Blunderende De Gea helpt Chelsea een handje richting Londense finale FA Cup

door
Blunderende De Gea helpt Chelsea een handje richting Londense finale FA Cup

Een frivool Chelsea heeft Manchester United vanavond overklast en staat verdiend in de finale van de FA Cup. Daarin speelt het tegen Arsenal een Londense derby. Doelman De Gea was de absolute anti-held met twee dure fouten.

Chelsea en Manchester United vochten vanavond onder mekaar uit wie het tweede finaleticket voor de FA Cup pakte. Tegenstander daarin wordt het verrassende Arsenal, dat gisteren het Manchester City van Pep Guardiola over de knie legde. De wedstrijd werd gespeeld op het mythische Wembley, uiteraard opnieuw zonder toeschouwers.
Chelsea zet dominantie in slotminuut om in voorsprong
Chelsea nam het meeste initiatief in de beginfase en kreeg ook de eerste mogelijkheid: na tien minuten spelen viseerde James de vuisten van De Gea (geen Romero in doel, meestal de vaste doelman in de beker). Ook nadien bleven The Blues de gevaarlijkste ploeg, tot grote kansen kwam het echter nauwelijks. Op het halfuur stak ook Manchester United eens de neus aan het venster: draaischijf Fernandes vond op vrije trap doelman Caballero op zijn weg. De eerste helft kende nog een hectisch einde. Na een botsing moest Bailly met een hoofdwonde het veld verlaten. In de elf minuten (!) extra tijd scoorde Giroud uiteindelijk in de slotminuut nog de 0-1, De Gea zag er niet goed uit bij deze fase. Zo mocht de ploeg van Lampard alsnog met een verdiende voorsprong de kleedkamer opzoeken.

Op slag van rust zet Giroud zijn ploeg op een verdiende voorsprong.
De Gea blundert er op los
De tweede helft was nog niet goed op gang gefloten of Mount verraste doelman De Gea in zijn korte hoek: 0-2 en opnieuw een flater van de Spaanse doelman. Chelsea zat op rozen en leek op weg naar de finale van de FA Cup. The Mancunians waren vanavond echt nergens en mochten blij zijn dat het voorlopig 'maar' 0-2 was nadat Mount en Giroud nieuwe kansen onbenut lieten. Iets voorbij het uur reageerde Manchester United dan toch eens, deze keer was het Caballero die mis taste maar Maguire mikte zijn kopbal nog naast. De ploeg van Lampard besliste de wedstrijd uiteindelijk helemaal toen Rudiger op een kwartier van het einde van dichtbij een knappe voorzet in doel verlengde. In het slot van de wedstrijd kon Fernandes vanaf elf meter nog de eer redden: 1-3. Verder kwam United echter niet meer en zo boekt Chelsea meer dan verdiend zijn plekje in de finale.
Scoreverloop:
0-1 (45+11') Giroud, 0-2 (46') Mount, 0-3 (73') Rudiger, 1-3 (85') Fernandes (p)

LEES OOK: Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Wie zal het halen?

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

106
106
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

227
227
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

107
107
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

26
26
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

191
191
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

102
102
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

88
88
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

166
166
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

64
64
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

278
278
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

263
263
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

275
275
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

629
629
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

341
341
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

471
471
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

361
361
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

246
246
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

598
598
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

320
320
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

454
454
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

416
416
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

329
329
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

69
69

Meer sportnieuws