Revanche bij de rivaal: komt Tau thuis in Anderlecht?

door
Revanche bij de rivaal: komt Tau thuis in Anderlecht?

In het rijtje van 'deserteurs' die rechtstreeks de gevoelige overstap waagden hoort hij niet volledig thuis, maar indien de geruchten kloppen ruilt Percy Tau straks Jan Breydel in voor het Lotto Park. Na een goede start kon de Zuid-Afrikaan bij Club Brugge nooit echt zijn stempel drukken, in Anderlecht hopen ze wellicht veel meer te puren uit de 26-jarige aanvaller. Al blijft het nog maar de vraag in welke mate de voormalige smaakmaker van Blauw-Zwart past bij de plannen van Paars-Wit.


Alhoewel, smaakmaker. Tau nam afgelopen zomer meteen een vliegende start in Brugge, waar een nieuw koningskoppel met David Okereke al snel in de maak leek, maar vervolgens botste hij op een gestage terugval. Uiteindelijk deemsterde de kwieke dribbelkont helemaal weg, hoewel het voetbal van Philippe Clement op papier op zijn lijf was geschreven. Zeker toen de landskampioen van diens vertrouwde 4-3-3 naar een 3-5-2 schakelde, een systeem waarin Tau als pocketspits in theorie het best zou moeten aarden. Dat liet hij ook al snel zien met een glansprestatie tegen uitgerekend Anderlecht, waarna de goedlachse en populaire cultheld in eigen land ook in Madrid tot de uitblinkers mocht worden gerekend.

TERUG NAAR BRUSSEL
Toch daalde samen met de temperatuur geleidelijk aan ook zijn persoonlijke vorm steeds meer tot onder het vriespunt, met een vervanging na slechts een halfuur spelen in Gent als absoluut dieptepunt. Club besloot bijgevolg niet door te drukken bij Brigton & Hove Albion voor een verlengd verblijf, wat maakt dat Tau niet echt in het illustere lijstje – met wisselend succes – van onder andere Marc Degryse, Lorenzo Staelens en Ronald Vargas terechtkomt. Per slot van rekening moet Peter Verbeke straks niet met Vincent Mannaert, maar wel met diens Engelse tegenhanger bij de werkgever van Leandro Trossard rond de tafel gaan zitten.



Zij zouden de Zuid-Afrikaan, die twee jaar geleden nog voor drie miljoen werd opgepikt in zijn thuisland, zo al voor de derde keer op rij in België stallen. Voor zijn periode in Brugse loondienst maakte Tau namelijk het goede weer bij Union in 1B, waar hij goed was voor 13 goals en evenveel assists in 35 matchen – zij het eveneens met een dipje in de winter. Vorige zomer klonk het dan ook nog dat Club een topaanwinst beet had door hem naar Jan Breydel te lokken. Hoewel de bevestiging vervolgens uitbleef, mogen we die adelbrieven dus niet zomaar negeren bij het vooruitzicht van een terugkeer naar de hoofdstad.

PLAATS IN HET PARK
In het Lotto Park zijn ze alvast zeker nog niet vergeten hoe hun nieuwste target, samen met hattrickheld Youssoufou Niakité, Anderlecht in september 2018 op een hoopje speelde. Union kwam toen in de beker met 0-3 winnen bij de grote broer uit Brussel, met Tau als een van de exponenten vanuit zijn centrale rol. Hoewel hij in Brugge tevens vanop de flank geregeld nog fraaie dingen liet zien, komen zijn kwaliteiten dan ook het best tot uiting als schaduwaanvaller voorin. Alleen heeft Frank Vercauteren in zijn tactiek geen ruimte voor die positie, wat betekent dat de linkspoot ook hier vooral vanaf de zijkanten zou opereren.



Voor een lagere rol als nummer tien weegt hij immers toch net iets te licht, én lijkt Michel Vlap een betere optie. Wie weet krijgt Vincent Kompany wel zijn zin door net als vorig jaar opnieuw met twee spelverdelers te experimenteren, al worden nu reeds vragen gesteld bij het defensief evenwicht van Paars-Wit – met enkel Sambi Lokonga en Peter Zulj als 'brekers'. Een van beide inwisselen voor Tau, is dan allicht niet meteen de beste optie. Net zoals voor Yari Verschaeren, met wie zijn potentiële toekomstige ploegmaat qua profiel overigens vrij veel gelijkenissen vertoont, lijkt het vizier dus voornamelijk op een plekje als winger gericht.

