Blunderende De Gea helpt Chelsea een handje richting Londense finale FA Cup

door
Blunderende De Gea helpt Chelsea een handje richting Londense finale FA Cup

Een frivool Chelsea heeft Manchester United vanavond overklast en staat verdiend in de finale van de FA Cup. Daarin speelt het tegen Arsenal een Londense derby. Doelman De Gea was de absolute anti-held met twee dure fouten.

Chelsea en Manchester United vochten vanavond onder mekaar uit wie het tweede finaleticket voor de FA Cup pakte. Tegenstander daarin wordt het verrassende Arsenal, dat gisteren het Manchester City van Pep Guardiola over de knie legde. De wedstrijd werd gespeeld op het mythische Wembley, uiteraard opnieuw zonder toeschouwers.
Chelsea zet dominantie in slotminuut om in voorsprong
Chelsea nam het meeste initiatief in de beginfase en kreeg ook de eerste mogelijkheid: na tien minuten spelen viseerde James de vuisten van De Gea (geen Romero in doel, meestal de vaste doelman in de beker). Ook nadien bleven The Blues de gevaarlijkste ploeg, tot grote kansen kwam het echter nauwelijks. Op het halfuur stak ook Manchester United eens de neus aan het venster: draaischijf Fernandes vond op vrije trap doelman Caballero op zijn weg. De eerste helft kende nog een hectisch einde. Na een botsing moest Bailly met een hoofdwonde het veld verlaten. In de elf minuten (!) extra tijd scoorde Giroud uiteindelijk in de slotminuut nog de 0-1, De Gea zag er niet goed uit bij deze fase. Zo mocht de ploeg van Lampard alsnog met een verdiende voorsprong de kleedkamer opzoeken.

Op slag van rust zet Giroud zijn ploeg op een verdiende voorsprong.
De Gea blundert er op los
De tweede helft was nog niet goed op gang gefloten of Mount verraste doelman De Gea in zijn korte hoek: 0-2 en opnieuw een flater van de Spaanse doelman. Chelsea zat op rozen en leek op weg naar de finale van de FA Cup. The Mancunians waren vanavond echt nergens en mochten blij zijn dat het voorlopig 'maar' 0-2 was nadat Mount en Giroud nieuwe kansen onbenut lieten. Iets voorbij het uur reageerde Manchester United dan toch eens, deze keer was het Caballero die mis taste maar Maguire mikte zijn kopbal nog naast. De ploeg van Lampard besliste de wedstrijd uiteindelijk helemaal toen Rudiger op een kwartier van het einde van dichtbij een knappe voorzet in doel verlengde. In het slot van de wedstrijd kon Fernandes vanaf elf meter nog de eer redden: 1-3. Verder kwam United echter niet meer en zo boekt Chelsea meer dan verdiend zijn plekje in de finale.
Scoreverloop:
0-1 (45+11') Giroud, 0-2 (46') Mount, 0-3 (73') Rudiger, 1-3 (85') Fernandes (p)

LEES OOK: 12 op 12 voor United: Engelse pers ziet één foutje Lammens

Wie zal het halen?

Meest recent

Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

46
46
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

65
65
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

93
93
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

147
147
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

395
395
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

19
19
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

137
137
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

189
189
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1197
1197
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

186
186
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

318
318
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

486
486
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

141
141
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

279
279
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

345
345
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

70
70
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

592
592
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

486
486
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

205
205
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

501
501
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

492
492
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

94
94
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

418
418
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

639
639
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

248
248

Meer sportnieuws