Revanche bij de rivaal: komt Tau thuis in Anderlecht?

door
Revanche bij de rivaal: komt Tau thuis in Anderlecht?

In het rijtje van 'deserteurs' die rechtstreeks de gevoelige overstap waagden hoort hij niet volledig thuis, maar indien de geruchten kloppen ruilt Percy Tau straks Jan Breydel in voor het Lotto Park. Na een goede start kon de Zuid-Afrikaan bij Club Brugge nooit echt zijn stempel drukken, in Anderlecht hopen ze wellicht veel meer te puren uit de 26-jarige aanvaller. Al blijft het nog maar de vraag in welke mate de voormalige smaakmaker van Blauw-Zwart past bij de plannen van Paars-Wit.


Alhoewel, smaakmaker. Tau nam afgelopen zomer meteen een vliegende start in Brugge, waar een nieuw koningskoppel met David Okereke al snel in de maak leek, maar vervolgens botste hij op een gestage terugval. Uiteindelijk deemsterde de kwieke dribbelkont helemaal weg, hoewel het voetbal van Philippe Clement op papier op zijn lijf was geschreven. Zeker toen de landskampioen van diens vertrouwde 4-3-3 naar een 3-5-2 schakelde, een systeem waarin Tau als pocketspits in theorie het best zou moeten aarden. Dat liet hij ook al snel zien met een glansprestatie tegen uitgerekend Anderlecht, waarna de goedlachse en populaire cultheld in eigen land ook in Madrid tot de uitblinkers mocht worden gerekend.

TERUG NAAR BRUSSEL
Toch daalde samen met de temperatuur geleidelijk aan ook zijn persoonlijke vorm steeds meer tot onder het vriespunt, met een vervanging na slechts een halfuur spelen in Gent als absoluut dieptepunt. Club besloot bijgevolg niet door te drukken bij Brigton & Hove Albion voor een verlengd verblijf, wat maakt dat Tau niet echt in het illustere lijstje – met wisselend succes – van onder andere Marc Degryse, Lorenzo Staelens en Ronald Vargas terechtkomt. Per slot van rekening moet Peter Verbeke straks niet met Vincent Mannaert, maar wel met diens Engelse tegenhanger bij de werkgever van Leandro Trossard rond de tafel gaan zitten.



Zij zouden de Zuid-Afrikaan, die twee jaar geleden nog voor drie miljoen werd opgepikt in zijn thuisland, zo al voor de derde keer op rij in België stallen. Voor zijn periode in Brugse loondienst maakte Tau namelijk het goede weer bij Union in 1B, waar hij goed was voor 13 goals en evenveel assists in 35 matchen – zij het eveneens met een dipje in de winter. Vorige zomer klonk het dan ook nog dat Club een topaanwinst beet had door hem naar Jan Breydel te lokken. Hoewel de bevestiging vervolgens uitbleef, mogen we die adelbrieven dus niet zomaar negeren bij het vooruitzicht van een terugkeer naar de hoofdstad.

PLAATS IN HET PARK
In het Lotto Park zijn ze alvast zeker nog niet vergeten hoe hun nieuwste target, samen met hattrickheld Youssoufou Niakité, Anderlecht in september 2018 op een hoopje speelde. Union kwam toen in de beker met 0-3 winnen bij de grote broer uit Brussel, met Tau als een van de exponenten vanuit zijn centrale rol. Hoewel hij in Brugge tevens vanop de flank geregeld nog fraaie dingen liet zien, komen zijn kwaliteiten dan ook het best tot uiting als schaduwaanvaller voorin. Alleen heeft Frank Vercauteren in zijn tactiek geen ruimte voor die positie, wat betekent dat de linkspoot ook hier vooral vanaf de zijkanten zou opereren.



Voor een lagere rol als nummer tien weegt hij immers toch net iets te licht, én lijkt Michel Vlap een betere optie. Wie weet krijgt Vincent Kompany wel zijn zin door net als vorig jaar opnieuw met twee spelverdelers te experimenteren, al worden nu reeds vragen gesteld bij het defensief evenwicht van Paars-Wit – met enkel Sambi Lokonga en Peter Zulj als 'brekers'. Een van beide inwisselen voor Tau, is dan allicht niet meteen de beste optie. Net zoals voor Yari Verschaeren, met wie zijn potentiële toekomstige ploegmaat qua profiel overigens vrij veel gelijkenissen vertoont, lijkt het vizier dus voornamelijk op een plekje als winger gericht.

