Revanche bij de rivaal: komt Tau thuis in Anderlecht?

917 stemmen
Revanche bij de rivaal: komt Tau thuis in Anderlecht?

In het rijtje van 'deserteurs' die rechtstreeks de gevoelige overstap waagden hoort hij niet volledig thuis, maar indien de geruchten kloppen ruilt Percy Tau straks Jan Breydel in voor het Lotto Park. Na een goede start kon de Zuid-Afrikaan bij Club Brugge nooit echt zijn stempel drukken, in Anderlecht hopen ze wellicht veel meer te puren uit de 26-jarige aanvaller. Al blijft het nog maar de vraag in welke mate de voormalige smaakmaker van Blauw-Zwart past bij de plannen van Paars-Wit.


Alhoewel, smaakmaker. Tau nam afgelopen zomer meteen een vliegende start in Brugge, waar een nieuw koningskoppel met David Okereke al snel in de maak leek, maar vervolgens botste hij op een gestage terugval. Uiteindelijk deemsterde de kwieke dribbelkont helemaal weg, hoewel het voetbal van Philippe Clement op papier op zijn lijf was geschreven. Zeker toen de landskampioen van diens vertrouwde 4-3-3 naar een 3-5-2 schakelde, een systeem waarin Tau als pocketspits in theorie het best zou moeten aarden. Dat liet hij ook al snel zien met een glansprestatie tegen uitgerekend Anderlecht, waarna de goedlachse en populaire cultheld in eigen land ook in Madrid tot de uitblinkers mocht worden gerekend.

TERUG NAAR BRUSSEL
Toch daalde samen met de temperatuur geleidelijk aan ook zijn persoonlijke vorm steeds meer tot onder het vriespunt, met een vervanging na slechts een halfuur spelen in Gent als absoluut dieptepunt. Club besloot bijgevolg niet door te drukken bij Brigton & Hove Albion voor een verlengd verblijf, wat maakt dat Tau niet echt in het illustere lijstje – met wisselend succes – van onder andere Marc Degryse, Lorenzo Staelens en Ronald Vargas terechtkomt. Per slot van rekening moet Peter Verbeke straks niet met Vincent Mannaert, maar wel met diens Engelse tegenhanger bij de werkgever van Leandro Trossard rond de tafel gaan zitten.



Zij zouden de Zuid-Afrikaan, die twee jaar geleden nog voor drie miljoen werd opgepikt in zijn thuisland, zo al voor de derde keer op rij in België stallen. Voor zijn periode in Brugse loondienst maakte Tau namelijk het goede weer bij Union in 1B, waar hij goed was voor 13 goals en evenveel assists in 35 matchen – zij het eveneens met een dipje in de winter. Vorige zomer klonk het dan ook nog dat Club een topaanwinst beet had door hem naar Jan Breydel te lokken. Hoewel de bevestiging vervolgens uitbleef, mogen we die adelbrieven dus niet zomaar negeren bij het vooruitzicht van een terugkeer naar de hoofdstad.

PLAATS IN HET PARK
In het Lotto Park zijn ze alvast zeker nog niet vergeten hoe hun nieuwste target, samen met hattrickheld Youssoufou Niakité, Anderlecht in september 2018 op een hoopje speelde. Union kwam toen in de beker met 0-3 winnen bij de grote broer uit Brussel, met Tau als een van de exponenten vanuit zijn centrale rol. Hoewel hij in Brugge tevens vanop de flank geregeld nog fraaie dingen liet zien, komen zijn kwaliteiten dan ook het best tot uiting als schaduwaanvaller voorin. Alleen heeft Frank Vercauteren in zijn tactiek geen ruimte voor die positie, wat betekent dat de linkspoot ook hier vooral vanaf de zijkanten zou opereren.



Voor een lagere rol als nummer tien weegt hij immers toch net iets te licht, én lijkt Michel Vlap een betere optie. Wie weet krijgt Vincent Kompany wel zijn zin door net als vorig jaar opnieuw met twee spelverdelers te experimenteren, al worden nu reeds vragen gesteld bij het defensief evenwicht van Paars-Wit – met enkel Sambi Lokonga en Peter Zulj als 'brekers'. Een van beide inwisselen voor Tau, is dan allicht niet meteen de beste optie. Net zoals voor Yari Verschaeren, met wie zijn potentiële toekomstige ploegmaat qua profiel overigens vrij veel gelijkenissen vertoont, lijkt het vizier dus voornamelijk op een plekje als winger gericht.

