Blunderende De Gea helpt Chelsea een handje richting Londense finale FA Cup

door
Blunderende De Gea helpt Chelsea een handje richting Londense finale FA Cup

Een frivool Chelsea heeft Manchester United vanavond overklast en staat verdiend in de finale van de FA Cup. Daarin speelt het tegen Arsenal een Londense derby. Doelman De Gea was de absolute anti-held met twee dure fouten.

Chelsea en Manchester United vochten vanavond onder mekaar uit wie het tweede finaleticket voor de FA Cup pakte. Tegenstander daarin wordt het verrassende Arsenal, dat gisteren het Manchester City van Pep Guardiola over de knie legde. De wedstrijd werd gespeeld op het mythische Wembley, uiteraard opnieuw zonder toeschouwers.
Chelsea zet dominantie in slotminuut om in voorsprong
Chelsea nam het meeste initiatief in de beginfase en kreeg ook de eerste mogelijkheid: na tien minuten spelen viseerde James de vuisten van De Gea (geen Romero in doel, meestal de vaste doelman in de beker). Ook nadien bleven The Blues de gevaarlijkste ploeg, tot grote kansen kwam het echter nauwelijks. Op het halfuur stak ook Manchester United eens de neus aan het venster: draaischijf Fernandes vond op vrije trap doelman Caballero op zijn weg. De eerste helft kende nog een hectisch einde. Na een botsing moest Bailly met een hoofdwonde het veld verlaten. In de elf minuten (!) extra tijd scoorde Giroud uiteindelijk in de slotminuut nog de 0-1, De Gea zag er niet goed uit bij deze fase. Zo mocht de ploeg van Lampard alsnog met een verdiende voorsprong de kleedkamer opzoeken.

Op slag van rust zet Giroud zijn ploeg op een verdiende voorsprong.
De Gea blundert er op los
De tweede helft was nog niet goed op gang gefloten of Mount verraste doelman De Gea in zijn korte hoek: 0-2 en opnieuw een flater van de Spaanse doelman. Chelsea zat op rozen en leek op weg naar de finale van de FA Cup. The Mancunians waren vanavond echt nergens en mochten blij zijn dat het voorlopig 'maar' 0-2 was nadat Mount en Giroud nieuwe kansen onbenut lieten. Iets voorbij het uur reageerde Manchester United dan toch eens, deze keer was het Caballero die mis taste maar Maguire mikte zijn kopbal nog naast. De ploeg van Lampard besliste de wedstrijd uiteindelijk helemaal toen Rudiger op een kwartier van het einde van dichtbij een knappe voorzet in doel verlengde. In het slot van de wedstrijd kon Fernandes vanaf elf meter nog de eer redden: 1-3. Verder kwam United echter niet meer en zo boekt Chelsea meer dan verdiend zijn plekje in de finale.
Scoreverloop:
0-1 (45+11') Giroud, 0-2 (46') Mount, 0-3 (73') Rudiger, 1-3 (85') Fernandes (p)

LEES OOK: De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Wie zal het halen?

Meest recent

Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

0
0
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

7
7
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

47
47
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

26
26
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

142
142
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

384
384
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

329
329
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

36
36
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

316
316
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

114
114
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

49
49
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

102
102
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

88
88
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

333
333
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

227
227
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

235
235
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

201
201
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

123
123
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

298
298
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

331
331
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

933
933
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

63
63
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

399
399
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

81
81

Meer sportnieuws