Anderlecht wint twee keer van Saint-Etienne: de lichtpunten en tegenvallers

door
Anderlecht wint twee keer van Saint-Etienne: de lichtpunten en tegenvallers

RSC Anderlecht heeft vandaag Saint-Etienne, in twee wedstrijden van 75 minuten, partij gegeven en de Brusselaars lieten een goede indruk achter. Vincent Kompany viel uit met een liesblessure, maar het is duidelijk dat RSCA veel verder staat dan een jaar geleden.


Saint-Etienne-Anderlecht 1-2 (Goals: Michel Vlap en Kemar Roofe)

Anderlecht was in het eerste kwartier baas en zette goed druk, waar Saint-Etienne moeilijkheden mee had. De beste kans was voor Zakaria Bakkali, die met een knap schot de paal trof. De Brusselaars zochten zeer goed de diepte – vooral via Vlap en Doku - en het borduurde duidelijk verder op de laatste weken van het seizoen in maart. Toen was die progressie ook merkbaar. Het was aanvallend uitkijken naar Roofe en Bakkali. De eerste kwam zeer moeilijk in de partij en raakte weinig ballen. Hij zal een stuk beter voor de dag moeten komen, ondanks zijn doelpunt. Bakkali trof de paal maar scherp acteerde hij niet. Al wist hij soms wel slim tussen de linies te bewegen.


In de omschakeling blijven er echter problemen voor RSCA. Peter Zulj is geen breker pur sang en Sambi Lokonga ook niet. Daar liggen dus kansen voor de tegenstanders en RSCA is in dat opzicht kwetsbaar. Voetballend doen de twee het goed, maar defensief zijn ze bij momenten dus te pakken. Defensief stond het best goed met een zeer goede Kompany (tot aan zijn blessure), ook al gaf het wel wat kansen weg. Elias Cobbaut kon echter niet helemaal overtuigen en zal moeten knokken om Derrick Luckassen uit de basis te houden.

Opstelling: Van Crombrugge, Murillo, Kompany, Cobbaut, Sardella, Zulj, Lokonga, Bakkali, Vlap, Doku, Roofe


Saint-Etienne-Anderlecht 0-1 (Goals: Hannes Delcroix)

In deze partij was het vooral uitkijken naar de prestaties van Derrick Luckassen, Yari Verschaeren en Marco Kana, die zeer dicht bij een basisplaats staan. Ook Landry Dimata lokte de interesse van veel fans. Kana liet zich gelden met enkele zeer goed interventies en verdedigend deed de jongeling het zeer goed. Hij wordt een stevige concurrent voor Zulj, want voetballend is hij minstens de evenknie van de Oostenrijker. RSCA speelde niet onaardig en er zat veel voetballend vermogen in de ploeg, zo toonde onder meer Hannes Delcroix zich als een goed uitvoetballende verdediger en defensief was hij ook sterk. De jongeling lijkt toch te kunnen bekoren.

Verschaeren werd centraal geposteerd en op dit moment is hij tweede keuze achter Vlap, hij kon zich niet echt doorzetten. Dat was ook het geval voor Dimata, die nog moet groeien, wat logisch is na anderhalf jaar niet te hebben gespeeld. Ook een eervolle vermelding voor Wellenreuther en Trebel, die zeker niet onaardig speelden.

Opstelling: Wellenreuther, El Hadj, Luckassen, Delcroix, Kayembe, Kana, Trebel, Adzic, Verschaeren, Takidine, Dimata

LEES OOK: Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent
426

Gaat Kana Zulj uit de ploeg spelen?

Meest recent

Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

14
14
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

30
30
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

152
152
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

46
46
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

21
21
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

183
183
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

285
285
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

581
581
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

63
63
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

20
20
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

114
114
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

110
110
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

677
677
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

349
349
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

379
379
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

168
168
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

426
426
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

278
278
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1209
1209
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

129
129
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

164
164
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

296
296
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

104
104
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

184
184
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

102
102

Meer sportnieuws