VAN DIATTA TOT DOKU
Daar kunnen Jérémy Doku en Francis Amuzu wel wat concurrentie gebruiken, al rekent Anderlecht zeker in die eerste zijn geval straks op de definitieve doorbraak. Opvallend genoeg legden beide jonkies, met elk drie treffers en evenveel assists in ongeveer 1.200 minuten, het voorbije seizoen wel slechtere cijfers voor dan Tau – drie goals en vier assist in nog geen 900 minuten – in zijn beperkte speeltijd bij Club. In totaal klokte de vinnige publiekslieveling er af op vier doelpunten en acht assists in 30 duels. Geen topstatistieken, al deden zelfs Emmanuel Dennis en Krépin Diatta met heel wat meer minuten op de teller niet bepaald beter.



Met verder ook nog onder andere Siebe Schrijvers en de ontbolstering van Charles De Ketelaere was de concurrentie in Brugge zo wel moordend. Zeker omdat cijfers niet alles zeggen, want Dennis en Diatta brachten het dominante elftal van Clement uiteraard veel meer bij. Nochtans zou Tau net het best tot zijn recht moeten komen in een offensieve ploeg die haar tegenstanders tureluurs probeert te tikken, dus in dat opzicht past hij wel bij het type voetbal dat Anderlecht voor ogen heeft. Al is het nog maar de vraag of de Brusselaars daar nu ook klaar voor zijn. Zo niet, wordt Tau al snel gedegradeerd tot een dood lichtgewicht.

HANDIGE HUURLING?
Ook in de pressing schoot hij ietwat tekort naar Brugse wensen, dus op dat vlak tekenen we eveneens voorbehoud aan. Snelheid, diepgang, doelgerichtheid en creativiteit, stuk voor stuk aspecten waar het in Paars-Wit in de voorbije campagne aan mankeerde, kan de Lion of Judah de troepen van Vercauteren daarentegen wél bijbrengen. Zij het liefst niet als diepste speerpunt, waar Tau niet meer dan een noodoplossing voor het kwetsbare trio van Antoine Colassin, Landry Dimata en Kemar Roofe mag vormen. In combinatie met een van beide kan hij dan weer dodelijk zijn, al moet dan de formatie dus wel worden aangepast.



Indien zijn Blauw-Zwart verleden snel onder de mat wordt geveegd, zal de gave techniek van Tau bovendien ongetwijfeld in de smaak vallen bij de kritische aanhang. Hoewel velen zich nu al sceptisch uitlaten over de vermeende interesse in de 'restjes van de aartsrivaal', zijn ze in het Lotto Park tenslotte net op zoek naar zulke stijlvolle artiesten. Alleen is het jammer dat de recordkampioen haar pijlen dus nog maar eens op een huurling zonder doorverkoopwaarde richt. Verbeke en co kiezen na Derrick Luckassen zo wederom voor de korte termijn, een strategie die ondanks enkele sporadische voltreffers tot dusver vrij weinig succes opleverde.

HUISWERK VAN VERBEKE
Een tijdje terug werd dan ook verkondigd dat Anderlecht een huurlingenlegioen voortaan zou vermijden, maar nu wordt die kaart dus toch weer getrokken. Akkoord indien het salaris van die tijdelijke oplossingen niet te zwaar doorweegt op het schaarse transferbudget, want in dat geval is elke creatieve aanvulling om de kern te versterken welkom. De centen blijven dan namelijk beschikbaar voor de échte aanwinsten waar de supporters deze zomer nog op rekenen. Laten we dus hopen dat het huiswerk van Verbeke met de eventuele komst van Tau nog niet af is, anders dreigt Anderlecht wel eens langer in hetzelfde bedje ziek te blijven.



In de winter hoeven de Brusselaars van hun mogelijke nieuwkomer alleszins geen grootse prestaties te verwachten, in de geladen confrontaties tegen Club Brugge zelf daarentegen misschien des te meer. Ondanks de positieve toon in zijn afscheidsbericht, zal Tau immers maar wat gebrand zijn om revanche te nemen op de grote aartsrivaal van zijn toekomstige werkgever. Zijn trouwe fans in Zuid-Afrika houden zich alvast klaar om van kamp te veranderen. De sociale mediakanalen van Paars-Wit weten dus waar ze zich aan mogen verwachten, net zoals Vercauteren en co tussen de lijnen. Afwachten waar zijn bijdrage het grootst zal zijn.

LEES OOK: 'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

Waar zou Anderlecht volgens u Tau het best kunnen gebruiken?

Meest recent

'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

411
411
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

36
36
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

215
215
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

102
102
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

232
232
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

316
316
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

37
37
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

369
369
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

40
40
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

223
223
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

288
288
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

426
426
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

113
113
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

280
280
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

308
308
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

178
178
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

334
334
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

684
684
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

228
228
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

33
33
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

472
472
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

268
268
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

488
488
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

68
68
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

282
282

Meer sportnieuws