Anderlecht wint twee keer van Saint-Etienne: de lichtpunten en tegenvallers

1529 stemmen
Anderlecht wint twee keer van Saint-Etienne: de lichtpunten en tegenvallers

RSC Anderlecht heeft vandaag Saint-Etienne, in twee wedstrijden van 75 minuten, partij gegeven en de Brusselaars lieten een goede indruk achter. Vincent Kompany viel uit met een liesblessure, maar het is duidelijk dat RSCA veel verder staat dan een jaar geleden.


Saint-Etienne-Anderlecht 1-2 (Goals: Michel Vlap en Kemar Roofe)

Anderlecht was in het eerste kwartier baas en zette goed druk, waar Saint-Etienne moeilijkheden mee had. De beste kans was voor Zakaria Bakkali, die met een knap schot de paal trof. De Brusselaars zochten zeer goed de diepte – vooral via Vlap en Doku - en het borduurde duidelijk verder op de laatste weken van het seizoen in maart. Toen was die progressie ook merkbaar. Het was aanvallend uitkijken naar Roofe en Bakkali. De eerste kwam zeer moeilijk in de partij en raakte weinig ballen. Hij zal een stuk beter voor de dag moeten komen, ondanks zijn doelpunt. Bakkali trof de paal maar scherp acteerde hij niet. Al wist hij soms wel slim tussen de linies te bewegen.


In de omschakeling blijven er echter problemen voor RSCA. Peter Zulj is geen breker pur sang en Sambi Lokonga ook niet. Daar liggen dus kansen voor de tegenstanders en RSCA is in dat opzicht kwetsbaar. Voetballend doen de twee het goed, maar defensief zijn ze bij momenten dus te pakken. Defensief stond het best goed met een zeer goede Kompany (tot aan zijn blessure), ook al gaf het wel wat kansen weg. Elias Cobbaut kon echter niet helemaal overtuigen en zal moeten knokken om Derrick Luckassen uit de basis te houden.

Opstelling: Van Crombrugge, Murillo, Kompany, Cobbaut, Sardella, Zulj, Lokonga, Bakkali, Vlap, Doku, Roofe


Saint-Etienne-Anderlecht 0-1 (Goals: Hannes Delcroix)

In deze partij was het vooral uitkijken naar de prestaties van Derrick Luckassen, Yari Verschaeren en Marco Kana, die zeer dicht bij een basisplaats staan. Ook Landry Dimata lokte de interesse van veel fans. Kana liet zich gelden met enkele zeer goed interventies en verdedigend deed de jongeling het zeer goed. Hij wordt een stevige concurrent voor Zulj, want voetballend is hij minstens de evenknie van de Oostenrijker. RSCA speelde niet onaardig en er zat veel voetballend vermogen in de ploeg, zo toonde onder meer Hannes Delcroix zich als een goed uitvoetballende verdediger en defensief was hij ook sterk. De jongeling lijkt toch te kunnen bekoren.

Verschaeren werd centraal geposteerd en op dit moment is hij tweede keuze achter Vlap, hij kon zich niet echt doorzetten. Dat was ook het geval voor Dimata, die nog moet groeien, wat logisch is na anderhalf jaar niet te hebben gespeeld. Ook een eervolle vermelding voor Wellenreuther en Trebel, die zeker niet onaardig speelden.

Opstelling: Wellenreuther, El Hadj, Luckassen, Delcroix, Kayembe, Kana, Trebel, Adzic, Verschaeren, Takidine, Dimata

LEES OOK: Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

🚀

Gaat Kana Zulj uit de ploeg spelen?

Meest recent

'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

48
48
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

134
134
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

33
33
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

130
130
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

69
69
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

57
57
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

145
145
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

233
233
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

331
331
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

181
181
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

524
524
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

57
57
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

327
327
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

246
246
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

361
361
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

243
243
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

169
169
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

214
214
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

166
166
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

66
66
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

634
634
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

102
102
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

50
50
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

288
288
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

111
111

Meer sportnieuws