartje in de Eredivisie voetballen. Vitesse mag hem voor een jaar huren, wel zonder aankoopoptie. Ook Brendan Schoonbaert is nu definitief vertrokken. De jonge verdediger tekende zoals verwacht een contract voor drie jaar bij Waasland-Beveren.

Anderlecht zou op 1 augustus zijn vierde transfer afronden. De algemeen directeur van Zorya Luhansk bevestigde dat op die dag Bogdan Mykhaylichenko de overstap zal maken naar Paars-Wit. De Oekraïnse linksachter zou zo'n 500.000 euro gaan kosten.



Aanwinst nummer vijf wordt mogelijk Philippe Sandler. Als de blessure van Vincent Kompany zou tegenvallen, zou Anderlecht immers opnieuw kunnen uitkomen bij de Nederlandse verdediger. De contacten met Manchester City zouden alvast nooit helemaal verbroken zijn, maar Anderlecht zal eerst ook nog van enkele overbodige verdedigers af moeten.

KRC Genk zou een Belgisch talent naar eigen land kunnen terughalen. Het zou immers zijn oog laten vallen hebben op Brandon Baiye. De 19-jarige middenvelder verruilde vorige zomer Club Brugge voor Clermont, maar raakte daar niet verder dan de B-ploeg. Desondanks geniet hij nog steeds veel interesse, want behalve Genk zouden ook Norwich, Fulham en Levante hem volgen.



Standard werkt dan weer aan de komst van een gewezen talent van Anderlecht. Ze zouden bij AS Monaco een bod neergelegd hebben om Francesco Antonucci te huren met aankoopoptie. Dat bod zou wel geweigerd zijn, maar de onderhandelingen blijven lopen. De belofteninternational zou alvast een uitleenbeurt aan Cercle Brugge geweigerd hebben en zou vanuit Nederland ook interesse genieten van PSV, FC Twente en AZ.

BUITENLAND

Arnaut Danjuma verruilde vorige zomer Club Brugge voor Bournemouth, maar een groot succes werd dat niet. De Nederlandse winger was vaak geblesseerd en zijn ploeg lijkt te gaan degraderen uit de Premier League. Desondanks zou Danjuma alweer een nieuwe transfer kunnen maken, want hij zou Italiaanse interesse genieten. Fiorentina en Torino zouden hem graag binnenhalen.



Kylian Mbappé liet weten dat hij dit seizoen sowieso gewoon bij PSG blijft, maar het lijkt niet uitgesloten dat de aanvaller volgend jaar wel Parijs zal verlaten. Dan heeft Mbappé nog maar een jaar contract en bij Real Madrid dromen ze nog steeds van de 21-jarige. Een ruildeal zou ervoor kunnen zorgen dat de droom van de Koninklijke ook uitkomt, want bij PSG zouden ze op hun beurt wel graag Vinicius Junior zien komen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

Denk je dat we Osayi-Samuel nog in Brugge zullen zien?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

87
87
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

47
47
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

56
56
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

72
72
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

144
144
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

352
352
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

247
247
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

245
245
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

256
256
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

203
203
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

103
103
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

131
131
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

242
242
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

353
353
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

674
674
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

313
313
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

440
440
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

1040
1040
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

410
410
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

430
430
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

182
182
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

86
86
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

241
241
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

491
491
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

381
381

Meer sportnieuws