Waasland-Beveren pikt verdediger op bij Club Brugge

245 stemmen
Waasland-Beveren pikt verdediger op bij Club Brugge

Zijn overgang hing al een tijdje in de lucht, nu is het ook officieel. Brendan Schoonbaert vertrekt bij Club Brugge en verhuist naar Waasland-Beveren, waar de 20-jarige rechtsachter een contract voor die seizoenen ondertekende. Na eerder al Stijn Wuytens is het zo een drukke dag op de Freethiel.


Schoonbaert, die ook centraal achterin uit de voeten kan, kreeg een groot deel van zijn opleiding bij Blauw-Zwart en was van bij de U15 tot de U19 tevens van de partij bij de jeugdselecties van de Rode Duivels. Bij de landskampioen werd hij in de pikorde het voorbije seizoen echter reeds voorbijgestoken door de jongere Ignace Van der Brempt. Vermits er ook centraal in defensie geen mogelijkheden lagen, volgde in januari dan ook al een uitleenbeurt aan Deinze. Nu trekt Schoonbaert dus definitief de deuren van Jan Breydel achter zich dicht voor een avontuur bij Waasland-Beveren, zij het in 1A dan wel in 1B.

In de oefenwedstrijden tegen Zulte Waregem en PSG mocht de nieuwe aanwinst alvast reeds opdraven voor zijn toekomstige werkgever. Daarin liet hij een prima indruk na. "De West-Vlaamse centrale verdediger was oorspronkelijk binnengehaald als optie voor de toekomst. Het nummer drie liet echter in de oefenwedstrijden tegen Zulte Waregem en Paris Saint-Germain zien dat hij een directe versterking kan zijn voor Waasland-Beveren. Hij toonde zich een heel solide en sobere verdediger die toch de nodige risico's durft nemen om naar voren te voetballen. Welkom, Brendan!", klinkt het op de clubwebsite.

Goede aanwinst voor Waasland-Beveren?

Meest recent

Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

0
0
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

28
28
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

54
54
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

160
160
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

129
129
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

763
763
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

358
358
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

196
196
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

126
126
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

231
231
Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

291
291
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

808
808
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlights

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

336
336
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

117
117
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

426
426
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

1271
1271
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

203
203
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

133
133
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

91
91
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

379
379
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

181
181
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

355
355
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

44
44
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

112
112
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

359
359

Meer sportnieuws