VAN DIATTA TOT DOKU
Daar kunnen Jérémy Doku en Francis Amuzu wel wat concurrentie gebruiken, al rekent Anderlecht zeker in die eerste zijn geval straks op de definitieve doorbraak. Opvallend genoeg legden beide jonkies, met elk drie treffers en evenveel assists in ongeveer 1.200 minuten, het voorbije seizoen wel slechtere cijfers voor dan Tau – drie goals en vier assist in nog geen 900 minuten – in zijn beperkte speeltijd bij Club. In totaal klokte de vinnige publiekslieveling er af op vier doelpunten en acht assists in 30 duels. Geen topstatistieken, al deden zelfs Emmanuel Dennis en Krépin Diatta met heel wat meer minuten op de teller niet bepaald beter.



Met verder ook nog onder andere Siebe Schrijvers en de ontbolstering van Charles De Ketelaere was de concurrentie in Brugge zo wel moordend. Zeker omdat cijfers niet alles zeggen, want Dennis en Diatta brachten het dominante elftal van Clement uiteraard veel meer bij. Nochtans zou Tau net het best tot zijn recht moeten komen in een offensieve ploeg die haar tegenstanders tureluurs probeert te tikken, dus in dat opzicht past hij wel bij het type voetbal dat Anderlecht voor ogen heeft. Al is het nog maar de vraag of de Brusselaars daar nu ook klaar voor zijn. Zo niet, wordt Tau al snel gedegradeerd tot een dood lichtgewicht.

HANDIGE HUURLING?
Ook in de pressing schoot hij ietwat tekort naar Brugse wensen, dus op dat vlak tekenen we eveneens voorbehoud aan. Snelheid, diepgang, doelgerichtheid en creativiteit, stuk voor stuk aspecten waar het in Paars-Wit in de voorbije campagne aan mankeerde, kan de Lion of Judah de troepen van Vercauteren daarentegen wél bijbrengen. Zij het liefst niet als diepste speerpunt, waar Tau niet meer dan een noodoplossing voor het kwetsbare trio van Antoine Colassin, Landry Dimata en Kemar Roofe mag vormen. In combinatie met een van beide kan hij dan weer dodelijk zijn, al moet dan de formatie dus wel worden aangepast.



Indien zijn Blauw-Zwart verleden snel onder de mat wordt geveegd, zal de gave techniek van Tau bovendien ongetwijfeld in de smaak vallen bij de kritische aanhang. Hoewel velen zich nu al sceptisch uitlaten over de vermeende interesse in de 'restjes van de aartsrivaal', zijn ze in het Lotto Park tenslotte net op zoek naar zulke stijlvolle artiesten. Alleen is het jammer dat de recordkampioen haar pijlen dus nog maar eens op een huurling zonder doorverkoopwaarde richt. Verbeke en co kiezen na Derrick Luckassen zo wederom voor de korte termijn, een strategie die ondanks enkele sporadische voltreffers tot dusver vrij weinig succes opleverde.

HUISWERK VAN VERBEKE
Een tijdje terug werd dan ook verkondigd dat Anderlecht een huurlingenlegioen voortaan zou vermijden, maar nu wordt die kaart dus toch weer getrokken. Akkoord indien het salaris van die tijdelijke oplossingen niet te zwaar doorweegt op het schaarse transferbudget, want in dat geval is elke creatieve aanvulling om de kern te versterken welkom. De centen blijven dan namelijk beschikbaar voor de échte aanwinsten waar de supporters deze zomer nog op rekenen. Laten we dus hopen dat het huiswerk van Verbeke met de eventuele komst van Tau nog niet af is, anders dreigt Anderlecht wel eens langer in hetzelfde bedje ziek te blijven.



In de winter hoeven de Brusselaars van hun mogelijke nieuwkomer alleszins geen grootse prestaties te verwachten, in de geladen confrontaties tegen Club Brugge zelf daarentegen misschien des te meer. Ondanks de positieve toon in zijn afscheidsbericht, zal Tau immers maar wat gebrand zijn om revanche te nemen op de grote aartsrivaal van zijn toekomstige werkgever. Zijn trouwe fans in Zuid-Afrika houden zich alvast klaar om van kamp te veranderen. De sociale mediakanalen van Paars-Wit weten dus waar ze zich aan mogen verwachten, net zoals Vercauteren en co tussen de lijnen. Afwachten waar zijn bijdrage het grootst zal zijn.

LEES OOK: Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Waar zou Anderlecht volgens u Tau het best kunnen gebruiken?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

101
101
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

32
32
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

84
84
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

202
202
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

140
140
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

161
161
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

61
61
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

147
147
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

196
196
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

550
550
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

223
223
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

57
57
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

424
424
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

431
431
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

88
88
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1230
1230
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

631
631
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

185
185
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

56
56
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

237
237
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

968
968
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

172
172
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

189
189
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

426
426
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

761
761

Meer sportnieuws