Blunderende De Gea helpt Chelsea een handje richting Londense finale FA Cup

door
Blunderende De Gea helpt Chelsea een handje richting Londense finale FA Cup

Een frivool Chelsea heeft Manchester United vanavond overklast en staat verdiend in de finale van de FA Cup. Daarin speelt het tegen Arsenal een Londense derby. Doelman De Gea was de absolute anti-held met twee dure fouten.

Chelsea en Manchester United vochten vanavond onder mekaar uit wie het tweede finaleticket voor de FA Cup pakte. Tegenstander daarin wordt het verrassende Arsenal, dat gisteren het Manchester City van Pep Guardiola over de knie legde. De wedstrijd werd gespeeld op het mythische Wembley, uiteraard opnieuw zonder toeschouwers.
Chelsea zet dominantie in slotminuut om in voorsprong
Chelsea nam het meeste initiatief in de beginfase en kreeg ook de eerste mogelijkheid: na tien minuten spelen viseerde James de vuisten van De Gea (geen Romero in doel, meestal de vaste doelman in de beker). Ook nadien bleven The Blues de gevaarlijkste ploeg, tot grote kansen kwam het echter nauwelijks. Op het halfuur stak ook Manchester United eens de neus aan het venster: draaischijf Fernandes vond op vrije trap doelman Caballero op zijn weg. De eerste helft kende nog een hectisch einde. Na een botsing moest Bailly met een hoofdwonde het veld verlaten. In de elf minuten (!) extra tijd scoorde Giroud uiteindelijk in de slotminuut nog de 0-1, De Gea zag er niet goed uit bij deze fase. Zo mocht de ploeg van Lampard alsnog met een verdiende voorsprong de kleedkamer opzoeken.

Op slag van rust zet Giroud zijn ploeg op een verdiende voorsprong.
De Gea blundert er op los
De tweede helft was nog niet goed op gang gefloten of Mount verraste doelman De Gea in zijn korte hoek: 0-2 en opnieuw een flater van de Spaanse doelman. Chelsea zat op rozen en leek op weg naar de finale van de FA Cup. The Mancunians waren vanavond echt nergens en mochten blij zijn dat het voorlopig 'maar' 0-2 was nadat Mount en Giroud nieuwe kansen onbenut lieten. Iets voorbij het uur reageerde Manchester United dan toch eens, deze keer was het Caballero die mis taste maar Maguire mikte zijn kopbal nog naast. De ploeg van Lampard besliste de wedstrijd uiteindelijk helemaal toen Rudiger op een kwartier van het einde van dichtbij een knappe voorzet in doel verlengde. In het slot van de wedstrijd kon Fernandes vanaf elf meter nog de eer redden: 1-3. Verder kwam United echter niet meer en zo boekt Chelsea meer dan verdiend zijn plekje in de finale.
Scoreverloop:
0-1 (45+11') Giroud, 0-2 (46') Mount, 0-3 (73') Rudiger, 1-3 (85') Fernandes (p)

LEES OOK: Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Wie zal het halen?

Meest recent

Club verliest steunpilaar: absolute topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

27
27
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

4
4
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

19
19
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

48
48
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

21
21
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

80
80
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

79
79
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

44
44
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

102
102
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

151
151
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

207
207
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

78
78
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

480
480
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

141
141
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

162
162
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

332
332
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

140
140
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

144
144
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

74
74
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

111
111
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

337
337
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

252
252
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

167
167
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

131
131
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

171
171

Meer sportnieuws