Blunderende De Gea helpt Chelsea een handje richting Londense finale FA Cup

door
Blunderende De Gea helpt Chelsea een handje richting Londense finale FA Cup

Een frivool Chelsea heeft Manchester United vanavond overklast en staat verdiend in de finale van de FA Cup. Daarin speelt het tegen Arsenal een Londense derby. Doelman De Gea was de absolute anti-held met twee dure fouten.

Chelsea en Manchester United vochten vanavond onder mekaar uit wie het tweede finaleticket voor de FA Cup pakte. Tegenstander daarin wordt het verrassende Arsenal, dat gisteren het Manchester City van Pep Guardiola over de knie legde. De wedstrijd werd gespeeld op het mythische Wembley, uiteraard opnieuw zonder toeschouwers.
Chelsea zet dominantie in slotminuut om in voorsprong
Chelsea nam het meeste initiatief in de beginfase en kreeg ook de eerste mogelijkheid: na tien minuten spelen viseerde James de vuisten van De Gea (geen Romero in doel, meestal de vaste doelman in de beker). Ook nadien bleven The Blues de gevaarlijkste ploeg, tot grote kansen kwam het echter nauwelijks. Op het halfuur stak ook Manchester United eens de neus aan het venster: draaischijf Fernandes vond op vrije trap doelman Caballero op zijn weg. De eerste helft kende nog een hectisch einde. Na een botsing moest Bailly met een hoofdwonde het veld verlaten. In de elf minuten (!) extra tijd scoorde Giroud uiteindelijk in de slotminuut nog de 0-1, De Gea zag er niet goed uit bij deze fase. Zo mocht de ploeg van Lampard alsnog met een verdiende voorsprong de kleedkamer opzoeken.

Op slag van rust zet Giroud zijn ploeg op een verdiende voorsprong.
De Gea blundert er op los
De tweede helft was nog niet goed op gang gefloten of Mount verraste doelman De Gea in zijn korte hoek: 0-2 en opnieuw een flater van de Spaanse doelman. Chelsea zat op rozen en leek op weg naar de finale van de FA Cup. The Mancunians waren vanavond echt nergens en mochten blij zijn dat het voorlopig 'maar' 0-2 was nadat Mount en Giroud nieuwe kansen onbenut lieten. Iets voorbij het uur reageerde Manchester United dan toch eens, deze keer was het Caballero die mis taste maar Maguire mikte zijn kopbal nog naast. De ploeg van Lampard besliste de wedstrijd uiteindelijk helemaal toen Rudiger op een kwartier van het einde van dichtbij een knappe voorzet in doel verlengde. In het slot van de wedstrijd kon Fernandes vanaf elf meter nog de eer redden: 1-3. Verder kwam United echter niet meer en zo boekt Chelsea meer dan verdiend zijn plekje in de finale.
Scoreverloop:
0-1 (45+11') Giroud, 0-2 (46') Mount, 0-3 (73') Rudiger, 1-3 (85') Fernandes (p)

LEES OOK: Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

Wie zal het halen?

Meest recent

‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

14
14
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

13
13
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

5
5
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

25
25
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

20
20
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

110
110
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

186
186
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

72
72
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

108
108
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

56
56
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

182
182
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

197
197
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

140
140
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

191
191
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

219
219
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

271
271
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

127
127
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

117
117
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

73
73
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

360
360
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

257
257
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

299
299
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

468
468
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

174
174

Meer sportnieuws