Anderlecht wint twee keer van Saint-Etienne: de lichtpunten en tegenvallers

door
Anderlecht wint twee keer van Saint-Etienne: de lichtpunten en tegenvallers

RSC Anderlecht heeft vandaag Saint-Etienne, in twee wedstrijden van 75 minuten, partij gegeven en de Brusselaars lieten een goede indruk achter. Vincent Kompany viel uit met een liesblessure, maar het is duidelijk dat RSCA veel verder staat dan een jaar geleden.


Saint-Etienne-Anderlecht 1-2 (Goals: Michel Vlap en Kemar Roofe)

Anderlecht was in het eerste kwartier baas en zette goed druk, waar Saint-Etienne moeilijkheden mee had. De beste kans was voor Zakaria Bakkali, die met een knap schot de paal trof. De Brusselaars zochten zeer goed de diepte – vooral via Vlap en Doku - en het borduurde duidelijk verder op de laatste weken van het seizoen in maart. Toen was die progressie ook merkbaar. Het was aanvallend uitkijken naar Roofe en Bakkali. De eerste kwam zeer moeilijk in de partij en raakte weinig ballen. Hij zal een stuk beter voor de dag moeten komen, ondanks zijn doelpunt. Bakkali trof de paal maar scherp acteerde hij niet. Al wist hij soms wel slim tussen de linies te bewegen.


In de omschakeling blijven er echter problemen voor RSCA. Peter Zulj is geen breker pur sang en Sambi Lokonga ook niet. Daar liggen dus kansen voor de tegenstanders en RSCA is in dat opzicht kwetsbaar. Voetballend doen de twee het goed, maar defensief zijn ze bij momenten dus te pakken. Defensief stond het best goed met een zeer goede Kompany (tot aan zijn blessure), ook al gaf het wel wat kansen weg. Elias Cobbaut kon echter niet helemaal overtuigen en zal moeten knokken om Derrick Luckassen uit de basis te houden.

Opstelling: Van Crombrugge, Murillo, Kompany, Cobbaut, Sardella, Zulj, Lokonga, Bakkali, Vlap, Doku, Roofe


Saint-Etienne-Anderlecht 0-1 (Goals: Hannes Delcroix)

In deze partij was het vooral uitkijken naar de prestaties van Derrick Luckassen, Yari Verschaeren en Marco Kana, die zeer dicht bij een basisplaats staan. Ook Landry Dimata lokte de interesse van veel fans. Kana liet zich gelden met enkele zeer goed interventies en verdedigend deed de jongeling het zeer goed. Hij wordt een stevige concurrent voor Zulj, want voetballend is hij minstens de evenknie van de Oostenrijker. RSCA speelde niet onaardig en er zat veel voetballend vermogen in de ploeg, zo toonde onder meer Hannes Delcroix zich als een goed uitvoetballende verdediger en defensief was hij ook sterk. De jongeling lijkt toch te kunnen bekoren.

Verschaeren werd centraal geposteerd en op dit moment is hij tweede keuze achter Vlap, hij kon zich niet echt doorzetten. Dat was ook het geval voor Dimata, die nog moet groeien, wat logisch is na anderhalf jaar niet te hebben gespeeld. Ook een eervolle vermelding voor Wellenreuther en Trebel, die zeker niet onaardig speelden.

Opstelling: Wellenreuther, El Hadj, Luckassen, Delcroix, Kayembe, Kana, Trebel, Adzic, Verschaeren, Takidine, Dimata

LEES OOK: Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

🚀

Gaat Kana Zulj uit de ploeg spelen?

Meest recent

Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

22
22
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

191
191
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

77
77
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

582
582
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

137
137
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

561
561
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

57
57
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

145
145
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

206
206
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

73
73
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

173
173
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

523
523
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

203
203
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

258
258
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

535
535
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

202
202
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

170
170
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

149
149
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

96
96
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

83
83
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

407
407
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

63
63

Meer sportnieuws