VAN DIATTA TOT DOKU
Daar kunnen Jérémy Doku en Francis Amuzu wel wat concurrentie gebruiken, al rekent Anderlecht zeker in die eerste zijn geval straks op de definitieve doorbraak. Opvallend genoeg legden beide jonkies, met elk drie treffers en evenveel assists in ongeveer 1.200 minuten, het voorbije seizoen wel slechtere cijfers voor dan Tau – drie goals en vier assist in nog geen 900 minuten – in zijn beperkte speeltijd bij Club. In totaal klokte de vinnige publiekslieveling er af op vier doelpunten en acht assists in 30 duels. Geen topstatistieken, al deden zelfs Emmanuel Dennis en Krépin Diatta met heel wat meer minuten op de teller niet bepaald beter.



Met verder ook nog onder andere Siebe Schrijvers en de ontbolstering van Charles De Ketelaere was de concurrentie in Brugge zo wel moordend. Zeker omdat cijfers niet alles zeggen, want Dennis en Diatta brachten het dominante elftal van Clement uiteraard veel meer bij. Nochtans zou Tau net het best tot zijn recht moeten komen in een offensieve ploeg die haar tegenstanders tureluurs probeert te tikken, dus in dat opzicht past hij wel bij het type voetbal dat Anderlecht voor ogen heeft. Al is het nog maar de vraag of de Brusselaars daar nu ook klaar voor zijn. Zo niet, wordt Tau al snel gedegradeerd tot een dood lichtgewicht.

HANDIGE HUURLING?
Ook in de pressing schoot hij ietwat tekort naar Brugse wensen, dus op dat vlak tekenen we eveneens voorbehoud aan. Snelheid, diepgang, doelgerichtheid en creativiteit, stuk voor stuk aspecten waar het in Paars-Wit in de voorbije campagne aan mankeerde, kan de Lion of Judah de troepen van Vercauteren daarentegen wél bijbrengen. Zij het liefst niet als diepste speerpunt, waar Tau niet meer dan een noodoplossing voor het kwetsbare trio van Antoine Colassin, Landry Dimata en Kemar Roofe mag vormen. In combinatie met een van beide kan hij dan weer dodelijk zijn, al moet dan de formatie dus wel worden aangepast.



Indien zijn Blauw-Zwart verleden snel onder de mat wordt geveegd, zal de gave techniek van Tau bovendien ongetwijfeld in de smaak vallen bij de kritische aanhang. Hoewel velen zich nu al sceptisch uitlaten over de vermeende interesse in de 'restjes van de aartsrivaal', zijn ze in het Lotto Park tenslotte net op zoek naar zulke stijlvolle artiesten. Alleen is het jammer dat de recordkampioen haar pijlen dus nog maar eens op een huurling zonder doorverkoopwaarde richt. Verbeke en co kiezen na Derrick Luckassen zo wederom voor de korte termijn, een strategie die ondanks enkele sporadische voltreffers tot dusver vrij weinig succes opleverde.

HUISWERK VAN VERBEKE
Een tijdje terug werd dan ook verkondigd dat Anderlecht een huurlingenlegioen voortaan zou vermijden, maar nu wordt die kaart dus toch weer getrokken. Akkoord indien het salaris van die tijdelijke oplossingen niet te zwaar doorweegt op het schaarse transferbudget, want in dat geval is elke creatieve aanvulling om de kern te versterken welkom. De centen blijven dan namelijk beschikbaar voor de échte aanwinsten waar de supporters deze zomer nog op rekenen. Laten we dus hopen dat het huiswerk van Verbeke met de eventuele komst van Tau nog niet af is, anders dreigt Anderlecht wel eens langer in hetzelfde bedje ziek te blijven.



In de winter hoeven de Brusselaars van hun mogelijke nieuwkomer alleszins geen grootse prestaties te verwachten, in de geladen confrontaties tegen Club Brugge zelf daarentegen misschien des te meer. Ondanks de positieve toon in zijn afscheidsbericht, zal Tau immers maar wat gebrand zijn om revanche te nemen op de grote aartsrivaal van zijn toekomstige werkgever. Zijn trouwe fans in Zuid-Afrika houden zich alvast klaar om van kamp te veranderen. De sociale mediakanalen van Paars-Wit weten dus waar ze zich aan mogen verwachten, net zoals Vercauteren en co tussen de lijnen. Afwachten waar zijn bijdrage het grootst zal zijn.

LEES OOK: 'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

Waar zou Anderlecht volgens u Tau het best kunnen gebruiken?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

44
44
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

44
44
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

56
56
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

144
144
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

105
105
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

181
181
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

87
87
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

411
411
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

117
117
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

256
256
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

755
755
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

21
21
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

551
551
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

119
119
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

264
264
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

867
867
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

131
131
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

233
233
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

214
214
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

583
583
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

601
601
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

1026
1026
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

368
368
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

560
560
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

361
361

Meer sportnieuws