Paul Put hoopt nog steeds op nieuwe kans in België

door
Paul Put hoopt nog steeds op nieuwe kans in België

De voorbije maanden werd er weleens geklaagd dat Belgische clubs te weinig kansen geven aan trainers uit eigen land. Een aantal Belgische coaches was de voorbije jaren wel succesvol in het buitenland, maar kreeg op eigen bodem geen kansen. Onder hen ook Paul Put, al had dat in zijn geval wel een zeer speciale reden.


Put was voor het laatst werkzaam in de Jupiler Pro League in 2006, maar raakte dan verwikkeld in het schandaal rond de gokchinees Zheyun Ye. Put had daarvoor goed werk geleverd bij Lokeren, Lierse en Moeskroen en had de Waaslanders zelfs naar een derde plaats geleid in 2003, maar werd in het gokschandaal aangewezen als één van de spilfiguren en door de KBVB levenslang geschorst.

Put vluchtte daarop naar Afrika en werd er bondscoach van Gambia. Daarna ging hij aan de slag bij Burkina Faso, dat hij in 2013 zelfs naar de finale van de Africa Cup leidde. Er volgden ook nog passages bij Jordanië, USM Alger, Kenia en Guinee. In Gazet van Antwerpen geeft de inmiddels 64-jarige Put aan dat hij hoopt veertien jaar na zijn vertrek nog een nieuwe kans te krijgen in België. Op dit moment zijn alle trainerspostjes in 1A en 1B wel al ingevuld.

Moet hij nog een kans krijgen bij een Belgische club?

Meest recent

Witsel mee naar het WK 2026? “Dat zit al in mijn hoofd”

Bondscoach Rudi Garcia koos ervoor om Axel Witsel weer op te roepen voor de Belgische nationale ...

15
15
Wraak Hubert: Union deelt flinke sneer uit aan Anderlecht

David Hubert werd bij Union SG aangesteld als de opvolger van Sebastien Pocognoli. Die ...

60
60
Garcia geschorst: bondscoach verrast iedereen met reactie

De Rode Duivels hebben een gigantische stap richting het WK 2026 gezet. In Wales werd er met 2-4 ...

83
83
'Bestuur ligt dwars: Odoi grijpt naast Belgische transfer'

Sinds hij afgelopen zomer zijn contract bij Antwerp FC in onderling overleg liet ontbinden, is Denis ...

68
68
Vandenbempt pakt Duivel keihard aan: "Zwakste op het veld"

De Rode Duivels hebben maandagavond gedaan wat moest. In hun kwalificatiecampagne voor het WK werd ...

629
629
Courtois geeft onverwachte reactie op penalty-affaire

Dankzij de 2-4-zege van maandagavond in Wales, kunnen de Rode Duivels het WK van komende zomer al ...

163
163
Akkoord met DAZN nabij? Telenet en Proximus reageren

De tweede interland-periode van het seizoen loopt ten einde, de volgende speeldag van de Jupiler Pro ...

670
670
'Luis Enrique lanceert transferraket richting Barça'

Paris Saint-Germain won vorig seizoen zowat alles wat te winnen viel en is ook sterk aan de huidige ...

100
100
Nieuwe chouchou bij Duivels: "Niet meer uit ploeg te krijgen"

Rudi Garcia deed voorlopig geen wereldschokkende dingen als Belgisch bondscoach en liet zich zelfs ...

267
267
Wales spreekt schande na Belgische triomf: "Belachelijk"

De Rode Duivels hebben maandagavond gedaan wat moest en wisten hun cruciale WK-kwalificatieduel te ...

692
692
'Slot wordt verwend: nieuwe topaanwinst Liverpool'

Liverpool FC spendeerde afgelopen zomer een godsvermogen op de transfermarkt, maar daarmee is de ...

163
163
‘Miljoenenkoorts Club: Rigaux drukt op ‘GO’ voor topdeal’

Het doelwit is een 20-jarige U20-WK-revelatie die zichzelf in de kijker kopte tegen Brazilië. ...

339
339
4 op 10 - Kranten delen één buis uit bij winnende Duivels

Behoudens een totale afgang tegen Kazachstan en Liechtenstein, mogen de Duivels zich opmaken voor ...

422
422
Masterplan Coucke onthuld: bekend duo krijgt Anderlecht in handen

Het lange wachten bij RSC Anderlecht is voorbij: hoofdeigenaar Marc Coucke heeft zijn nieuwe ...

477
477
Europese pers zet één Duivel centraal na zege in Cardiff

De Rode Duivels hebben maandagavond een enorme stap richting hun ticket voor het WK 2026 gezet. Na ...

701
701
De Ketelaere roept statement naar Garcia

De Rode Duivels staan er goed voor in de WK-kwalificatiepoule. Wales werd met 2-4 opzijgezet terwijl ...

405
405
Pocognoli toont meteen harde hand bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli is de nieuwe hoofdtrainer van AS Monaco. De Belgische oefenmeester verlaat Union ...

358
358
De Bruyne even over de rooie: clash met Garcia?

De Rode Duivels hebben een grote stap richting het WK 2026 gezet. In Wales werd er met 2-4 gewonnen. ...

878
878
Hubert beseft: "Misschien voor niemand het ideale moment"

David Hubert werd vandaag aangesteld als de nieuwe manager van Union SG. De coach krijgt zo een ...

71
71
Rode Duivels maken statement en kunnen WK al ruiken

De Rode Duivels namen het vanavond op tegen Wales. België begon dramatisch aan de match, maar ...

122
122
Crouch verrast: "Hij was nog beter dan Cristiano Ronaldo"

Peter Crouch speelde in het verleden voor Liverpool. De Britse aanvaller was een speler met een ...

145
145
België gered door de VAR? Analisten fileren penaltyfase

De Rode Duivels begonnen maandagavond dramatisch aan het cruciale WK-kwalificatiematch op Wales en ...

372
372
Duivels herpakken zich na rampstart: titularis afgemaakt

De Rode Duivels konden maandag een grote stap richting de WK-eindronde van komende zomer. Zelfs een ...

257
257
Mignolet spreekt live op tv over Club Brugge-toekomst

Club Brugge staat vlak na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar programma, met onder meer de ...

605
605
Hubert slechts plan-C? Verrassende trainers-onthulling Union

Union SG kondigde maandag de komst van David Hubert aan als nieuwe hoofdcoach. Een opvallende zet ...

170
170

Meer sportnieuws